عصر کرد

آخرين مطالب

وزیر علوم در گفتگو با ایسنا:

افزایش رشته های علمی کاربردی در استان ها را حمایت می کنیم علمي

افزایش رشته های علمی کاربردی در استان ها را حمایت می کنیم
  بزرگنمايي:

عصر کرد - وزیر علوم با تاکید بر اینکه از افزایش رشته های علمی کاربردی در استان ها حمایت می کنیم بیان کرد: هدف دانشگاه های علمی کاربردی آموزش کسانی است که مشغول کار با هدف دستیابی به مهارت های علمی هستند. 
منصور غلامی در گفت و گو با ایسنا منطقه کردستان، در خصوص برنامه وزارت علوم برای افزایش رشته های علمی کاربردی در کردستان اظهار کرد: از تمامی مراکز علمی کاربردی غیر وابسته به دستگاه های دولتی در تمامی استان ها و به ویژه حمایت می کنیم. 
وی افزود: این مراکز علمی کاربردی باید حداقل امکانات و نیازهایی را که برای شکل گیری دانشگاه لازم است فراهم کرده و برای حمایت به رییس دانشگاه علمی کاربردی کشور ارائه دهند.
وزیر علوم با تاکید بر اینکه از افزایش رشته های علمی کاربردی در استان ها حمایت می کنیم بیان کرد: هدف دانشگاه های علمی کاربردی آموزش کسانی است که مشغول کار با هدف دستیابی به مهارت های علمی هستند. 
وی ادامه داد: طی چند سال اخیر این مهم به انحراف رفته بود و دانشگاه های علمی کابردی به مکانی برای گرفتن مدرک و ارتقای شغل برای برخی کارمندان دولت تبدیل شده بود و این امر با هدف اصلی دانشگاه علمی کاربردی مغایرت داشت. 
غلامی، دانشگاه علمی کاربردی را مکانی علمی، برای کاربرد کسانی که در صنعت و کشاورزی مشغول هستند دانست و خاطرنشان کرد: دانشگاه علمی کاربردی باید در راستای افزایش دانش این افراد موثر باشد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield