عصر کرد

آخرين مطالب

تغییرات مثبت در ترکیب هیات کشتی کردستان؛

کشتی کردستان در انتظار روزهای بهتر/پیشکسوتان وارد گود شدند ورزشي

کشتی کردستان در انتظار روزهای بهتر/پیشکسوتان وارد گود شدند
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج – رسیدن به ثبات مدیریتی در هیات کشتی کردستان بعد از سالها، نوید روزهای بهتر را برای ورزش اصلی استان می دهد و همه در انتظار روزهای بهتری برای این رشته در کردستان هستند.

خبرگزاری مهر - گروه استان ها: طی دو دهه اخیر هیات کشتی کردستان با چالش های جدی و مختلفی مواجه بوده است و اختلافات شدید درون هیاتی و تعیین تکلیف برای این رشته خارج از مسائل ورزشی همواره کشتی کردستان را با مشکلات متعددی مواجه کرده است.
در حالی که روزگاری نه چندان دور کردستان در ترکیب تیم های ملی رده های مختلف سنی همواره نماینده داشت و حتی ورزشکاران کردستانی در رقابت های بین المللی و جهانی خوش می درخشیدند که به دلیل حواشی مختلف طی یک دهه اخیر این روند کم رنگ شد و تنها نامی از کشتی کردستان باقی ماند.
بعد از چالش های مختلف و پشت سرگذاشتن روزهای سخت، کشتی کردستان در حال رسیدن به روزهای بهتر با ترکیب جدید هیات رئیسه و اعضای هیات است و به همین دلیل است که خود پیشکسوتان و اعضای فعال این رشته ورزشی نیز چشم انتظار این روزهای خوب هستند.
اسفند ماه سال 97 انتخابات پرحاشیه هیات کشتی کردستان برگزار شد و در نهایت جمشید خیرآبادی که یکی از مهمترین و موفق ترین چهره های ورزشی چند سال اخیر استان کردستان به شمار می رود، توانست با کسب اکثریت آراء سکان دار مهمترین هیات ورزشی در استان شود.
جمشید خیرآبادی بعد از کسب موفقیت های مختلف در عرصه مربیگیری تیم های ملی کشتی ایران و آذربایجان در نهایت قبول کرد تا در کسوت ریاست هیات کشتی استان کردستان به ورزش اول زادگاهش خدمت کند و به همین دلیل است که حضور وی تا حدودی ثبات و امیدواری را به کشتی این استان برگردانده است.
شامگاه یکشنبه نخستین نشست خبری رئیس جدیی هایت کشتی استان کردستان برگزار شد و وی در سخنان خود از برنامه های آینده این رشته ورزشی و همچنین دعوت از پیشکسوتان برای حضور هر چه بهتر در صحنه را داد.
سرانه فضای ورزشی در اختیار رشته کشتی در کردستان ناچیز است
جمشید خیرآبادی دو اولویت اصلی خود را معطوف به توسعه سخت افزاری و نرم افزاری زیرساخت ها برای توسعه کشتی در استان کردستان عنوان کرد و گفت: در حوزه سخت افزاری متاسفانه سرانه فضای ورزشی در اختیار رشته کشتی حداقلی و ناچیز است.
وی گفت: در راستای رفع این مشکل برنامه های مختلفی در راستای توسعه و تجهیز خانه کشتی کردستان واقع در مجموعه ورزشی 22 گولان در دستور کار قرار گرفته و طی سه ماه اخیر اقدامات و فعالیت های خوبی در این راستا صورت گرفته است.

وی بیان کرد: در کنار اقدامات سخت افزاری، برنامه ریزی مدونی در بخش نرم افزاری نیز صورت گرفته و ضمن بهره برداری از تمامی ظرفیت‌های در اختیار تلاش می‌کنیم که با آموزش و ارتقاء وضعیت مربیان و داوران در حوزه بازیکن سازی و همچنین ارتقاء این بخش نیز اقدامات و برنامه های خوبی را اجرایی و عملیاتی کنیم.
رئیس جدید هیات کشتی کردستان ضمن تقدیر از حمایت‌های مدیرکل ورزش و جوانان کردستان در راستای حمایت از رشته کشتی، افزود: کشتی ورزش اول استان کردستان است و به همین دلیل نیاز است که همه مسئولان و خود مردم کمک کنند تا این رشته به اعتبار و جایگاه خود در سالهای گذشته در سطح ملی و بین المللی بازگردد.
وی با بیان اینکه ما از همه پیشکسوتان و علاقمندان دعوت می‌کنیم تا به کشتی کمک کنند، یادآور شد: درب هیات کشتی استان کردستان به روی هیچ فردی بسته نیست و همه علاقمندان می‌توانند از توان و ظرفیت‌های ایجاد شده استفاده کنند ولی برای حضور در کادر مدیریتی و مسئولیتی ظرفیت‌ها محدود است و ماس سعی کرده‌ایم با تلفیقی از حضور پیشکسوتان و جوانان تحصیل کرده و با انگیزه این بخش را نیز تقویت کنیم.
خیرآبادی که چند ماهی است به عنوان سرمربی تیم ملی امید کشتی فرنگی کشورمان انتخاب شده است، در خصوص برنامه های حضور جوانان نخبه استان در ترکیب تیم های ملی رده های سنی مختلف، افزود: متاسفانه طی چند سال اخیر ما در این بخش ضعف داشتیم ولی خوشبختانه با تلاش‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته سعی کردیم از حضور جوانان مستعد در قالب اردوهای تیم های ملی و همچنین رقابت های انتخابی استفاده کنیم.
وی از استقبال و حضور پیشکسوتان در قبول مسئولیت‌های مختلف هیات کشتی استان کردستان تقدیر کرد و یادآور شد: خوشبختانه در حال حاضر سه نفر از روسای سابق هیات کشتی کردستان در ترکیب هیات رئیسه و مسئولان کمیته‌های مختلف هیات حضور دارند و این مهم باعث افتخار برای من و سایر اعضای هیات است.
همدلی و وحدت رمز موفقیت در کشتی کردستان است
همزمان با انتظار رئیس جدید هیات کشتی کردستان برای آمدن روزهای بهتر برای این رشته ورزشی شماری از پیشکسوتان این عرصه نیز امیدوارند که در سایه توان مدیریتی و همچنین سابقه ورزشی خیرآبادی روزهای بهتری در انتظار کشتی در کردستان باشد.
کیومرث آیت پناه که خود چندین سال رئیس هیات کشتی کردستان بود، این روزها به عنوان عضو هیات رئیسه و همچنین مسئول کشتی فرنگی هیات کشتی کردستان فعالیت می‌کند، نیز اعتقاد دارد که در سایه همدلی و وحدت بهتر می‌توان اعتبار را به کشتی کردستان بازگرداند.
وی در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: خوشبختانه در حال حاضر وحدت و همدلی خوبی در هیات کشتی کردستان حاکم شده است و علیرغم اختلاف سلیقه‌های مختلف، ولی برنامه های خوبی برای توسعه و تقویت این رشته ورزشی طراحی و در مدت زمان سه ماه اخیر نیز افرادی زیادی با کشتی در کردستان آشتی کرده‌اند.
این پیشکسوت کشتی استان کردستان افزود: در حوزه شهرستان‌ها نیز برنامه ریزی های خوبی صورت گرفته است و انتظار می رود که بتوانیم با بهره برداری از تمامی ظرفیت‌ها روزهای خوبی را برای کشتی استان کردستان رقم بزنیم.

خسرو فایقی از دیگر پیشکسوتان کشتی کردستان که خود سال‌ها ریاست هیات را برعهده داشته است، وی نیز از حضور جمشید خیرآبادی در هیات کشتی کردستان خرسند است و در گفتگو با خبرنگار مهر از همه پیشکسوتان خواست تا در این برهه زمانی به کشتی کمک کنند.
وی ادامه داد: در کنار این مهم از اصحاب خبر و رسانه نیز انتظار داریم که هیات کشتی کردستان را در مسیر پیش رو کمک کنند تا اعتبار و آبروی کشتی کردستان بازگردد و همه بتوانیم به جایگاه این رشته ورزشی در سطح ملی و بین المللی افتخار کنیم.
این پیشکسوت کشتی استان کردستان گفت: حضور خیرآبادی با توجه به سابقه و افتخاراتی که دارد یک اعتبار برای ورزش استان کردستان است و خوشبختانه در این مدت زمان اندک رویه‌های خوبی درکشتی کردستان حاکم شده و انتظار می رود که این روند با جدیت هر چه تمامتر دنبال و پیگیری شود.
بدون شک کشتی در کردستان به ویژه کشتی فرنگی دارای اعتبار و سابقه‌ای درخشان است و به همین دلیل است که در صورت برنامه ریزی مناسب و همچنین استفاده از حداکثر ظرفیت‌های در اختیار می‌توان به روزهای بهتر برای این رشته مهم امیدوار بود.
روی کار آمدن هیات جدید و استفاده از اکثر قریب به اتفاق پیشکسوتان نوید بخش روزهای بهتر برای این رشته ورزشی در استان بازیکن خیز کردستان است و به همین دلیل انتظار می رود که در سایه این همدلی ایجاد شده این مهم در سالهای آینده نتایج خود را نشان دهد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

رقابت های کونگ فو قهرمانی بزرگسالان کشور در قروه برگزار می شود

فاز نخست مسیر دوچرخه سواری مورد بهره برداری قرار می گیرد

ارسال 357 مقاله به دبیرخانه نخستین همایش بین المللی ورزش و توسعه پایدار

پیشکسوتی فقط پاره کردن چند پیراهن نیست

400 برنامه ورزشی در هفته تربیت بدنی و ورزش برگزار می شود

80 هزار دانش‌آموز در المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای قم شرکت دارند

13 مدرسه ابتدایی در کردستان به سازه‌های ورزشی مجهز می‌شوند

مشکل کمبود معلم ورزش مقطع ابتدایی برطرف می‌شود

سرپرست جدید اداره ورزش و جوانان سنندج منصوب شد

کشتی‌گیر کردستانی نایب‌قهرمان رقابت‌های کشتی فرنگی بزرگسالان کشور شد

آبیدر؛ میزبان کوهنوردان نابینا و کم بینا در کشور شد

آذرخش کردستان تیم سپاهان اصفهان را با دو گل شکست داد

آتش‌نشان سنندجی مدال طلای مسابقات کشتی فرنگی در گرجستان را کسب کرد

30 میلیارد ریال برای تکمیل هتل ورزش سقز تختصیص یافت

کشتی‌گیران کردستانی به کشور گرجستان اعزام شدند

رقابت های بسکتبال قهرمانی مناطق کشور به میزبانی سنندج آغاز شد

نمایندگان کردستان حریفان خود را در لیگ دسته یک هندبال شناختند

سالن ورزشی روستای مالوجه در قروه افتتاح شد

11 ست ورزشی و بازی کودکان در پارک های سنندج نصب می شود

فوتبال کردستان در آفساید بی تدبیری/کسی پاسخگو نیست

فوتبال کردستان در آفساد بی تدبیری/کسی پاسخگو نیست

وضعیت تنیس روی میز کردستان متناسب با ظرفیت های استان نیست

مجمع سالیانه هیئت تنیس روی میز کردستان برگزار شد

11 بوکسور جوان در اردوی تیم ملی حضور دارند

جای خالی بوکس کردستان در اردوی تیم ملی جوانان

مشکل قطعی شبکه ورزش در شهرستان قروه رفع شد

محمد قربان کیانی رئیس هیات هاکی استان شد

تغییرات در پست های مدیریتی بر اساس عملکرد انجام می شود

دومین اردوی تیم ملی بوکس جوانان در بیجار در حال برگزاری است

انعقاد تفاهم نامه مالی با هیات های ورزشی در کردستان

رقابت های انتخابی و اردوی تیم ملی تکواندو کشور در سنندج آغاز شد

کانون ورزشی بازنشستگان در سنندج افتتاح شد

رئیس هیات ورزش‌های رزمی استان کردستان انتخاب شد

مدارک مربیگری بالای سه سال معتبر نیست

بانوان کردستانی در 10 رشته ورزشی شاخص کشوری هستند

برگزاری مسابقات کشتی در فضای باز برای اولین بار در کشور

رئیس هیات بدمینتون استان کردستان انتخاب شد

پرورش نخبه های ورزشی اولویت استان ها باشد

آمار تعداد ورزشکاران بدمینتون کردستان نگران کننده است

رئیس هیات تیراندازی با کمان استان کردستان انتخاب شد

وجود فدراسیون برگرفته از قدرت هیات‌ها است

تیم‌ملی فوتسال ناشنوایان در سنندج اردو می‌زند

کردستان میزبان 6 رشته ورزشی در دومین المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور

دروازه سالن های کشتی به روی همه باز است

کردستان بر سکوی دوم رقابت‌های دوچرخه سواری قهرمانی کوهستان کشور ایستاد

برگزاری اولین دوره رقابت‌های لیگ دارت منطقه غرب کشور در کردستان

کردستان میزبان مسابقات قهرمانی کشور مینی بسکتبال شد

ساخت مجموعه 6 هزار نفری سنندج روزهای آخر خود را سپری می کند

ارتقا سطح فنی داوران و مربیان از اولویت های اصلی هیات والیبال است

دانشگاه را نباید سیاسی مدیریت کرد