عصر کرد

آخرين مطالب

مدیرکل اموزش و پرورش کردستان:

اولویت اصلی پروژه مهر 98 مدارس روستایی و کم برخوردار کردستان است اجتماعي

اولویت اصلی پروژه مهر 98 مدارس روستایی و کم برخوردار کردستان است
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - مدیر کل آموزش و پرورش کردستان، توجه به مدارس روستایی و کم برخوردار را اولویت اصلی پروژه مهر 98 عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان در نشست معاونین و مدیران مناطق آموزش و پرورش کردستات که با حضور معاون آموزش متوسطه وزارت در باشگاه فرهنگیان سنندج برگزار شد، رشید قربانی گزارشی از عملکرد و اقدامات پروژه مهر 98 استان ارایه کرد.
وی با بیان برنامه های پروژه مهر در بخش های مختلف از جمله ساماندهی نیروی انسانی، فضا و تجهیزات و سایر حوزه ها با قوت در سطوح مختلف انجام و در دست پیگیری است، گفت: خوشبختانه در سال جاری موضوع ساماندهی نیروی انسانی ، نقل و انتقالات، سازماندهی و ... مطلوب تر از سال های گذشته انجام شده است.
قربانی در ادامه گزارشی از ساماندهی فضاهای آموزشی و تجهیزات ارایه کرد و با اشاره به چالش های پیش روی و کمبود فضا، از طرح موضوع در جلسات پروژه مهر و شورای آموزش و پرورش استان خبر داد و گفت: با تشکیل اکیپی از نوسازی و آموزش و پرورش، وضعیت مدارس استان به صورت فنی بررسی شد.
مدیر کل آموزش و پرورش کردستان افزود: در راستای استاندارد و ایمن سازی مدارس، ساخت حدود 300 کلاس درس در سطح استان پیش بینی و مقرر است از محل اعتبارات ملی و توسط نوسازی مدارس کشور 100 کلاس درس، 100 کلاس درس از محل اعتبارات استانی و 100 کلاس درس نیز با مشارکت خیرین و اعتبارات پیشرفت و آبادانی در استان احداث شود.
وی با اشاره به مشکلات استان در بخش تجهیزات، اظهار داشت: با کمک استانداری کردستان مبلغ 4 میلیارد و 300 میلیون تومان برای تجهیز بیش از 100 مدرسه حاشیه شهر سنندج و شهرستان ها و مناطق تابعه جذب و هزینه شده است.
مدیر کل آموزش و پرورش کردستان گزارشی از ثبت نام دانش آموزان و انتصاب مدیران مدارس ارایه کرد و با بیان اینکه در اجرای پروژه مهر کلیه دست اندرکاران اهتمام و تلاش می کنند از مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق تابعه خواست قبل از مهر حتما مدارس روستایی و حاشیه ای و کم جمعیت مورد توجه ویژه قرار گیرد.
وی در پایان از زحمات مدیران و روسای آموزش و پرورش، مسولین پروژه مهر استان و شهرستان، کارگروه های پنج گانه و کلیه دست اندرکاران در پیگیری برنامه ها تشکر و ابراز امیدواری کرد این زحمات منجر به بازگشایی و مهری با نشاط برای دانش آموزان استان باشد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield