عصر کرد

آخرين مطالب

مدیرکل تامین اجتماعی:

271 واحد تولیدی کردستان شامل قانون بخشودگی بیمه می شوند اجتماعي

271 واحد تولیدی کردستان شامل قانون بخشودگی بیمه می شوند
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - مدیرکل تامین اجتماعی کردستان گفت: در صورت تائید کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید 271 واحد تولیدی مشمول قانون بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان می شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، صلاح قریشی ظهر امروز در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان که با حضورمعاون اقتصادی استاندار و رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، افزود: با توجه به نام‌گذاری امسال به عنوان سال رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری و در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و به منظور مساعدت با کارفرمایان خوش حساب، هیأت وزیران در اجرای ماده (13) قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات، موضوع بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان را مصوب کرده است.
به گفته وی فورا بعد از اعلام به سازمان تامین اجتماعی، بخشنامه آن تهیه و به تمامی واحدهای اجرایی این سازمان ابلاغ شده است.
مدیر کل تامین اجتماعی اظهار داشت: بر اساس این مصوبه، کارفرمایان کارگاه‌های مشمول با تأیید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروه‌های استانی آن، در صورتی که جرایم آنها مربوط به قبل از تاریخ 29‏ اسفند 96 باشد چنانچه حداکثر تا سه ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این تصویب‌نامه در مورد پرداخت و یا تقسیط اصل بدهی قطعی شده براساس مدارک و مستندات ابرازی، با سازمان تأمین اجتماعی توافق کنند از بخشودگی جرایم متعلقه موضوع این آئین نامه برخوردار می‌شوند.
قریشی با تاکید بر این نکته که قانون بخشودگی جرائم در ارتباط با کارفرمایانی که حق بیمه کارگران زیرپوشش خود را به صورت منظم و مطابق با قانون به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می‌کردند است، بیان کرد: اما به دلیل بروز مشکلات ناخواسته از جمله حوادث و بلایای طبیعی، تحریم‌های ظالمانه و نوسانات نرخ ارز با مشکل مواجه شده و از پرداخت حق بیمه و ایفای تعهدات خود در قبال نیروی کار بازمانده‌اند.
وی با بیان اینکه اگرجرایم متعلقه به کارفرمایان مشمول طرح، مربوط به قبل از تاریخ یاد شده باشد، از بخشودگی جرایم بهره‌مند خواهند شد، گفت: که لازمه آن اخذ تأیید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان‌ها است.
قریشی با بیان اینکه ما تابع قانون هستیم، ادامه داد: درخواستی که کارفرما به ما بدهد و کارگروه تائید کند اجرا خواهد شد اما این انتظار را داریم به نحوی عمل شود که رویه انجام کار به گونه‌ای نباشد که با ساز و کارهای کشور مغایرت داشته باشد.
وی کارگروه رفع موانع تولید را بستری برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی دانست و اظهار داشت: 271 فقره تا این لحظه درخواست متقاضیان را به سازمان صنعت معدن تجارت استان ارسال کرده‌ایم ودر صورت تائید دبیرخانه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مشمول قانون بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان قرار خواهد گرفت.
مدیرکل تامین اجتماعی کردستان افزود: خیلی از کارگاه‌ها و کارفرمایان در سطح استان به لحاظ بیمه‌ای به تامین اجتماعی بدهکار هستند و به نوعی می‌خواهند از این فرصت استفاده کنند.
قریشی با تاکید برنیاز به تائیدیه از سوی کارگروه رفع موانع تولید،گفت: اگر بخواهیم تمام کارفرمایان را بدون ساز و کار مشخص مشمول و یا از مزایای این فرص محروم کنیم کار به درستی انجام نشده است واقعیت این است که ما نیاز به تائیدیه از سوی کارگروه رفع موانع تولید هستیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield