عصر کرد

آخرين مطالب

مقالات

نکته‌های ناگفته از توان‌ بخشی کودکان

عصر کرد - به گفته کارشناس کاردرمانی و عضو انجمن کاردرمانی استان کردستان، معلولیت‌های حرکتی و ادراکی کودکان تنها با دارو و عمل جراحی بهبود نمی‌یابد بلکه همکاری تنگاتنگ متخصصان پزشکی با متخصصان توان‌بخشی از جمله متخصصان فیزیوتراپی، کاردرمانی و گفتاردرمانی در این‌گونه مواقع ضروری است.

تاریخ‌های تقلبی

عصر کرد - سنندج - برچسب تاریخ تولید و انقضا روی هر کالا و محصولی این اطمینان را به مصرف کننده می‌دهد که محصول سالم است و می‌تواند با خیال راحت آن‌ را مصرف کند اما این مورد در زمینه محصولات آرایشی و بهداشتی مورد غفلت قرار گرفته است.

دیگه بزرگ شدی

عصر کرد - سنندج - دقیقا یادم نیست که چه نشانه‌ای از بزرگ شدن داشتم، همین قدر به یاد دارم که یک روز مادرم صدایم کرد و گفت: دیگه بزرگ شدی و باید دامن بپوشی.

نیم نگاه امیرکبیر به آخرین دختر

عصر کرد - سنندج - یکی‌شان دست پر می‌رود و دیگری نیمه پر، اما همه آنها درباره مردم کردستان در یک جمله اشتراک نظر دارند، کردستانی‌ها از فرهنگ دوست‌ترین مردمان کشورمان هستند.

خریدار نازِ یار

عصر کرد - سنندج - این روزها علاقمندان زیادی از نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان بازدید کرده و با وجود بالا بودن قیمت‌ها، ناز یار مهربان را خریده و در حد توان خود کتاب خریداری می‌کنند.

شکستند تا کمر طبیعت نشکند

عصر کرد - سنندج - نام شان مامور یگان حفاظت است و همه هم و غمشان حفاظت از عرصه‌های طبیعی است چون آن را میراثی از گذشتگان می‌دانند که برای آیندگان به ارث خواهند گذاشت.

مرگ در کمین انارستان

عصر کرد - سنندج - بزرگترین سایت باغ انار کردستان به وسعت 130 هکتار در روستای روآر از توابع سروآباد به دلیل از کار افتادن شناورهای انتقال دهنده آب و عدم آبیاری درختان آن در خطر خشک شدن قرار گرفته است.

مروری بر مهمترین مطالب نشریات کردستان

عصر کرد - سنندج - نشریات محلی کردستان در هفته دوم مهر بیشتر مطالب خود را به بازگشایی مدارس، جشنواره شهید رجایی، سئوال رئیس جمهوری از دانش‌آموزان، ضرورت عدم فشار بر رسانه‌ها و انتخابات هیات فوتبال اختصاص دادند.

تئاتر تجربه‌های اخیر نمایشی از بازآفرینی گذشته

عصر کرد - سنندج - تجربه‌های اخیر نام تئاتری است که در آن به بازآفرینی گذشته و اینکه با گذر زمان مباحثی همچون عشق، مرگ، ایمان، ترس و تردید تغییر نمی‌کنند و همچنان انسان با آنها درگیر است، می‌پردازد.

«کاره‌سات» کتابی با 19 داستان کوتاه کُردی

عصر کرد - سنندج - «کاره‌سات» نام کتابی است که به نویسندگی جلال ملکشا در تیراژ یک هزار نسخه و توسط انتشارات علمی کالج در کردستان منتشر شده و در بازار کتاب این استان در دسترس علاقه‌مندان است.

گله مندی مردم سنندج از طعم و بوی آب/تغییرات دمای هوا مقصر است

عصر کرد - سنندج - چند روزی است که مردم برخی از محلات شهر سنندج از طعم و بوی آب شرب گله مند هستند اما مسئولان شرکت آب و فاضلاب کردستان تنها پاسخی که برای این وضعیت داشتند، تغییرات دمای هوا بود.

عارفی که بزرگان عرفان را به وجد آورد...

عصر کرد - یک متخصص زبان و ادبیات فارسی در دانشگاە کردستان عقیده دارد، شمس تبریزی از زمرۀ عارفانی است که در ادبیات ایران زمین از چند منظر بسیار حائز اهمیّت است، یکی آنکه خود، عارف و مُرادی است که با سخنان و گفتارش، شیفتگان زیادی را دور خود جمع کرده است و دیگر آنکه، نقشی اصلی و اساسی در شکوفایی مولانا و خلق شاهکارهای او داشته است. همین مایه از شمس، ارزش و جایگاه او را میان عارفان نشان‌ می‌دهد.

دفاع از میهن فراتر از ایده و مذهب

عصرکرد- عاشقانه قدم در راه دفاع از کشور برداشتند، عقیده و مذهب تاثیری در تحقق هدف‌شان نداشت، آری مردم کردستان نیز همانند دیگر هموطنان شان، با جانفشانی‌ و فراتر از هر ایده و تفکری در هشت سال دفاع مقدس به حفاظت از انقلاب و خاک سرزمین اسلامی خود پرداختند.

هیاهو برای هیچ/سد معبر در سنندج همچنان بلاتکلیف است

عصر کرد - سنندج – سد معبر در حال حاضر به یکی از معضلات جدی کردستان تبدیل شده و اکثر قریب به اتفاق شهرهای استان به ویژه سنندج با این معضل دست و پنجه نرم می کنند و اراده ای هم برای رفع آن وجود ندارد.

زندگی از نو

عصر کرد - سنندج - دلشان هنوز قرص نیست اما با همه شک و تردیدها کنار آمده‌اند تا بتوانند زندگی را دوباره از سر گیرند بنابراین آغاز راهشان، تولد دوباره است.

چی بپوشیم

عصرکرد- این روزها دغدغه دیگری علاوه بر بیکاری و وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه موجب تشویش خاطر خانواده‌ها شده و آن خرید لباس مناسب برای فرزندانشان به ویژه برای حضور در دانشگاه است.

هنرمندان دوره گرد

عصر کرد - سنندج - کشت و برداشت برنج در شالیزارهای شمال، کار سخت و طاقت فرسایی است و حال آنکه در کنار آن، انسان به علاقه و توان خود، به هنر هم گرایش داشته باشد آنگاه بیشتر قابل توجه است.

جدال نیاز و گرانی در بازار نوشت افزار

عصر کرد - سنندج - این روزها به هر مغازه نوشت افزار فروشی که وارد می‌شوی جمعیتی را می‌بینی که با شور و هیجانی وصف ناشدنی در صدد تامین وسایل مورد نیاز مدرسه فرزندانشان هستند، اما قیمت های سربه فلک کشیده تا حدودی منجر به کاهش تقاضا شده و به نوعی نیاز و گرانی با هم در جدال هستند.

ردپای گرانی‌ در بازار لوازم‌التحریر

عصر کرد - نمایشگاه عرضه لوازم التحریر، هر سال پاییز به مناسبت بازگشایی مدارس در استان کردستان همچون سایر استان های دیگر برپا می شود و خانواده ها برای ...

مهمترین پایگاه جوانان درننله سنندج/مسجد محمدی یک نهادتصمیم سازاست

عصر کرد - سنندج - مسجد حاج علی محمودی در حاشیه ای ترین نقطه شهر سنندج به یک پایگاه مهم برای فعالیت های دینی، فرهنگی و اجتماعی تبدیل شده است و به همین دلیل نقش نهادی مهم را در این منطقه ایفا می کند.

هیاهو برای هیچ/سد معبر در سنندج همچنان بلاتکلیف است

عصر کرد - سنندج – سد معبر در حال حاضر به یکی از معضلات جدی کردستان تبدیل شده و اکثر قریب به اتفاق شهرهای استان به ویژه سنندج با این معضل دست و پنجه نرم می کنند و اراده ای هم برای رفع آن وجود ندارد.

اعتیاد در دنیای تحصیل کردگان!

عصر کرد - رئیس اداره سلامت‌روانی، اجتماعی و اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی کردستان، گفت: اعتیاد همه مرزهای ممکن از جمله مرز میزان تحصیلات و باسواد بودن ...

زخم حاشیه نشینی بر چهره زیبای سنندج

عصر کرد - سنندج - هفته نامه خبر کردستان، در شماره پنج به تاریخ روز یکشنبه چهاردهم بهمن خود در مطلبی با عنوان زخم حاشیه نشینی بر چهره زیبای سنندج به قلم سید مسعود حبیبی به این پدیده اجتماعی از نگاه جامعه شناسی پرداخته است.

طرح هادی هدایت‌گر آبادانی روستاها

عصر کرد - سنندج - اجرای طرح هادی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گامی مهم در راستای توسعه، پیشرفت و آبادانی مناطق کمتر توسعه یافته و روستایی است.

فانوس ها غروب خورشید را به سوگ نشستند

عصرکرد- شام غریبان روایت شبی است بدون حسین (ع) و یارانش و نوای همدردی با زینب (س) با فانوس ها و شمع های روشنی که غروب خورشید را به سوگ نشستند.

مرا بپذیر

عصرکرد- از پله های ساختمان محل سکونت‌شان که می‌گذرد به ناگاه صدای خنده‌های شیرین کودکانه‌ای در جا میخکوبش می‌کند، صدا از خانه همسایه جدیدشان می آید، چند روزی است به عشق شنیدن این صدا بیرون می‌رود، صدایی که سال‌هاست در حسرت شنیدنش می‌سوزد.

پای یک زن در میان است

عصر کرد - سنندج - حضور زنان در عرصه‌های مختلف از جمله اقتصادی و کارآفرینی همواره با مشکلاتی همراه است که در کردستان به عنوان جامعه‌ای سنتی این محدویت‌ها بیشتر از گذشته وجود داشته اما بانوان آن گام در مسیری گذاشته‌اند که قامتشان نه تنها خم نشده بلکه آنگونه راست قامت ایستاده‌اند که به هر کجای این عرصه می‌نگری پای یک زن در میان است.

چهار گام دولت برای کاهش بیکاری در کردستان

عصر کرد - سنندج - دولت تدبیر و امید با چهار طرح کارورزی، مشوق بیمه کارفرمایی، مهارت‌آموزی و یارانه دستمزد گام‌های مهمی در استان کردستان و در راستای کاهش بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی برداشته است.

تب مرغ در کردستان، آش نخورده و دهن سوخته

عصر کرد - سنندج - افزایش دما در استان‌های جنوب و جنوب‌غربی در حالی اولین متهم کاهش جوجه ریزی در مرغداری‌ها و رشد نزولی قیمت مرغ در اقصی نقاط کشور است که همواره استان های سردسیری همچون کردستان علیرغم افزایش میزان تولید در تابستان از گزند تب و تاب گرانی این فرآورده پروتئینی در امان نمی‌مانند.

آنگاه بانگ برآمد اینجا کربلاست

عصرکرد- بوی عود و اسپند و پارچه سیاه بر سر هر کوچه و خیابان شهر بیجار از چند روز مانده به ماه محرم پیچیده و پیرغلامان و خادمان اهل بیت بویژه جوانان و نوجوانان فارغ از هر نوع سلیقه، خود را به این مهمانی دعوت می‌کنند و خودجوش، وظیفه‌ایی برای عرض ارادت به ساحت مقدس اباعبدالله (ع) می‌یابند.

روایت موفقیت یک بانوی کارآفرین کردستانی/ ترس مهم ترین مانع موفقیت است

عصرکرد- یک بانوی کار آفرین موفق کردستانی که با وجود فراز و نشیب های بسیار در زندگی خود توانسته، فعل "خواستن، توانستن است" را صرف کند، گفت: ترس بزرگترین عامل عدم موفقیت در کار است که باید بتوانیم با منطق بر روی آن غلبه کنیم.

باهم بمانیم

عصر کرد - سنندج - می‌گویند: بله و این آغاز راهی است که می‌روند تا سرنوشتی مشترک برایشان رقم زده شود.

سفر به سرزمین پررمز و راز اورامان/اینجا قطعه‌ای از بهشت زمینی است

عصر کرد - جاده‌های پر پیچ‌وخم در دل جنگل‌های بلوط و سرزمینی پر از خانه‌های پلکانی با مردمی با فرهنگ خاص و ویژه اولین تصاویر هر گردشگر در سفر به منطقه گردشگری اورامان از توابع استان کردستان است.

تئاترخیابانی کشوردر مسیر بیراهه/نمایش صحنه ای درخیابان اجرامی شود

عصر کرد - سنندج - شماری از شرکت کنندگان و منتقدان حاضر در جشنواره تئاتر خیابانی اعتقاد دارند که با ورود اجراهای صحنه ای به خیابانی باعث به بیراهه رفتن این گونه نمایشی در کشور شده است.

نی؛ مظلوم ترین ساز ایرانی

عصر کرد - نی را در هر زمانی می توان مظلوم ترین ساز خواند، نی همانند آدمی است که توانایی صحبت ندارد و شما باید آن را به سختی به صدا در بیاورید به همین ...

بخت گشایان تیره بخت

عصرکرد- بخت‌گشایی آن هم توسط عده‌ایی رمال غیربومی در کوچه و خیابان‌های بیجار هر سال از اوایل مرداد تا اواخر شهریور آغاز می‌شود البته این روایتگری از بدبختی افرادی است که نتوانسته‌اند بخت خود را تغییر دهند ولی می‌خواهند راز خوشبختی، بخت و اقبال بلند دیگران را با کف خوانی و حرف‌های جذاب و فریبنده بگویند

چرا قیمت خیار یکباره دچار رکود شد؟

عصر کرد - اواخر مرداد ماه عمده محصول خیار کردستان آماده ارسال به بازار می شود؛ اما در چند روز گذشته شایعاتی درخصوص پایین بودن قیمت خرید خیار و دور ...

تاریکخانه خبری

عصر کرد - سنندج - هر چند امروز با پیدایش دوربین‌های دیجیتال دیگر خبری از تاریکخانه‌های محل ظهور و چاپ عکس نیست ولی با این وجود مشکلات عکاسان به ویژه خبری همچنان در اتاقک‌های تاریک به انتظار روزنه‌ای بسوی امیدواری است.

نقش خود پنداره مثبت در عدم گرایش به مواد مخدر

عصر کرد - در طول تاریخ زندگی بشر از ابتدای خلقت بحث نیاز در اشکال گوناگون آن تعیین کننده فعالیت‌های انسان در زمینه‌های مختلف بوده است در واقع نیاز چه ...

کتاب هنر خوب زیستن تفکر شما را دگرگون خواهد کرد

عصر کرد - کتاب هنر خوب زیستن آخرین اثر رولف دوبلی که توسط امید کریم‌پور و علی‌نصرالهی ترجمه شده و شامل 52 میان‌بر شگفت‌انگیز به شادکامی، ثروت و موفقیت ...

دریای اشک، دیوان اشعار مهیندخت معتمدی

عصرکرد- دریای اشک نام نخستین دیوان اشعار مهیندخت معتمدی شاعره کردستانی است که در دفتر کتابخانه ملی نیز به ثبت رسیده است.

گلایه هایی از جنس نمک

عصر کرد - سنندج - کردستان را به واسطه معادن غنی سنگ مرمر، آهن و طلا می شناسند و شاید کمتر کسی خبر داشته باشد که این استان در زمینه معدن نمک هم حرف‌هایی برای گفتن دارد.

گردشگری کردستان خام اما به کام

عصر کرد - سنندج- جاذبه‌های گردشگری کردستان که به کام هر مسافری خوش می‌آید سال‌هاست مورد بی مهری حوزه تبلیغات و اطلاع رسانی در داخل و خارج کشور قرار گرفته به طوری که پتانسیل‌های گردشگری این استان هنوز نتوانسته است آن گونه که باید وارد کوره صنعت توریسم شود تا بلکه این بوی خامی را از خود بزداید.

مرگ در کمین انارستان

عصرکرد- بزرگترین سایت باغ انار کردستان به وسعت 130 هکتار در روستای روآر از توابع سروآباد به دلیل از کار افتادن شناورهای انتقال دهنده آب و عدم آبیاری درختان آن در خطر خشک شدن قرار گرفته است.

دوست دارم ازدواج کنم اما...

عصرکرد- در زندگی هر فردی چند مرحله حساس را پشت سر می‌گذارد که نیازمند تصمیم گیری درست و عاقلانه در آن زمان است و قطعا یکی از این موارد حساس انتخاب شریک آینده زندگی خواهد بود.

ساير مطالب

زیرساخت مخابراتی مشوق توسعه گردشگری روستایی

شاخه‌های بلوط آشیانه لک لک‌ها

درد دل با «به‌به»

نویسنده کتاب هستم، لطفا حمایتم کنید

شهید "هوشنگ رمضانزاده" با قرآن کریم همواره مانوس بود

روزی که مسیح کردستان به شهادت رسید

اهدای عضو؛ تولدی دوباره

شهیدی که در مقابل تیرهای بی امان دشمن سر خم نمی کرد

زنانی با دل های کبود

دردِ با نمک

مدیرانی که موجب رونق رسانه های غیر رسمی می شوند - امید بهمنی*

ویراژ آفرود در مهمترین تفرجگاه سنندجی ها

فتوای تاریخی آزادی بازی تخته نرد

قلم عشق بر صفحه نور

کهنسال‌ترین درختان کردستان را بشناسیم

اجرای «مستخدم ماشینی» در قروه/تصویری از ترس و تهدید

شیلات کردستان در یک قدمی توسعه

مهمانی خدا...

آفات کشاورزی در کردستان توسط 170 ایستگاه پیش آگاهی رصد می‌شود

قُل قُل طلا در قلقله ی سقز

آن ماه رمضان

شوراها از مردم برای مردم

"ما جوانان می توانیم"

بهار گیاه خواری با عطر طبیعت

اردیبهشت منفی صفر درجه

کتابخوانی و پاسداشت فرهنگ کردستان

موجی که بر سیل سوار شد

131 درصد مصوبات سفر سال 94 رئیس جمهور به کردستان محقق شد

روی دیگر باران

هنر، نوشدارویی بر نظام سلامت

پوشش همگانی سلامت برای همه در هر مکان

زاگرس در کابوس سال 99

شما که غریبه نیستید

چتر مرگ

بانه سرزمین جاذبه های طبیعی و تاریخی

عروس بانه در انتظار رخت سیاه

ویترین تاریخ و فرهنگ کُردها

گذری بر حمام تاریخی سقز که به موزه تبدیل شد

زندگی از کف ماهی قرمز سُر خورد

روستاهای بکر کردستان، مقصد خوبی برای گردشگران نوروزی

صدای آشنای مشاور

دلهره نان

پالنگان؛ ماسوله ای بر قامت کوه های کردستان

دالانی به تاریخ مطبوعات کردستان از قاجار تا امروز

از جان کلاغ ها چه می خواهیم؟ - کلثوم مومنی*

رنگ و لعاب های قاچاق

عناب بنوشید تا راحت‌تر بخوابید

اجلاسیه 464 شهید در قروه برگزار شد

والیبال مریوان در یک قدمی لیگ برتر

نرمی دل برابر نرمی استخوان، عشق پنج ساله برای دانش اندوزی

آیا گره کور گرانی گوشت به دست مسئولان باز می شود؟

مسجد"دارالاحسان"سنندج شکوه معماری دوران قاجار

کردستانی‌ها آماده خلق حماسه ای دیگر در ٢٢ بهمن

لزوم توجه به محیط زیست در مدارس

زخم حاشیه نشینی بر چهره زیبای سنندج

پایان عمرنفت و هیزم در مرز

با سد آهنین صبر؛ بیشترین سود را از روابط سالم کسب کنیم

«کتاب صفر تا یک» یادداشت‌های شروع کار یا چگونگی ساختن آینده

تزریق مایع حیات در کالبد زمین

طلوع امید بخش زندگی

عکس خوب، همچون سیلی برای بیدار کردن مخاطب است

احساس گناه می‌‌تواند ناشی از اتفاقات دوران کودکی باشد

مین؛ سلاح ترسوها

حواس‌پرتی و کاهش تمرکز نشانه‌ افسردگی است

اینجا کردستان، سرزمین مجاهدت های خاموش

پاکـانِ بیکار

خوراکی‌هایی که زمستان را گرم می‌کنند

روابط عمومی در پستوی اندیشه مدیران اجرایی - امید بهمنی*

تلاش در راستای رفع مشکلات روستاهای قروه به دور از جلوه های نمایشی

لباس کُردی از گذشته تا امروز...

دوئل نفت و آتش مقابل نیمکت ها

«آلی» که دیگر نیست

"نگارگری" اصیل ترین هنر ایرانی – اسلامی

اختلالات رفتاری کودکان/ راهنمای عملی درمان مشکلات رفتاری

استان کردستان در دام محرومیت

سفره دل بدر و پریشان آرام است

یار مهربان خمار شراب روحانی

از رنجی که می بریم - افسانه گلباغی *

نور افشانی فرهنگ اصیل کردها، در آسمان جهانی فرهنگ و هنر

کردستان فرهنگی چشم به راه عدالت اجتماعی و رفاه عمومی است

نهم دیماه 88 نماد اقتدار امت انقلابی ایران

نهم دیماه حماسه پیوند مردم و ولایت/نه کردستانی ها به اغتشاش گران

اگر خشمگین می شوید...

بخشنده کوچک

آیین شب یلدا "شه و چله" در كردستان

کاش می شد به جای تحصیل کارگری نمی کردم

گردش مدیریت در مدار اخلاق

کم اطلاعی روستاییان از مزایای بیمه روستایی

در بزرگترین کارخانه تولید لبنیات کردستان تخته می شود!؟

او هم شهروند این جامعه است و فرصت می خواهد...

آمادگی، دوره طلایی رشد و تشخیص کودکان است

گدایان شیک‌پوش سیار؛ پدیده‌ای نو در تکدی‌گری

مکانیسم‌های تحقق مطالبه توزیع عادلانه حقابه در کردستان

کُردها عهد شکن نیستند

طنین نوای مولودی خوانی در دارالاحسان/ بزرگترین مولودی خوانی کشور

همه چیز «درباره یک توپ»/نمایشی از یک واقعیت

ترافیک را درس دهیم - وریا کرمی*

چرخش واقعیت در«اتوبان سکوت»/زخم ماندگار از جنگ

به شمارش افتادن نفس درختان بلوط/ آغاز انقراض ششم در کردستان

بن‌بست عاطفی از علل خودکشی در جوانان است

توسعه گردشگری با رنگ و بوی بومی و فرهنگی

استرس در میان سالی موجب کوچک شدن مغز می شود

مردم منطقه‌ای که هم اهل این کشورند و هم آن کشور

رنج روستاهای قروه از ضعف زیرساختی/تسریع در اقدام عملی

دبه به دستان دغدغه مند

تجلی خوشنویسی در کُنج دستفروشی

ورود فاضلاب به زریبار ادامه دارد/ نسخه پیچی جدید برای نجات تالاب

پرینترهای سه بعدی برای تولید استیک وارد رستوران ها می شوند

70 کودک نایسری بی‌شناسنامه هستند

یاد نیمکت‌های سه نفره و گچ و تخته سیاه بخیر...

شادی و نشاطی از جنس دانایی

تغییری از جنس تضییع

اضطراب مسیر مدرسه

پنج روش مؤثر برای خالی کردن حافظه گوشی‌ های اندرویدی

وجود سینماگران توانمند و موفق، اما حمایت‌های حداقلی!

بخت گشایی در کف خیابان

کودکانه‌های گمشده در زنانگی‌های تحمیلی

"گلین" عروس منطقه ژاوه‌رود کردستان

بی بازاری جمعه بازار خاتون!

چشمه های معدنی، ظرفیت های ارزشمند فراموش شده

جلسات، آفتی بر جان مدیران و مردم

من فقط یک خبرنگارم...

گورستان خوابی! آسیبی جدی در بین کارتن خواب‌ها

گل هایی که در خواب پرپر شدند

شرایط سخت تولید موادخوراکی در مریخ

توسعه پایدار قیچی و حذف ردپای نفت از منابع آبی کردستان

نهاد داوری از تئوری تا عمل - ایرج نگهدار*

کوچ آسیب‌های اجتماعی از زیر پوست شهر

آرش جمعه زنگ نزد!

گذری بر وضعیت مراکز غیر دولتی توانبخشی در کردستان

ناشنوایی سیستماتیک در حل مشکلات

دست فروشی یا مغازه به دوشی -

پیشاهنگی خلق فرصت و ثروت در کردستان به جوانان سپرده شد

بازار قدیمی عصر صفوی از سکه افتاده

بانویی که تابوشکن شد

ره سدهای کردستان به ترکستان

مشاغل خانگی فرصتی برای رونق بازار "صنایع چوبی"

روستاییان کردستان دیر به شهر می رسند - عبدالله رحمانی*

ترافیک جشنواره‌ای در کردستان

یاد بگیرید که به درون خود گوش کنید

شوکت شیان در تلالو طلای سرخ کردستان خودنمایی می کند

بزن مرشد که یادت بخیر... به بهانه روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای

بختک گرد و غبار به جان کردستان افتاد

جام جهانی 2018 و زیست اجتماعی شهروندان

رشد بی ‌تفاوتی اجتماعی

مخترع کردستانی شوفر را ساخت اما حساب‌‌ هایش مسدود شد

خداوند چه کسانی را دوست دارد؟

سکوتی که فریادها را به اوج می‌رساند - حسن حسین زاده*

خواب خوش کودکانه قربانی رویای بزرگترها - افسانه گلباغی*

سنت حسنه عذرخواهی