عصر کرد

آخرين مطالب

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان:

قبض کاغذی حذف شد/بهره مندی 100 درصدی جمعیت کردستان از برق اجتماعي

  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: با توجه به دستورالعمل وزارت نیرو تا پایان شهریور ماه قبض کاغذی برق حذف و صورتحساب مشترکین از طریق پیامک برای انان ارسال می شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، هیوا لهونیان ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کردستان، اظهار داشت: در حال حاضر شماره همراه 72 درصد از مشترکین شرکت توزیع نیروی برق کردستان جمع اوری شده و تا پایان شهریور باید اینکار به صورت 100 درصدی اجرا شود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر کردستان دارای 650 هزار مشترک برق است، افزود: سال گذشته 19 هزار و 623 انشعاب به مشترکین جدید واگذار شده که برای انتقال انرژی کل مشترکین استان 16 هزار و 500 کیلومتر شبکه احداث و 13 هزار و 400 ترانس نصب شده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان ادامه داد: 100 درصد جمعیت شهری و همچنین هزار و 694 روستای بالای پنج خانوار در کردستان که معادل 100 درصد جمعیت روستایی است نیز از نعمت برق بهره مند هستند.
لهونیان یاداور شد: سال گذشته در راستای ارتقا و گسترش شبکه انتقال سه هزار و 600 پروژه در سطح استان اجرا شد که برای به بهره برداری رساندن انها 80 میلیارد تومان اعتبار صرف شده است.
وی در خصوص فرسودگی شبکه توزیع برق استان نیز بیان کرد: شش هزار و 38 کیلومتر شبکه فشار ضعیف داریم که هزار و 537 کیلومتر ان معادل 25 درصد شبکه فرسوده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: همچنین 10 هزار و 588 کیلومتر شبکه فشار متوسط در کردستان وجود دارد که هزار و 462 کیلومتر ان معادل 14 درصد شبکه فرسوده است.
لهونیان اظهار داشت: 13 هزار و 300 ترانس در کردستان وجود دارد که هزار و 170 ترانس انها معادل 9 درصد نیاز به اصلاح دارد و در مجموع برای اصلاح و بازسازی شبکه های فرسوده و ترانس ها نیاز به 200 میلیارد تومان اعتبار است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield