عصر کرد

آخرين مطالب

رئیس دانشگاه علمی کاربردی کردستان:

مهارت آموزی در اولویت/تعداد مراکز علمی کاربردی کردستان کاهش یافت اجتماعي

مهارت آموزی در اولویت/تعداد مراکز علمی کاربردی کردستان کاهش یافت
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان کردستان گفت: مهارت آموزی اولویت اصلی دانشگاه علمی کاربردی است و در این راستا برنامه های مختلفی در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، تیمور جوادی ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران در خصوص پذیرش جدید برای مهر ماه که در راستای خوشه شغلی تعریف شده است، بیان کرد : با ایجاد خوشه شغلی از ترم مهر در همه مراکز علمی کاربردی یک سری رشته شغلی با توجه به نیاز ها تعریف شده و ماموریت هر مرکز در این راستا است.
وی از حمایت این مرکز از دانشجویان غیر شاغل خبر داد و گفت: صدور کارت رفاهی برای دانشجویان غیر شاغل در دانشگاه علمی کاربردی انجام گرفته است.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان کردستان اظهار داشت: دانشگاه علمی کاربردی کردستان در 100 کد رشته در 11 مرکز دانشجو می‌پذیرد و همچنین امسال 10 درصد شهریه پذیرش دانشجو افزایش یافته است.
جوادی با اشاره به تلاش برای حل مشکلات حقوقی مدرسان این دانشگاه، افزود: در بحث پرداخت حق‌التدریس مشکلاتی وجود داشت ولی پیگیری‌های لازم صورت گرفته است ولی اکثر مراکز این دانشگاه پرداخت های خود را انجام داده اند و به روز هستند.
وی در پاسخ به شایعاتی که در مورد مرکز علمی کاربردی زیرمجموعه صنعت، معدن و تجارت وجود دارد هم اظهار داشت: واگذاری مرکز از سوی صنعت، معدن و تجارت غیرقانونی بود به همین دلیل یک ترم فعالیت مرکز را منحل و دانشجویان را به جهاد دانشگاهی فرستادیم و در حال حاضر موضوع با جدیت از طریق دستگاه قضا در حال پیگیری است.
جوادی افزود: به غیر از دانشگاه‌های مادر استان که روند ثابتی در پذیرش دانشجو داشته‌اند سایر دانشگاه‌ها با کاهش دانشجو مواجه هستند.
وی با بیان این نکته که ما خواهان افزایش مهارت گرایی هستیم ، ادامه داد: تعداد دانشجوی دانشگاه علمی کاربردی در استان ثابت و روند کاهشی ندارد و از مهر گذشته افرادی که وارد دانشگاه می‌شوند فارغ‌التحصیلان جوان دبیرستان‌ها هستند.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان کردستان : مراکزی که در حوزه بخش خصوصی فعالیت می‌کند فضایی نزدیک به استانداردها بوده و فضای کاملا مناسبی است.
جوادی در پاسخ به سوالی در خصوص چگونگی تعریف کد رشته ها در این مراکز، یادآور شد: مراکز ما باید با توجه به نیاز جامعه در راستای توسعه استان نیازسنجی کرده است و براساس آن درخواست رشته تحصیلی می دهد ولی این مهم باید متقاضی دانشجو ومدرس داشته باشد تا نیازسنجی در راستای تعریف کد رشته در دانشگاه‌های علمی کاربردی را بتوانیم تعریف کنیم.
وی با بیان اینکه از قبل 22 مرکز دانشگاه علمی کاربردی در سطح استان فعال بود که این تعداد امروز به 11 مرکز کاهش یافته است، گفت: تعدادی از این مراکز به دلایل مختلف از جمله مشکلات نظارتی و غیره جلوی فعالیت آنها گرفته شده است.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان کردستان با بیان اینکه در حال حاضر دانشگاه جامع علمی کاربردی در استان ظرفیت پذیرش 4 هزار دانشجو را دارد، عنوان کرد: دانشگاه علمی کاربردی دنبال کیفی‌سازی است هم دانشجویان و هم مراکز باید ارتقا پیدا کند و در این راستا از تمام ظرفیت‌ها بهره خواهیم گرفت.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield