عصر کرد

آخرين مطالب

روز خبرنگار فرصتی برای قدردانی مسئولان استانی از خبرنگاران سياسي

روز خبرنگار فرصتی برای قدردانی مسئولان استانی از خبرنگاران
  بزرگنمايي:

عصر کرد - استان‌ها - بیش از دو دهه است که سالروز شهادت «محمود صارمی» خبرنگار ایرنا به عنوان روزی برای تجلیل از خبرنگاران در نظر گرفته شده و هر سال در این روز فعالان رسانه‌ها صدها پیام تبریک و قدردانی از همکاران، مدیران و مقامات کشوری و لشگری دریافت می کنند که خستگی یکساله را از تن می زداید و روحیه را برای تلاشی مضاعف دو چندان می کند و در این میان بازدید مسئولان استانی از مراکز و دفاتر ایرنا در سطح کشور اثری مضاعف دارد.

محمود صارمی همراه با هفت تن از دیپلمات های جمهوری اسلامی در محل کنسولگری ایران در شهر مزارشریف مرکز استان بلخ در شمال افغانستان به دست مهاجمان گروه طالبان به شهادت رسید و سالروز آن عروج خونین برای همیشه هفدهمین برگ از تقویم کشور ایران در مرداد ماه به روز خبرنگار اختصاص داد و تقارن نامگذاری روز خبرنگار با سالروز آن شهادت، اقدامی پرمعناست و نشان می دهد که تلاش و قدم‌های خبرنگاران باید که ادامه‌ دهنده راه شهدا باشد.
نگاه نقادانه و پر از عشق خبرنگار به مردم و انعکاس دغدغه‌ها و تلاش برای امیدآفرینی در جامعه سبب می‌شود مدیران نیز از این نگاه، بهره‌مند شده و بخشی از مشکلات جامعه را با کمک خبرنگاران حل کنند.
فرا رسیدن «روز خبرنگار» فرصتی است تا همه ساله شماری از مدیران و مسئولان استان ها در مراکز و دفاتر خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خبرگزاری رسمی کشور حضور یابند و ضمن تبریک روز خبرنگار در جریان چگونگی چرخه تولید و انتشار خبر در این رسانه قرار گیرند و با فعالان عرصه رسانه به گپ و گفت بنشینند و با شنیدن مشکلات این عرصه، تلاش های یکساله آنان را در پوشش اخبار و اطلاع رسانی استان خود ارج گذاری کنند.
از چند روز مانده به روز خبرنگار و حتی روزهای کاری پس از 17 مرداد ماه که امسال مصادف با روز پنجشنبه شد مسئولان حوزه های مختلف در مراکز و دفاتر ایرنا در استان ها و شهرستان ها حضور یافتند و از زحمات آنان در عرصه اطلاع رسانی قدردانی کردند.
حضور استانداران، فرمانداران، نمایندگان ولی فقیه و امامان جمعه، معاونان و مدیران دستگاه های اجرایی و روسای ادارات و سازمان های مختلف در مراکز و دفاتر ایرنا در چند روز گذشته نشان از این دارد که مسئولان بخوبی از تلاش های رسانه ها هر چند که با نقادی همراه است، آگاهند، آنها
می دانند اگر رسانه ای نقد دلسوزانه دارد هدفش رشد و توسعه و حل مشکلات جامعه است چرا که منفعت طلب نبودن و جانبداری نکردن از حزب و دسته و گروه از مولفه های مهم یک رسانه و از صفات خبرنگار حرفه ای است.
استانداران قزوین، یزد، خراسان جنوبی ، همدان ، قم و کرمان از جمله مقامات استانی بودند که به مناسبت روز خبرنگار برای بازدید از مراکز ایرنا در استانشان وقت گذاشتند و همین اهتمام را نمایندگان ولی فقیه در استان های کردستان و قزوین نیز نشان دادند.
قزوین
روز خبرنگار در ایرنا قزوین با بازدید عبدالمحمد زاهدی استاندار و آیت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان همراه بود.
فرمانداران قزوین و آوج، بخشدار مرکزی، رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه، مدیر کل آموزش و پرورش نماینده ولی فقیه در سپاه صاحب الامر (عج) استان، رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر و جمعی از مدیران و روسای سازمان های و ادارات نیز از دیگر مسئولانی بودند که از ایرنا مرکز قزوین بازدید کرده و روز خبرنگار را به خبرنگاران تبریک گفتند.
نکته جالب مراسم روز خبرنگار ایرنا قزوین در سال جاری گردهمایی خبرنگاران ادوار ایرنای این استان بود که با حضور جمعی از مسئولان برگزار شد.
همچنین در این مراسم خبرنگاران سابق ایرنا از خاطرات خود در این رسانه سخن گفتند.

سیستان و بلوچستان
شماری از مدیران دستگاه های اجرایی سیستان و بلوچستان نیز به مناسبت روز خبرنگار با حضور در مرکز ایرنا با رئیس، خبرنگاران و کارکنان این مرکز به گپ و گفت نشستند و سالروز شهادت شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی را گرامی داشته و این روز را به جامعه رسانه ای تبریک و تهنیت گفتند.
مجتبی شجاعی فرماندار شهرستان دلگان در جنوب سیستان و بلوچستان یکی از مسئولانی بود که از ایرنا دیدن کرد و گفت: نقش اصحاب رسانه در امر اطلاع رسانی، تنویر افکار عمومی است و خبرنگار باید با برخورداری از اخلاق و حرفه خبرنگاری مسائل را بطور دقیق، موشکافانه، ضابطه‌مند و هدفمند برای اصلاح و پیشرفت جامعه بررسی و پیگیری کند تا آرامش در همه سطوح برقرار شود.
محمدعلی حمیدیان معاون امور اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری سیستان و بلوچستان نیز گفت: خبرگزاری جمهوری اسلامی با بهره گیری از تمام توان برای اطلاع رسانی هدفمند و آگاهانه نقش موثری در کاهش وقوع جرم ایفا کرده است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان نیز خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) را به عنوان رسانه رسمی نظام دانست و گفت : این رسانه نقش مهمی در مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمنان دارد و باید از این رسانه قدرتمند و تاثیر گذار در این حوزه تمام استفاده را کرد.
فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان گفت: خبرنگاران مرزبانان نظام در جبهه جنگ نرم و مقابله با هجمه های دشمنان علیه ایران اسلامی هستند.
سردار محمد ملاشاهی روز اظهار داشت: دشمنان ایران برای ضربه زدن به انقلاب و نظام از هیچ کوششی دریغ نمی کنند و در چنین شرایطی نقش و رسالت رسانه های خبری درون نظام سنگین و تعیین کننده است.
بنا به درخواست روابط عمومی برخی ادارات و نهادها حضور مدیران دستگاههای مختلف اجرایی در خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز سیستان و بلوچستان تا روز چهارشنبه ادامه دارد.
مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان ، مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان و معاون اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان به اتفاق رئیس شبکه پایش هواشناسی و رئیس اداره توسعه مدیریت و منابع هواشناسی استان نیز در مرکز ایرنا حضور یافتند و از تلاش های خبرنگاران قدردانی کردند.

زنجان
معاونان استاندار نیز جمله مسئولانی بودند که از ایرنای زنجان دیدن کردند.
خدابخش مرادی نافچی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان به مناسبت 17 مرداد ماه روز خبرنگار در مرکز ایرنا زنجان حضور یافت و با گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی و شهدای رسانه گفت : از جهت وابستگی شهید صارمی به خبرگزاری ایرنا ترجیح داده شد تا به مناسبت روز خبرنگار در دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی حضور پیدا کنیم، زیرا وقتی که در این رسانه حضور داریم به این معنی است که به دفتر همه رسانه ها رفته ایم.
فرامرز نیک‌سرشت معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان نیز با حضور در ایرنا زنجان رسانه‌ها را محور توسعه در جامعه دانست و گفت: رسانه ها نیازمند فرهنگ و پذیرش درونی در جامعه هستند که این مهم نیز با دستور و بخشنامه، عملی نمی‌شود و باید فرهنگ‌سازی شود.
سجاد خدایی رئیس شورای اسلامی استان زنجان نیزافزود: حمایت های رسانه های استان در تحقق برنامه ها به ویژه مدیریت شهری و مدنیت اجتماعی اثر گذار بوده، چرا که این کار بدون شک توسط یک نفر یا تیم به صورت کامل و 100 درصدی محقق نمی شود.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر زنجان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، کتابخانه های عمومی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان از دیگر مسئولانی بودند که در ایرنا حضور یافتند.

فارس
مرکز ایرنای فارس به مناسبت روز خبرنگار، میزبان رییس شورای اسلامی شهر شیراز، رییس و معاونان پارک علم و فناوری فارس، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و نیز گروهی از فعالان فرهنگی انجمن کلیمیان بود.
سید احمد رضا دستغیب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به پیشینه فعالیت خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) از سال 1313 تاکنون گفت: ایرنا در 85 سال فعالیت خود، ‌ همواره پیشرو و فعال بوده و ارتباطی دو سویه بین مسئولان و مردم برقرار کرده است.
فرید مر رئیس پارک علم و فناوری استان فارس نیز گفت: امیدوارم ایرنا همانگونه که نشان داده یک خبر خبرگزاری موفق است کماکان مسیر موفقیت خود را ادامه دهد و همچنان موثر و کارساز باشد.
امروز نیز ایرنا فارس میزبان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس است.یزد
استاندار و معاون سیاسی امنیتی استاندار نیز از مسئولانی بودند که درمرکز ایرنا یزد حضور یافتند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرعامل شرکت مخابرات، رییس کانون وکلای استان و فرماندار یزد از دیگرمسئولان استانی بودند که برای تبریک روز خبرنگار در این مرکز حضور پیدا کردند.
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، رییس سازمان اورژانس 115 استان، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی با حضور در ایرنا یاد و خاطره شهید صارمی را گرامی داشتند.

خراسان جنوبی
ایرنای خراسان جنوبی نیز میزبان استاندار بود، وی در این دیدار گفت :خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) از نظر تخصص، مرجعیت و سابقه در سطح کشور شناخته شده و تنها خبرگزاری رسمی دولت است.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان خراسان جنوبی نیز در بازدید از ایرنا گفت: خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) از جمله رسانه‌هایی است که همه‌جانبه به بخش‌های مختلف خبری از جمله اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و سایر می‌پردازد.
فرماندار بیرجند، مدیران کل آموزش و پرورش، مدیر پست خراسان جنوبی، روسای دانشگاه ها از دیگر مسئولان بازدید کننده از ایرنا خراسان جنوبی بودند.

همدان
کارکنان ایرنا مرکز همدان به مناسبت روز خبرنگار امسال با استاندار همدان دیدار و گفت و کردند همچنین سه تن از مدیر کل ها شامل فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار و، تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادفتر ایرنا حضور یافتند.
سید سعید شاهرخی استاندار همدان در این دیدار با تبریک روز خبرنگار با تبیین سیاست های دولت تدبیر و امید در حوزه رسانه ها، تاکید کرد: بی تردید در راستای سیاست های دولت دوازدهم از جریان آزاد اطلاعات که حاصل تلاش شبانه روزی خبرنگاران است، حمایت می کنیم.
احمد توصیفیان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان نیز در دیدار با کارکنان ایرنا مرکز همدان گفت: ایرنا به عنوان حرفه‌ای‌ترین و قدیمی ترین رسانه کشور همواره فعالیت‌های ارزشمندی در عرصه داخلی و خارجی داشته است و نقد منصفانه مدیران و اخبار موثق از ویژگی های آن است.
مدیران کل استاندارد همدان، فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان نیز از دیگر مسئولانی بودند که با حضور در ایرنا روز خبرنگار را به فعالان عرصه اطاع رسانی تبریک گفتند.
برنامه ویژه هفته خبرنگاران استان همدان که در سالن شهدای استانداری برگزار شد، میزبانی از خانواده شهید محمود صارمی بود.
استاندار همدان در همایش روز خبرنگار با اهدای لوح از خانواده شهید صارمی قدردانی کرد و اصحاب رسانه نیز اقدام به گرفتن عکس های سلفی و دسته جمعی با خانواده این شهید کردند.

خراسان شمالی
معاون توسعه منابع انسانی استاندار، مدیران کل اداره استاندارد، اداره کل عشایر، بیمه تامین اجتماعی، راه و شهرسازی، راهداری فرهنگ و ارشاد اسلامی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بنیاد مسکن، محیط زیست، مدیر عامل جمعیت هلال احمر، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان، مدیرعامل خانه مطبوعات، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، رئیس جهاد دانشگاهی از مسئولانی بودند که به مناسبت روز خبرنگار از ایرنا خراسان شمالی دیدن کردند.

کردستان
حسین فیروزی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان همزمان با 17 مرداد روز خبرنگار با حضور در خبرگزاری ایرنا مرکز کردستان اظهار داشت: رسانه رکن توسعه است و بدون اقدام حرفه ای از سوی اهالی خبر و مطبوعات، این مسیر درست طی نمی‌شود.
محمد ابراهیم زارعی فرماندار سنندج نیز خبرنگاری را جزو مشاغل سخت توصیف کرد و گفت: رسانه ها در کنار بیان واقعیت ها و مشکلات، در جامعه امید آفرین باشند و از ایجاد یاس و ناامیدی در میان مردم خودداری کنند.
آیت‌الله سید محمد حسینی شاهرودی نماینده ولی‌فقیه در کردستان نیز خبرگزاری ایرنا را با سابقه‌ترین و با تجربه‌ترین خبرگزاری کشور دانست که نگاه داخل و خارج به اخبار این رسانه رسمی متفاوت بوده و در واقع مورد تایید نظام اسلامی محسوب می‌شود.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیز داری، مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از دیگر مسئولانی بودند که با حضور در ایرنا روز خبرنگار را به آنها تبریک گفتند.

اردبیل
امیر حسین آل اسحاق مدیرکل طرح‌های ملی و فراگیر جوانان وزارت ورزش و جوانان که جهت افتتاح چند طرح مربوط به جوانان به استان اردبیل سفر کرده بود به همران مدیرکل ورزش و جوانان استان و معاون امور جوانان این اداره کل در مرکز اردبیل حضور یافت.
همچنین رضا کریمی نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی، فرماندار اردبیل، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای، مدیرکل امور عشایری، مدیران شرکت توزیع برق استان اردبیل، رییس هیات فوتبال اردبیل، مدیرکل کتابخانه های استان اردبیل، رییس سازمان بسیج سپاه در اینا حضور یافته و روز خبرنگار را تبریک گفته اند.

خراسان رضوی
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی، معاون ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی، مدیران کل ادارات و سازمان ها، روسای دانشگاه ها، شهرداران مناطق، رئیس شورای اسلامی شهرو کمیسیون های تخصصی مشهد و مدیران عامل شرکت ها و صنایع و جمعی از خانواده های شهدا و جانبازان خراسان رضوی نیز با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز مشهد با گرامیداشت یاد شهید صارمی از تلاش خبرنگاران ایرنا قدردانی کردند.

لرستان
مدیرکل کار و مدیرکل استاندارد و گروهی از انجمن مددکاران اجتماعی و اهالی رسان نیز با حضور در خبرگزاری ایرنا مرکز لرستان روز خبرنگار را تبریک گفتند و یاد شهید صارمی را گرامی داشتند.

قم
ایرنا مرکز قم در روز خبرنگار میزبان بهرام سرمست استاندار قم ،‌حسین مهری رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن ایران،‌ محمد خامه یار رئیس ستاد اقامه نماز قم ،‌ ابوالفضل جمالی ، مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، سید رضا موسوی مدیرکل حفاظت محیط زیست و محسن اعتماد مدیرکل راه اهن قم بود.
دراین دیدارها ، مسئولان استان بویژه استاندار قم با اشاره به نقش مهم ایرنا در اطلاع رسانی شفاف ، صحیح و به موقع بر تداوم اطلاع رسانی به موقع درخصوص فعالیت های نظام اسلامی و دولت تاکید کردند.

کرمان
مرکز ایرنای کرمان نیز به مناسبت روز خبرنگارمیزبان استاندار ،جمعی از مدیران سازمان ها ونهادها و روسای دانشگاه ها بود.
به گفته استاندار کرمان، خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا ) با هدف توسعه مطالبه گری اجتماعی ، انعکاس اخبار و بیان خدمات انجام شده شکل گرفته و هدف از تشکیل این رسانه ایجاد ابزار کار برای تبادل اطلاعات بین مردم و دولت است.
محمدجواد فدائی با تبریک روز خبرنگار، تصریح کرد: رسانه ها در ایجاد ارتباط بیشتر بین مردم و خدمتگزاران خود نقش بسزایی دارند.
مدیران مخابرات منطقه ،راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، تعزیرات حکومتی استان ، تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، بهزیستی ،درمان و تامین اجتماعی و مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان روسای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ، سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) ،دانشگاه علوم پزشکی کرمان، بیمارستان پیامبر اعظم (ص)، دفتر اسناد پزشکی ،مدیرعامل شرکت توزیع برق شمال استان کرمان از دیگر مسئولانی بودند که با حضور در مرکز ایرنا روز خبرنگار را گرامی داشتند و از تلاش آنان قدردانی کردند.

بازدید از مراکز و دفاتر ایرنا دراستان ها امروز نیز ادامه دارد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مراسم ختم برخی جانباختگان حادثه تالار در سقز برگزار شد

بازداشت مالک تالار عروسی و تشکیل کارگروه بررسی حادثه در سقز

اسامی مصدومان حادثه تالار عروسی در سقز اعلام شد

هوای کردستان برفی می‌شود

امام جمعه سنندج: امانت داری سرمایه بزرگ اجتماعی است

مالک تالار عروسی مانگه شه و سقز بازداشت شد

امام جمعه موقت سنندج: نمایندگی مجلس امانت بزرگی است

مردم افراد متعهد و امانت دار را برای مجلس انتخاب کنند

نماینده ولی فقیه در کردستان در پی حادثه سقز پیام تسلیت صادر کرد

ربیعی با آسیب دیدگان حادثه انفجار گاز در سقز ابراز همدردی کرد

اگر بلد بودیم...

علی ربیعی با آسیب دیدگان حادثه انفجار گاز در سقز ابراز همدردی کرد

اسامی جانباختگان حادثه سقز اعلام شد

عروسی‌ای که عزا شد

استاندار کردستان برای بررسی وضعیت حادثه تالار عروسی به سقز رفت

توکلی: اصلاح‌ طلبان از موسوی و کروبی برائت جویند

ناجا: تیراندازی در ورزشگاه آزادی تکذیب می‌ شود

عروسی که عزا شد

روسیه پروژه تبدیل کاربری «فردو» را تعلیق کرد

خون مورد نیاز مصدومان حادثه تالار عروسی سقز تامین شده است

101 درصد سهم زکات تعهد شده در کامیاران محقق شد

اوج رقابت با چاشنی خدمت، هدف راهیابی به بهارستان

روز جمعه در کردستان عزای عمومی اعلام شد

حادثه تالار عروسی سقز 11 کشته برجا گذاشت

روند ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس در کردستان شتاب گرفت

روند ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس در کردستان

تعداد داوطلبان نمایندگی مجلس در کردستان به 137 نفر رسید

میرسلیم و داماد روحانی کاندید مجلس شدند

نهضت نهال‌کاری در 1200 هکتار اراضی ملی کردستان اجرا شد

دیوان گوران با 13 مجموعه شعر کُردی وارد بازار نشر شد

نهضت جنگل‌کاری اقدامی برای جلوگیری از نابودی منابع طبیعی است

استاندار: 111 داوطلب نمایندگی مجلس در کردستان ثبت نام کردند

امام جمعه جدید بانه منصوب شد

ثبت‌نام 46 داوطلب نمایندگی مجلس در حوزه سنندج نهایی شد

فرمانده سپاه: به وقتش موشک‌ ها را شلیک می‌ کنیم

امام جمعه جدید بانه معرفی شد

آمریکا به دنبال جلوگیری از قطع اینترنت در ایران

رهبری درباره بازداشتی‌ ها: رأفت اسلامی مبنا باشد

مشکلی که یک شبه حل شد

اعضای هیات‌های اجرایی انتخابات در استان کردستان انتخاب شدند

قصابان غیرمجاز روستای نی به زندان محکوم شدند

مهارت معلولان کردستانی به قله افتخار رسید

صندوق حمایت بخش کشاورزی بیش از 914 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد

نجات کودک پنج ساله سنندجی از داخل داکت آپارتمان

نشست هم اندیشی با چاشنی اعتراض/مشارکت حداکثری در اولویت است

جولان مدعیان برای مهمانی در خانه ملت

انتخابات را بدور از هر وابستگی به حزب یا جناحی برگزار می کنیم

ظریف: اروپا در لغو تحریم‌ ها جدی نیست

آزادی 7 دانشجوی بازداشتی دانشگاه اصفهان

شایعه‌ استعفای ظریف تکذیب شد