عصر کرد

آخرين مطالب

شهرداری تهران

آماده سازی و هرس درختان شمال شرق پایتخت برای زمستان پیش رو

عصر کرد - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ از اجرای عملیات به زراعی و هرس حدود ۵۰۰.۰۰۰ متر مربع از فضاهای سبز شهری خبر داد و گفت: عرصه های جنگلی و فضاهای سبز شمال شرق تهران برای بارش های زمستانی آماده سازی می شوند.

غافلگیری در فصل بارش‌ معنا ندارد

عصر کرد - مانور ستاد برف روبی منطقه شش تهران با همکاری شهرداری منطقه، پلیس راهور، سازمان آتش نشانی، بسیج، سازمان پسماند، نیروهای شهربان و ... در حضور معاون خدمات شهری شهرداری تهران برگزار شد.

کسب رتبه برتر HSE منطقه یک، در شهرداری تهران

عصر کرد - شهرداری منطقه یک در جریان ارزیابی عملکرد و شاخص های بهداشت، ایمنی و محیط زیست HSE، موفق به کسب رتبه برتر در بین مناطق ۲۲ گانه شهر تهران شد.

فعالیت‌های HSE را نمی‌توان در یک سامانه یا اداره‌کل محدود کرد

عصر کرد - به همت شرکت شهر سالم آیین اختتامیه سومین جشنواره سراسری نشان تعالی HSE با حضور پیروز حناچی، شهردار تهران، حامد مظاهریان معاون برنامه‌ریزی و سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، زهرا صدراعظم نوری، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر، حمید چوبینه دبیر شورای عالی HSE و شهرداران مناطق و رؤسای سازمان‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه شهرداری تهران برگزار شد.

اقدامات پاییزی  منطقه ۴ در فضاهای سبز شهری

عصر کرد - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ از اجرای عملیات به زراعی و هرس حدود ۱۸۰.۰۰۰ متر مربع از فضاهای سبز شهری خبر داد و گفت: عرصه های جنگلی و فضاهای سبز شمال شرق تهران برای بارش های زمستانی آماده سازی می شوند.

نبود توجه به مسایل زیست محیطی، زندگی شهری بشر را به خطر انداخته است

عصر کرد - شهر: شهردار تهران همزمان با آغاز آئین افتتاح رویداد کلیماتون تهران ۲۰۲۰، گفت: بررسی‌ها بیانگر این است که تا سال ۲۰۵۰، حدود ۶۸ درصد از جمعیت جهان در مناطق شهری زندگی می‌کنند و نمی‌توان مدیریت شهری را بدون توجه به موضوع کاهش گازهای گلخانه‌ای و سازگاری با اثرات تغییر اقلیم در نظر گرفت. از همین رو کلیماتون به‌ عنوان یک رویداد مهم و اثرگذار محیط زیستی ایران به حساب می آید.

جلسه کمیته برف‌روبی منطقه ۱۶ برگزار شد

عصر کرد - شهردار منطقه ۱۶ با اشاره به اینکه در سال جاری بارندگی های خوبی صورت گرفته است بیان کرد: دستگاه‌ها و ادارات متولی خدمات رسانی باید برای ادامه فصل بارندگی آمادگی لازم را داشته و برخی نارسایی های موجود در کمیته برف‌روبی منطقه حذف گردد.

کسب رتبه برتر منطقه ۴ تهران در سومین جشنواره نشان تعالی HSE

عصر کرد - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ تهران از برگزاری آیین اختتامیه سومین جشنواره سراسری نشان تعالی HSE شهرداری تهران خبرداد و گفت: منطقه ۴ با قرار گرفتن در سطح مناطق بحرانی کلاس (A) موفق به اخذ جایگاه نخست شد.

۲۷ واحد گشت شبانه بی خانمان ها را به گرمخانه منتقل می کند

عصر کرد - شهر: رئیس سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران در روزهای بارندگی و سرد سال از وضعیت سفید در گرمخانه های تهران می گوید. او خبر داده است که خدمات رسانی در ۲۲ گرمخانه تهران با دو هزار و ۴۰۰ تخت به صورت شبانه روزی و با انجام پروتکل بهداشتی انجام می شود و ۲۷ واحد گشت نیز در تهران به صورت شبانه وضعیت بی خانمان ها را رصد می کنند.

سوخت ارزان و نبود تکنولوژی مانع ورود خودروهای برقی به ایران

عصر کرد - شهر: بسیاری از کشورهای اروپایی تردد و تولید خودروهای احتراقی را تا ‌سال ٢٠٢٥ مجاز اعلام کرده و جریمه‌های سنگینی را برای استفاده‌کنندگان این خودروها در نظر گرفته‌اند. همه اینها فقط یک نشانه دارد و آن هم این است که در آینده‌ نزدیک خودرو هم به بخش مهمی از دنیای دیجیتال تبدیل خواهد شد، چه ما آنها را برانیم چه نه.

مجسمه ها یا یادگارهای شهری

عصر کرد - کافی است آلبوم خانوادگی تان را ورق بزنید تا عکسی از پدر و مادر یا یکی از آشنایانتان را ببینید که کنار مجسمه یکی از میدان ها یا پارکهای شهر گرفته شده است. هنوز هم عکس یادگاری با مجسمه های قابل دسترس زیاد است.گویی این مجسمه های بی زبان شما را به سمت خودش می کشاند تا برای همیشه در خاطراتتان ثبت شود. در حقیقت سالهاست که مجسمه هایی که سعی شده نقش یادآوری داشته باشند، نقش یادگاری دارند.

هدف از مناسب سازی، دسترس پذیری برابر معلولان با سایر شهروندان است

عصر کرد - شهر: برای تحقق جمله «معلولیت، محدودیت نیست» باید شرایط حضور معلولان در جامعه تسهیل شود تا این قشر از جامعه همانند سایر شهروندان از خدمات ارائه شده در سطح جامعه استفاده کنند. تسهیل حضور شهروندان در جامعه از طریق مناسب سازی شهر امکان پذیر است.

ساخت بزرگترین بوستان دوستدار کودک تهران تا بهار ۱۴۰۰

عصر کرد - شهر: نخستین و بزرگترین بوستان دوستدار کودک در محدوده پادگان جی و خیابان اجتماعی استاد معین و در نزدیکی دو محله شهید دستغیب و امامزاده عبدالله منطقه ۹ تا بهار ۱۴۰۰ ساخته می شود.

شیطان بازار همچنان تعطیل است

عصر کرد - جمعه بازار خلازیل با تداوم نظارت عوامل شهرداری منطقه ١٩ و مسدود سازی ورودی ها همچنان تعطیل و خالی از بساط گستران است.

بیشترین ساخت و ساز و فروش تراکم در سال ۹۰ صورت گرفت

عصر کرد - شهر: اوج ساخت و ساز و فروش تراکم در تهران مربوط به سال ۱۳۹۰ با صدور ۲۸ هزار و ۶۶۵ پروانه تخریب و نوسازی است. این میزان نسبت به یکسال قبل از آن یعنی ۱۳۸۹ بیش از ۱۰ هزار عدد افزایش داشته است.

روایت تصویری حسین علیزاده از مرحوم بهمن بوستان منتشر شد

عصر کرد - مدیریت موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به مناسبت سالروز درگذشت بهمن بوستان پژوهشگر حوزه موسیقی فیلم سخنرانی حسین علیزاده در مراسم بزرگداشت این هنرمند فقید را منتشر کرد.

تهران برای توسعه دوچرخه سواری نیازمند توجه به جزئیات طراحی مسیر است

عصر کرد - شهر: توسعه و ترویج دوچرخه سواری به عنوان یک شیوه حمل و نقلی در شهر تهران، اتفاقی نیست چرا که باید چرخه توسعه به صورت کامل انجام پذیرد. یکی از بخش‌های حلقه توسعه، مسیرهای استاندارد دوچرخه سواری هستند که برای رسیدن به این هدف باید به جزئیات طراحی مسیرها توجه شود. استاندارد نبودن طراحی بخشی از مسیرهای دوچرخه سواری یکی از کمبودهای شهر تهران در این حوزه است.

آبگرفتگی اساسی در شهر گزارش نشده است

عصر کرد - شهر: مدیر کل خدمات شهری شهرداری تهران اعلام کرد: همه کانال ها و نقاط به صورت مستمر پایش می شوند و هیچگونه آبگرفتگی اساسی که شهر را تحت تأثیر قرار بدهد وجود نداشته است و خوشبختانه هر چه جلوتر می رویم و بارش ها استمرار پیدا می کند تسلط و آمادگی نیروها و از سوی دیگر امکانات بیشتر می شود.

طاقچه کتاب رایگان در مترو

عصر کرد - شهر: معاون فرهنگی مترو از ارائه کتاب های اینترنتی رایگان در مترو خبر داد.

کسب رتبه برتر منطقه ٢٢ در ممیزی HSE

عصر کرد - در ویدئو کنفرانسی که با حضور شهردار تهران برگزار شد، شهرداری منطقه ٢٢، در کلاس مناطق بسیار مهم، موفق به کسب رتبه برتر بهداشت، ایمنی و محیط زیست در شهر تهران شد.

اجرای برخط نمایش موزیکال نقال شهر ما در منطقه ۱۵ برای نخستین بار در تهران

عصر کرد - شهردار ناحیه یک منطقه ۱۵ از اجرای برنامه نمایشی شاد و موزیکال نقال شهر ما با موضوع طرح کاپ (کاهش پسماند) به صورت برخط(آنلاین) برای کودکان و دانش آموزان منطقه ۱۵ خبر داد.

مسابقه مقابله با کرونا در اینستاگرام شهر آماده

عصر کرد - معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از برگزاری مسابقه اینستاگرامی شهر آماده با هدف ارایه اطلاعات موثق به شهروندان در خصوص ویروس کرونا خبر داد و گفت: به برندگان این مسابقات که ۳ مرتبه در هر هفته برگزار می شود، کیف کمک های اولیه هدیه داده می شود.

تقویت تشکیلاتی جایگاه حوزه سلامت، ایمنی و محیط زیست؛ در دستورکار شهرداری تهران

عصر کرد - شهردار تهران از تقویت جایگاه سازمانی و تشکیلاتی حوزه سلامت، ایمنی و محیط زیست شهرداری تهران خبر داد و گفت: سرمایه گذاری در حوزه سلامت، ایمنی و محیط زیست هزینه نیست بلکه بسیار پربازده است چرا که هزینه های ناشی از بروز حوادث را کاهش می دهد. با ایجاد تشکیلات مناسب، باید مناطق در معرض ریسک های بزرگ شناسایی شوند و برنامه ریزی برای آن ها به گونه ای صورت گیرد که حوادث تا حد زیادی قابل پیش بینی و کنترل باشند.

طراحی شهری منتشر شد

عصر کرد - شهر: ویرایش دوم کتاب «طراحی شهری، روش و تکنیک ها» از سوی انتشارات سازمان زیباسازی شهرداری تهران منتشر شد.

پیش‌بینی تحقق ۸۰ درصدی بودجه غیرنقد شهرداری تا پایان سال

عصر کرد - شهر: با توجه به برنامه های پیش روی مناطق و هماهنگی های انجام شده با سازمان املاک و مستغلات و سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی انتظار می رود درصد تحقق بودجه غیر نقد تا پایان سال حداقل ۸۰ درصد مصوب آن باشد.

تملک یا ساماندهی، راه حلهای مشکلات خلازیل

عصر کرد - شهر: تملک سرقفلی های املاک وقفی بازار خلازیل به اعتباری ۱۰ هزار میلیارد تومانی نیاز دارد که در صورت فراهم نشدن این امکان، با تغییر پهنه محدوده بازار خلازیل می توان کسبه این بازار را ساماندهی کرد.

برنامه های آموزشی بهترین راه برای پیشگیری از ایدز

عصر کرد - شهر: برنامه های تبلیغاتی و آموزشی از سوی شرکت هایی مانند شهر سالم شهرداری تهران در رابطه با پیشگیری از شیوع ویروس ایدز می‌تواند به وزارت بهداشت در مبارزه با این ویروس کمک کند.

نام تهران در برخی متون تاریخی

عصر کرد - هویت شهری نوعی نگاه و ادراکِ ساکنان بافتِ آن منطقه، همراه با عادات مخصوص، عواطف، سنن و مجموعه رفتارهای منسجم‌شان نسبت به شهر است؛ تعریفی کیفی و انتزاعی که همان ساکنین نیز در ایجاد و یا تغییر آن نقش دارند.

سمفونی برگ های پاییزی

عصر کرد - نه بهار با هیچ اردیبهشتی/ نه تابستان با هیچ شهریوری/ و نه زمستان با هیچ اسفندی/ اندازه پاییز به مذاق خیابان‌ها خوش نمی آید/ پاییز مهری دارد که به دل هر خیابانی می نشیند. در شهری که همه هزار و یک بهانه برای ناراحتی دارند، حال و روزمان با دیدن چنین منظره هایی خوب می شود. این منظره و سمفونی زیبا به همت شهرداری منطقه هشت و با جمع آوری برگ های پاییزی در بوستان فدک بوجود آمده است.

ضدعفونی ۸ کیلومتر از معابر منطقه ۱۷ با ماشین های پیشرفته مه پاش

عصر کرد - داود لطفی شهردار منطقه ۱۷ با اشاره به اجرای دومین مرحله از مانور بزرگ ضد عفونی معابر سطح منطقه با استفاده از ماشین های پیشرفته مه پاش آتش نشانی گفت: بیش از ۸ کیلومتر از معابر منطقه۱۷ ضدعفونی و گندزدایی شد تا این ویروس منحوس هر چه زودتر از بین برود و سلامتی و آرامش به مردم بازگردد.

رزمایش بزرگ تجهیزات و ادوات برف روبی مدیریت شهری در جنوبغرب پایتخت

عصر کرد - شهردار منطقه ۱۸ تهران گفت : مانور و رزمایش بزرگ تجهیزات و ادوات ستادهای مرکزی و فرعی برف روبی مدیریت شهری در راستای بهبود کیفی خدمات رسانی به شهروندان در موسم سرما برگزار شد.

تلاش­های مدیریت شهری در مهار کرونا بر پایه دانش و مطالعات

عصر کرد - رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران گفت: تلاش­های مدیریت شهری در مهار بیماری کرونا بر پایه دانش و مطالعات انجام شده است و پژوهشگران در این مسیر همواره نقش مشارکتی و فعالان‌ه­ای داشته­‌اند.

فعالیت شبانه روزی تمامی گرمخانه های تهران

عصر کرد - مدیر عامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی اعلام کرد که تمامی گرمخانه های پایتخت به صورت ۲۴ ساعته فعال و آماده خدمت رسانی به افراد کارتن خواب و بی خانمان هستند.

آغاز تبلیغات روی ۸۰ هزار تاکسی

عصر کرد - سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران از انجام تبلیغات بر روی تاکسی ‌های پایتخت با هدف ارتقای درآمد رانندگان تاکسی طی هفته‌های آینده خبر داد.

ساير مطالب

سیستم تریپ پتروشیمی منشا نور و صدای مهیب در سنندج است

از شایعه‌سازی ضدانقلاب تا واقعیت انفجار در سنندج

علت صدای انفجار و مشاهده شدن نور عجیب سنندج چه بود؟

عمل احتراق در پتروشیمی، منشا نور و صدا در سنندج است

عمل احتراق در پتروشیمی، منشا نور و صدا در سنندج بود

منشا نور و صدا در سنندج ، عمل احتراق در پتروشیمی بود

محور ایرانخواه تکاب بازگشایی شد/راه 21 روستای کردستان همچنان مسدود است

منشاء صدای انفجار در سنندج چه بود؟+ جزئیات

میانگین بارش‌ها طی 24ساعت گذشته در صحنه 23 میلیمتر بود

برف پاییزی دلفان را سفیدپوش کرد

مرزداران نیروی زمینی ارتش در کرمانشاه از قاچاق دام جلوگیری کردند

کشف 55 رأس احشام قاچاق در پاوه

بارش اولین برف پاییزی در شهرستان سنقر کلیایی

766 بیمار کرونایی در کرمانشاه بستری هستند؛ حال 45 بیمار وخیم است

جزئیات تصمیم تلخ «ساجده» و «روژین»

تخریب ساختمان قدیمی در خیابان 15خرداد

وزارت بهداشت: مردم نذر اکسیژن کنند

بارش شدید در 11 استان

تغییرات مختصر نزولی کرونا در 9 استان

جدول پخش مدرسه تلویزیونی 10 آذر در تمام مقاطع تحصیلی

فوری / شنیده شدن صدای انفجار مهیب در سقز

21 روستای کردستان همچنان در محاصره برف هستند

سیستم تریپ پتروشیمی منشأ نور و صدای مهیبی در سنندج

انتقال مادر باردار روستای محاصره در برف سقز

کشف 2700 قطعه مرغ زنده فاقد مجوز در کامیاران

کرونا سنبل آشفتگی شهری سنندج را هم تعطیل کرد

بازگشت سپاهان به صدر با شکست سایپا/ دومین برد نماینده مریوان

امام جمعه موقت سروآباد درگذشت

766 بیمار کرونایی در کرمانشاه بستری هستند/ حال 45 بیمار وخیم است

به همت قرارگاه جهادی امام رضا(ع)، 14 واحد مسکونی برای نیازمندان کرمانشاه ساخته شد

تأمین اعتبار بازسازی آبشار پیران و مسیر دسترسی به آن در سرپل ذهاب

هنوز 35 درصد ظرفیت سدهای کرمانشاه خالی است

مانور تعمیرات شبکه‌های فرسوده توزیع برق کرمانشاه اجرا شد

هفته دوم محدودیت‌ها مهمتر است/ پلمب 258 واحد صنفی کرمانشاه به دلیل تخلفات کرونایی

تغییر ساعت کاری شعب بانک کارآفرین در شهر کرمانشاه

میترا حجار، پژمان بازغی و افشین هاشمی در «خوره»/عکس

همراه داشتن کارت ملی برای دریافت خدمات ضروری است

سهمیه طرح یارانه دستمزد حوزه سلامت کرمانشاه به 300 نفر می‌رسد

ادامه بارش‌ها در کرمانشاه

همراهی 75 درصد اصناف کرمانشاه با محدودیت‌های کرونایی/ مسئولان برای رفع مشکلات بازاریان اهتمام کنند

روایت مارکا از کشیدن موهای مارسلو / بازیکن زیدان: شرم‌آور است +فیلم

بازگشت میترا حجار با «خوره» به سینما/ تصاویر

دلیل اخراج آلوارو موراتا مقابل بنونتو چه بود؟

توزیع مرغ منجمد قیمت مرغ را در بازار کاهش داد

ثبت 6 فوتی دیگر بر اثر ابتلا به کرونا در کرمانشاه

شوک جدید به پارلمان محلی رباط کریم/یک عضو شورا سلب عضویت شد

کاهش قیمت مرغ گرم در بازار کرمانشاه

مسئولان برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر کنگره ملی شهدای استان زنجان وارد صحنه شوند

کرونا 6 کرمانشاهی دیگر را به کام مرگ کشاند

فیلم صحنه قتل وحید مرادی در زندان بازنگری می شود + جزئیات جدید

تهیه اطلس خودکشی کرمانشاه در آینده نزدیک

مشکل خاصی از آبگرفتگی معابر سطح شهر نداشتیم

آخرین و جدیدترین آمار کرونایی استان کرمانشاه تا 99/9/9

میانگین بارش‌ها طی 24 ساعت گذشته 29 میلیمتر بود

دورهمی‌های خانوادگی یکی از کانون‌های انتقال ویروس کرونا است

پلمب واحد‌های صنفی متخلف در کرمانشاه

آمادگی نیروهای راهداری در 44 راهدار خانه در طرح زمستانی کرمانشاه

تعویق انتخابات هیأت فوتبال به دلیل شیوع کرونا و اعمال تعطیلی‌ها

راه دسترسی دانشجویان دانشگاه رازی به کارشناسان آموزشی دانشکده‌ها اعلام شد

آمار کرونا کرمانشاه 9 آذر؛ 6 فوتی و 100 ابتلای جدید

مردم کنگاور با بانوی شهیده مدافع سلامت وداع کردند

عکس | وداع با اولین شهید سلامت کنگاور

کتاب «سکه‌های سفالی» روایتی از صحنه های عاشورا

هدف طرح شهید سلیمانی خارج کردن شهرستان صحنه از وضعیت قرمز است

732 فرصت شغلی در حوزه سلامت کرمانشاه ایجاد شد

ظرفیت سد‌های کرمانشاه تکمیل نشده

«ترکه‌های درخت آلبالو»؛ داستانی درباره جنگ ایران و عراق در منطقه کردستان

آبگیری بندهای خاکی حوزه آبخیز چمقلو در قروه + فیلم

605 هزار هکتار از اراضی کردستان زیر کشت گندم رفت/تحقق 103 درصدی برنامه کشت

کاشت 130 اصله نهال در حاشیه تالاب بین المللی زریوار

کشف احشام قاچاق توسط مرزبانان استان کردستان

راه 20 روستا در استان همچنان مسدود است

کمبود مرغ در کردستان وجود ندارد/احتمال کاهش قیمت این ماده پروتئینی در روزهای آینده

200 مددجوی کمیته امداد خوی صاحب شغل شدند

حمایت مهر ایران از طرح های کارآفرینی سمن های جوانان کردستان

128 بیمار جدید کرونایی در کردستان شناسایی شد

2 دستگاه لودر و برف روب به راهداری سقز اضافه شد

فوت 12 بیمار کرونایی در کردستان/شناسایی 128 بیمار جدید کرونایی در 24 ساعت گذشته

410 مددجو بهزیستی خراسان جنوبی صاحب شغل شدند

ایمنی و پایداری کامل سدهای گیلان در برابر سیلاب های احتمالی

آخرین و جدیدترین آمار کرونایی استان کردستان تا 99/9/9

ورود سامانه جدید بارشی از روز چهار‌شنبه به کردستان/کاهش 6 درجه‌ای دمای هوا در استان

14 هزار دانش آموز با نیاز ویژه به زودی صاحب تبلت می شوند

آمادگی ایران برای همکاری در پروژههای کشاورزی و آب کردستان عراق

آمار کرونا کردستان 9 آذر؛ 12 فوتی و 128 ابتلای جدید

توزیع 58 هزار حلقه لاستیک خودرو در کردستان/955 تن گوشت و مرغ منجمد در استان توزیع شد

مدیرکل راهداری کرمانشاه: ناوگان راهداری کرمانشاه فرسوده است

36 میلی متر باران در استان کرمانشاه بارید

باد و باران کرمانشاه را در بر می گیرد

اطفا حریق در قلیان سرای شهرک دولت آباد

خبرهای خوب از موفقیت محدودیت‌ها در کرمانشاه

تصادفی که رنگ قتل گرفت

ناگفته‌ هایی از وضعیت پرونده شیما، دختر 15 ساله گمشده

بازداشت مرد جوان به اتهام آزار دختر معلول

داماد ناقض پروتکل‌ های کرونایی بازداشت شد

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 9 آذر 99

شناسایی کرونا مثبت‌ها از طریق کارت ملی

ممنوعیت تردد کشنده‌ها در محورهای مواصلاتی کردستان

کمبود مرغ در کردستان وجود ندارد

کشف کالای قاچاق در سروآباد