عصر کرد

آخرين مطالب

علمي

جنگل های زاگرس در سوگ "هدایت"

عصر کرد - ایسنا/کردستان دکتر "هدایت غضنفری" جنگلبان نامی کشور، مؤسس مرکز پژوهش و توسعه جنگلداری زاگرس شمالی و استاد جنگلداری دانشگاه کردستان آسمانی شد.

احتمال ابتلا به کرونا با مصرف گیاهان کوهی وجود دارد

عصر کرد - سنندج - مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان گفت : عملیات برداشت گیاهان خوراکی به صورت گروهی انجام می‌شود مصرف آن نیز به صورت خام و تازه خوری مورد استفاده قرار می‌گیرد که به گفته منابع پزشکی امکان انتشار ویروس کرونا در تمام مراحل بهره‌برداری تا مصرف گیاهان وجود دارد.

50 دانشجوی بسیجی کردستان در برنامه مقابله با کرونا مشارکت دارند

عصر کرد - سنندج‌ - دبیر قرارگاه بسیج دانشجویی کردستان گفت: 50 دانشجوی بسیجی حوزه شهید عرب زاده به صورت مستمر در طرح مقابله با شیوع کرونا از طریق ساخت نیازمندی‌های کادر پزشکی و ضدعفونی معابر و اماکن عمومی دانشگاه علوم پزشکی رو کمک می‌کنند.

کتاب، پناهگاه خستگی‌های انسان

عصر کرد - ایسنا/کردستان در این روزهای سرد و بی‌روح در خانه ماندن و قرنطینه شدن، ناخودآگاه ماتم و بی‌حوصلگی به انسان هجوم ‌آورده و او را کلافه می‌کند و کتاب تکیه‌گاهی است که در سایه آن می‌توان روزهای پر از بی‌قراری را تاب آورد.

آزمایش تشخیص کرونا در کردستان انجام می‌شود

عصر کرد - سنندج - معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: در حال حاضر نمونه آزمایشگاهی پشت نوبتی در آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا مستقر در یکی از مراکز درمانی این استان نداریم و جواب آزمایشات در اسرع وقت اعلام می‌شود.

کتاب، بهترین پناهگاه در ایام کرونایی

عصر کرد - سنندج - هنرمندان کردستانی پیشنهاد می‌کنند مردم در این ایام کرونایی که در محاصره بمباران خبرهای استرس زا قرار گرفته و در خانه می‌مانند، به خواندن کتاب و دیدن فیلم پناه ببرند.

امید تازه در درمان برخی موارد شدید کرونا

عصر کرد - سخنگوی وزارت بهداشت از بهبود نسبی علایم برخی موارد شدید کروناویروس (کووید-19) با داروی ایرانی و ادامه روند بررسی ها در این زمینه خبر داد

مشارکت بیش از 50 نفر از معلمان دوره ابتدایی استان در تولید محتوای آموزشی

عصر کرد - معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان گفت: در راستای تولید محتوای آموزشی و الکترونیکی دانش آموزان به صورت متمرکز استانی، بیش از 50 نفر از معلمان توانمند استان در قالب حلقه های علمی مشارکت کردند.

11 مرکز جامع سلامت برای کنترل کرونا در کردستان راه‌اندازی شد

عصر کرد - سنندج - مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: 11 مرکز خدمات جامع سلامت شهری در این استان برای ارائه خدمات سرپایی به مراجعین مشکوک مبتلا به کرونا راه‌اندازی شد.

پایش و رصد مستمر فرایند یادگیری دانش آموزان کردستانی ادامه دارد

عصر کرد - سنندج - مدیر کل آموزش و پرورش کردستان از پایش، رصد و نظارت مستمر بر فرایند یاد دهی و یادگیری دانش آموزان استان خبر داد و گفت: در همین راستا گروه های نظارتی در سطوح مختلف تشکیل شده اند.

کرونا یک رویداد زیستی است از آن هیولا نسازید

عصر کرد - روانشناس تربیتی در استان کردستان، گفت: در شرایط یک رویداد زیستی همانند ویروس کرونا نباید در ذهن کودکان هیولایی که خارج از دنیای کودک وارد جهان ذهنی او می‌شود را معرفی کنیم که نتیجه‌ آن اضطراب غیرطبیعی کودک باشد.

تولید محتوای الکترونیکی کارگاه های مراکز آموزش فنی و حرفه ای در استان کردستان

عصر کرد - ایسنا/کردستان مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان با اشاره به شیوع بیماری کرونا و لزوم امکان عدم حضور کارآموزان در کارگاه های آموزش های مهارتی گفت: با توجه به ضرورت موضوع این اداره کل اقدام به تولید محتوای الکترونیکی کارگاه های آموزشی با همکاری شرکت رسانه آونگ نگاره کرده است.

فنی حرفه‌ای کردستان دوره آموزشی غیر حضوری را آغاز کرد

عصر کرد - سنندج - مدیرکل آموزش فنی حرفه ای کردستان گفت: با آغاز تولید محتوای الکترونیکی کارگاه‌های مراکز آموزش این استان، برگزاری فعالیت‌های آموزشی غیر حضوری برای پیشگیری از بیماری کرونا شروع شد.

آموزش تعطیل شدنی نیست

عصر کرد - ایسنا/کردستان معاون آموزش ابتدایی استان، وضعیت کنونی جامعه را فرصتی برای ایجاد حس همدلی و همکاری بین فرهنگیان و دانش آموزان دانست و گفت: فرهنگیان می‌توانند در فضایی تعاملی، جریان آموزش و یادگیری دانش آموزان را با استفاده از رسانه های آموزشی مناسب و معتبر و صداوسیما دنبال کرده و ثابت کنند که اگر مدرسه تعطیل است؛ آموزش تعطیل شدنی نیست و از این طریق نسبت به ایجاد جو مثبت روانی و امید بخش در دانش آموزان و جامعه نقش آفرینی کنند.

دورهمی خانوادگی با طعم کرونا

عصر کرد - به گفته یک مشاور روانشناختی، فارغ از خطراتی که ویروس کرونا در خود دارد، فرصتی را برای باهم بودن خانواده‌ها ایجاد کرده که باید سعی در ایجاد فضایی شاد همراه با آرامش داشته باشیم.

290 دانش‌آموز دارای آسیب شنوایی در کردستان خدمات آموزشی می‌گیرند

عصر کرد - سنندج - رییس آموزش و پرورش استثنایی کردستان گفت: در سال تحصیلی جاری 290 دانش آموز ناشنوا و کم شنوا در مدارس عادی و مراکز ویژه استان مشغول به تحصیل بوده و از خدمات آموزشی، پرورشی و حمایتی بهره‌مند هستند.

فرایند یادگیری دانش آموزان باتولید محتواهای الکترونیکی ادامه دارد

عصر کرد - سنندج - معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان گفت: با تولید محتواهای الکترونیکی و با بهره گیری از بسترهای ایمنی مجاز، فرآیند یاددهی و یادگیری دانش آموزان پیگیری می شود.

محققان کردستانی موفق به تولید نشای هیبریدی توت فرنگی شدند

عصر کرد - سنندج - محققان مرکز تحقیقات دیم کردستان توانستند برای اولین بار در کشور با دستیابی به فناوری تولید انبوه نشای هیبرید حاصل از تلاقی ارقام توت فرنگی گامی مهم در راستای بومی سازی این محصول بر دارند.

آزمایش یک واکسن دیگر برای کرونا

عصر کرد - یک شرکت آمریکایی اعلام کرده مشغول آزمایش چند کاندیدای واکسن ویروس کرونا روی حیوانات است تا بهترین گزینه را برای آزمایش انسانی انتخاب کند. آزمایش واکسن این شرکت از اواخر بهار آغاز می شود

اوضاع دنیا آن قدرها هم که فکر می‌کنیم بد نیست

عصر کرد - ایسنا/کردستان چرا هرگاه از شما درباره، میزان فقر و فلاکت در دنیا، میزان ثروت، رشد جمعیت، مرگ ومیر، تحصیلات، خشونت و محیط زیست و مباحثی این‌چنینی سوال می‌شود، بدون این که فکر کنید جواب‌هایی می‌دهید که ناامیدکننده، منفی و بدبینانه است؟

شمارش معکوس برای ساخت واکسن کرونا در ایران

عصر کرد - علیرضا جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله گفت: از هفته گذشته کمیته‌های علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی بقیه الله برای ساخت داروی قطعی ویروس کرونا و ارائه جدیدترین روش‌های درمانی و بهبود مبتلایان فعال شده است. خروجی این جلسات علمی، تبادل تجریبات پزشکان و در نهایت کاهش آمار مرگ و میر مبتلایان ویروس کرونا نسبت به روز‌های اول است

احتمال تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان سال

عصر کرد - سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس موافق تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان سال است چراکه یک پیشنهاد کارشناسی و پزشکی در شرایط کنونی است. مدارس و دانشگاه‌ها می‌توانند یک ماه بیشتر سال تحصیلی را در تابستان ادامه دهند

احتمال تمدید تعطیلی دانشگاه‌ ها

عصر کرد - رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: تاکنون گزارش خاصی مبنی بر تشخیص قطعی بیماری کرونا ویروس در زندان نداشتیم

تداوم کیفیت سامانه‌های غیرحضوری عاملی مهم در کاهش انتقال ویروس کرونا است

عصر کرد - ایسنا/کردستان مدیر مخابرات منطقه کردستان، تردد مردم در اماکن عمومی از جمله بانک ها، حضور در پای دستگاه های ATM و دستگاه‌های خدمات رسان موجب شیوع و انتقال ویروس کرونا در سطح جامعه خواهد شد.

ترسی کشنده‌تر از مرگ

عصر کرد - سنندج - وارد داروخانه که می‌شوم متصدی خانم با گوشی همراهش صحبت می‌کند، پس از سلام و احوالپرسی به مخاطبش آنسوی خط می‌گوید: ماسک، دستکش، ژل ضدعفونی کننده هیچی نداریم، حالا حرفتو بگو...

9 فقره مجوز برای چاپ و نشر کتاب در کردستان صادر شد

عصر کرد - ایسنا/کردستان مسئول امور فرهنگی (امور کتابخانه‌ها) از صدور 9 فقره مجوز انتشاراتی از سوی واحد کتاب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان خبر داد.

9 فقره مجوز برای چاپ و نشر کتاب در کتاب صادر شد

عصر کرد - ایسنا/کردستان مسئول امور فرهنگی (امور کتابخانه‌ها) از صدور 9 فقره مجوز انتشاراتی از سوی واحد کتاب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان خبر داد.

حفظ اسناد و نسخ خطی در حفظ هویت جامعه نقش بسزایی دارد

عصر کرد - ایسنا/کردستان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان با اشاره به اینکه حفظ اسناد و نسخ خطی در حفظ هویت جامعه نقش بسزایی دارد گفت: بخش نگهداری نسخ خطی کتابخانه‌های عمومی استان در فضایی به مساحت بیش از 30 متر مربع در کتابخانه عمومی شهید برهان عالی برای نخستین بار در کردستان راه اندازی شده است.

سهم 70 درصدی سقز در آزمون استخدامی علوم پزشکی کردستان

عصر کرد - ایسنا/کردستان معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: با توجه به نتایج آزمون، حدود 70 درصد پذیرفته شدگان اهل شهرستان سقز، 15 درصد شهرهای استان و مابقی سایر استان ها است.

تست اعتیاد مرغ‌های کردستان منفی اعلام شد

عصر کرد - ایسنا/کردستان مدیرکل دامپزشکی استان کردستان با رد خبر خوراندن تریاک در مرغداری‌های کردستان اعلام کرد که بازرسی‌های این سازمان به دقت انجام می‌شود و تاکنون هیچ مشاهده و گزارشی از این موضوع دریافت نکرده‌ایم.

پیشنهاد جهرمی برای ساخت 20 ماهواره ظفر

عصر کرد - وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات گفت: ایجاد سامانه‌های الکترونیک سلامت تاکنون چهار میلیون و 800 هزار همپوشانی بیمه را حذف کرده و با صرفه‌جویی ناشی از حذف دفترچه‌های کاغذی بیمه می‌توانیم 20 ماهواره شبیه ماهواره ظفر یک و دو بسازیم

دلایل سقوط «ظفر» از زبانِ جهرمی

عصر کرد - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به دلایل نرسیدن ماهواره "ظفر1 "به مدار از پرتاب ماهواره "ظفر 2" در خردادماه خبر داد

شیوع شناسی معلولیت‌ها در تمام استان‌های کشور اجرا می‌شود

عصر کرد - سنندج - معاون دفتر پیشگیری از معلولیت‌های سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اجرای طرح شیوع شناسی معلولیت‌ها در 10 استان کشور از سال گذشته تاکنون، گفت: در صورت تامین اعتبار این طرح در تمام استان‌های کشور اجرا خواهد شد.

مهارت آموزی سربازان، گامی به سوی اشتغال محور کردن جامعه

عصر کرد - معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان، با اشاره به اینکه طرح سرباز ماهر مختص جوانانی است که مشغول گذراندن دوره مقدس خدمت سربازی هستند گفت: دستگاه های نیمه دولتی همچون جهاددانشگاهی که یک ابر تشکل است می توانند با آموزش دوره های تخصصی و پرورش نیروی متخحصص و ماهر، در راستای ایجاد جامعه تحصیل کرده و اشتغال محور قدم های مثبتی بردارد.

وظیفه اجتماعی دانشگاه علاوه بر علم اشتغال و کارآفرینی است

عصر کرد - ایسنا/کردستان رئیس دانشگاه کردستان با اشاره به اینکه وظیفه اجتماعی دانشگاه علاوه بر علم، اشتغال و کارآفرینی است، گفت: میزان درآمدزایی دانش و صنعت در رنکینگ های بین المللی مهم ارزیابی شده است.

ساير مطالب

30 دانشگاه برتر کشور در ایجاد اشتغال با کمیته امداد مشارکت می‌کنند

60 مقاله در سیزدهمین همایش ملی نجوم ارائه شد

کتاب اکوسیستم معیشت و سانحه ترجمه شد

عملیات ساخت شهر دانش در دانشگاه کردستان آغاز شد

پیوند موفقیت آمیز اولین ماهیچه قلب آزمایشگاهی به بیمار قلبی

وقتی که اطرافیان از ترس برای استثمار شما استفاده می‌کنند!

شایعه ابتلا به ویروس کرونا در کردستان کذب محض است

کرونا ویروس‌

بی‌نظمی و شلختگی همسر بر روابط زوجین تأثیرگذار است

مسئولان با تمام وجود برای رفع مسکن فرهنگیان اقدام کنند

اهدای بیش از 500 یار مهربان به کتابخانه های عمومی کردستان

یک لحظه آرامش به چه قیمت؟

دانش‌آموزان نواحی حاشیه سنندج صاحب مرکز مشکلات ویژه یادگیری شدند

ترویج توانایی کتابخوانی در دانش آموزان با نیازهای ویژه کردستان

عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست

میزان مرگ و میر کودکان تا 59 ماه کردستانی کمتر از متوسط کشوری و جهانی است

خیرین نسبت به‌سلامت کشور حساس هستند

حفظ سرمایه اجتماعی از مؤلفه های مؤثر بر سلامت است

مشارکت اولین مسئله در اجتماعی کردن نظام سلامت است

58درصد اقتصاد مردم دیواندره مربوط به کشاورزی است

تجلیل از پژوهشگر نخبه گیاه شناسی در کردستان

تدوین برنامه عملیاتی کاهش آسیب خودکشی توسط علوم پزشکی ضروری است

مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی کردستان افتتاح شد

دیگه عذرخواهی نکن دختر!

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی کردستان و واحد سنندج معرفی شد

استفاده از یافته های علمی درحوزه اشتغال و تولید باعث تحول می شود

مراکز نوآوری و شکوفایی زمینه دسترسی آسان به جوامع دانشگاهی را فراهم می آورد

ایجاد ایده‌های نوآورانه در مراکز نوآوری و شکوفایی

اولین دوره مسابقات نجوم پژوهش سراهای دانش آموزی برگزار می شود

آموزش و پرورش کردستان در بیشتر شاخص ها جزو استانهای برتر کشور است

با انجام این چند تکنیک خود را سریع هیپنوتیزم کنید

آموزش‌های مهارتی متناسب با نیاز بازار کار راهگشای رفع بیکاری در کردستان است

سامانه “ دەنگی لاوان”  راه اندازی می شود

کمبود 1600 معلم در کردستان

دانشگاه فرهنگیان کردستان بیش از 700 نفر دانشجو جذب می‌کند

عشق به سردار دل‌ها در قلم خوشنویسان کردستانی تبلور یافت

دوره تربیت مدرس زبان کُردی در دانشگاه پیام نور سقز برگزار می‌شود

نفوذ هکر‌های ایرانی به یک سایت دولتی آمریکا

ذهن فضول!

جوانان خلاق و استارت آپ‌ها در حوزه تعاونی‌های دانش‌بنیان و نوبنیان مورد حمایت قرار می‌گیرند

به شما هیچ ربطی ندارد به من چه؟ به تو چه؟ به ما چه؟

تعاونی‌های دانش محور سبب توسعه پایدار در جامعه می شود

اقتصاد مبتنی بر دانش سبب توسعه پایدار در منطقه می شود

15 هزار جلد کتاب بین کتابخانه های عمومی کردستان توزیع شد

استفاده از پژوهش های دانشگاهی برای مدیریت موضوع خاک ضروری است

نفرات برتر مسابقات ملی دفاع سه دقیقه‌ای مرحله‌ی استانی معرفی شدند

ثبت نام متقاضیان شرکت دریازدهمین المپیادعلوم وفناوری نانو آغاز شد

اینترنت با مغز ما چه می‌کند

مهارت چاشنی دانش

ارائه آموزش‌های جبرانی به 200 دانش آموز دیرآموز در سنندج

توسعه کتاب و کتابخوانی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی موثر است

والدین و مربیان باید فعالیت دانش آموزان را در فضای مجازی رصد کنند

قارچ گانودرما، اکسیری جادویی برای جسم و تن است

13 هزار بیسواد کردستانی در مسیر آموزش قرار گرفتند

طرح دوشنبه‌ها با کتاب در کردستان جان می‌گیرد

پژوهش اساس توسعه و پیشرفت در جامعه است

اقتصادی کردن کشاورزی نیازمند پژوهش است

تولید ثروت در کردستان هدف اصلی فعالیت های پژوهشی جهاددانشگاهی است

تولید ثروت در استان هدف اصلی فعالیت های پژوهشی جهاددانشگاهی است

سورپرایز آذری جهرمی کلا روی هوا ماند

پژوهش یکی از زیرساخت های توسعه محسوب می شود

راه اندازی دانشکده دولتی در سقز از دغدغه های جدی مسئولان است

عملیات بیولوژیک آبخیزداری در7هزار هکتار از مراتع کردستان انجام شد

اسکلت فکری کودک شما، به کی رفته است؟

تشکیل شورای مهارت نقطه عطفی در هدفمند کردن آموزش های هر منطقه است

انجام بیولوژیک و آبخیزداری در بیش از 7 هزار مراتع کردستان

2015 دانش آموز پایه اول ابتدایی در کردستان دیرآموز هستند

فردا تمام مدارس شهری و روستایی سنندج تعطیل است

مقام و جایگاه زن در تحکیم بنیان خانواده بسیار کلیدی و اساسی است

دستگاه‌های اجرایی بیگانگی با دانشگاه و پژوهش را کنار بگذارند

تورهای یک روزه با هدف آشنایی دانشجویان با کار و تولید برگزار می شود.

مطالعات کُردی را به جایگاه اصلی خود می رسانیم

جنبش دانشجویی باید در دانشگاه ها ادامه دار باشد

اولویت اول معاونت آموزش ابتدایی توسعه کیفی دوره پیش دبستانی است

اجرای عملیات بیولوژیک مراتع کردستان 84 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است

آنفلوآنزا در کمین افراد پرخطر / داروی آنفلوآنزا به میزان کافی موجود است

چگونه به چیزهای عجیب بیندیشیم؟

کارهای پژوهشی و نوآورانه محور اصلی پیشرفت در کشور است

اثربخشی یک کار پژوهشی در گرو معرفی آن به جامعه است

آشنایی جامعه با دستاوردهای علمی امری اساسی است

عملیات بیولوژیک مراتع کردستان 84 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

آنفلوآنزا، علائم و روش های پیشگیری را بهتر بشناسیم

دستگاه‌های اداری کردستان در پیشگیری از آنفلوانزا با علوم پزشکی همکاری کنند

آنفلوآنزا، علائم و پیشگیری آن را بهتر بشناسیم

آنفلوآنزا چیست چه علائمی دارد و چگونه قابل پیشگیری و درمان است

نهادینه سازی مهارت های زندگی راهبرد اصلی در آموزش دانش آموزان با نیازهای ویژه است

طرح مهارت‌ زندگی در 88 مدرسه استثنایی کردستان اجرا می‌شود

سه نفر در کردستان قربانی بیماری آنفلوآنزا شدند

با انتخاب کتاب "بیشعوری" راه را اشتباه نمی روید

مسائل کاربردی کردستان دراولویت برنامه های هفته پژوهش قرار می گیرد

برندسازی نیازمند خلاقیت است/ارزش کسب و کارها به کارخانه‌ها نیست

سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی بیش از 27 هزار نوآموز سنجیده شد

جای خالی تولید خدمات فناوری و ارتباطی در کردستان

گیاهان دارویی ظرفیتی برای مدیریت صحیح آب است

دانشجویان خارجی سفیران فرهنگی کشور هستند

برگزاری اولین رویداد استارت آپ ویکند صنایع پوشاک غرب کشور در کردستان

492 دانشجوی غیر ایرانی در دانشگاه کردستان در حال تحصیل است

سه هزار دانشجوی خارجی در رشته پزشکی دانشگاه‌های کشور تحصیل می‌کنند

4 درصد از دانشجویان دانشگاه کردستان بین‌المللی هستند

دولت برای حمایت ازشرکت‌های استارت‌آپی ودانش بنیان اهتمام جدی دارد