عصر کرد

آخرين مطالب

نایب رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی:

دیدار رهبر انقلاب با نخست وزیر ژاپن درس دیپلماسی انقلابی برای مسئولان بود سياسي

دیدار رهبر انقلاب با نخست وزیر ژاپن درس دیپلماسی انقلابی برای مسئولان بود
  بزرگنمايي:

عصر کرد - مشهد- نایب رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: دیدار رهبر معظم انقلاب با نخست وزیر ژاپن، درس دیپلماسی انقلابی برای مسئولان، مقاومت و ایستادگی در برابر استکبار، افتخارآفرینی و کرامت روز افزون برای ایران و سازش ناپذیری با ظلم بود.

حمید رضا ترقی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز مشهد در حرم مطهر امام رضا ( ع) افزود: صلابت رهبر معظم انقلاب را در دیدار معظم له با نخست وزیر ژاپن مشاهده کردید و امت اسلامی باید نسبت به این عزت و اقتدار انقلاب و نعمت رهبری مقتدر شکرگزار باشد.
وی ادامه داد: اگر دولتمردان با همین رویکرد رهبر معظم انقلاب در سیاست خارجی عمل می‌کردند امروز این همه مشکلات اقتصادی بر ما تحمیل نمی‌شد.
نایب رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: اگر دولتمردان ما زودتر دل از غرب و بیگانه بریده بودند و به وعده‌های پوشالی آنان دل نمی‌بستند امروز برای فرصت‌های از دست رفته و امیدهای سراب گونه افسوس نمی‌خوردیم.
ترقی با اشاره به واقعه 15 خرداد سال 1342 و همچنین شهادت شهیدان "محمد بخارایی، صادق امانی، صفارهرندی و مرتضی نیک نژاد" از اعضای هیأت‌های مؤتلفه اسلامی به دست نیروهای حکومت پهلوی در 26 خرداد ماه افزود: خرداد ماه فرصت ارزشمندی برای ارزیابی کارنامه امامین انقلاب در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی است.
وی به تشریح دوران قیام 15 خرداد ماه سال 1342 و نحوه شهادت اعضای حزب موتلفه اسلامی در 26 خرداد ماه همان سال پرداخت و اضافه کرد: درس‌های آن شهدا برای نسل امروز انقلاب قابل تأمل است.
نایب رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: شهدای 26 خرداد ماه ثابت کردند که آمریکا دشمن درجه یک ملت ایران بوده، هست و خواهد بود لذا اگر در برابر خواسته‌های آمریکا کوتاه بیاییم پیشروی بیشتری خواهد کرد.
ترقی افزود: هوشیاری شهدای 26 موتلفه اسلامی ملت را نسبت به وجود خائنان آگاه کرد چرا که اهداف آن شهدا برداشتن موانع در مسیر انقلاب اسلامی بود و این همان هدفی بود که رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب مورد تاکید قرار دادند.
وی ادامه داد: امروز بار دیگر فرقه‌ای ضاله که در ضدیت با روحانیت است حجت الاسلام خرسند، امام جمعه کازرون و یکی دیگر از اعضای این حزب را به شهادت رساند زیرا این حزب همان هدف مبنی بر شکل گیری تمدن نوین اسلامی را دنبال می‌کند.
نایب رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: بعد از گذشت 40 سال از انقلاب اسلامی، هنوز نتوانستیم جامعه اسلامی و دولت اسلامی را بسازیم، هنوز نه دولتمان به طور کامل اسلامی است و نه جامعه مان در تراز انقلاب اسلامی است.
ترقی افزود: تاکنون حتی نتوانسته‌ایم یک شهر نمونه اسلامی به وجود آورده و آن را به عنوان الگو به جهانیان نشان دهیم در حالی که بارها در همین مشهد، همایش‌هایی مبنی بر ترسیم ویژگی‌های آرمان شهر رضوی برگزار کردیم اما هنوز آثار آن در شهر به وجود نیامده است.
وی ادامه داد: دلیل اصلی این نقایص این است که هنوز نتوانسته‌ایم خواسته‌های خود را با آرمان‌های تعیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب تطبیق دهیم.
نایب رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: رهبری تاکید می‌کنند که برای مجلس شورای اسلامی نیروی انقلابی برگزینید، ما نیروی لیبرال انتخاب می‌کنیم؛ رهبری تاکید می‌کنند که مدیران جهادی باشند، ما مدیران غیرجهادی و ضعیف الایمان را می گماریم؛ رهبری تاکید می‌کنند به ظرفیت‌های داخلی تکیه کرده و صرفه جویی داشته باشید و اقتصاد را مقاوم کنید، ما همچنان به ظرفیت‌های داخلی کم اعتنا و مصرفمان سبک کشورهای غربی است و اقتصاد را نیز مقاوم نمی‌کنیم.
ترقی افزود: چرا باید منتخبان ما در رأس کشور آنقدر از قافله سالار نظام و سیاست‌های رهبری معظم انقلاب عقب باشند؟ آیا برخورد رهبر معظم انقلاب با نخست وزیر ژاپن مقتدرانه است یا قهوه خوردن و قدم زدن دیپلمات‌های ما با موگرینی و امثال آن.
وی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب، چند راهبرد را اعلام کردند که تحلیل درستی از شرایط کشور و منطبق بر واقعیات بود اما برخی آن قدر سیاه نمایی می‌کنند که انگار انقلاب در این 40 سال هیچ کاری برای ملت نکرده است.
نایب رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: برخی کوچک‌ترین مشکل در کشور را به گردن رهبری می‌اندازند در حالی که مشکلات نتیجه سو مدیریت‌ها بوده است و برخی دیگر آنچنان توطئه‌های دشمن را مهم جلوه می‌دهند که گویی هیچ آینده‌ای برای جمهوری اسلامی وجود ندارد.
ترقی افزود: تاکنون شهدا و ایثارگران فداکاری‌های زیادی کرده‌اند تا این کشور در برابر این همه توطئه ایستادگی کند و به این عظمت و عزت برسد و آینده جمهوری اسلامی به برکت خون شهدا، اسلام و رهبری و اهل ایمان که در 40 سال گذشته زحمت کشیدند درخشان است.
او دومین راهبرد رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب را حرکت منظم و قانونمند جوانان مؤمن و انقلابی برای اداره کشور دانست و گفت: دلیل اینکه با فتنه 88 مقابله کردیم این بود که عوامل فتنه، قانون گریز بودند و فصل الخطاب را در قانون قبول نداشتند.
نایب رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: توصیه رهبر معظم انقلاب به جوانان حزب اللهی این است که با رعایت قانون آتش به اختیار باشند و اعتراضات خود را نسبت به عملکرد اشتباه مدیران اعلام کنند و با رعایت قانون در جهت اصلاح امور جامعه گام بردارند.
ترقی ادامه داد: هدف دار بودن حرکت به سمت ایجاد تمدن نوین اسلامی سومین راهبرد رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب است، لذا حرکت‌ها و کنش‌های سیاسی بی هدف نتیجه‌ای نخواهد داشت و باید هدف مجلس، دولت سازی اسلامی و هدف دولت، جامعه سازی اسلامی باشد.
نایب رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: اگر هدف دولت، جامعه سازی اسلامی باشد آن وقت دیگر مسئولی به خود اجازه نمی‌دهد که بگوید، "بهشت و جهنم مردم به ما ربطی ندارد"، وقتی نظامی اسلامی و مسئولان اسلامی هستند و قانون اسلامی در جامعه پیاده می‌شود، مسئول، طبق قانون اساسی وظیفه دارد مردم را به سمت اخلاق و معنویات هدایت کند.
ترقی افزود: راهبرد چهارم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، امیدواری به آینده درخشان و شکوهمند جمهوری اسلامی است که با وجودی که همه دشمنان بسیج شدند که امید را از ملت ما دور کنند موفق نشدند.
وی بیان کرد: به برکت رهبری خردمندانه امام و 30 سال رهبری مدبرانه رهبر معظم انقلاب اسلامی، امروز آمریکا محتاج عکس گرفتن با مسئولان ما برای مذاکره است و واسطه می‌فرستد که ایران را پای میز مذاکره بنشاندو در تاریخ ایران، ملت به چنین عزتی نرسیده‌اند.
نایب رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: انقلاب اسلامی با این استقلال و عظمت کاری کرده که ترامپ با همه ارتش و پول و قدرت خود در برابر پاسداران ما در خلیج فارس ذلیل و خوار است.
ترقی افزود: پنجمین راهبرد رهبری در گام دوم انقلاب این است که متناسب با هر شرایط و موقعیتی باید راهکارهای عملی و متناسب با آن زمان را تدوین کرد.
وی ادامه داد: مجموعه این راهکارها نشان می‌دهد که رهبری با حزب بازی مخالف اند اما با کار حزبی با برنامه و منظم کاملاً موافق هستند لذا باید الگوی حزب مطلوب را در جامعه پیاده کنیم.
ترقی اضافه کرد: حزبی مطلوب است که دعوت به اسلام کند نه دعوت به خود، حزبی که عضوش قتل نفس نکند، حزبی که هدف و خط مشی خود را از رهبری بگیرد، حزبی که به دنبال شایسته سالاری در جامعه باشد نه باندبازی و رابطه بازی و حزبی که اهداف انقلاب را دنبال کند نه خواسته‌های بیگانگان را.
7489/‏1922


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دستگاه قضایی در برخورد با متخلفان فضای مجازی جدی تر برخورد کند

شعب ویژه رسیدگی به جرایم انتخاباتی در دادگستری کردستان تشکیل شد

قضات از رای‎‌باز برای کاهش جمعیت زندانیان استفاده کنند

دادگستری در برخورد با تخلفات انتخاباتی کارکنان دولت قاطع است

مجوز ایجاد 2 مرکز توانبخشی در بانه صادر شد

بیش از 33 هزار استاندارد ملی در ایران تدوین شده است

کامیاران 3200 نامزد شورای دانش‌آموزی دارد

جاده کامیاران سروآباد تا یک‌ماه آینده افتتاح می‌شود

میزان تلفات تصادفات رانندگی در کردستان 20 درصد کاهش یافت

پنج وقف جدید در شهرستان بیجار ثبت شد

بیش از 30 هزار لیتر بنزین سوپر قاچاق در مرز باشماق کشف شد

102 موقوفه در بیجار ثبت شده است

رفت و آمد قالیباف به مشهد جنبه انتخاباتی دارد؟

33500 استاندارد ملی در ایران تدوین شده است

ارتباط دانشگاه و مجلس باید تقویت شود

30 معتمد محلی بانه‌ای برای برگزاری انتخابات همکاری می‌کنند

سفر مسئولان کشوری به شهرستانها باعث تسریع دراجرای پروژه ها می شود

48 پروژه عمرانی در محلات کم برخوردار سقز اجرا می شود

83 درصد سهمیه مشاغل خانگی در بانه پرداخت شد

فرهنگ حسنه وقف باید در جامعه نهادینه شود

ششمین سوگواره تعزیه در بیجار برگزار شد

واکسیناسیون علیه بیماری نیوکاسل در 202 روستای سقز انجام شد

115 دانش‌آموزان پایه دهم دیواندره کتب درسی را دریافت نکرده‌اند

از فعالیت 40 سمن درامور خیریه تا لزوم ایجاد بازارچه صنایع دستی درقم

خیران مهابادی 700 میلیون ریال برای بازسازی بیمارستان اهدا کردند

بیش از سه میلیارد ریال تجهیزات پزشکی به بیمارستان‌های سنندج اهدا شد

ظریف: تصمیم FATF علیه ایران کاملا سیاسی است

فاز نخست مسیر دوچرخه سواری سنندج به بهره‌برداری می‌رسد

هشت بسته ورزشی به روستاهای کامیاران اهدا شد

357 مقاله به دبیرخانه همایش بین‌المللی ورزش و توسعه پایدار رسید

رئیس دفتر روحانی: او تا 11 شب کار می‌ کند

سپاه 135 طرح محرومیت زدایی در سروآباد اجرا کرد

منبع آگاه: حسین فریدون در زندان حاضر است

پوستر دوازدهمین کنگره سراسری شعر عاشورایی در قروه رونمایی شد

اصل بی‌طرفی در انتخابات اعتماد مردم به سیستم سیاسی کشور را دوچندان می‌کند

اعضای بدن 6 کردستانی به بیماران نیازمندان اهدا شد

ثبت‌نام سی و یکمین جشنواره امتنان در کردستان آغاز شد

بانک مسکن کردستان تسهیلات یک درصد ویژه رونق تولید پرداخت می‌کند

بیش از 98 هزار مترمربع از معابر سقز آسفالت شد

‍ 89 نیروی آموزشی حق التدریس در آموزش و پرورش کامیاران جذب شدند

اربعین حسینی امری فرا مذهبی است

100 درصد ناوگان اتوبوسی کردستان در خدمت زائران اربعین قرار گرفته است

مراسم اربعین امسال باعث وحدت و همبستگی بیشتر در بین مسلمانان شد

تلاش دشمن ناامید کردن مردم از نظام است

روحانی: کینه‌ توزان به ایران در آمریکا حاکم شده‌ اند

تحقق 41 فرصت سرمایه‌گذاری در کردستان موجب اشتغال 1838 نفر می‌شود

53 طرح اشتغال پایدار روستایی در کردستان به بانک‌های عامل معرفی شد

200 مبلغ و مبلغه به نقاط مختلف کردستان اعزام شدند

انفجار گاز پیک نیک در سنندج حادثه آفرید

1349 مددجوی کمیته امداد کردستان تسهیلات سربازی گرفتند