عصر کرد

آخرين مطالب

معاون اقتصادی استاندار کردستان:

ایجاد اشتغال و ارتقای رفاه اجتماعی با توسعه تعاونی ها میسر می شود اجتماعي

ایجاد اشتغال و ارتقای رفاه اجتماعی با توسعه تعاونی ها میسر می شود
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: توسعه تعاونی ها در جامعه می تواند فرصت ساز باشد و زمینه ایجاد اشتغال و ارتقای رفاه اجتماعی را فراهم کند.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان، حسین فیروزی در نشست ستاد عالی توسعه تعاون کردستان تلاش ها برای ایجاد اشتغال و ارتقای رفاه اجتماعی را نمود بارزی از شیوه تعاونی و خیر جمعی عنوان کرد که خداوند در قرآن کریم مردم را به آن دعوت کرده است.
وی کار به شیوه تعاونی را همچون سایر فعالیت ها نیازمند محیط اقتصادی و نهادی دانست و اظهار داشت: رویکرد آموزشی و علمی در تعاونی ها باید محور فعالیت قرار گیرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان افزود: تجربه نشان داده است در خانواده هایی که امور به شیوه تعاونی انجام می گیرد ارزش های معنوی نیز رشد بیشتری داشته است و این نشان از رویکرد و ماهیت اثر بخش تعاون است.
فیروزی برخی عدم موفقیت در تعاونی ها را مربوط به ماهیت کار تعاون ندانست و ادامه داد: بخشی از این عدم موفقیت ها به نبود رویکرد فناورانه و خلاقانه در تعاونی ها بر می گردد که باید مورد بازبینی و بررسی مجدد تعاونگران قرار گیرد.
وی خواستار اطلاع رسانی ظرفیت های بخش تعاون و دستاوردهای تعاونی ها در هفته تعاون شد و یادآور شد: تعاون می‌تواند به عنوان ظرفیتی فرصت ساز در راستای توسعه جوامع گام بردارد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان همچنین خواستار رفع مشکلات فراروی تعاونی‌های مرزنشینان شد و بیان کرد: امیدواریم به زودی شاهد ساماندهی و کارآمدی روزافزون این تعاونی ها باشیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان نیز در این جلسه به رویکرد جدید حوزه تعاون وزارت در زمینه توسعه تعاونی‌های توسعه و عمران و فراگیر اشاره کرد و گفت: در حال حاضر در شهرستان های قروه، بیجار، کامیاران، مریوان، بانه و سنندج راه اندازی و فعالیت این نوع تعاونی ها آغاز شده است.
برهان صلواتی به بخش دیگری از فعالیت ها در زمینه توسعه تعاونی ها اشاره کرد و افزود: خوشبختانه در آینده نزدیک کلاش مریوان در فروشگاه های کفش ملی کشور عرضه و فروش می شود و این ظرفیت بسیار مناسبی برای پایداری اشتغال ایجاد شده در این حوزه است.
وی بخش تعاون در کردستان را فرصتی بی نظیر دانست و اظهار داشت: با توجه به روحیه کار جمعی و مشارکت پذیری مردم کردستان در فعالیت های اجتماعی، تلاش می کنیم این نوع روحیه مشارکت و همدلی را به منظور فراهم سازی زمینه اشتغال، به حوزه فعالیت های اقتصادی سوق دهیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان خواستار کمک و مساعدت همه ادارات و دستگاه های اجرایی به ویژه جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و میراث فرهنگی و گردشگری در پیشبرد اهداف ستاد عالی توسعه تعاون شد و یادآور شد: امیدواریم مساعدت ها و پشتیبانی های مستمر و مداوم معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کردستان از برنامه‌های حوزه اشتغال و تعاون به پیشبرد بیش از پیش تعاونی‌های کارآمد و اشتغالزا بیانجامد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield