عصر کرد

آخرين مطالب

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان:

حفظ روحیه انقلابی و جهادی توسط دانشجویان در عرصه‌های مختلف دانشگاه ضروریست اجتماعي

حفظ روحیه انقلابی و جهادی توسط دانشجویان در عرصه‌های مختلف دانشگاه ضروریست
  بزرگنمايي:

عصر کرد - رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، گفت: حضور دانشجویان در سنگرهای دفاع مقدس و جبهه سازندگی، تولید علم، انجام پژوهش های بنیادی به ویژه در بخش سلامت، نشانگر حفظ روحیه انقلابی و جهادی جوانان است.
به گزارش ایسنا منطقه کردستان، وحید یوسفی نژاد در دوازدهمین روز از ماه مبارک رمضان در جلسه هم اندیشی با نماینده ولی فقیه در کردستان در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب حضور پیدا کردن، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در 24 بهمن سال گذشته در یک اقدام تاریخی همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در بیانیه ای خطاب به جوانان و آینده سازان، برداشتن گام دوم انقلاب به سمت دستیابی به آرمان‌های انقلاب را در قالب هفت فصل تبیین کردند.
وی با بیان اینکه ایشان بر لزوم تبیین نکات کلیدی بیانیه گام دوم انقلاب برای جوانان از سوی اساتید، معلمین و روحانیون تاکید فرمودند، ادامه داد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری فراز نخستین بیانیه راهبردی شامل کلیات، بیان دلایل وقوع انقلاب اسلامی و تبیین شعارهای اصلی آن برای آشنایی بیشتر جوانان است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، افزود: حضور دانشجویان در سنگرهای دفاع مقدس و جبهه سازندگی، تولید علم، انجام پژوهش های بنیادی به ویژه در بخش سلامت، نشانگر حفظ روحیه انقلابی و جهادی جوانان است.
یوسفی نژاد ادامه داد: در فراز دوم بیانیه گام دوم انقلاب با عنوان برکات انقلاب، نقش دانشگاهها در تحقق اهداف انقلاب به ویژه دفاع از تمامیت ارضی، پیشرفت علم و فن آوری و جریانات و تصمیم های سیاسی کاملا مشهود است.
وی ارائه خدمات بروز و علمی در حوزه سلامت را در سطوح مختلف و به صورت همگانی، گسترش فعالیت ها به مناطق روستایی و حاشیه شهرها، افزایش دسترس به خدمات سلامت، توسعه مراکز تشخیصی و درمانی، کلینیک ها، پاراکلینیک ها و بیمارستان ها، تقویت مراکز فوریت های پزشکی و توسعه چشمگیر مراکز آموزشی و پژوهشی و تولید علم همراه با اشتغال زایی از جمله برکات انقلاب برای بخش سلامت بوده است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان، پیشرفت و توسعه دانشگاه را در سایه خدمتگزاری اساتید، دانشجویان و کارکنان جوان و اکثرا بومی بیان کرد و افزود: حضور نسل جوان در سطوح مختلف تصمیم گیری و مدیریتی دانشگاه که بسیاری از آن دانش آموخته همین دانشگاه هستند نویدگر آینده‌ای روشن برای استان در جهت خدمتگزاری صادقانه به مردم است.
یوسفی نژاد بین المللی سازی دانشگاه را گامی مهم در جهت دستیابی به اهداف بیانیه گام دوم انقلاب دانست و تصریح کرد: توجه و اجرای اقتصاد مقاومتی، استفاده از ظرفیت های خیرین، تعامل و هماهنگی های هر چه بیشتر بین و برون بخشی، اطلاع رسانی و جلب توجه آحاد مردم و گسترش خدمات تخصصی و فوق تخصصی از جمله دیگر اهداف است.
در ادامه این جلسه رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بیانیه گام دوم انقلاب یک برنامه راهبردی و عملیاتی است و لازم است دانشگاهیان به صورت عملیاتی به آن بنگرند.
حجت الاسلام و المسلین حسن عارضی، بیان کرد: مقام معظم رهبری به داشتن امید در حرکت به سمت جلو توجه ویژه ای دارند به طوری که واژه "امید" چهارمین کلمه پر استفاده در بیانیه گام دوم انقلاب است.
وی به توجه ویژه امام خامنه ای در استفاده از کلمات اشاره کرد و خاطرنشان کرد: نگاه و فهم اجتماعی ایشان باعث شده است کلماتی که در بیانات و رهنمودها بکار می برند حلال مشکلات و روشن کننده راه باشد که "امید" از جمله آن کلمات است و کاملا مبرهن است دستیابی به اهداف بیانیه گام دوم انقلاب در سایه داشتن امید امکان پذیر است.
گفتنی است، این جلسه در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار و حاضرین در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب به بیان نظرات پرداختند .
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield