عصر کرد

آخرين مطالب

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کردستان:

مهمترین نقش سازمان‌های مردم نهاد افزایش مشارکت اجتماعی است اجتماعي

مهمترین نقش سازمان‌های مردم نهاد افزایش مشارکت اجتماعی است
  بزرگنمايي:

عصر کرد - مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کردستان گفت: مهمترین نقش سازمان‌های مردم نهاد افزایش مشارکت اجتماعی و ارتقای شاخص‌های توسعه است.
  فرانک قدسی در مراسم جشن بزرگ مشارکت‌های اجتماعی که در محل عمارت خسروآباد سنندج برگزار شد، از حضور فعال سازمان‌های مردم نهاد، تشکل‌ها، انجمن‌های خیریه، دفاتر تسهیلگری و ارگان‌های دولتی و غیر دولتی استان برای مشارکت در برپایی نمایشگاه مشارکت‌های اجتماعی و حضور گسترده مردم با استقبال از این نمایشگاه، قدردانی کرد.
وی در ادامه مهمترین نقش سازمان‌های مردم نهاد را افزایش مشارکت اجتماعی برای دستیابی به پیشرفت و توسعه جامعه عنوان کرد.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کردستان، با اشاره به اینکه حضور مردم در نمایشگاه مشارکت‌های اجتماعی موجب دلگرمی سازمان‌های مردم نهاد است، تصریح کرد: ما قدردان تلاش همه سازمان‌های دولتی و غیر دولتی هستیم که در کارهای اجتماعی پشتیبان و حامی مردم بوده‌اند و در تحقق توسعه استان نقش موثری دارند.
قدسی تاکید کرد: برای رفع مشکلات و کاهش آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه همکاری بخش خصوصی و جامعه مدنی با دولت ضروری بوده و در این میان سمن‌ها می‌توانند در کنار حمایت‌های دولتی و مردمی در راستای رفع موانع قدم‌های موثری بردارند.
وی با اشاره به اینکه کاهش آسیب‌های اجتماعی منجر به افزایش توسعه اجتماعی می‌شود، ذکر کرد: با حمایت دولت، سازمان‌های مردم نهاد با حضور در بخش‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و غیره اثربخشی و کارآمدی، برنامه‌های توسعه را تسریع می‌بخشند.
به گفته این مقام مسئول سازمان‌های مردم نهاد به عنوان پل ارتباطی میان مردم و دولت مطرح هستند و دولت‌ها را در مسیر برطرف کردن آسیب‌های اجتماعی و نابسامانی‌های جامعه یاری می کنند.
قدسی ضمن قدردانی از سمن‌ها و تشکل‌های فعال استان، خاطرنشان کرد: مجموعه عواملی که در این حرکت فرهنگی و اجتماعی با درایت و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود گام برداشتند، شایسته تقدیر و تشکر هستند.
وی در پایان سازمان‌های مردم نهاد را بازوی اجرایی دولت و موثر در ارتقای شاخص‌های توسعه اعلام کرد و یادآور شد: آثار و توانمندی‌های نهادهای مردمی در این نمایشگاه، استعدادهای مختلف به ویژه در بخش اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی را به منصه ظهور گذاشت.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield