عصر کرد

آخرين مطالب

مدیرکل زندان‌های استان کردستان:

328 زندانی جرائم مالی غیرعمد چشم انداز سخاوت دستان خیران هستند اجتماعي

328 زندانی جرائم مالی غیرعمد چشم انداز سخاوت دستان خیران هستند
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - مدیرکل زندان‌های استان کردستان به برگزاری جشن گلریزان در ماه مبارک رمضان در سطح این استان اشاره کرد و گفت: 328 زندانی جرایم مالی غیرعمد چشم انداز سخاوت دستان مردم خیر هستند.

به گزارش خبرنگار مهر ، اسحاق ابراهیمی شامگاه یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کردستان، اظهار داشت: ستاد دیه کشور هر ساله به مناسبت ماه مبارک رمضان اقدام به برگزاری جشن‌های گل‌ریزان در سراسر کشور، مراکز استان‌ها و شهرستان‌هایی که در آنها زندان وجود دارد می‌کند.
وی افزود: در همین راستا نیز در استان کردستان امسال 11 جشن گل‌ریزان برگزار می‌شود که مراسم سنندج در اول خرداد ماه در سینما بهمن سنندج برگزار می‌شود و همچنین در روزهای دیگری در شهرستان‌های سقز، بانه، مریوان، بیجار، دیواندره، کامیاران، قروه، سریش‌آباد، دلبران و دهگلان جشن‌های گل‌ریزان برگزار می‌شود.
نایب رئیس ستاد دیه استان کردستان ادامه داد: امیدواریم هم استانی‌های نیک‌اندیش و نیکوکار همچون سال‌های گذشته مجموعه ستاد دیه را یاری دهند تا بتوانیم زندانیانی که در زندان‌های این استان به دلیل جرایم مالی غیرعمد تحمل حبس می‌کنند را آزاد کنیم.
ابراهیمی به عملکرد ستاد دیه استان کردستان در سال گذشته اشاره کرد و یادآور شد: با همکاری نیکوکاران و تلاش همکاران سال 97 موفق شدیم 201 نفر از زندانیان جرایم مالی غیرعمد را آزاد کنیم که از این تعداد زندانیان آزاد شده 195 نفر مرد و شش نفر زن بوده‌اند.
وی با بیان اینکه در مجموع عملکرد ریالی این ستاد در سال گذشته 16 میلیارد و 640 میلیون تومان بوده است، بیان کرد: رقم قابل توجهی از این میزان را شکات از حق و حقوق خود گذشت کرده‌اند که مبلغی حدود هفت میلیارد و 715 میلیون تومان بوده که جا دارد از شکاتی که لطف کردند و با این کار زمینه آزاد سازی تعدادی از همنوعان خود را فراهم کردند، تشکر داشته باشیم.
مدیرکل زندان‌های استان کردستان در ادامه گفت: همچنین از مبلغ ذکر شده یک میلیارد و 72 میلیون تومان آن توسط ستاد دیه استان از محل جمع‌آوری جشن‌های گل‌ریزان سال گذشته که توسط خیرین پرداخت شده بود تأمین شد و یک میلیارد و 625 میلیون تومان نیز از محل کمک ستاد دیه کشور تأمین شد که به صورت بلاعوض پرداخت شده در اختیار این ستاد قرار گرفت.
ابراهیمی اظهار داشت: همچنین از این مبلغ یک میلیارد و 199 میلیون تومان آن از محل کمک صندوق خسارت‌های بیمه بدنی بود، دو میلیارد و 665 میلیون تومان هم وام قرض‌الحسنه بانک‌های عامل، 200 میلیون تومان وام از محل ستاد دیه کشور، 662 میلیون تومان از محل نقدینگی خود زندانیان فراهم شد و مبلغ 25 میلیون تومان نیز کمیته امداد به مددجویان کمک کرده است.
وی افزود: در حال حاضر نیز 328 نفر زندانی محکوم مالی داریم که از این تعداد 273 نفر بدهکاری مالی دارند و 47 نفر بدهکاری مهریه، سه نفر بدهکاری نفقه خانواده و پنج نفر نیز به دلیل بدهکاری حوادثی مانند تصادف و حوادث کارگاهی تحمل حبس می‌کنند.
مدیرکل زندان‌های استان کردستان ادامه داد: میزان بدهکاری این تعداد زندانی در مجموع بیش از 45 میلیارد تومان است که اگر خیران و نیکوکاران همچون سالیان گذشته ستاد دیه را یاری کنند ستاد دیه نیز می‌تواند با رایزنی با شکات بخش اعظمی از مبلغ بدهکاری‌ها را رضایت گرفته و بقیه را پرداخت کند تا مشکل تعداد زیاد از این زندانیان رفع شود.
ابراهیمی یادآور شد: امیدواریم در جشن گل‌ریزان امسال نیز مردم نوع دوست کردستان حضور سبزی داشته باشند و کمک‌های خود را اختصاص دهند تا با جمع بندی مبالغ دریافتی پرونده زندانیان جرایم غیر عمد را بسته تا آنان نیز به آغوش خانواده‌هایشان باز گردند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص نحوه هزینه کرد مبالغ جمع‌آوری شده و نحوه شناسایی زندانیان نیازمند، بیان کرد: ستاد دیه استان به صورت هیئت امنایی اداره می‌شود و در این هیئت رئیس کل دادگستری، مدیرکل زندان‌ها، مدیرکل کمیته امداد و چهار نفر از خیران و معتمدین مردم استان عضویت دارند.
مدیرکل زندان‌های استان کردستان گفت: پرونده مددجویان پس از ورود به زندان توسط مددکار زندان تشکیل شده و پرونده به ستاد دیه استان ارسال شده و توسط گروه تحقیق که خیرین و معتمدین استان آن را تشکیل داده‌اند بررسی شده و پس از تکمیل پرونده و گزارش گروه تحقیق به هیئت امنا واگذار می‌شود تا برای بررسی در جلسات این هیئت در خصوص نحوه پرداخت بدهکاری‌ها تصمیمات لازم گرفته شود.
ابراهیمی افزود: بعضی از افرادی که واقعاً مستحق هستند به صورت بلاعوض به آنان کمک می‌شود و بعضی دیگر نیز به صورت مشارکتی با خود مددجو و یا از طریق بانک‌های عامل مبالغی از محل بودجه کل کشور که برای ستاد دیه کشور در نظر گرفته شده، برای افراد واجد شرایط پس از معرفی انان به بانک‌ها، تسهیلات قرض‌الحسنه به آنان پرداخت می‌شود و پرونده بسته شده و از زندان آزاد می‌شوند.
وی در خصوص مستندسازی آزادی زندانیان جرایم مالی غیرعمدی که با کمک‌های مردمی در جشن‌های گل‌ریزان آزاد می‌شوند نیز اظهار داشت: به لحاظ حفظ حرمت افراد و خانواده‌های آنان از اسامی و شرایط زندگی افراد مددجو جلوگیری می‌شود مگر کسانی که خود راضی باشند که نامشان بیان شود که باز هم چهره آنها و خانواده‌هایشان در برنامه‌های تلویزیونی نشان داده نمی‌شود.
مدیرکل زندان‌های استان کردستان به خیران و نیکوکاران نیز اشاره کرد و ادامه داد: حتی کسانی هم که در این راه کمک می‌کنند حاضر نیستند نام و چهره آنها نمایش داده شود و اعتقاد دارند که فقط برای رضای خدا این کار را می‌کنند و نمی‌خواهند در جایی نام آنها عنوان شود.
ابراهیمی یادآور شد: در جشن گل‌ریزان سال گذشته یک خانم با کمک 220 میلیون تومانی خود تمهیدات آزادی چهار زندانی را فراهم کرد و در نهایت هر کاری کردیم نتوانستیم حتی یک شماره تلفن و یا اسم از وی بگیریم.
وی بیان کرد: فرد دیگری نیز سال گذشته که پرسنل جز نیروی انتظامی و اهل همین شهر نیز بود با وجود اینکه خود اجاره نشین بود اما مبلغ 150 میلیون تومان به ستاد دیه استان کمک کرد و با این مبلغ توانستیم 10 نفر را آزاد کنیم و این فرد نیز حتی حاضر نبود اسم خود را بگوید و در مقابل این افراد نیز کسانی را داریم که 100 میلیون تومان در جیب آنها پول خرد است اما حاضر نیستند که حتی یک ریال هم در این کار خیر شریک باشند.
مدیرکل زندان‌های استان کردستان در پایان سخنان خود گفت: خوشبختانه استان کردستان مردمانی با همت بالا و نوع دوست هستند و شور و حالی که در جشن‌های گل‌ریزان در این استان هست در شهرهای دیگر نیست و امسال نیز همچون سالیان گذشته منتظر حضور پرشور و پررنگ آنان هستیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

امام خمینی(ره) حقیقت فراموش نشدنی برای تمام جهان است

33 هکتار از عرصه‌های طبیعی سنندج در آتش سوخت

استمرار روند افزایشی مبتلایان و فوتی‌های کرونا در کردستان

دریافت هرگونه وجه نقد برای کمک به حیات وحش خائیز کذب محض است

مدیرکل جدید امور مالیاتی کردستان معرفی شد

تظاهرات «نجات» در کردستان عراق

اعلام آمادگی سازمان نظام دامپزشکی برای نجات حیات وحش

بهترین زمان نوشیدن قهوه برای پیشگیری از بی‌خوابی

روایت خبر رحلت امام خمینی(ره) در اسارت

خبر رحلت امام راحل (ره) در اسارت

راه و روش امام خمینی (ره) برگرفته از آموزه های دینی و قرآنی است

تندباد با سرعت 108 کیلومتری برخی نقاط کردستان را در نوردید

313 حلقه لاستیک قاچاق در سرپل‌ذهاب کشف شد

با قاطعیت در مقابل ساخت و ساز غیرمجاز می‌ایستیم؛ اجراییات در این تخریب بی‌تدبیری کرد

موج سواری کرونا در مکان های پرتجمع؛ تعداد مبتلایان در کرمانشاه به 5267 نفر رسید

13 حفار متخلف در سقز دستگیر شدند

طرح جامع هوشمندسازی نظام مالیاتی بزرگترین پروژه الکترونیکی کشور است

پیام سازمان حفاظت محیط زیست، به مناسبت سی و یکمین سالگرد رحلت امام خمینی

جزئیات کاملی از حادثه شهرک فدک کرمانشاه

کرونا روزانه جان 3کرمانشاهی را می‌گیرد

روزانه بیش از 5 هزار ماسک بهداشتی تولید می‌شود

پیام وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی به مناسبت سالروز رحلت جانگداز و ملکوتی امام خمینی (ره) و گرامیداشت سالروز قیام 15 خرداد

​وام ضروری 44 هزار بازنشسته کشوری پرداخت شد

اعلام ساعت کاری بانک ها و موسسات اعتباری مستقر در کیش

برگزاری دوره‌های آموزش زبان‌های انگلیسی و عربی ویژه پرسنل شرکت کیش‌ایر

آغاز تمرینات وزنه‌برداران کرمانشاهی برای حضور در لیگ برتر

روزانه بیش از پنج هزار ماسک بهداشتی تولید می‌شود

زمان پاسخگویی به استعلامات سرمایه‌گذاری رضایت بخش نیست

آمار سزارین در کردستان کمتر از میانگین کشوری است

برگزاری مانور اطفاء حریق در منطقه حفاظت شده باشگل تاکستان

جزئیاتی کاملی از حادثه شهرک فدک کرمانشاه؛ «آسیه پناهی» هیچگونه رابطه استیجاری با اوقاف نداشته است

آتش سوزی ارتفاعات جنگلی دالاهو مهار شد

ایستادگی در مقابل زورگویان مهمترین سیاست فکری و عملی امام خمینی بود

حضور بدون ماسک در بازارهای کرمانشاه «ممنوع» می‌شود

کرونا روزانه جان سه کرمانشاهی را می‌گیرد

هشدار شیوع تب‌مالت؛ لبنیات سنتی مصرف نکنید

یک واحد قصابی متخلف در دلبران پلمب شد

نخستین نوزاد سالم از مادر کرونایی در بیجار متولد شد

زنده نگهداشتن یاد امام راحل (ره) و قیام ١5خرداد یک نیاز ضروری است

بهره مندی از آموزه های امام راحل (ره) زمینه ساز اقتدار نظام است

یک واحد قصابی متخلف در دلبران پلمپ شد

فعالیت استخرهای شنا در کردستان فعلا ممنوع است

1200 پرس غذای گرم در بیجار توزیع می‌شود

امام خمینی (ره) با نهضت خود قدرت‌های بزرگ را به چالش کشید

رعایت پروتکل های بهداشتی شرط فعالیت اماکن ورزشی است

امتحانات حضوری دانش آموزان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار می شود

استان کردستان 2 درصد بیماران ام‌اس کشور را دارد

همکاری دانشگاه و سازمان محیط زیست در حوزه محیط زیست طبیعی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کردستان منصوب شد

محور سنندج - دیواندره مسدود می‌شود