عصر کرد

آخرين مطالب

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان:

دستگاه‌های اجرای موظف به حمایت از واحدهای تولیدی هستند اجتماعي

دستگاه‌های اجرای موظف به حمایت از واحدهای تولیدی هستند
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - رئیس سازمان صنعت، معدن تجارت کردستان گفت: تمامی دستگاه های اجرایی موظف به حمایت از بخش تولید هستند و باید تمامی ظرفیت های خود را بکارگیری کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد دره‌وزمی ظهر امروز در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان کردستان اظهار داشت: اگر متولی در بحث قانون بخشودگی جرائم بیمه‌ای خود تامین اجتماعی است، صفر تا صد کار را به خود سازمان تفویض می‌کنیم دیگر نیازی به بررسی تک‌تک افراد ندارد.
وی با بیان اینکه شکی نیست واحدها تحت تاثیر فضای اقتصادی دچار مشکل شده‌اند، اما این قانون شامل همه واحدها نمی‌شود ادامه داد: اگر فردی در نوسانات ارزی، وضعیت تحریم‌های اقتصادی و بلایای طبیعی دچار زیان شده است باید مشمول این قانون قرار گیرد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان افزود: دستگاه متولی تامین اجتماعی است که با توجه به تخصصی که دارد می‌تواند بهترین ساز و کار را در راستای اجرای این قانون لحاظ کند.
دره‌وزمی اضافه کرد: نگرانی ما این است در این بستر اجازه سوءاستفاده به افراد سودجو داده نشود و کسانی که واقعا در عرصه تولید فعالیت می کنند و از این ناحیه با مشکل مواجه هستند مشمول این بخشودگی قرار گیرند.
وی گفت: این بخشودگی شامل کارگاه‌هایی است که در بخش‌های مختلف صنعت، کشاورزی و خدمات فعالیت و لیست بیمه‌ای را پرداخت می‌کند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان بیان کرد: بنای کارگروه رفع موانع تولید حمایت قاطع از تولید است و به دستگاه‌هایی که مصوبات را اجرا نکرده‌اند تذکرات لازم داده خواهد شد.
دره وزمی با بیان این که رییس جمهور و مسئولان ارشد استان به حمایت از واحدها تاکید دارند، گفت : جلسات به صورت مستمر برگزار و مصوبات پیگری شده است بنابراین در کل کشور و به ویژه در استان این است که هیچ واحد تولیدی و اشغال‌زایی در این استان به دلیل بدهکاری بانکی و بدهکاری به دستگاه‌های خدمات‌رسان و اجرائیه صادرکردن از سوی دستگاه‌های اجرایی و یا بانکی دچار رکود نشوند.
وی ادامه داد: دستگاه‌هایی که برای واحدهای تولیدی استان تنگنا ایجاد می‌کنند و با صدور اجرائیه مانع تولید می‌شوند، شعار سال را متوجه نشده و درک نکرده‌اند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield