عصر کرد

آخرين مطالب

نماینده ولی فقیه در کردستان::

هنر متعهد راه رسیدن به رشد و کمال اخلاقی و انسانی است اجتماعي

هنر متعهد راه رسیدن به رشد و کمال اخلاقی و انسانی است
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: هنر متعهد راه رسیدن به کمال اخلاقی و انسانی است.

به گزارش خبرنگار مهر ، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی ظهر امروز در مراسم اختتامیه نهمین جشنواره نوای رحمت با تاکید اینکه قرآن دارای یک موسیقی زیبا و شیرین است، اظهار داشت: همه اجزای این عالم که خداوند خلق کرده دارای هنر و موسیقی است.
وی افزود: موسیقی آئینی که با دف نواخته می‌شود ویژگی‌ خاص دارد که باید به آن توجه شود و از این هنر زیبا بهترین بهره را برد.
آیت الله حسینی شاهرودی اضافه کرد: همه اینها جلوه‌های زیبایی از خالق هستی است که زیبایی را در تمام هرآنچه آفریده قرار داده است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان یادآور شد: زیبایی‌ها و هنر خلقت وجهه و عظمت خداوند را روی زمین نشان می‌دهد به همین دلیل هرکس از مخلوقات خدا جلوه‌ای از این خالق هستی را بیان می‌کند.
حسینی‌شاهرودی با اشاره به اینکه آنچه خداوند آفریده باید در راستای رشد انسان باشد، گفت: و همین انسان را به خدا نزدیک می کند و صفات الهی که در وجودش از ظهور بروز پیدا کند.
وی با بیان اینکه عشق به کمال با بهره‌گیری از آنچه خداوند بر زمین و آسمان آفریده در بشر بجوشد، گفت:‌خداوند به زور انسان را به مسیری نمی‌کشند انسان باید خود مسیر درست را انتخاب کند اگر مسیر مستقیم را انتخاب کند به کمال می‌رسد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان عنوان کرد: انسان از نظر قرب مقامی به جایی می‌رسد که به الگویی برای دیگر انسان‌ها تبدیل می‌شود.
حسینی‌شاهرودی با اشاره به اینکه ابراهیم را خداوند به عنوان اسوه به جهان بشریت معرفی کرده است، گفت: یکی از امتحان‌های حضرت ابراهیم با موسیقی بوده و این پیامبر الهی با پیروزی در این امتحانات و آزمایشات به جایگاه رسید که به اسوه بشریت تبدیل شده است.
وی اضافه کرد: خداوند حضرت ابراهیم را به اموری امتحان کرد که در همه آنها سربلند بیرون آمد به همین دلیل تمام زندگی ابراهیم(ع) درس می‌شود.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان ادامه داد:‌ هنرمندان باید با زبان هنر موسیقی و سایر هنرها زیبایی‌های جهان آفرینش را به تصویر بکشند.
حسینی‌شاهرودی افزود: هنر در زندگی انسان یک مسأله اساسی است و باید از این هنر برای رشد و کمال استفاده کنیم.
وی بیان کرد: جشنواره دف‌نوازی دف نوای رحمت پیام دارد و باید از این ظرفیت در راستای رشد و اعتلای فرهنگی هرچه بیشتر بهره بگیریم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield