عصر کرد

آخرين مطالب

درخواست رییس دانشگاه کردستان از وزارت علوم؛

بودجه دانشگاه کردستان افزایش یابد علمي

بودجه دانشگاه کردستان افزایش یابد
  بزرگنمايي:

عصر کرد - رییس دانشگاه کردستان گفت: توسعه و تقویت زیرساخت های دانشگاه کردستان، با توجه به وضعیت توپولوژی خاص آن مستلزم افزایش بودجه عمرانی و پایه ای است. 
به گزارش ایسنا منطقه کردستان، رحمت صادقی امروز شنبه در جلسه شورای دانشگاه که با حضور وزیر علوم در دانشگاه کردستان برگزار شد اظهار کرد: در حال حاضر اکثر پروژهای دانشگاه کردستان در قسمت جنوبی دانشگاه که دارای توپولوژی بسیار سخت است و هزینه های زیادی می طلبد اجرا می شود. وی در رابطه با فضای کل دانشگاه افزود: در سنندج حدود 97 هکتار عرصه با 160 هزار متر مربع ساختمان، دو مزرعه تحقیقاتی، یک پژوهشکده در بانه و سه دانشکده در قروه و بیجار و سقز داریم. 
رییس دانشگاه کردستان، دانشکده سقز و قروه و دو آزمایشگاه خوابگاه دانشجویی سلف سرویس، زمین ورزشی روباز و پروژه تصفیه آب را از جمله پروژه های در دست اجرای دانشگاه ذکر کرد.
وی از وجود 8 دانشکده در دانشگاه کردستان خبر داد و گفت: دو دانشکده اقماری داریم که یکی در بیجار و یکی هم در قروه حال ساخت و نیازمند اختصاص ردیف بودجه مستقل است.
صادقی ادامه داد: تعداد دانشجویان دانشگاه های کردستان 10 هزار و 639 نفر است که 26 درصد این آمار در دانشگاه کردستان مشغول به تحصیل هستند. 
وی از وجود 437 دانشجوی دکتری، 2هزار و 718 دانشجوی ارشد و 7 هزار و 600 دانشجوی کارشناسی در دانشگاه خبر داد و گفت: تعداد دانشجویان خارجی در مهر امسال به بیش از 700 نفر خواهد رسید. 
رییس دانشگاه کردستان در ادامه تعداد زیاد نیروهای شرکتی دانشگاه کردستان را از مشکلات اصلی این دانشگاه دانست و گفت: این نیروها بخشی از شناسنامه دانشگاه هستند و باید تبدیل وضعیت شوند. 
صادقی، تعداد رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد موجود در استان را مطلوب زیابی کرد و افزود: تعداد رشته های دکتری دانشگاه کردستان نسبت به سایر استان ها بسیار کم است و این امر نیازمند حمایت بیشتری است خواستار راه اندازی حداقل 40 رشته دکتری جدید در دانشگاه کردستان شد
وی سرانه اعتبارات آموزشی دانشگاه کردستان را 132 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: کردستان جزو استان های آخر کشور در این حوزه است. 
رییس دانشگاه کردستان، تعداد متوسط کشوری دانشجویان 4 هزار و 530 نفر است و کردستان با 2 هزار و 690 دانشجو در این بخش آخرین استان کشور است.
وی بیان کرد: این مسئله نشان می دهد که ما در بحث بومی گزینی ضرر زیادی را متقبل خواهیم شد و ما باید بتوانیم زیرساخت های دانشگاه کردستان را به عنوان تنها دانشگاه دولتی استان تقویت کنیم. 
رییس دانشگاه کردستان بیان کرد:توسعه رشته ها بر اساس نیاز منطقه از جمله اقدامات خوب دانشگاه در حوزه آموزشی است.
وی اکثر دانشجویان خارجی دانشگاه را شهریه پرداز ذکر کرد و افزود: 10 بورسیه در بخش دکتری، 28 نفر در حوزه کارشناسی ارشد و یک نفر هم در بخش کارشناسی داریم. 
صادقی موافقت با عرضه محور شدن پژوهشکده مطالعات محیطی دریاچه زریبار را از دیگر خواسته های دانشگاه عنوان کرد و یادآور شد: با توجه به اهمیت این دریاچه برای استان و تهدیدهای متعدد زیست محیطی تحقق این مهم ضروری است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield