عصر کرد

آخرين مطالب

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کردستان:

تربیت نیروی مهارتی هدف اصلی دانشگاه است اجتماعي

تربیت نیروی مهارتی هدف اصلی دانشگاه است
  بزرگنمايي:

عصر کرد - رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کردستان تربیت نیروهای کارآفرین، مهارتی و متخصص را از اصلی‌ترین اهداف دانشگاه جامع علمی کاربردی یاد کرد .
به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، تیمور جوادی ظهر امروز در نشستی خبری با حضور اصحاب رسانه هدف از تاسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی را تقویت آموزش‌های مهارت محور عنوان کرد .
وی تربیت نیروهای کارآفرین و متخصص را از اصلی‌ترین اهداف دانشگاه جامع علمی کاربردی یاد کرد .
رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان کردستان وظیفه اصلی این دانشگاه را در دو بخش ترببت نیروهای مهارتی و ارتقا سطح علمی کارکنان دستگاه‌های اجرایی دولت عنوان کرد و به همکاری با تعدادی از ادارات برای ارتقا تحصیلات کارکنانشان خبر داد .
وی تربیت تکنیسن های مهارتی در جامعه با هدف کاهش بیکاری و نفی میل به مدرک‌گرایی را از دیگر اهداف دانشگاه جامع علمی کاربردی دانست .
جوادی معضل اصلی جامعه کنونی را بیکاری عنوان کرد و مدرک گرایی را دلیل افزایش تعداد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی اعلام کرد و توسعه یا جایگزینی مهارت گرایی به جای مدرک گرایی را از نیازهای جامعه دانست .
وی اکثر رشته‌های تعریف شده دانشگاه جامع علمی کاربردی را در راستای ترویج فرهنگ مهارت گرایی دانست و از گذراندن 2 واحد کارورزی 240 ساعته توسط دانشجویان این دانشگاه خبر داد .
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کردستان با اشاره به ماده 65 قانون ششم توسعه بند ب، تربیت و افزایش 15 درصدی دانشجویان مهارتی را از برنامه‌های قانون ششم توسعه اعلام کرد .
وی افزایش کیفیت تحصیل و آموزش مهارتی را از اولویت های دانشگاه ذکر کرد و تعریف رشته‌های جدید با استفاده از ظرفیت‌های استان را یکی از راه‌های توسعه کردستان دانست .
جوادی با اشاره به توقف جذب مدرس از ضرورت تایید صلاحیت اساتید دانشگاه علمی کاربردی در کارگروه‌های علمی و تخصصی خبرداد .
وی با بیان اینکه تعداد مدرسین دانشگاه علمی کاربردی با اجرای طرح پالایش اساتید به 735 نفر رسیده اظهار کرد: 2229 مدرس در استان وجود دارد که از این تعداد 1400 نفر فعال بودند، طی فراخوانی از 1100 نفر از اساتید مصاحبه به عمل آمد که از این تعداد 499 نفر پذیرفته شدند .
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کردستان آزمون‌های متمرکز را درجهت خاتمه به شایعاتی درخصوص نبود کیفیت برگزاری اعلام کرد و از طرح سوالات هماهنگ برای 20 عنوان درس در سال جدید تحصیلی خبر داد .
وی با تشریح ایجاد خوشه‌های شغلی در دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: برای هر مراکز رشته شغل‌هایی تعریف کردیم که هر مرکز فقط در تعدادی از رشته‌ها پذیرای دانشجو خواهد بود .
جوادی از افزایش 10 درصدی شهریه‌های دانشگاه و تخصیص وام دانشجویی به مبلغ 500 هزار تومان در هر ترم خبر داد .
وی ادامه داد: به دانشجویان غیر شاغل دانشگاه جامع علمی کاربردی کارت رفاهی بابت غذا و به مبلغ حدودی 150 هزار تومان داده می‌شود .
رئیس دانشگاه علمی کاربردی هدف از ایجاد کمپ کارآفرینی و دعوت از دانشجویان را آموزش صفر تا 100 فوت و فن یک شغل اعلام کرد .
وی از تاسیس 4 مرکز نوآوری دانشگاه جامع علمی کاربردی در استان خبر داد و افزود: مرکز نوآوری گیاهان دارویی مریوان، مرکز نوآوری حلوا سوهانی بیجار، مرکز نوآوری اتوماسیون اداری جهاددانشگاهی‌ کردستان و مرکز نوآوری سنگ‌های ساختمانی قروه از جمله مراکز نوآوری در سطح استان کردستان است .
جوادی تعداد رشته محل‌های مقطع کاردانی را 61 رشته محل و در مجموع با کارشناسی 100 رشته محل اعلام کرد و ادامه داد: سیاست دانشگاه جامع علمی کاربردی رساندن نسبت دانشجویان کاردانی به 60 درصد و دانشجویان کارشناسی به 40 درصد است .
وی از پرداخت حق تدریس مدرسان توسط خود مرکز علمی کاربردی گفت و مشکل دانشگاه علمی کاربردی واحد صنعت، معدن و تجارت را واگذاری غیرقانونی به فردی حقیقی عنوان کرد که چندین ترم دستمزد مدرسان این مرکز پرداخت نشده است .
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی بیشترین تعداد دانشجوی این دانشگاه را در سال های 92 و 93 دانست و از ثابت شدن تعداد دانشجوی این دانشگاه خبر داد .
وی اظهار کرد: در گذشته میانگین سنی دانشجویان بیشتر بوده که امسال انتظار داریم تعداد دانشجو کمتر از سال گذشته باشد و میانگین سنی دانشجویان نیز به دلیل افزایش تعداد کسانی که بلافاصله از دبیرستان و هنرستان این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب می‌کنند کمتر از گذشته باشد .
جوادی از پیگیری دانشگاه جامع علمی کاربردی برای تاسیس چند واحد دانشگاهی در خارج از کشور خبر داد‌ .
وی با اشاره به سطح بندی دانشگاه‌های علمی کاربردی در کشور،مرکز فرهنگ و هنر سنندج را جز 10 مرکز برتر کشور در این سطح بندی عنوان کرد .
وی در پایان با اشاره به تعطیلی واحد دهگلان و واحد امام حسین وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، از شرکت‌های صنعتی خواست که به منظور انتقال دانش و فناوری کاربردی و همچنین تربیت تکنیسین‌های مهارتی اقدام به تاسیس دانشگاه علمی کاربردی درجوار صنعت کنند .
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield