عصر کرد

آخرين مطالب

نماینده ولی فقیه در کردستان:

مساجد بهترین پایگاه در راستای تربیت جوانان صالح است اجتماعي

مساجد بهترین پایگاه در راستای تربیت جوانان صالح است
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - نماینده ولی فقیه دراستان گفت: مساجد بهترین پایگاه در راستای تربیت جوانان صالح است و به همین دلیل این مهم باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، حضرت آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی درچهارمین جشنواره برترین‌های مساجد شهرستان سنندج و تکریم از خادمین و فعالین مساجد در مسجد صلاح‌الدین ایوبی، با بیان اینکه امامت و ولایت رمز اقتدار هر جامعه اسلامی است و امامت و رهبری در کشور ما خود را نشان داد، اظهار کرد: در طول 40 سال پیروزی انقلاب اسلامی با وجود تمام دشمنی‌های جهان کفر انقلاب الهی ما پیشتاز و مقتدر رو به جلو حرکت می‌کند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: کفر جهانی امروز به تلاطم افتاده که مسجد که مهم‌ترین پایگاه این قدرت و عزتی که امروز به وجود آمده را نابود کند.
حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه اگر انسان بخواهد به قرب الهی، حاکمیت و عزت برسد از درون مساجد است، گفت: به فرموده امام امت مسجد سنگر است و باید برای حفظ آن تلاش کنیم.
وی تصریح کرد: نباید اجازه دهیم که مساجد خالی شود، اگر مساجد ما خالی شود باید ترسید چرا که دشمن همین را دنبال می‌کند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار کرد: باید تلاش و افتخار ما این باشد که در مسیر خدمت به احیای مساجد گام بر می‌داریم و در این راستا از تمام ظرفیت‌هایی که وجود دارد به نحو احسن بهره‌ بگیریم.
وی با بیان اینکه افراط و تفریط امروز در جامعه ناشی از بی‌توجهی و درک ناصحیح از اصل اسلام و دین است، گفت: افراط‌ها انسان‌ها را به مسیر غلط می‌کشاند و از مسیر مستقیم دور می‌سازد، باید افرادی باشند که مردم را به سمت صراط مستقیم هدایت کنند.
وی با اشاره به اینکه انبیا و وارثان آنها یعنی صدیقین در طول تاریخ هدایت‌گران جامعه بشری بوده‌اند، اضافه کرد: راه و مسیر به صورت کامل برای انسان‌ها از سوی پیامبران تبیین شده است و تنها راه سعادت آنها ایستادگی پای همین دین و اعتقادات است.
حسینی شاهرودی عنوان کرد: اگر انسان در مسیری که خداوند قرار داده به درستی گام بردارد قطعا پیروز میدان خواهد بود و دشمنان در برابرشان زبون هستند.
وی شهادت‌طلبی در مبارزه با دشمنان را مورد تاکید قرار داد و گفت: شهدا خون پاکشان را فدا کردند تا دین به صالحین برسد و مسجد جای تربیت صالحین است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار کرد: طرح صالحین سپاه نیز با همین نگاه از بطن مسجد برای تربیت 10 میلیون جوان پای کار به فرمان مقام معظم رهبری در کشور تعریف و در سطح قابل قبولی در حال اجراست.
به گفته وی، پایگاه تربیت جوانان صالح مساجد است اینها وقتی به هم می‌پیوندند دشمنان اسلام را خوار و خفیف و توطئه‌های آنان را خنثی می‌کنند.
حسینی شاهرودی با بیان اینکه انقلاب ایران اسلامی نقش مهمی در تربیت انسان‌های صالح داشته است، اظهار کرد: اگر امروز سردمداران کفر و استکبار از جوانان حزب‌الله که پرورش و تربیت یافتگان همین مساجد هستند می‌ترسند به برکت انقلاب اسلامی ایران است.
وی اضافه کرد: تمام تلاش دشمنان این است که جوانان ما را از مساجد دور کنند و به سمت فساد و تباهی و ضدارزش‌ها سوق دهند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان اضافه کرد: هیئت امنا و روحانیون به عنوان سنگربانان مساجد اجازه ورود به کسانی که دنبال ایجاد انحراف و کشاندن جوانان به سمت افراطی‌گری هستند را ندهند.
وی با گرامیداشت 26 مردادماه سالروز آزادگان عنوان کرد: 26 مرداد ماه یادآور ایثار و از خودگذشتگی بزرگ‌مردانی است که در راه دفاع از ارزش‌های انقلاب بسیاری از ناملایمات و شکنجه‌ها را متحمل شدند ولی از مواضع خود پایین نیامدند.
حسینی‌شاهرودی اضافه کرد: عزت و سربلندی امروز ایران در عرصه‌های داخلی و جهانی از برکات ایثار و از خودگذشتگی این ملت در طول هشت سال جنگ تحمیلی است که با تمام توان در برابر دشمنان ایستادگی کردند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield