عصر کرد

آخرين مطالب

کردستانی ها بیش از 12 میلیارد ریال به مناطق سیل زده کمک کردند اجتماعي

کردستانی ها بیش از 12 میلیارد ریال به مناطق سیل زده کمک کردند
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر کردستان گفت: تاکنون 12 میلیارد و 500 میلیون ریال کمک های غیر نقدی مردمی از این استان به مناطق سیل زده کشور ارسال شده است.

توفیق رحمانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بخش عمده ای از این کمک ها یعنی 9 میلیارد و 500 میلیون ریال آن سهم شرکت ایستک کردستان بوده است.
وی اضافه کرد: این اقلام شامل آب معدنی، نان، برنج، کنسروجات، آرد، پتو، لباس و لوازم بهداشتی بود که به مناطق سیل زده پلدختر و گلستان ارسال شده است.
معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر کردستان با اشاره به اینکه اولین محموله کمک های غیرنقدی 6 فروردین به گلستان بود، یادآور شد: پنجشنبه هفته گذشته نیز پنجمین محموله کمک های مردمی به پلدختر ارسال شد.
رحمانی کمک های نقدی مردمی ارسالی به این مناطق را نیز در این مدت سه میلیارد و 510 میلیون ریال اعلام کرد و افزود: در این مدت امدادگران جمعیت هلال احمر کردستان 360 نفر روز در شهرستان پلدختر و دره شهر کمک های امداد و نجات انجام دادند ضمن اینکه فرماندهی عملیات های امدادی پلدختر نیز به مدت 6 روز در اختیار این جمعیت بود.
وی گفت: از ابتدای وقوع سیل در نوروز امسال، تاکنون سه هزار بسته مواد غذایی 72 ساعته به ارزش 2 میلیارد و 400 میلیون ریال از انبارهای جمعیت هلال احمر استان برای مردم مناطق سیل زده لرستان و گلستان ارسال شده است.
معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر کردستان تاکید کرد: 10 هزار گالن 20 لیتری نیز به ارزش یک میلیارد و 500 میلیون ریال توسط خیّر سنندجی تهیه شده که به زودی به شهرستان پلدختر ارسال می شود.
جمعیت هلال احمر استان کردستان دارای 11 پایگاه امداد جاده ای، 100 تیم امدادی و بیش از 2 هزار داوطلب فعال و آماده همکاری در شرایط سخت و بحرانی است.
7355/9102


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield