عصر کرد

آخرين مطالب

در جشنواره بین‌المللی آکولد گلوبال آمریکا؛

فیلم گل نسا به کارگرادانی ستار چمنی گل جایزه خلاقیت وتعالی راگرفت فرهنگي

فیلم گل نسا به کارگرادانی ستار چمنی گل جایزه خلاقیت وتعالی راگرفت
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - هفدهمین دوره جوایز فصل جشنواره بین‌المللی Accolade Global آمریکا، جایزه خلاقیت و تعالی در فیلم سینمایی خود را به زوج فیلمساز ایرانی ستار چمنی گل و ویدا صالحی اهدا کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، فیلم سینمایی گل نساء به کارگردانی ستار چمنی گل با فیلمنامه ویدا صالحی با بیش از ٤٠ حضور بین‌المللی در جشنواره‌های جهانی و کسب بیش از ١٧ جایزه در رشته‌های مختلف سینمایی در جدیدترین حضور بین‌المللی خود به نمایندگی از سینمای ایران در بخش رقابتی هفدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم Accolade Global در کشور آمریکا به نمایش درآمد و جایزه خلاقیت و تعالی در فیلم سینمایی به به این اثر سینمایی اهدا شد.
این جشنواره که در سال ٢٠٠٣ تأسیس شده است در هر دوره از برگزاری خود چهار جایزه را با عنوان‌های جایزه بهترین فیلم، جایزه خلاقیت و تعالی، جایزه شایستگی و جایزه ویژه به فیلم‌های برتر اعطاء می‌کند که در این دوره از جوایز، فیلم سینمایی گل نساء موفق به دریافت جایزه خلاقیت و تعالی در فیلم سینمایی شد.
داوری فیلم‌های پذیرفته شده برای کسب جوایز توسط کمیته‌ای از متخصصان صنعت سینما از جمله نامزدهای دریافت کننده و گیرندگان جوایز صورت می‌گیرد.
همچنین مجله مووی‌میکر از جشنواره بین‌المللی فیلم Accolade در بین ٢٥ جشنواره برتر جهان نام برده است که ارزش حضور در آن را دارند.
فیلم سینمایی گل نسا در آخرین حضور بین‌المللی خود در روز ٣١ مرداد ماه امسال در روز افتتاحییه پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلمسازان جدید میدلبوری در سالن مارکیوس ایالت ورمانت در کشور آمریکا به نمایش در آمد.
پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلمسازان جدید میدلبوری با حضور پل شرویدر فیلمنامه‌نویس، کارگردان، منتقد سینما و خالق فیلمنامه‌های راننده تاکسی، آخرین وسوسه مسیح و غیره در روزهای ٣١ مرداد تا سوم شهریور ماه جاری با نمایش ١٩ فیلم سینمایی، ٥١ فیلم مستند کوتاه و بلند و ٣٥ فیلم کوتاه داستانی از کشورهای مختلف جهان در ایالت ورمانت در کشور آمریکا برگزار شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield