عصر کرد

آخرين مطالب

برق 944 روستای کردستان به صورت باز فروش است سياسي

برق 944 روستای کردستان به صورت باز فروش است
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: یک هزار و 694 روستای بالای 10 خانوار در این استان از نعمت برق برخوردار هستند که برق 944 روستا به صورت باز فروش است.

در سیستم باز فروش، کنتوری مادر برای روستا نصب و مامور شرکت توزیع از طریق همان کنتور میزان برق مصرفی مشترکان و هزینه پرداختی را اعلام می‌کند اما در سیستم تک خوانی، هر مشترک یک کنتور جداگانه دارد و به صورت جداگانه نسبت به قرائت کنتور و چاپ قبض آن اقدام می‌شود.
هیوا لهونیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح تکخوانی کردن کنتور برق این روستاها آغاز شده و امیدواریم با تلاش نیروهای این شرکت در آینده ای نزدیک اجرایی شود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان اضافه کرد: اصلاح و بهینه سازی شبکه روستایی این استان و آماده کردن آن برای تبدیل به سیستم تکخوانی حدود 2 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
لهونیان یادآور شد: 6 هزار و 58 کیلومتر شبکه فشار ضعیف هوایی در استان وجود دارد که 747 کیلومتر آن معادل 14 درصد به کابل خودنگهدار تبدیل شده ضمن اینکه یک هزار و 527 کیلومتر از شبکه فشار ضعیف نقاط مختلف این استان فرسوده است و نیاز به اصلاح و بهسازی دارد.
وی با اشاره به اینکه 19 روستای زیر 10 خانوار از نعمت برق محروم هستند، گفت: از این تعداد، 9 روستا بالای پنج خانوار هستند که اقدامات لازم برای احداث شبکه انجام شده و تامین برق آن در دستور کار است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان از برنامه ریزی برای برق دار کردن 10 روستای باقیمانده در سال های آینده خبر داد و افزود: از این 10 روستا نیز برق 6 روستا در شهرستان های بانه، بیجار و کامیاران از طریق سامانه های خورشیدی تامین می‌شود.
46 درصد مصرف برق کردستان در بخش خانگی، 26 درصد کشاورزی، 10 درصد صنعت، 9 درصد عمومی و ادارات و بقیه در بخش های دیگر است.
شرکت توزیع نیروی برق کردستان به 650 هزار مشترک خدمات می‌دهد و 100 درصد جمعیت شهری و تمام روستاهای بالای 10 خانوار از نعمت برق برخوردار هستند.
7355/9102


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield