عصر کرد

آخرين مطالب

نماینده ولی فقیه در کردستان:

کردستان مرکز ترویج فقه شافعی در منطقه و جهان است اجتماعي

کردستان مرکز ترویج فقه شافعی در منطقه و جهان است
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: با توجه به اینکه منطقه کردستانات و بیشتر شهرهای غرب کشور اهل سنت هستند، کردستان می تواند مرکز ترویج فقه شافعی در منطقه و جهان باشد.

به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی ظهر پنجشنبه در جمع علما و روحانیون استان کردستان اظهار داشت: مرکز تخصصی امام شافعی اولین مرکز کردستان است که زمینه را برای تحصیل پیروان امام شافعی فراهم کرده است.
وی افزود: شهدای روحانیت استان از جمله شهیدان ماموستا شیخ‌الاسلام و ماموستا عالی نگاهی وحدت‌آفرین داشتند که ماموستا شیخ‌الاسلام در آخرین مصاحبه‌اش بیان کرده بود که مذهب شافعی نزدیک‌ترین مذهب به مذهب جعفری است.
نماینده ولی فقیه در کردستان ادامه داد: کنگره امام شافعی یکی از برنامه‌ها در کردستان است که تاکنون پیش‌کنگره‌هایی در ایران و از جمله کشورهای تانزانیا، اندونزی و عراق برگزار شده است.
آیت الله حسینی شاهرودی یاداور شد: راه‌اندازی شافعی‌نیوز هم یکی از کارهای اقدامی در کردستان است که با پنج زبان زنده دنیا تمامی پیروان مذهب امام شافعی را تحت پوشش قرار داده است.
وی بیان کرد: روحانیت کردستان در بخش‌های مختلف فعال هستند و این ظرفیت در کردستان وجود دارد که از جامعه روحانیت در بحث قضات نیز استفاده کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield