عصر کرد

آخرين مطالب

اقتصادي

تبعات ویروس کرونا بر کشاورزی کردستان نگران کننده‌است

عصر کرد - سنندج - رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: آثار و تبعات ویروس کرونا بر بخش کشاورزی کردستان نگران کننده است و احتمال می‌رود در بلند مدت صدمات جبران ناپذیری بر این بخش مولد وارد شد.

هفت هزار کردستانی برای دریافت بیمه بیکاری ثبت نام کردند

عصر کرد - سنندج - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: هفت هزار نفر از بیمه شدگان تامین اجتماعی این استان برای بهره‌مندی از بیمه بیکاری تعطیلی واحدهای تولیدی در اثر شیوع ویروس کرونا ثبت نام کردند.

تونل پلاستیکی عملکرد محصول توت فرنگی را تا 70 درصد افزایش می‌دهد

عصر کرد - سنندج - مدیر جهاد کشاورزی سنندج گفت: تونل پلاستیکی روشی جدید در کشت و داشت محصول توت فرنگی است که با توجه به نتایج بدست آمده در سال زراعی جاری، این روش قادر است عملکرد محصول را از 30 تا 70 درصد افزایش دهد.

واحدهای اقتصادی از امتیازات دولت در شرایط کرونا بهره‌مند می شوند

عصر کرد - سنندج - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان با اشاره به آسیب دیدن اقتصاد در شرایط کرونا، گفت: تلاش داریم واحدهای اقتصادی از امتیازات دولت در شرایط کرونا بهره‌مند شوند.

مشترکین شرکت گاز از یارانه بیشتری در مصرف گاز برخوردار شدند

عصر کرد - سنندج - مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: به منظور تعیین الگوی مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی و جرائم مصارف مازاد بر الگو مصرف، دوره سرد همه اقلیم‌ها تا 15 اردیبهشت سال 99 تمدید شد.

فعالیت واحدهای تولیدی با حفظ و رعایت پروتکل‌های بهداشتی بلامانع است

عصر کرد - ایسنا/کردستان معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعە منابع استاندار کردستان تاکید کرد کە فعالیت واحدهای تولیدی با حفظ ایمنی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی بلامانع است.

یک هزار و 710 تُن میوه شب عید در کردستان توزیع شد

عصر کرد - سنندج - معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با اعلام اینکه یک هزار و 710 تُن از سهمیه میوه شب عید (سیب و پرتقال) در کردستان توزیع شد، گفت: 10 تُن از این سهمیه باقی مانده که امروز در سنندج توزیع می‌شود.

بیلان منابع آبی کردستان مثبت است

عصر کرد - ایسنا/کردستان معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای کردستان از بیلان مثبت منابع آبی استان کردستان در سال جاری خبرداد و نوید افزایش حجم آب سدهای استان را به دنبال بارش‌های گسترده در سراسر استان کردستان را داد.

تعطیلی بازار سقز تا 20 فروردین تمدید شد

عصر کرد - سنندج - فرماندار ویژه سقز با اشاره به اینکه تاب آوری مردم شهرستان بخصوص بازاریان و اصناف ستودنی است، گفت: تعطیلی بازار و مشاغل غیر ضرور در این شهرستان تا 20 فروردین تمدید شد.

سه سد در کردستان سرریز شدند

عصر کرد - سنندج - معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای کردستان گفت: به دنبال بارندگی‌های قابل توجه در چند روز اخیر، سدهای بانه، زریبار مریوان و سورال دهگلان 100 درصد پر شده و سرریز کردند.

48 هزار تن بار در کردستان جابجا شد

عصر کرد - سنندج - معاون حمل و نقل مدیرکل راهداری، حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: 48 هزار تن بار عمدتا کالاهای اساسی طی طرح نوروزی راهداری در این استان جابجا شد.

رییس جهاد کشاورزی بیجار: کمبود کود نداریم

عصر کرد - سنندج - رییس جهاد کشاورزی بیجار گفت: کود بهاره بیش از میزان نیاز شهرستان تامین شده و هیچ کمبودی در این خصوص نیست و کشاورزان نگرانی نداشته باشند.

110 پروانه استاندارد در کردستان تمدید شد

عصر کرد - سنندج - مدیرکل استاندارد استان کردستان از تمدید پروانه استاندارد 110 محصول مشمول استاندارد اجباری و تشویقی در سال 98 خبر داد.

بیش از 105 میلیون لیتر نفتگاز در کردستان مصرف شد

عصر کرد - سنندج - مدیر شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی منطقه کردستان از آمادگی این شرکت برای اجرای طرح الکترونیکی توزیع سوخت ادوات کشاورزی و مصرف بیش از 105 میلیون لیتر نفتگاز در این بخش در سال گذشته خبر داد.

پرداخت یارانە سە ماهە اول سال بە مردم

عصر کرد - ایسنا/کردستان استاندار کردستان بە وزیر کشور و هیات دولت پیشنهاد داد درصورت امکان یارانە سە ماهە اول سال به صورت یکجا و در راستای حمایت از اقشار آسیب پذیر پرداخت شود.

برداشت گیاهان خوراکی و دارویی در مریوان ممنوع شد

عصر کرد - سنندج - رییس اداره منابع طبیعی مریوان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و احتمال انتشار آن از طریق گیاهان دارویی و خوراکی هرگونه برداشت این گیاهان چه برای مصرف و چه برای درمانی تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

مریوان پیشانی تجارت ایران

عصر کرد - ایسنا/کردستان مدیر سازمان تعاون روستایی استان کردستان گفت: باتوجه به برخورداری استان کردستان از ظرفیت مرز باشماق و سیرانبند در توسعه بخش کشاورزی، با صادرات محورکردن محصولات کشاورزی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

تعاون روستایی اهرم و بازوی قدرتمند سازمان جهاد کشاورزی است

عصر کرد - سنندج - رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با تاکید بر اهمیت و ضرورت نظارت تعاون روستایی بر عملکرد اتحادیه و تعاونی های کشاورزی، گفت: تعاون روستایی اهرم و بازوی قدرتمند این سازمان است.

کشت بهاره در مزارع استان کردستان آغاز شد

عصر کرد - سنندج – رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: کشت بهاره محصولات کشاورزی در حدود 175 هزار هکتار از اراضی این استان آغاز شد.

باشماق، فعال‌ترین مرز کشور در شرایط کرونایی

عصر کرد - ایسنا/کردستان معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان، با اشاره به آسیب دیدن اصناف و واحدهای تولیدی استان از عواقب ناشی از شیوع بیماری کرونا، بر لزوم برنامه‌ریزی مناسب برای کاهش این لطمات تأکید کرد.

باشماق، فعال‌ترین مرز کشور در شرایط کرونایی است

عصر کرد - سنندج - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان گفت: با وجود مشکلات ناشی از شیوع کرونا در جهان، مرز باشماق مریوان فعال‌ترین معبر ورودی و خروجی کالا در کشورمان بوده است.

کشاورزان سنندجی 2 روز برای خرید سموم فرصت دارند

عصر کرد - سنندج - سرپرست مدیریت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: ستاد مبارزه با کرونا سنندج مهلت 2 روزه برای کشاورزان این شهرستان به منظور خرید سموم در نظر گرفته است.

کشت بهاره در مزارع کردستان آغاز شد

عصر کرد - سنندج - مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: کشت بهاره محصولات کشاورزی در حدود 175 هزار هکتار از اراضی این استان آغاز شد.

سدهای کردستان سرریز می کنند/شناسایی نقاط حادثه خیز

عصر کرد - سندج - معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای کردستان گفت: سدهای بانه، سورال و زریوار در حال سرریز هستند و پیش بینی می شود در چند روز آینده دیگر سدهای استان نیز سرریز کنند.

هیچ مشکلی برای تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم کردستان نداریم

عصر کرد - سنندج - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با بیان اینکه در استان کمبود هیچ کالایی نداریم، گفت: در حال حاضر انبارهای بخش خصوصی و دولتی مملو از کالاهای اساسی مورد نیاز مردم است.

توزیع 1300 تن میوه شب عید در کردستان/قیمت میوه کاهش یافت

عصر کرد - سنندج - معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: از زمان آغاز توزیع میوه شب عید در کردستان تا کنون هزار و 300 تن پرتقال و سیب توزیع شده است.

توسعه استان کردستان به بخش کشاورزی گره خورده است

عصر کرد - سنندج - استاندار کردستان با اشاره به ظرفیت استان در بخش کشاورزی، گفت: رشد و توسعە استان وابستە بە بخش کشاورزی است و از همە ظرفیت‌ها باید برای توسعە کشاورزی استفادە شود.

997 دستگاه نازل سوخت در کردستان آزمون شد

عصر کرد - سنندج - مدیرکل استاندارد کردستان گفت: 997 دستگاه نازل سوخت سال 98 با همکاری آزمایشگاه همکار به منظور جلوگیری از کم فروشی در توزیع میزان سوخت مایع در این استان مورد آزمون قرار گرفتند.

بازار سقز غیر از صنوف مواد غذایی تا 15 فروردین تعطیل است

عصر کرد - سقز - فرماندار سقز با اشاره به دستور رئیس جمهور و ابلاغ به استانداران و فرمانداران مبنی بر تعطیلی بازار تا 15 فروردین، گفت: شیوع کرونا در سقز روند افزایشی دارد و این یک هشدار جدی است.

23 هزار مورد بازرسی واحدهای صفنی بازار کردستان انجام شد

عصر کرد - سنندج - رییس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: از ابتدای اجرای طرح ویژه نظارتی نوروز 99 تاکنون 23 هزار و 616 مورد بازرسی از واحدهای صنفی موجود در بازار استان انجام شده است.

مشاغل غیر ضروری شهرهای سقز و بانه تا 15 فروردین تعطیل است

عصر کرد - سنندج - مشاغل غیر ضروری، دفاتر خدماتی و دفترخانه‌های اسناد رسمی شهرستان‌های سقز و بانه و هر مکانی که تجمع در آن صورت گیرد برای پیشگیری موثرتر از شیوع ویروس کرونا، تا 15 فروردین ماه جاری تعطیل هستند.

بانک‌ها باید حمایت از جهش تولید را هدف‌گذاری کنند

عصر کرد - ایسنا/کردستان معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان از مدیران و مسئولان بانک‌ها خواست برای تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری، «حمایت از جهش تولید در کردستان را در سال 99 هدف‌گذاری کنند».

تصمیم‌گیری‌ حوزه اقتصادی کشور در دست گروه‌های مولد باشد

عصر کرد - سنندج - عضو هیات علمی دانشگاه کردستان، لازمه تحقق شعار سال (جهش تولید) را واگذاری تصمیم‌گیری‌های کلیدی و کلان اقتصادی کشور به گروه‌های مولد و کسانی دانست که دغدغه اصلی آنها تولید و رفع مشکلات مربوط به آن است.

بیش از 6 هزار دستگاه وانت‌ و تاکسی برای دریافت سهمیه سوخت نام‌نویسی کردند

عصر کرد - سنندج - معاون حمل و نقل جاده‌ای اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: تاکنون 6 هزار و 200 راننده و صاحب انواع وانت‌بارها و تاکسی‌های عمومی بین شهری در این استان برای دریافت سهمیه سوخت خود به صورت پیمایشی در سامانه کارت هوشمند ثبت‌نام کرده‌اند.

دستگاه های اقتصادی با ظرفیت های ایجاد شده تحول اساسی در تولید ایجاد کنند

عصر کرد - ایسنا/کردستان رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان گفت: دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف اقتصادی استان مؤظف هستند که از ظرفیت‌های ایجاد شده برای رونق و افزایش تولید استفاده و تحولی اساسی در این زمینه به وجود بیاورند و این مهم‌ترین کاری است که باید در سال جاری در دستور کار قرار بگیرد.

نظارت گشت‌های حفاظت اراضی کشاورزی در کامیاران تشدید شد

عصر کرد - سنندج - مدیر جهاد کشاورزی کامیاران گفت: این مدیریت به منظور حفاظت و جلوگیری از تغییر کاربری و دست درازی به اراضی ملی و شخصی در ایام تعطیلات پایان سال و نوروز سال جدید، فعالیت گشت‌های نظارتی خود را تشدید کرده است.

آموزشگاه‌های فنی‌حرفه‌ای کردستان 73 هزار عدد ماسک تولید کردند

عصر کرد - سنندج - مدیرکل آموزش فنی حرفه‌ای کردستان گفت: آموزشگاه‌های آزاد فنی در این استان در راستای اجرای سهم خود در مهار بحران کرونا 73 هزار عدد ماسک بهداشتی تولید و عرضه کرده‌اند.

ساير مطالب

پرتقال و سیب شب عید هر کیلوگرم 55 هزار ریال عرضه می‌شود

تلاش برای کنترل کرونا در سقز/تعطیلی بازار تا آخر هفته ادامه دارد

اجاره بهای غرفه‌های حوزه علمیه بیجار بخشیده شد

بازار داغ شایعات و گرانی مرغ

توزیع 1650 تُن میوه شب عید در کردستان

راه و شهرسازی کردستان درگاه خدمت غیرحضوری خود را فعال کرد

4448 طرح در کردستان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی دریافت کردند

کالاهای اساسی موردنیاز مردم کردستان در انبار ذخیره شده است

824 کیلوگرم فرآورده خام دامی فاسد در کردستان ضبط شد

مراکز تجاری و اصناف کردستان تعطیل شدند

بازار و برخی از اصناف بیجار تعطیل شد

جایگاه‌های توزیع فرآورده‌های نفتی کردستان تعطیل نمی‌شود

مرز به عنوان یک شریان مهم اقتصادی کردستان باید فعال بماند

میدان دام دیواندره در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا پلمب شد

جمعی از بازاریان سنندج مغازه های خود را تعطیل کردند

تولید مواد ضدعفونی‌کننده الکلی در کردستان + عکس

باید تلاش کنیم مرز به عنوان شریان مهم اقتصادی کردستان فعال بماند

مرز باشماق مریوان تا 26 اسفند مسافر عراقی پذیرش می‌کند

روزانه بیش از هفت تن محلول ضد عفونی کننده در کردستان تولید می‌شود

دکه‌ها و شهربازی‌های روباز سنندج از معافیت 2 ماهه اجاره‌بها برخوردار شدند

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/21

آمار عجیب فوتی‌ های الکلی در خوزستان

اجاره اسفند مستاجران شهرداری سروآباد بخشیده شد

برق مشترکان بدهکار در کردستان قطع نمی‌شود

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/20

250 هکتار از ورودی و خروجی شهرهای کردستان نهالکاری می شود

ادل Adele ستاره ایی که از استیج می ترسد! + تصاویر

تلاش برای تولید 5 میلیون ماسک در کردستان

سه واحد تولیدی در کردستان لباس ایزوله بیمارستانی تولید می‌کند

بازار بزرگ سقز تعطیل شد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/19

سقف کارت به کارت 10میلیون تومان شد

زمان 6 ماهه برای سهمیه بنزین تمدید می‌ شود؟

55 درصد ادوات کشاورزی کردستان پلاک گذاری شد

تولیدکنندگان کردستانی به سرداران سلامت مقابله با کرونا پیوستند

مستاجران شهرداری بانه از پرداخت اجاره اسفند معاف شدند

هوشنگ ظریف، خداحافظ آقای تار و تنبک + بیوگرافی و تصاویر

جایگاه‌های عرضه فرآورده‌های نفتی کردستان به طور مستمر ضدعفونی می‌شود

مرز رسمی باشماق باز است/آغاز فعالیت مرز غیر رسمی سیرانبد بانه

کارگاه تولید لباس‌های بیمارستانی در سنندج افتتاح شد

فعالیت اقتصادی مرز سیرانبند بانه از سرگرفته شد

تمام چیزهایی که باید از بودجه 99 بدانید

فرمولی ساده برای ساخت محلول ضدعفونی کننده

گسترش ویروس کرونا بازار سقز را تعطیل کرد

حقوق کارکنان دولت چه زمانی واریز می‌ شود؟

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/14

کشف 240 مورد تخلف در بازارهای کردستان

سایه کرونا بر اقتصاد ایران

پیشگیری از پدیده قاچاق لازمه ارتقای تولید داخلی است

کنسرت رایگان خواننده معروف، در ازای حمله وحشیانه! + بیوگرافی

با هرگونه تغییر کاربری غیر قانونی در منطقه "کوچکه‌ره‌ش" مخالفیم

17 پرونده تخلف برای صنوف کردستان تشکیل شد

کرونا بازار سقز را تعطیل کرد

مصرف گاز رکورد زد/مصرف بیش از 16 میلیون مترمکعب در یک روز

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/13

مصرف آب در کردستان 20 درصد افزایش یافت

کشف ١8 هزار ماسک احتکار شده در قروه

چرا کنسرت داریوش در کانادا به خاطر "کرونا" لغو نشد؟ + واکنش دریا دادور به لغو کنسرت

100 هکتار عملیات مشارکتی بذرکاری در کامیاران اجرا شد

فعالیت تجاری در مرز باشماق مریوان دوباره آغاز شد

خبر خوب: هنرمند دوتار ساز خراسان جنوبی در فهرست گنجینه زنده بشری

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/12

عیدی کارگران امسال چقدر است؟

اشخاص توانمند برای سرمایە‌گذاری و فعالیت در شهرک‌های صنعتی کردستان ورود کنند

جدیدترین اخبار از آلبوم خراسانیات استاد شجریان + عکس

فعالیت تجاری مرز باشماق مریوان از سرگرفته شد

زمین شهرک های صنعتی باید به سرمایه گذاران واقعی واگذار شود

واحدهای صنعتی کردستان روزانه 30 تُن موادشوینده تولید می‌کنند

بستر فعالیت سرمایه گذاران در شهرک‌های صنعتی کردستان فراهم است

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/11

حقوق کارگران در سال 99 چقدر خواهد بود؟

سنگینی بار کرونا بر دوش مواد شوینده

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/10

دو شرکت تولید محصولات ضدعفونی کننده در کردستان به زودی فعال می‌شوند

رجوع به دین و عقل؛ بهترین ملاک تشخیص حق

ماجرای کنسرت لیلا، شادمهر و اندی در همسایگی مدینه! "شب فارسی" در عربستان!

مایع ضدعفونی و ماسک بزودی در داورخانه‌های کردستان توزیع می‌شود

گلپا از اختلافات و دلخوری های پیش آمده با شجریان گفت

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/07

دستگاه‌های اجرایی نسبت به اقدامات فرهنگی برای مقابله با قاچاق غافل هستند

سهمیه بنزین نوروزی مشخص شد

بارش باران در بیجار خسارت به بار آورد

کار فرهنگی در مقابله با قاچاق کالا مغفول مانده است

موسیقی سریال پایتخت غافلگیرتان می کند/ همکاری مجدد با آریا عظیمی نژاد

کالاهای اساسی برای ایام عید تامین و ذخیرەسازی شدە است

اختصاص 2 میلیارد تومان برای پیشگیری از بیماری کرونا در سنندج

250 روستای مرزی کردستان به شبکه سراسری گاز متصل شدند

ورود و خروج دام زنده در کردستان ممنوع شد

زنجبیل کیلویی 120هزار تومان شد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/06

مصرف گاز در کردستان رکورد زد/ مصرف بیش از 16 میلیون متر مکعب در یک روز

مشکلی در تامین گوشت قرمز و سفید در استان کردستان وجود ندارد

تولید عسل در کردستان 37 درصد افزایش یافت

فعالیت تجاری در بازارچه سیرانبند بانه متوقف شد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/05

شرکت‌های تولیدی ماسک رایگان بین مردم توزیع می‌کنند

افزایش 37 درصدی تولید عسل در کردستان

واسطه‌های توزیع میوه شب عید در کردستان حذف شوند

تصمیم دولت در خصوص سهمیه بنزین نوروز

سه واحد تولیدی در کردستان برای تولید ماسک اعلام آمادگی کردند