عصر کرد

آخرين مطالب

کردستان آماده اعزام نیروهای جهادی و مبلغین به مناطق سیل‌زده است اجتماعي

کردستان آماده اعزام نیروهای جهادی و مبلغین به مناطق سیل‌زده است
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - ایرنا - مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان از آمادگی این اداره‌کل برای اعزام نیروهای جهادی و مبلغین به مناطق سیل‌زده کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت‌الاسلام مختار کرمی روز چهارشنبه به خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به دستور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و براساس وظیفه انسانی، این اداره‌کل آمادگی لازم را برای کمک به مناطق سیل‌زده دارد.
وی با اشاره به اینکه کمک به همنوع وظیفه دینی و انسانی همه است، افزود: باتوجه به اینکه اداره کل تبلیغات استان از ظرفیت‌های مردمی از جمله هیئات مذهبی، مداحان، موسسات و خانه‌های قرآنی و مبلغان برخوردار است، آمادگی لازم برای کمک به مردم مناطق سیل‌زده در استان وجود دارد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان اظهار داشت: همچنین با توجه به هشدار شرکت آب منطقه‌ای در خصوص خطر سیلاب در پایاب سدهای استان در صورتیکه نیازی به کمک نیروهای جهادی در استان باشد این اداره کل در حد توان آماده هرنوع کمک و خدمت‌رسانی است.
به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور در پیامی از تمامی مدیران و روسای تبلیغات اسلامی و مجامع وابسته در سطح کشور خواستار کمک به سیل‌زدگان کشور شده و در بخشی از پیام خود ذکر کرده است: حضور جهادی همه فعالین فرهنگی- مردمی به خصوص روحانیون برای کمک میدانی، در التیام بخشی آلام و تلطیف روحی محیط بحران بسیار ضروری و مؤثر است؛ لذا مقتضی است مدیران سازمان با تشکیل ستاد فرهنگی همه ظرفیت‌های مردمی مرتبط با سازمان را برای حضور جهادی در صحنه یا جمع‌آوری کمک‌های مردمی بسیج کنند.
7348 / 3034


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield