عصر کرد

آخرين مطالب

مقالات

کردستان معدن وجود عکاسان توانمند است/هنر در انتظار حمایت بیشتر

عصر کرد - سنندج – «شاخه وان عثمانی» عکاس کردستانی اعتقاد دارد که این استان سرشار از وجود عکاسان توانمند است و به همین دلیل امروز آوازه عکاسان کردستانی فراتر از مرزهای جغرافیایی کشور است.

خواب هایی که خبر از آینده می دهند

عصر کرد - با آنکه خواب و رؤیا،‌ بخشی از زندگی انسان است و یک‌سوم از عمر انسان در خواب سپری می‌شود و آدمی در عالم خواب با رؤیاهای گوناگون دست‌به‌گریبان است، اما هنوز اکثر مردم از حقیقت خواب و خواب دیدن بی‌خبرند.

پاتوق زیر پل با پایپ

عصر کرد - سنندج - پیش از این پایپ را تنها در آزمایشگاه‌ها دیده بودم اما این بار در دستان دودی یک مرد، زیر پلی در محله منفصله شهری نایسر در اطراف سنندج جا خوش کرده بود.

وعده جدید رسیدن قطار به سنندج/این بار نوبت پایان سال 99 رسید

عصر کرد - سنندج – بیش از دو دهه است که مسئولان استانی و کشوری وعده می دهند که در آینده ای نزدیک کردستان به شبکه ریلی کشور متصل می شود، ولی گویا هنوز آینده نزدیک مدنظر آنها فرا نرسیده است.

بی ثباتی مدیریتی در فرهنگ وارشاد کردستان/نوبت به عبید رستمی رسید

عصر کرد - سنندج - بی ثباتی مدیریتی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید آغاز شده و در مدت شش سال تاکنون پنج بار مدیریت این اداره کل تغییر پیدا کرده است.

روی تو کِراش دارم!

عصر کرد - سنندج - در روزگاران پیش از این، اگر کسی در فضای حقیقی قصد ازدواج داشت، فرد مورد نظر خود را با عنوان «کیس یا طرف» خطاب می‌کرد و برای بدست آوردن آن حرمت و حریم‌های خاصی را نیز رعایت می‌کرد.

دو کتاب روشن دل سقزی به چاپ رسید

عصر کرد - سنندج - روشن دل سقزی دو کتاب نافرمانی از شورای امنیت و مناطق امن را از زبان انگلیسی به زبان فارسی ترجمه و 2 انتشاراتی خرسندی و فرهنگ رسا نیز آن را به چاپ رساندند.

شفاف‌سازی؛ مطالبه اصلی معترضان سانحه هواپیمای اوکراینی

عصر کرد - استان‌ها- مردم این روزها در شهرهای مختلف ایران به یاد جان باختگان هواپیمای اوکراینی شمع روشن کرده و در قالب تجمع قصد دارند صدای اعتراض خود نسبت به نحوه اطلاع رسانی از دلایل سقوط هواپیمای اوکراینی و شفاف‌سازی در این رابطه را به گوش مسوولان برسانند.

حاشیه‌نشینی روایتی پر رنگ‌تر از متن

عصر کرد - سنندج - افزایش بی‌رویه مهاجرت روستاییان به شهرها و رشد شهرنشینی بویژه در سال‌های اخیر منجر به وجود معضلی با عنوان حاشیه نشینی شده، مساله‌ای که امروزه می‌توان از آن با عنوان بزرگترین معضل‌ شهری در کشورهای مختلف بویژه در حال توسعه از جمله ایران نام برد.

چرا سپهبد سلیمانی محبوب دل‌ها است؟

عصر کرد - تهران - زندگی سراسر جهاد، عشق و فداکاری سپهد قاسم سلیمانی در راستای حفظ امنیت کشور و آرامش مردم ایران چهره‌ای دست نیافتی از وی ترسیم کرده و همین خصیصه بی‌نظیر سبب شده، سردار شهید محبوب دل‌ها شود.

این تاسوعا را چگونه تاب بیاوریم

عصر کرد - امیر فدایی ایران، باید غم هجران تو را چاره ز جایی بکنیم حتی اگر انتقام از قاتلین تو و خونخواهی تو واپسین دلیل بودنمان باشد.

سردار سلیمانی؛ سردار دل‌ها

عصر کرد - تهران- مسئولان و دست‌اندرکاران آموزش عالی و آموزش و پرورش کشور در پیام‌های تسلیت خود به مناسبت شهادت سردار قاسم سلیمانی تاکید کردند که وی موثرترین فرد مبارز با تروریسم بوده و شهادتش چهره واقعی آمریکا را بیش از پیش برملا کرده است.

وطن در سوگ این مرد

عصر کرد - تهران- فارغ از هر تعارف و اغراقی، سردار سلیمانی از معدود افرادی است که موفق به کسب محبوبیتی مثال‌زدنی میان همه احزاب و قشرهای اجتماعی شد. شاید مهم‌ترین دلیل این محبوبیت در صداقتی باشد که طی بیست سال رزمندگی در دفاع از این مرز و بوم نشان داد.

مهربان به وسعت آسمان

عصر کرد - سنندج - مهربانی‌اش به وسعت آسمان و شاید فراتر از آن است، با نگاه سرشار از عشق، آرامش و امید به زندگی را در دل بیماران و همراهان نگرانشان زنده‌ می‌کند.

دست گردشگران کوتاه از دامن بلند زمستان کردستان

عصر کرد - سنندج - کردستان سرزمین رنگ‌ها و آداب و رسوم مختلف هر فصلش هزاران قاب دلنشین برای هر بیننده سیری ناپذیر از طبیعت، اما سوز سرمای غفلت، دست گردشگران را از دامن بلند زمستان این استان که قابی‌ هزار ماجراست، کوتاه کرده است.

جدال برای زنده ماندن

عصر کرد - سنندج - روستاییان مرزنشین کردستانی نه از کشاورزی و دامداری بهره‌ چندانی می‌برند و نه از فرصت مرز، آنان هزینه معیشت خود را در سخت‌ترین شرایط و با حداقل‌ها تامین می‌کنند.

غاری که هرکول در آن زندگی کرده است

عصر کرد - این خانه هراکلس است، هرکس در آن وارد شود در امان است این جمله بر سر در غاری در کردستان حک شده‌ است.

سسک شکیل در تالاب زریبار شناسایی شد

عصر کرد - سنندج - تیم پرنده نگری انجمن سبز چیا موفق به شناسایی و ثبت گونه‌ای پرنده به نام سسک شکیل در تالاب زریبار مریوان شد.

دریاچه‌ای که مامور محافظت از گنجی پنهان است

عصر کرد - آیا تا به حال افسانه‌های منصوب به دریاچه‌ای که دادخواهی کرد و سالیان سال ماموریت محافظت از گنجی پنهان را بر عهده دارد را شنیده‌اید؟

تولید داخل نیازمند حمایت یا ارتقای کیفیت

عصر کرد - سنندج - سخن از تولید داخل که به میان می‌آید، همه از حمایت سخن می‌گویند اما این مساله را زمانی باید مطالبه کرد که ارتقای کیفیت و قیمت‌ مناسب، استقبال مردم از کالای ایرانی را در پی داشته باشد، موضوعی که بسیاری از شهروندان بر آن تاکید دارند.

توافقی برای گسستن عشق/ طلاق زشت ضروری

عصر کرد - مونا و ارسلان امروز تصمیم سختی برای آینده خود گرفته‌اند. انگار دیگر از آن تب‌وتاب عشقی که در سایه آن می خواستند مسیر پر پیچ و خم زندگیشان را طی کنند، خبری نیست؛ و امروز باهم فقط در یک مورد به توافق رسیده‌اند، آن هم طلاق توافقی است.

طولانی ترین شب سال در کردستان/سالهاست خبری از کالک تورش نیست

عصر کرد - سنندج – طولانی ترین شب سال در کردستان را شب چله می نامند و علیرغم اینکه غبار فراموشی بر شماری از آداب و رسوم نشسته ولی همچنان آئین های ویژه این شب از سوی کردستانی ها برگزار می شود.

عنان زندگی خود را از دست دیگران بگیرید

عصر کرد - اِیمی مورین، نویسنده کتاب «13 موردی که انسان های با روحیه از آنها اجتناب می‌کنند» می‌گوید: بیشترین چیزی که از وی سوال می‌شود این است که کدام یک از این 13 مورد بیشتر از بقیه افراد را درگیر خود می‌کند.

رسانه ها به دنبال هدایتگری/مدعیان دمکراسی ازپاسخگویی فرار می کنند

عصر کرد - سنندج – هدایت افکار عمومی و تشویق و ترغیب مردم برای رای دادن به یک فرد و جریان خاص سیاسی یکی از مهمترین فعالیت های رسانه های محلی در کردستان در زمان برگزاری انتخابات هاست.

قطارچیان وشه ای از تاریخ گم شده سنندج

عصر کرد - کوچه‌هایش هرچند باریک و کوچک، پلکانی و سراشیبی، خانه‌هایش اگر چه قدیمی و کاهگلی، اما هنوز هم صفا و صمیمیت در محلات قدیمی شهر موج می‌زند.

«قروه» غرق در دنیای مجازی/فعالان تلگرامی اسیر توهم فانتزی هستند

عصر کرد - قروه- تأکید بر کسب خبر از خبرگزاری های رسمی با ذکر منبع در کناررعایت قانون و اخلاق و خرکت در راستای اهداف نظام از جمله مواردی بودند که در نشست فعالان مجازی قروه مطرح شد.

بحران در هژده‌دولان بانه

عصر کرد - سنندج - وضعیت سایت دفن زباله هژده دولان بانه در سال‌های گذشته با توجه به اینکه ساماندهی و مدیریت نشده و از یک ماه گذشته در حال سوختن است اکنون به یک بحران محیط زیستی در منطقه تبدیل شده است.

بهبود ساختار تولید راه چاره افزایش فروش کالای ایرانی

عصر کرد - سنندج - عدم موفقیت تولیدات ایرانی در جلب نظر مصرف‌کنندگان داخلی یکی از مشکلات مورد توجه است که کمبود تولیدات، تولید با کیفیت کم، گرانی محصولات داخلی و نبود فرهنگسازی از جمله علل آن است.

تقدم حرمت یا عشق و محبت؟

عصر کرد - ایسنا/کردستان دانشیار گروە مشاورە دانشگاە کردستان گفت: بر اساس آزموده‌های مشاوره، کمبود احترام در رابطه با همسران بسیار چشمگیرتر از کمبود عشق و محبت است؛ آنچه آن ها را ناراضی و شاکی ساخته، نه احساس کمبود مهر بلکه احساس محترم شمرده نشدن است.

بهشت گم شده کردستان کجاست؟

عصر کرد - در این نوشته قصد داریم شما را با بهشت گم شده‌ای در کردستان آشنا کنیم، که رودخانه‌های خروشان و جویبارهای روان و صدای دلنواز آن، تداعی کننده تصویری از بهشت است.

دوئل آتش تعاون با یخ مشارکت

عصر کرد - سنندج- تعاون یک اقتصاد شکل گرفته از بطن مردم و تجمیع سرمایه های اندک برای مقابله با شرایط سخت و طاقت فرساست، اما این روزها آتش اشتیاق آن برای توسعه در مقابل یخ روحیه مشارکت پذیری کردستانی ها توان رویارویی ندارد.

آنفلوانزا در کردستان همچنان قربانی می گیرد/تایید مرگ هشت نفر

عصر کرد - سنندج – روند رو به رشد ویروس آنفلوانزا در استان کردستان همچنان ادامه دارد و علیرغم تمامی هشدارهای صورت گرفته، ولی مرگ و میر به دلیل ابتلا به این ویروس نیز در سطح استان در حال افزایش است.

استقبال کردستانی ها برای ثبت نام/چهره ها ونمایندگان ادوارهم آمدند

عصر کرد - سنندج – بر اساس اعلام ستاد انتخابات استان کردستان با پایان مهلت ثبت نام در نهایت 278 نفر در پنج حوزه انتخابیه در این استان ثبت نام کرده و رسما داوطلب حضور در انتخابات شدند.

مسافران شیک پوش سفری خیالی که با کمک شما به مقصد می رسند!

عصرکرد- امروزه دیگر گدایان شهر ما مسافران شیک پوش یک سفر خیالی هستند که بنا به هزار و یک دلیل در راه مانده اند و می خواهند با کمک شما به مقصد برسند. یا نیازمندان مانده در صف داروخانه اند که برای گرفتن داروی خیالی شان درصدند مبلغی از شما تلکه کنند.

خاموشی کوره آهنگری با وزش باد زمانه

عصر کرد - ایسنا/کردستان کار و صنعت با پیدایش آتش در زندگی انسان آغاز شده و بدون شک آهنگری یکی از عوامل پیشرفت در هر جامعه‌ای بوده است.

شهر خلاق موسیقی پشتوانه توسعه گردشگری سنندج

عصر کرد - سنندج‌ - شهر سنندج پیشینه موسیقی غنی دارد و در ساخت ابزار موسیقی و نیز در سبک‌های مختلف این هنر در کشور شناخته شده است ؛ این ظرفیت‌ها موجب شد چندی پیش به عنوان شهر خلاق موسیقی از سوی یونسکو معرفی شود اما حفظ این عنوان و بهره‌گیری از این موقعیت برای رشد بخش‌های دیگری همچون گردشگری نیازمند تلاش‌ زیادی است.

تیر ضدانقلاب به سنگ خورد/کردستانی ها همراه و حامی انقلاب

عصر کرد - سنندج – تلاش ضد انقلاب برای ناامن جلوه دادن کردستان و فضاسازی برای بهره برداری از شرایط به وجود آمده از سوی اغتشاشگران در سطح کشور در سایه هوشیاری مردم، بار دیگر به سنگ خورد و بی نتیجه ماند.

انتظار قصه‌های کودکانه

عصر کرد - سنندج - کودکان همواره به قصه‌های جدید، داستان‌های خیال انگیز و جذاب همراه با نگرش فرهنگی و علمی تخیلی علاقه‌مند هستند و اگر نویسندگان شناخت دقیقی از روانشناسی، ادبیات کُردی و بازی‌های کودکانه داشته باشند دیگر نیازی به ورود فرهنگ خارجی میان کودکان نخواهد بود.

"پس کوچه‌های سنندج" روایتی از زندگینامه محمد مسگر

عصر کرد - سنندج - کتاب پس کوچه‌های سنندج نوشته عباس کمندی روایتی از زندگینامه محمد مسگر خالق مقام موسیقی کوچه باغی کالی گیان است که به همت انتشارات علمی کالج در تیراژ 3 هزار نسخه منتشر شده و به قیمت 80 هزار ریال علاقمندان می‌توانند آن‌ را تهیه کنند.

خرید با چاشنی مطالعه

عصر کرد - سنندج - برای نخستین بار در فضای مجتمع تجاری رویال قصر شهر بانه یک سرمایه گذار بخش خصوصی اقدام به راه اندازی کتابخانه عمومی با ارائه خدمات رایگان کتاب به علاقه مندان حوزه کتابخوانی کرده تا خرید را به چاشنی مطالعه درهم آمیخته کند.

دُهُلی کە آوازش از نزدیک خوش است

عصر کرد - آواز دُ‌هُلش نە از دور کە از نزدیک خوش است، عروسی‌ها با وجود او رنگ و بوی دیگری داشت و جوانان بە شوق حضور او شادی و پایکوبی می‌کردند.

اعتراض کشاورزان به ضعف صادرات سیب زمینی/ظرفیتی که هدر می رود

عصر کرد - قروه- ضعف در صادرات و نابسامانی بازار، بی توجهی به رفع مشکلات، کمبود ماشین آلات در کنار تعیین نرخ پایین قیمت برای محصول از جمله دغدغه هایی بودند که در جشنواره سیب زمینی قروه به آن اشاره شد.

درباره هفته وحدت | همبستگی و اتحاد مسلمانان مانع تفرقه‌افکنی دشمنان

عصر کرد - پروردگار جهانیان، اسلام را به عنوان دین وحدت، همدلی و همبستگی معرفی می‌کند، بزرگترین ابزار و سلاح دشمنان این دین مبین نیز از ابتدای آغاز رسالت پیامبر(ص) تاکنون، تفرقه‌افکنی بوده است در حالی که مسلمانان می‌توانند با تکیه بر مشترکات بسیاری که دارند در برابر این دسیسه ها، صف واحدی را تشکیل دهند.

آبیدر؛ شکوهی به زلالی هزارن چشمه

عصر کرد - ایسنا/کردستان آبیدر یکی از کوه‌های واقع در غرب سنندج و یکی از جاذبه‌های گردشگری غرب کشور با پوشش گیاهی متنوع و چشمه سارهای جاری است.

گوش جهان تشنه موسیقی کردستان

عصر کرد - سنندج - نوای خوش کوهستانی آنگونه با زندگی و رفتار مردم کردستان هم آغوش شده و طنین صدای اهالی این دیار را تحت تاثیر قرار داده تا گوش همه ایرانیان و مردمان دیگر نقاط جهان نیز تشنه شنیدن موسیقی این خطه شوند.

ساير مطالب

باهم بمانیم

سفر به سرزمین پررمز و راز اورامان/اینجا قطعه‌ای از بهشت زمینی است

تئاترخیابانی کشوردر مسیر بیراهه/نمایش صحنه ای درخیابان اجرامی شود

نی؛ مظلوم ترین ساز ایرانی

بخت گشایان تیره بخت

چرا قیمت خیار یکباره دچار رکود شد؟

تاریکخانه خبری

نقش خود پنداره مثبت در عدم گرایش به مواد مخدر

کتاب هنر خوب زیستن تفکر شما را دگرگون خواهد کرد

دریای اشک، دیوان اشعار مهیندخت معتمدی

گلایه هایی از جنس نمک

گردشگری کردستان خام اما به کام

مرگ در کمین انارستان

دوست دارم ازدواج کنم اما...

چرا ماندن مطبوعات محلی لازم است؟

بی‌تفاوتی به حقوق عمومی در خیابان‌های شهر

نابرابری عرضه و تقاضا/جوجه ریزی در استانهای گرمسیر کاهش یافت

التیام زخم‌های زاگرس

سگ حیوان اصلی حفظ چرخه هاری در مناطق شهری است

پروژه‌ای که بیش از 15 سال است فقط خاک می‌خورد!

نگرانی گندمکاران از تاخیر در پرداخت بهای محصول

خانه امیدواران

مطالبه های کسبه مهاباد برای رونق گردشگری بازار

«پیرمراد» آرزوها را برآورده نمی‌کند

آتش در کمین

تغذیه مداوم با شیر مادر؛ مهم‌ترین عامل کاهش زردی نوزاد است

خشکی هایی که طبیعت را می سوزاند

«هه ره وز» رسمی برای مشارکت

نگاهی بر مطبوعات کردستان در هفته چهارم تیر

آخرین بازدید خیلی وقت پیش

عاشقانه های دانشجویی

حج فقرا

شورِ آب

زهر افعی

حلقه دام بلا

مروری بر نشریات محلی کردستان در سومین هفته تیر

آیا باکتری های روده‌ای بر شکل‌گیری مغز کودکان تاثیر دارد؟

تالار مرکزی سنندج در برزخ وعده های عملی نشده/سال 99 افتتاح می شود

چراغ خاموش روزنامه ها در بانه

حرکت پرشتاب برای تداوم توسعه استان ها

تداوم کمک رسانی به سیل زدگان تا رفع مشکلات

مشاهیر پل دوستی و اعتماد میان ملت‌ها هستند

مروری بر رسانه های کردستان در هفته دوم خرداد

تعیین هوشمند مقصد سفر به جای گرفتاری 15 ساعته در ترافیک شمال

سردشت نخستین شهر قربانی سلاح شیمیایی در جهان

مروری بر رسانه های کردستان در هفته اول تیر

قُل قُل طلا در قلقله ی سقز

توهم پرآبی

انصاف اصناف

توت فرنگی به خروار، صنعت به مثقال

ماست احتمال ابتلای مردان به سرطان روده را کاهش می‌دهد

گذر از تابستان داغ با مدیریت مصرف انرژی

مرز باشماق همچنان اسیر مشکلات/وعده ها به سرانجام نمی رسد

نامه‌ای برای طلب شهادت ازخدا/دعایی که برای چمران کردستان اجابت شد

کنگره 5400 شهید کردستان؛ روایتگر رشادت‌های دلیرمردان کُرد

شهیدی که همواره بر تعداد یاران انقلاب می‌افزود

نگذاریم چراغ ها خاموش شوند

بهت نظاره به سیر اجاره

فقط «خون» جایگزین «خون»»

پالان از اسب افتاد

زندگی پلاستیکی؛ مرگ محیط زیست

راه های کاهش سرقت و حفاظت از اموال

شب نشینی شته ای سنندجی ها

کابوسی تمام نشدنی در جاده های کردستان/نفت کش ها بی ترمز می رانند

سرگردانی مدارس طبیعت

زیرساخت مخابراتی مشوق توسعه گردشگری روستایی

شاخه‌های بلوط آشیانه لک لک‌ها

درد دل با «به‌به»

نویسنده کتاب هستم، لطفا حمایتم کنید

شهید "هوشنگ رمضانزاده" با قرآن کریم همواره مانوس بود

روزی که مسیح کردستان به شهادت رسید

اهدای عضو؛ تولدی دوباره

شهیدی که در مقابل تیرهای بی امان دشمن سر خم نمی کرد

زنانی با دل های کبود

دردِ با نمک

مدیرانی که موجب رونق رسانه های غیر رسمی می شوند - امید بهمنی*

ویراژ آفرود در مهمترین تفرجگاه سنندجی ها

فتوای تاریخی آزادی بازی تخته نرد

قلم عشق بر صفحه نور

کهنسال‌ترین درختان کردستان را بشناسیم

اجرای «مستخدم ماشینی» در قروه/تصویری از ترس و تهدید

شیلات کردستان در یک قدمی توسعه

مهمانی خدا...

آفات کشاورزی در کردستان توسط 170 ایستگاه پیش آگاهی رصد می‌شود

قُل قُل طلا در قلقله ی سقز

آن ماه رمضان

شوراها از مردم برای مردم

"ما جوانان می توانیم"

بهار گیاه خواری با عطر طبیعت

اردیبهشت منفی صفر درجه

کتابخوانی و پاسداشت فرهنگ کردستان

موجی که بر سیل سوار شد

131 درصد مصوبات سفر سال 94 رئیس جمهور به کردستان محقق شد

روی دیگر باران

هنر، نوشدارویی بر نظام سلامت

پوشش همگانی سلامت برای همه در هر مکان

زاگرس در کابوس سال 99

شما که غریبه نیستید

چتر مرگ

بانه سرزمین جاذبه های طبیعی و تاریخی

عروس بانه در انتظار رخت سیاه

ویترین تاریخ و فرهنگ کُردها

گذری بر حمام تاریخی سقز که به موزه تبدیل شد

زندگی از کف ماهی قرمز سُر خورد

روستاهای بکر کردستان، مقصد خوبی برای گردشگران نوروزی

صدای آشنای مشاور

دلهره نان

پالنگان؛ ماسوله ای بر قامت کوه های کردستان

دالانی به تاریخ مطبوعات کردستان از قاجار تا امروز

از جان کلاغ ها چه می خواهیم؟ - کلثوم مومنی*

رنگ و لعاب های قاچاق

عناب بنوشید تا راحت‌تر بخوابید

اجلاسیه 464 شهید در قروه برگزار شد

والیبال مریوان در یک قدمی لیگ برتر

نرمی دل برابر نرمی استخوان، عشق پنج ساله برای دانش اندوزی

آیا گره کور گرانی گوشت به دست مسئولان باز می شود؟

مسجد"دارالاحسان"سنندج شکوه معماری دوران قاجار

کردستانی‌ها آماده خلق حماسه ای دیگر در ٢٢ بهمن

لزوم توجه به محیط زیست در مدارس

زخم حاشیه نشینی بر چهره زیبای سنندج

پایان عمرنفت و هیزم در مرز

با سد آهنین صبر؛ بیشترین سود را از روابط سالم کسب کنیم

«کتاب صفر تا یک» یادداشت‌های شروع کار یا چگونگی ساختن آینده

تزریق مایع حیات در کالبد زمین

طلوع امید بخش زندگی

عکس خوب، همچون سیلی برای بیدار کردن مخاطب است

احساس گناه می‌‌تواند ناشی از اتفاقات دوران کودکی باشد

مین؛ سلاح ترسوها

حواس‌پرتی و کاهش تمرکز نشانه‌ افسردگی است

اینجا کردستان، سرزمین مجاهدت های خاموش

پاکـانِ بیکار

خوراکی‌هایی که زمستان را گرم می‌کنند

روابط عمومی در پستوی اندیشه مدیران اجرایی - امید بهمنی*

تلاش در راستای رفع مشکلات روستاهای قروه به دور از جلوه های نمایشی

لباس کُردی از گذشته تا امروز...

دوئل نفت و آتش مقابل نیمکت ها

«آلی» که دیگر نیست

"نگارگری" اصیل ترین هنر ایرانی – اسلامی

اختلالات رفتاری کودکان/ راهنمای عملی درمان مشکلات رفتاری

استان کردستان در دام محرومیت

سفره دل بدر و پریشان آرام است

یار مهربان خمار شراب روحانی

از رنجی که می بریم - افسانه گلباغی *

نور افشانی فرهنگ اصیل کردها، در آسمان جهانی فرهنگ و هنر

کردستان فرهنگی چشم به راه عدالت اجتماعی و رفاه عمومی است

نهم دیماه 88 نماد اقتدار امت انقلابی ایران

نهم دیماه حماسه پیوند مردم و ولایت/نه کردستانی ها به اغتشاش گران

اگر خشمگین می شوید...

بخشنده کوچک

آیین شب یلدا "شه و چله" در كردستان