عصر کرد

آخرين مطالب

سرپرست مدیریت بحران استانداری کردستان:

مقابله با آتش سوزی درمراتع و جنگل های کردستان نیازمند عزم جدی است اجتماعي

مقابله با آتش سوزی درمراتع و جنگل های کردستان نیازمند عزم جدی است
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - سرپرست مدیریت بحران استانداری کردستان گفت: همه مسئولان دست اندرکار و تشکل های غیر دولتی برای مقابله با آتش سوزی جنگل ها و مراتع استان در حال تلاش بی وقفه هستند.

 محمد فلاحی در دومین جلسه کارگروه تخصصی خشکسالی، سرمازدگی و مخاطرات بخش کشاورزی اظهار داشت: امسال یک میلیارد تومان اعتبار برای جلوگیری از آتش سوزی‌ها به منابع طبیعی استان اختصاص داده شد که تاکنون 200 میلیون تومان آن تخصیص یافته است.
وی با اشاره به اینکه بیشترین آتش سوزی‌های امسال در مراتع استان گزارش شده است، افزود: خوشبختانه در حوزه جنگل های استان، آتش سوزی‌ها تا کنون یک ششم پارسال بوده است.
سرپرست مدیریت بحران استانداری کردستان با اشاره به اینکه مشارکت مردم و سمن‌های زیست محیطی در پیشگیری و اطفاء حریق مراتع و جنگل‌ها نقش تاثیر گذاری دارند، بر شناسایی افراد متخلف در این رابطه تاکید کرد.
فلاحی با اشاره به اینکه منابع طبیعی به تنهایی نمی‌تواند از آتش سوزی‌ها جلوگیری کند، ادامه داد: باید نسبت به تامین و تجهیز امکانات برای افرادی که در اقدامات اطفاء حریق مشارکت دارند اقدام شود.
وی با اشاره به اینکه از یک میلیون و 700 هزار هکتار جنگل و مراتع در استان 850 هزار هکتار مراتع درجه یک و دو است، یادآور شد: حفظ و نگهداری از این ظرفیت باید به عنوان یک اولویت مهم مدنظر باشد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield