عصر کرد

آخرين مطالب

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان :

طرح مهارت آموزی بنیاد علوی در مدارس کردستان اجرا می‌شود علمي

طرح مهارت آموزی بنیاد علوی در مدارس کردستان اجرا می‌شود
  بزرگنمايي:

عصر کرد - معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان از اجرای طرح مهارت آموزی بنیاد علوی در سال تحصیلی 99-98 با همکاری این بنیاد و اداره کل آموزش فنی وحرفه‌ای استان خبر داد.
  مهدی نامدار در این باره اظهار کرد: در جریان سفر خزایی دبیر کمیته ارتقای علمی و مهارت آموزی بنیادعلوی به کردستان، توافق نامه این طرح نهایی و مقرر شد طرح به صورت آزمایشی در شش شهرستان و منطقه آموزشی استان، در مدارس شبانه روزی دوره دوم متوسطه نظری در جهت اشتغال پذیری دانش آموزان پایه های دهم و یازدهم اجرایی شود.
وی به اهداف اجرای این طرح پرداخت و گفت: طرح مهارت آموزی با هدف استفاده مناسب از اوقات فراغت و همچنین تقویت روحیه کار، تلاش و فرهنگ کارآفرینی و مسئولیت پذیری در دانش آموزان، ایجاد انگیزه، گسترش و تعمیق مهارت های فردی درجهت ارتقای سطح خود اتکایی، کشف، شناخت و رشد توانایی دانش آموزان و تربیت نیروهای متخصص وبا انگیزه برای جامعه، تقویت روحیه مهارت آموزی در خصوص فعالیت در حرفه مورد علاقه دانش آموزان استان اجرا می‌شود.
نامدار افزود: پس از گذراندن دوره های آموزشی طی شش ماهه اول سال تحصیلی آتی (حدود 200 الی 250 ساعت) زیر نظر اداره کل آموزش فنی وحرفه ای، آزمون استاندارد مهارت به عمل آمده و گواهینامه فنی وحرفه‌ای صادر و به کارآموزان داده می‌شود.
وی در ادامه گفت: در این طرح بنیاد علوی به ازای هر دانش آموز مبلغ 2 میلیون ریال سرانه جهت تامین مواد اولیه مصرفی و سایر هزینه‌های جانبی طرح به صورت مرحله‌ای به حساب مدارس مجری واریز می‌کند و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان نیز نسبت به تامین تجهیزات سرمایه ای و آموزشی موردنیاز و همچنین تامین و اعزام مربی جهت آموزش اقدام خواهد کرد.
معاون آموزش متوسطه استان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: همچنین در سفر دبیر کمیته ارتقای علمی و مهارت آموزی بنیادعلوی به شهرستان های سقز و بانه، او از نزدیک با شرایط، امکانات و پتانسیل‌های موجود در منطقه آشنا شد و در جلسه با مسئولین آموزش وپرورش و آموزش فنی وحرفه ای شهرستان های سقز و بانه و منطقه زیویه، ابعاد طرح را تبیین و تشریح کرد که ضمن استقبال مسئولین مربوطه از طرح مهارت آموزی، آنها خواستار گسترش خدمات آموزشی بنیاد علوی شامل برگزاری آزمون های آزمایشی، ارسال کتب کمک آموزشی شدند.
وی در پایان گفت: در این جلسات مدیران عنوان کردند با توجه به عدم دسترسی دانش آموزان مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان به کتب کمک آموزشی و آموزشگاه های آزاد، بارقه امید توسط بنیاد علوی در دانش آموزان این مناطق به وجود آمده است.
گفتنی است در سال تحصیلی 98-97 تعداد 3379 نفر از دانش آموزان استان کردستان تحت پوشش طرح ارتقای سطح علمی دانش آموزان مناطق محروم و کمتر توسعه یافته بنیاد علوی قرار گرفتند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield