عصر کرد

آخرين مطالب

120 خبرنگار و عکاس داخلی و خارجی کنگره مشاهیر کُرد را پوشش می‌دهند گفتگو

120 خبرنگار و عکاس داخلی و خارجی کنگره مشاهیر کُرد را پوشش می‌دهند
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - مسئول اطلاع رسانی کنگره بین المللی مشاهیر کُرد گفت: 120 خبرنگار و عکاس رسانه های داخلی و خارجی برای پوشش خبری مراسم افتتاحیه و اختتامیه نخستین کنگره بین المللی مشاهیر کُرد در سنندج حضور دارند.

ماجد رموزی روز سه شنبه در گفت و گویی اظهار داشت: علاوه بر عکاس‌های داخلی برخی نیز از مؤسسه عکس نیوزولو و سیپا پرس فرانسه اقدام به پوشش تصویری کنگره بین المللی مشاهیر کُرد می‌کنند.
وی اضافه کرد: شبکه های رسانه ای رووداو، کردستان 24، گه لی کوردستان و کوردسات نیز از دیگر رسانه‌های خارجی حاضر در این کنگره هستند که خبرنگاران و تصویربرداران آنها اخبار مربوط به این رویداد فرهنگی را پوشش می‌دهند.
مسئول اطلاع رسانی کنگره بین المللی مشاهیر کُرد افزود: شبکه‌های پیام و سپیده از عراق و شبکه تلویزیونی آپای جمهوری آذربایجان از دیگر رسانه‌های خارجی هستند که خبرنگاران آنها در این کنگره حضور دارند.
رموزی یادآور شد: از بخش کُردی خبرگزاری مهر، روزنامه‌های ایران، اعتماد، شرق و چند رسانه دیگر هم خبرنگاران و روزنامه نگارانی برای پوشش خبری این کنگره به سنندج آمده اند.
وی ضمن قدردانی از تلاش و زحمات اهالی رسانه استان کردستان در پوشش خبری و تصویری رویدادهای مربوط به مقدمات برگزاری این کنگره گفت: از زمانی که مقدمات اولیه برگزاری این رویداد فرهنگی آغاز شد تاکنون خبرنگاران، روزنامه نگاران و عکاسان استان همراه دست اندرکاران این برنامه بوده و در در بخش اطلاع رسانی به رسالت خود عمل کرده اند.
کنگره بین المللی مشاهیر کُرد در روزهای 11 و 12 تیر ماه امسال در دانشگاه کردستان برگزار می‌شود، در این رویداد کلان فرهنگی 30 نفر از مشاهیر کُرد و کُردشناسان مناطق مختلف ایران و عرصه بین المللی حضور داشته و مورد تجلیل قرار می گیرند.
 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield