عصر کرد

آخرين مطالب

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش:

توسعه و توانمندسازی مدیریت آموزشی در مدارس ضروری است اجتماعي

توسعه و توانمندسازی مدیریت آموزشی در مدارس ضروری است
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر ضرورت توسعه و توانمند سازی مدیریت آموزشی در مدارس، گفت: بهترین هدف گذاری حرکت در راستای توسعه مدیریت آموزشگاهی است.

به گزارش خبرنگار مهر ، علیرضا کمرئی ظهر دوشنبه در جمع شورای معاونین استان و مدیران و روسای آموزش و پرورش کردستان که در باشگاه فرهنگیان سنندج برگزار شد، با بیان اینکه رهبران آموزشی، ترسیم کنندگان چشم انداز آینده مدارس هستند، اظهار داشت: مدیران مدارس مسئول توسعه حرفه ای معلمان هستند.
وی مدرسه محوری را یکی از برنامه های وزارت آموزش و پرورش دانست و افزود: انعطاف پذیری، واگذاری امور به مدارس، تفویض اختیار و تصمیم گیری توسط مدیران مدارس از شاخصه های مدرسه محوری است.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفتمان غالب آموزش و پرورش را سند تحول بنیادین عنوان کرد و با تاکید بر ضرورت حاکم شدن این گفتمان در کلیه سطوح، ادامه داد: وقتی پیش فرض مدیران تحت تاثیر این گفتمان قرار گیرد، باعث نقش آفرینی آنان شده و ملاک عمل همه قرار می گیرد.
کمرئی در ادامه سخنان خود به برنامه تعالی مدرسه نیز اشاره کرد و یاداور شد: برنامه تعالی، ابراز و سیستم توسعه مدیریت است و توجه به کیفیت از مهمترین ضرورت ها است و اصلاح و انجام فرایند ها و ساماندهی درست نیروی انسانی از مهمترین مولفه های کیفیت بخشی است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به پروژه مهر و برنامه های آن و تمهید مقدمات برای بازگشایی مدارس اشاره کرد و بیان کرد: برنامه های این حوزه در سطوح مختلف با نظارت جدی ارزیابی و رصد می شود.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از تهیه سامانه ای به منظور خود ارزیابی مدارس خبر داد و با بیان اینکه همه مدیران مدارس با ورود به این سامانه باید نسبت به تکمیل فرم 10 امتیازی اقدام کنند, خواستار اطلاع رسانی موضوع به مدیران مدارس برای مشارکت حداکثری شد.
کمرئی با بیان اینکه ارزیابی پروژه مهر در سه دوره زمانی انجام می شود، 15 مرداد، 15 شهریور و 25 شهریور را سه تایم ارزیابی پیش بینی شده عنوان کرد و گفت: مناطق آموزش و پرورش نیز باید با ورود به سامانه نسبت به تکمیل فرم ارزیابی اختصاص خود اقدام کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield