عصر کرد

آخرين مطالب

20 تیم وابسته به گروهک‌های تکفیری در کردستان شناسایی شد سياسي

20 تیم وابسته به گروهک‌های تکفیری در کردستان شناسایی شد
  بزرگنمايي:

عصرکرد- وی در نشست هم‌اندیشی با اصحاب خبر و رسانه این استان در آستانه ایام هفته گرامیداشت سربازان گمنام امام زمان (عج) به مهمترین اقدامات و عملیات صورت گرفته در اداره کل اطلاعات استان کردستان اشاره کرد و اظهار داشت: سال گذشته در حوزه مسایل امنیتی در استان کردستان تمامی اهداف و توطئه‌های دشمن ناکام مانده است و این مهم بخشی از فعالیت‌ها و اقدامات اداره کل اطلاعات استان کردستان است.
وی اظهار داشت: در طول سال گذشته با ضربه به 20 تیم وابسته به گروهک های تکفیری به ویژه داعش، بیش از 100 نفر از عوامل عملیاتی، پیشتیبانی مورد رصد و اقدام اطلاعاتی قرار گرفته و هر گونه عملیات تروریستی و ایذایی آنها در نطفه خفه و مقادیر زیادی اسلحه، تجهیزات و مهمات از آنها کشف و ضبط شده است.
وی به منهدم کردن اقدامات تروریستی در پوشش یکی از احزاب اشاره کرد و افزود: با دستگیری اعضا و مرتبطین مشخص شد که آنها از سوی گروهک تروریستی پژاک مورد حمایت قرار می‌گرفته و ترور و به شهادت رساندن راننده آمبولانس جمعیت هلال احمر کامیاران نیز با هدایت آنها، توسط تیم های گروهک تروریستی پژاک صورت گرفته بود.
وی افزود: هم اکنون افراد وابسته به این حزب به صورت کامل شناسایی و دستگیر شده و پرونده آنها در دستگاه قضایی در حال پیگیری است.
وی به شناسایی و انهدام بیش از پنج هسته وابسته به گروهک‌های تروریستی ضد انقلاب اشاره کرد و افزود: ما در سال 1397 با همکاری مردم موفق شدیم از پیوستن ده‌ها نفر از جوانان استان به گروهک‌های تروریستی جلوگیری کنیم.
وی با اشاره به مهمترین اقدامات پیشگیرانه در حوزه مسایل اقتصادی توسط اداره کل اطلاعات کردستان گفت: تنها در یک مورد سو استفاده میلیاردی صورت گرفته از کارت‌ های بازرگانی مردم این استان شناسایی و افراد خاطی دستگیر شدند.
وی به انهدام باند قاچاق سوخت و همچنین باند قاچاق کارت‌های سوخت و اوراق جعلی اشاره کرد و افزود: در سال گذشته 10 باند بزرگ قاچاق کالا در استان کردستان شناسایی و منهدم شده است.
وی به شناسایی باند فرار مالیاتی در سطح استان کردستان اشاره کرد و اضافه کرد: با شناسایی و دستگیری افراد خاطی بیش از 180 مورد فرار مالیاتی به ارزش بیش از هفت هزار و 900 میلیارد ریال شناسایی و برخورد صورت گرفت.
وی افزود: لازم می دانم به عنوان یکی از خدمت گذاران در دستگاه اطلاعاتی از مشارکت و همراهی همه جانبه مردم استان کردستان در این راستا قدردانی کنم.
وی اظهار داشت: تلاش در راستای عملیاتی کردن شعار سال جاری از سوی همه اقشار مختلف مردم به ویژه مسئولان و مدیران یکی از نیازهای ضروری است و باید در اولویت قرار داده شود.
وی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه دشمنان علیه کشورمان در حوزه اقتصادی، افزود: تلاش برای رونق تولید ملی و ایجاد ظرفیت های جدید در حوزه اشتغال یکی از نیازهای ضروری و راهکار مناسبی برای مقابله با تحریم‌های ظالمانه دشمن در حوزه اقتصادی است.
وی ضمن محکوم کردن اقدام اخیر دولت آمریکا در خصوص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: سپاه به عنوان یک رکن اصلی تامین امنیت در کشور به شمار می رود و دشمن در راستای مقابله با توانمندی‌های سپاه این اقدام را انجام داده است.
وی در ادامه با اشاره به راهبردهای وزارت اطلاعات در جمهوری اسلامی ایران، اضافه کرد: همه اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی در این وزارتخانه در چهار چوب شرع، قانون و اخلاق انجام می‌شود.
وی با اشاره به موضوع آینده نگری و آینده سازی و همچنین امنیت بخشی برای همه افراد جامعه، گفت: برای اقتدار امنیتی چارچوب‌های مشخصی تعیین شده است و ما در این چارچوب فعالیت‌ها و اقدامات خود را انجام می دهیم.
مدیرکل اطلاعات استان کردستان با بیان این که هویت این وزارتخانه اسلامی، انقلابی، ایرانی، عدالت جو، خدمتگزار و پاسخگوست، اضافه کرد: اولویت وزارت اطلاعات خدمت به مردم است و ما به عنوان نیروهای این وزارتخانه هیچ شأن دیگری را برای خود متصور نیستیم.
وی با بیان اینکه دوری از افراط و تفریط یکی از راهبردهای مهم وزارت اطلاعات به شمار می رود، افزود: ما تلاش می کنیم تا بر اساس اصل عدالت محوری به بهترین شکل ممکن رسالت های قانونی خود را انجام دهیم.
وی به نگاه وزارت اطلاعات در خصوص ایجاد امنیت پایدار اشاره کرد و گفت: ما اعتقاد داریم که لازمه اصلی ایجاد امنیت پایدار استفاده از مولفه های فرهنگی است و در همین راستا متعهد به رعایت کرامت انسانی و حقوق انسانی هستیم و این موارد را در تمامی برنامه‌های خود انجام می دهیم.
وی با بیان اینکه هر کسی که تخلفی را انجام دهد در قالب کرامت انسانی و حقوق انسانی با وی برخورد می‌شود، افزود: ما به عنوان یک نهاد حاکمیتی در مقابل توطئه‌های دشمنان مستحکم ایستادگی می‌کنیم.
وی بزرگترین سرمایه فعلی وزارت اطلاعات در جمهوری اسلامی ایران را اعتماد مردمی عنوان کرد و اظهار داشت: در تمامی ارزیابی‌های صورت‌گرفته در سطح ملی و استانی میزان اعتماد مردم به وزارت اطلاعات افزایش پیدا کرده و ما بسیار خرسندیم که توانسته ایم با اقدامات و عملیات خود اعتماد مردم را جلب و جذب کنیم.
مدیرکل اطلاعات استان کردستان با بیان اینکه رویکرد حرفه ای و دانش بنیان در حوزه ماموریت های وزارت اطلاعات در اولویت قرار گرفته است، افزود: ما تلاش می کنیم که از همه داشته های نظام جمهوری اسلامی ایران در تمامی حوزه‌ها از جمله سرمایه های مادی معنوی نخبگان و توانمندی ها به بهترین شکل ممکن دفاع کنیم.
وی روشنگری را از دیگر فعالیت‌های مهم وزارت اطلاعات عنوان کرد و اظهار داشت: روشنگری و برگزاری نشست‌های مختلف با اقشار تاثیر گذار در قالب های هم اندیشی و اطلاع ‌رسانی در اولویت قرار داده و به صورت ویژه پیگیری می شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود توجه به مقوله اقتصاد مقاومتی را یکی از محورهای اصلی فعالیت در وزارت اطلاعات عنوان کرد و گفت: تلاش برای رونق تولید ملی و رونق اقتصادی با هدف کاهش فقر از دیگر برنامه‌های مهم وزارت اطلاعات است.
وی به مسائل مرتبط با حوزه فرهنگ اشاره کرد و اضافه کرد: تلاش برای تولید فاخر در حوزه فرهنگ یکی از نیازهای لازم و جدی در سطح کشور به ویژه استان کردستان است.
وی بهره گیری از ظرفیت های نخبگان در تمامی حوزه ها از جمله در بخش فرهنگ را یکی از نیازهای ضروری عنوان کرد و افزود: انتظار می‌رود که متولیان بخش فرهنگ در استان کردستان به بهترین شکل ممکن از ظرفیت‌های موجود استفاده کنند.
وی به تهدیدهای امنیتی کشورمان از جمله استان کردستان اشاره کرد و گفت: شکل گیری گروهک تروریستی داعش و نقشه‌های پیش روی آنها نشان دهنده برنامه و توطئه دشمن در راستای مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران بود.
وی یادآور شد: گروهک تروریستی داعش، جمهوری اسلامی ایران را دشمن شماره یک خود می دانست و این مهم نشان می‌دهد که استکبار جهانی در این حوزه توطئه های جدی را در سر داشت.
وی با بیان اینکه تفکر تکفیری در فقه امام شافعی نیز وجود خارجی ندارد، افزود: حتی این افراد خود امام شافعی را نیز قبول نداشته و به همین دلیل متاسفانه افرادی که وارد این گروهک‌ها می‌شدند مورد اغفال قرار می گرفتند و با تبلیغات سوء اقدامات ضد امنیتی در کشور شکل می دادند.
وی به توطئه‌ های بی‌پایان دشمن در مرزهای نزدیک به استان کردستان اشاره کرد و گفت: امروز سرویس‌ های اطلاعاتی کشورهای غربی در نزدیکی مرزهای جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند و ما به صورت لحظه ای و شبانه روزی تمامی این موارد را مورد رصد قرار می‌دهیم و اقدامات سوء آنها علیه امنیت ملی را خنثی و در برخی موارد عملیات آفندی علیه فعالیت های آنها انجام می گیرد.
وی به موضوع توسعه در استان کردستان اشاره و اضافه کرد: تلاش برای توسعه پایدار در استان کردستان و فراهم کردن محیطی با نشاط در این استان از جمله مهمترین اولویت‌های اداره کل اطلاعات استان است.
وی افزود: ما از توسعه اماکن ورزشی و فرهنگی برای جوانان در این استان به صورت ویژه حمایت می‌کنیم و تلاش داریم تا با رونق اقتصادی فقر را ریشه کن کرده و از قشر آسیب پذیر به بهترین شکل ممکن حمایت شود.
وی در بخش پایانی سخنان خود ضمن تقدیر از حضور اهالی رسانه در این نشست تاکید کرد: حرفه خبرنگاری در تمام جهان حرفه ایی پر خطر و آسیب پذیر و دارای سختی های زیادی است.
مدیرکل اطلاعات استان کردستان با اشاره به لزوم توجه بیشتر به موضوع اقتصاد رسانه، گفت: ما آمادگی داریم تا با برگزاری نشست های مختلف از تمام ظرفیت‌های در اختیار در راستای حمایت از اهالی خبر و رسانه استفاده کنیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

امام خمینی(ره) حقیقت فراموش نشدنی برای تمام جهان است

33 هکتار از عرصه‌های طبیعی سنندج در آتش سوخت

استمرار روند افزایشی مبتلایان و فوتی‌های کرونا در کردستان

دریافت هرگونه وجه نقد برای کمک به حیات وحش خائیز کذب محض است

مدیرکل جدید امور مالیاتی کردستان معرفی شد

تظاهرات «نجات» در کردستان عراق

اعلام آمادگی سازمان نظام دامپزشکی برای نجات حیات وحش

بهترین زمان نوشیدن قهوه برای پیشگیری از بی‌خوابی

روایت خبر رحلت امام خمینی(ره) در اسارت

خبر رحلت امام راحل (ره) در اسارت

راه و روش امام خمینی (ره) برگرفته از آموزه های دینی و قرآنی است

تندباد با سرعت 108 کیلومتری برخی نقاط کردستان را در نوردید

313 حلقه لاستیک قاچاق در سرپل‌ذهاب کشف شد

با قاطعیت در مقابل ساخت و ساز غیرمجاز می‌ایستیم؛ اجراییات در این تخریب بی‌تدبیری کرد

موج سواری کرونا در مکان های پرتجمع؛ تعداد مبتلایان در کرمانشاه به 5267 نفر رسید

13 حفار متخلف در سقز دستگیر شدند

طرح جامع هوشمندسازی نظام مالیاتی بزرگترین پروژه الکترونیکی کشور است

پیام سازمان حفاظت محیط زیست، به مناسبت سی و یکمین سالگرد رحلت امام خمینی

جزئیات کاملی از حادثه شهرک فدک کرمانشاه

کرونا روزانه جان 3کرمانشاهی را می‌گیرد

روزانه بیش از 5 هزار ماسک بهداشتی تولید می‌شود

پیام وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی به مناسبت سالروز رحلت جانگداز و ملکوتی امام خمینی (ره) و گرامیداشت سالروز قیام 15 خرداد

​وام ضروری 44 هزار بازنشسته کشوری پرداخت شد

اعلام ساعت کاری بانک ها و موسسات اعتباری مستقر در کیش

برگزاری دوره‌های آموزش زبان‌های انگلیسی و عربی ویژه پرسنل شرکت کیش‌ایر

آغاز تمرینات وزنه‌برداران کرمانشاهی برای حضور در لیگ برتر

روزانه بیش از پنج هزار ماسک بهداشتی تولید می‌شود

زمان پاسخگویی به استعلامات سرمایه‌گذاری رضایت بخش نیست

آمار سزارین در کردستان کمتر از میانگین کشوری است

برگزاری مانور اطفاء حریق در منطقه حفاظت شده باشگل تاکستان

جزئیاتی کاملی از حادثه شهرک فدک کرمانشاه؛ «آسیه پناهی» هیچگونه رابطه استیجاری با اوقاف نداشته است

آتش سوزی ارتفاعات جنگلی دالاهو مهار شد

ایستادگی در مقابل زورگویان مهمترین سیاست فکری و عملی امام خمینی بود

حضور بدون ماسک در بازارهای کرمانشاه «ممنوع» می‌شود

کرونا روزانه جان سه کرمانشاهی را می‌گیرد

هشدار شیوع تب‌مالت؛ لبنیات سنتی مصرف نکنید

یک واحد قصابی متخلف در دلبران پلمب شد

نخستین نوزاد سالم از مادر کرونایی در بیجار متولد شد

زنده نگهداشتن یاد امام راحل (ره) و قیام ١5خرداد یک نیاز ضروری است

بهره مندی از آموزه های امام راحل (ره) زمینه ساز اقتدار نظام است

یک واحد قصابی متخلف در دلبران پلمپ شد

فعالیت استخرهای شنا در کردستان فعلا ممنوع است

1200 پرس غذای گرم در بیجار توزیع می‌شود

امام خمینی (ره) با نهضت خود قدرت‌های بزرگ را به چالش کشید

رعایت پروتکل های بهداشتی شرط فعالیت اماکن ورزشی است

امتحانات حضوری دانش آموزان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار می شود

استان کردستان 2 درصد بیماران ام‌اس کشور را دارد

همکاری دانشگاه و سازمان محیط زیست در حوزه محیط زیست طبیعی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کردستان منصوب شد

محور سنندج - دیواندره مسدود می‌شود