عصر کرد

آخرين مطالب

سياسي

تا عادی شدن شرایط از تجمعات خودداری کنید

عصر کرد - ایسنا/کردستان استاندار کردستان ضمن تقدیر از همراهی خوب مردم در رعایت فاصله اجتماعی خواستار ادامه این همکاری و اجتناب از تجمعات تا عادی شدن شرایط شد.

تصادف جاده دیواندره چهار کشته برجای گذاشت

عصر کرد - سنندج - جانشین رییس پلیس راه کردستان گفت: تصادف میان دو خودروی سواری در جاده دیواندره به سقز موجب مرگ چهار نفر و مصدوم شدن سه نفر دیگر شد.

نماینده ولی فقیه در کردستان: تدابیری برای از سرگیری برخی فعالیت‌های اقتصادی اندیشیده شود

عصر کرد - سنندج - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: با توجه به شیوع کرونا، طولانی شدن و گسترش آن در کشور و همچنین فشار اقتصادی به اقشار آسیب‌پذیر، نیاز است تدابیری برای فعالیت برخی فعالیت‌های اقتصادی به ویژه کاسبان و دستفروشان اندیشیده شود.

استاندار کردستان: مردم از حضور در تجمعات خودداری کنند

عصر کرد - سنندج - استاندار کردستان گفت: برای مقابله بهتر و کاهش روند شیوع ویروس کرونا در استان، مردم باید نسبت به رعایت توصیه‌های علوم پزشکی جدی بوده و از حضور در اماکن شلوغ و تجمعات خودداری کنند.

سمن‌ها 46 میلیارد ریال به علوم‌ پزشکی کردستان کمک کردند

عصر کرد - سنندج - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: سازمان‌های مردم نهاد استان در راستای مقابله با بیماری کرونا تاکنون 46 میلیارد ریال به دانشگاه علوم پزشکی کمک کرده‌اند.

680 کیلومتر فیبرنوری در کردستان اجرا شد

عصر کرد - سنندج - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان گفت: سال گذشته 680 کیلومتر فیبر نوری در استان انجام و عملیات اجرایی 200 کیلومتر دیگر نیز آغاز شد.

سه سوداگر مرگ در سروآباد دستگیر شدند

عصر کرد - سنندج - فرمانده انتظامی سروآباد از شناسایی و دستگیری سه فروشنده و توزیع کننده مواد مخدر در این شهرستان خبر داد.

واحدهای تولیدی آسیب دیده از کرونا در کردستان شناسایی می‌شوند

عصر کرد - سنندج - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: واحدهای تولیدی که بعد از شیوع کرونا در کشور و این استان دچار خسارت شده و آسیب دیدند شناسایی و از آنها حمایت می‌شود.

معاون استاندار کردستان: چرخه تولید و زندگی جامعه مورد غفلت قرار نگیرد

عصر کرد - سنندج - معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: نباید از چرخه زندگی مردم، تولید و اقتصاد کشور به علت شیوع کرونا غفلت کرد بلکه لازم است تا رسیدن به مرحله کنترل، اجازه اختلال بیش از حد به چرخه زندگی مردم و همچنین تولید و اقتصاد کشور را ندهیم.

123 فقره پرونده تخلف منابع طبیعی در بانه تشکیل شد

عصر کرد - سنندج - رییس منابع طبیعی و آبخیرداری بانه گفت: 123 فقره پرونده تخلف در زمینه تخریب و تخلف اراضی ملی و منابع طبیعی در مراجع قضایی ذیصلاح این شهرستان برای متصرفان و متخلفان تشکیل شده است.

چرخه تولید و زندگی جامعه مورد غفلت واقع نشود

عصر کرد - سنندج - معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: نباید از چرخه زندگی مردم، تولید و اقتصاد کشور به علت شیوع کرونا غفلت کرد.

یک معتاد کارتن خواب در سنندج جان باخت

عصر کرد - سنندج - فرمانده انتظامی شهرستان سنندج گفت: مرد 35 ساله‌ای که طبق گفته شاهدین عینی به مواد مخدر اعتیاد داشته در خیابان نمکی هسته مرکزی شهر سنندج جان باخت.

افزایش شیوع کرونا هنوز مردم کردستان را تهدید می‌کند

عصر کرد - سنندج - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی کردستان گفت: با وجود اینکه روند افزایشی ابتلا به کرونا در این استان کُند شده اما هنوز در مورد افزایش شیوع ویروس نگرانی وجود دارد و سلامت مردم تهدید می‌شود لذا همچنان طرح‌ها و توصیه‌ها باید با دقت رعایت و اجرا شود.

سایه احتمال افزایش شیوع کرونا هنوز از سر کردستان نرفته است

عصر کرد - سنندج - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی کردستان گفت: با وجود اینکه روند افزایشی کند شده است اما هنوز در مورد افزایش شیوع ویروس کرونا در این استانی نگرانی وجود دارد و باید همچنان طرح‌ها و توصیه‌ها به دقت رعایت شود.

اقدامات و ابعاد طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در کردستان

عصر کرد - سنندج - طرح فاصله‌گذاری اجتماعی که با هدف کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا طراحی و اجرا شد، در کردستان نیز اقدامات خوب و موثری در راستای عملیاتی شدن آن صورت گرفت.

269 واحد صنفی در بانه تعطیل یا پلمب شدند

عصر کرد - سنندج - رییس صنعت، معدن و تجارت بانه با اشاره به تلاش مداوم گشت های مشترک نظارت بر بازار گفت: از ابتدای امسال 246 واحد ثنغی تعطیل و 23 واحد صنفی بعد از تذکرات لازم پلمب شدند.

سبزه‌هایی که با کرونا گره نخورد

عصر کرد - سنندج - رسم بر این بود تا آخرین روز تعطیلات سال نو را به دامان طبیعت بروند و در کنار هم باشند، امسال شیوع یک بیماری باعث شد تا کل تعطیلات را در خانه بمانند و حتی نیم نگاهی هم به طبیعت نداشته باشند.

قطع زنجیره انتقال کرونا با اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی

عصر کرد - سنندج - طرح فاصله‌گذاری اجتماعی اقدام موثری در راستای قطع زنجیره انتقال بیماری کروناست که در کردستان از تمام ظرفیت دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مردمی برای اجرای هرچه بهتر این طرح استفاده شده است.

کمک کنندگان به اختفای فراریان زندان سقز مجازات می‌شوند

عصر کرد - سنندج‌ - دادستان عمومی و انقلاب کردستان گفت: افرادی که تعمدا در ادامه روند فرار به زندانیان متواری از زندان سقز کمک کنند از منظر قانونی مجرم شناخته شده و با اشد مجازات با آنها برخورد خواهد شد.

400 لاشه مرغ فاسد در سقز کشف و معدوم شد

عصر کرد - سنندج - فرمانده محیط بانی سولاکان سقز از کشف و معدوم کردن 400 لاشه مرغ فاسد و رهاشده در منطقه حفاظت شده این شهرستان خبر داد.

نظام جمهوری اسلامی ایران دین و سیاست را در حکومت گنجاند

عصر کرد - ایسنا/کردستان نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: آنچه که بسیار مهم و حائز اهمیت است این است که تا زمان استقرار نظام جمهوری اسلامی، حکومتی بر مبنای دین نه تنها وجود نداشت بلکه با آن بسیار مبارزه می‌شد و از زمان رنسانس غرب در پی آن بود که اثبات کند که دین در سیاست هیچ جایی ندارد و نباید دخالت کند چه برسد به اینکه حکومت و نظامی بر پایه دین تشکیل شود.

یک سوم تخت‌های بیمارستانی مختص کرونا در کردستان خالی است

عصر کرد - سنندج - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: 441 تخت بیمارستانی در فاز اول برای بیماران مبتلا به کرونا در استان پیش بینی شده که تاکنون پیک پیماری تنها 130 تخت پر شده است.

12 فروردین مقدمه حاکمیت تمدن اسلامی بود

عصر کرد - سنندج - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: 12 فروردین به یادماندنی‌ترین روز در تاریخ انقلاب اسلامی است که مقدمه‌ای برای حاکمیت تمدن اسلامی در جهان به شمار می‌رود.

ورود به تمام پارک‌های سنندج در روز طبیعت ممنوع است

عصر کرد - سنندج - شهردار سنندج گفت: در راستای اجرای دستورالعمل کاهش زنجیره انتقال ویروس کرونا، ورودی تمام پارک‌ها و تفرجگاه‌های شهر مسدود شده و هیچ یک از پارک‌ها و بوستان‌ها در روز طبیعت میزبان شهروندان نیستند.

مصرف بنزین در کردستان 43 درصد کاهش یافت

عصر کرد - سنندج - مدیر شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی منطقه کردستان گفت: از 27 اسفند پارسال تا 9 فروردین امسال، 11 میلیون لیتر بنزین در استان مصرف شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن، 43 درصد کاهش داشته است.

51 خودروی متخلف در کردستان هر یک 500 هزار تومان جریمه شدند

عصر کرد - سنندج - جانشین فرماندهی انتظامی کردستان گفت: از زمان آغاز طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در هشتم فروردین تاکنون 51 خودرو متخلف از مصوبات این طرح، توسط عوامل پلیس راه و راهور هر یک به مبلغ پنج میلیون ریال جریمه شدند.

یارانە سە ماهە اول سال بە‌صورت یکجا پرداخت شود

عصر کرد - سنندج - استاندار کردستان بە وزیر کشور و هیات دولت پیشنهاد داد درصورت امکان یارانە سە ماهە اول سال بصورت یکجا ودر راستای حمایت از اقشار آسیب پذیر پرداخت شود.

304 واحد صنفی در کردستان پلمب شدند

عصر کرد - سنندج - معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت کردستان گفت: 304 واحد صنفی این استان که به هشدارهای ستاد ملی مبارزه با کرونا توجه نداشتند پلمب شدند.

بیش از 107 هزار نفر در کردستان غربالگری شدند

عصر کرد - سنندج - معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر کردستان گفت: از ابتدای طرح کنترل فاصله گذاری اجتماعی در ورودی و خروجی‌های استان 107 هزار و 465 نفر غربالگری شدند.

439 تخت نقاهتگاهی کرونا در کردستان ایجاد شد

عصر کرد - سنندج - معاون اجرایی سپاه بیت المقدس کردستان گفت: تعداد 439 تخت برای قرنطینه و نقاهتگاه بیماران مبتلا به کرونا در این استان ایجاد شد تا در صورت لزوم مورد استفاده قرار گیرد.

مردم از حضور در پارک‌ها و تفرجگاه‌ها خودداری کنند

عصر کرد - سنندج - معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کردستان گفت: مردم در روزهای 12 و 13 فروردین از حضور در پارک‌ها و تفرجگاه‌ها به منظور پیشگیری از زنجیره انتقال ویروس کرونا خودداری کنند.

85 درصد مردم کردستان در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا مشارکت دارند

عصر کرد - سنندج - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی کردستان گفت: 85 درصد مردم این استان در طرح قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا مشارکت کرده و همراه دست اندرکاران اجرایی ستاد هستند.

١٢ فروردین روز تلفیق مردم سالاری و جمهوریت در کنار اسلامیت است

عصر کرد - سنندج - رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کردستان گفت: ١٢ فروردین روزی است که مردم سالاری و جمهوریت در کنار اسلامیت به عنوان 2 بال اصلی تشکیل دهنده نظام اسلامی به ظهور و بروز رسید.

61 بیمار کردستانی بخاطر ابتلا به کرونا جان باختند

عصر کرد - سنندج - رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان تاکنون 61 بیمار جان خود را از دست داده‌اند که سقز با 23 مورد همچنان بیشترین آمار را دارد.

ساير مطالب

مردم در روز طبیعت در خانه بمانند/انسداد تمامی خروجی های کردستان

استاندار کردستان: 12 فروردین روز تثبیت جمهوری اسلامی ایران است

چند خبر کوتاه از شهرستان‌های مریوان و سروآباد

صف طولانی تغییرات مدیریتی در کردستان/کنگره شهدای استان برگزار شد

احزاب مردم رابه رعایت نکات بهداشتی برای مقابله باکرونا ترغیب کنند

رییس قوه قضاییه: قصور در فرار زندانیان سقز پیگیری و برخورد قانونی شود

بیمار 112 ساله اهل بانه کرونا را شکست داد

قرارداد خرید 570 تن مرغ منجمد در کردستان امضا شد

محموله بزرگ ذغال قاچاق در مریوان توقیف شد

طرح فاصله گذاری اجتماعی 16 درصد تردد در کردستان را کاهش داد

404 نفر در کردستان به کرونا مبتلا هستند

معاون استاندار کردستان به ناقضان طرح فاصله‌گذاری هشدار داد

شعار سال باعنوان جهش تولید منجر به تکمیل بنیه اقتصادی کشور می شود

شورای شهر سقز بدون حاشیه وظایف خود را انجام می‌دهد

دستور ویژه رئیس قوه قضائیه برای حفظ سلامت و امنیت زندانیان

طرح زوج و فرد خودرو در معابر سنندج لغو شد

خودتسلیمی زندانیان متواری سقز، مشمول عفو است

78 هزار نفر در ورودی‌های کردستان غربالگری شدند

بیش از سه میلیارد مترمکعب گازطبیعی در کردستان مصرف شد

چند دهنه کوره زغال‌گیری در سروآباد تخریب شد

9 زندانی فراری سقز دستگیر شدند

76 درصد سهمیه میوه شب عید در کردستان توزیع شد

دادستانی کردستان با تهدید کنندگان سلامت جامعه برخورد می‌کند

تعداد جان‌باختگان ویروس کرونا در کردستان به 48 نفر رسید

ایرنا، رسانه‌ حامی تولید

فرماندار سنندج: تحقق جهش تولید مستلزم حمایت از سرمایه‌گذاران است

همه زندانی های فراری ردیابی شدند/ امنیت شهر برقرار است

تعدادی از زندانیان سقز متواری شدند

سارقان کابل‌های برق در سروآباد دستگیر شدند

30 سنگر شکارچیان متخلف در سروآباد تخریب شد

تمهیدات برای کنترل سیل احتمالی در کردستان اندیشیده شده است

91 واحد صنفی متخلف در مریوان پلمب شد

تعداد فوتی های کرونا در کردستان به 43 نفر رسید

تردد خودروها در 22 نقطه استان کردستان کنترل می‌شود

مردم کردستان با طرح ممنوعیت سفر همکاری دارند

رمان گوره‌شار حکایت ایام کرونا را بازگو می‌کند

بیش از 75 درصد سنندجی‌ها در خانه مانده‌اند

پنجمین جایگاه عرضه سوخت در سروآباد راه اندازی شد

کنترل خودروها در ورودی‌های سقز تشدید شد

192 میلیارد ریال از معوقات کادر درمان کردستان پرداخت شد

192 میلیارد ریال از معوقات پزشکان و ‌پرستاران در کردستان پرداخت شد

چهارمین واحد متخلف توزیع فرآورده‌های خام دامی در کردستان پلمب شد

مبتلایان به کرونا،بیماری خود را پنهان نکنند

ورود خودروهای مسافر به کردستان ممنوع شد

پلیس کردستان طرح ممنوعیت تردد خودروها را با جدیت اجرا می‌کند

پلیس کردستان طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را با جدیت اجرا می‌کند

استاندار: ورود و خروج به شهرهای کردستان با جدیت کنترل می‌شود

6 هکتار محوطه سازی مسکن مهر در کردستان انجام شد

بیش از یک میلیون تردد در جاده‌های کردستان ثبت شد

16 میلیارد ریال اعتبار به شهرداری‌های سروآباد و هورامان اختصاص یافت

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کردستان از مرز 300 نفر گذشت

مدیریت بحران نسبت به وقوع سیل در کردستان هشدار داد

اعمال شرایط سخت‌گیرانه تردد خودرو در کردستان آغاز شد

945 هکتار اراضی ملی در کردستان رفع تصرف شد

تعداد پایگاه‌های کنترل ورودی‌ها در کردستان افزایش یافت

فرید سپری رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان شد

سقزی‌ها میزبان جشنواره هنر در خانه می‌شوند

شهردار سروآباد: ضدعفونی کردن شهر آسیبی به درختان نمی‌زند

سه کودک کردستانی به ویروس کرونا مبتلا شدند

معابر عمومی سروآباد گندزدایی شد

55 درصد جمعیت کردستان در سامانه سلامت غربالگری شدند

استاندار: توسعه کردستان به بخش کشاورزی گره خورده است

کردستان از رونق تا جهش تولید

استاندار کردستان: نابودی ویروس کرونا با همکاری مردم امکان‌پذیر است

رزمایش دفاع بیولوژیکی شهدای مدافع سلامت در سنندج برگزار شد

شهرداری‌های کردستان بیش از یک هزار میلیارد ریال کمک مالی دریافت کردند

رزمایش دفاع بیولوژیک و پاکسازی محیطی در کردستان برگزار می شود

اقدامات شعارگونه نمی تواند شعار جهش تولید را عملیاتی کند

خیرین سقزی‌ یاریگر کادر درمانی شدند

105 درصد اعتبارات هزینه‌ای کردستان محقق شد

جهش تولید راهبردی اساسی در حفظ استقلال سیاسی و اقتصادی کشور است

400 میلیارد ریال به سیل‌زدگان کردستان پرداخت شد

یک هزار و 800 میلیارد ریال تسهیلات در کردستان پرداخت شد

خیرین سقزی‌ها یاریگر کادر درمانی شدند

اوقاف کردستان 12 هزار بسته بهداشتی و کالا در مناطق محروم توزیع کرد

استاندار کردستان: شعاری با جهش تولید برخورد نشود

تعداد افراد مبتلا به کرونا در کردستان به 278 نفر رسید

فرماندار: مردم به بانه سفر نکنند

فرماندار؛ مردم به بانه مسافرت نکنند

فراز و فرود کردستان در سالی که گذشت

وضعیت کرونا در کردستان به مرز هشدار رسید

رییس جمهوری: همه قومیت‌ها دست در دست هم کرونا را شکست می‌دهیم

56 واحد خانه مسافر در کردستان پلمب شد

27 نفر به مبتلایان ویروس کرونا در کردستان اضافه شد

استاندار: 726 هزار نفر در کردستان غربالگری شدند

استاندار: 80 هزار بطری مواد ضدعفونی کننده در کردستان توزیع شد

مسابقه استندآپ کمدی در کردستان فرخوان داد

35 هزار لیتر الکل برای تهیە مواد ضد عفونی کنندە وارد کردستان شدە است

ورود و خروج خودرو به کردستان 37 درصد کاهش یافت

هواشناسی کردستان در خصوص کاهش دمای استان اخطاریه صادر کرد

گفت و گوی لاریجانی با استاندار کردستان برای بررسی وضعیت مقابله با کرونا

28 بیمار کردستانی قربانی کرونا شدند

استاندار: بازار و اماکن غیر ضروری کردستان تا 15 فروردین بستە بماند

سهم روحانیون اهل سنت در مهار کرونا، عبادت جز خدمت به خلق نیست

جهش تولید، تمدن ساز گام دوم انقلاب در جهان است

برف و مه برخی محورهای کردستان را فرا گرفته است

شکارچیان کبک در سقز دستگیر شدند

2 تُن مواد خام دامی غیر مجاز در کردستان کشف شد

دمای هوای برخی نقاط کردستان به زیر صفر می‌رسد

سازمان اطلاعات سپاه کردستان مقادیری داروی قاچاق کشف کرد