عصر کرد

آخرين مطالب

42کیلومتر عملیات اصلاح وتوسعه شبکه آب وفاضلاب در کردستان انجام شد اجتماعي

42کیلومتر عملیات اصلاح وتوسعه شبکه آب وفاضلاب در کردستان انجام شد
  بزرگنمايي:

عصرکرد- محمدحسین محمدی با اشاره به اجرای 270 میلیارد ریال پروژه طی پنج ماهه نخست سال جاری، اظهار داشت: از محل این هزینه‌کرد 42 کیلومتر عملیات اصلاح و توسعه شبکه‌های آب و فاضلاب، احداث 10 هزار مترمکعب مخازن و حفر چهار حلقه چاه جدید اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه 100 درصد جمعیت شهری استان از آب شری سالم و بهداشتی بهره‌مند هستند، افزود: 95 درصد جمعیت شهرنشین استان زیر پوشش خدمات جمع‌آوری فاضلاب قرار دارند و در حال حاضر 74 درصد فاضلاب جمع‌آوری شده در شهرهای استان تصفیه می‌شود.

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان در خصوص مشکل افت فشار یا کم‌آبی در برخی نقاط ناحیه منفصل شهری سنندج، بیان کرد: این مناطق مسئولیت ارائه خدمات آب و فاضلاب در آنها به تازگی به آبفا واگذار شده است و مشکلی که در این مناطق وجود دارد ساخت و سازهای متعدد در نقاط حاشیه‌ای است.

محمدی ادامه داد: در گذشته به دلایل مسائل قانونی امکان ارائه خدمات به این نواحی نبود اما از سال 96 قانونی در مجلس شورای اسلامی تصویب شد که امکان واگذاری انشعابات به این قبیل ساخت و سازها را به شکل موقت تا زمان تعین تکلیف آنها صادر می‌کرد.

وی یادآور شد: قدمت بالای شبکه‌های آب و فاضلاب در استان که موجب فرسودگی می‌شود و همچنین توسعه شهرها و نیاز به ارائه خدمات گسترده‌تر، می‌طلبد که تأسیسات آبفا به طور مداوم اصلاح و توسعه شود و در همین راستا با لحاظ کردن اولویت‌ها، سالیانه قریب به 100 کیلومتر عملیات اصلاح و توسعه شبکه در شهرهای استان انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان با اشاره به وجود شش تصفیه‌خانه فاضلاب و پنج تصفیه‌خانه آب در استان، گفت: کیفیت آب در استان تابعی از استانداردهای ملی است و آزمایشگاه‌های شرکت با به روزترین تجهیزات و متخصص‌ترین نیروها در همه شهرهای استان مستقر هستند تا به طور مداوم آب موجود در شبکه را پایش و نظارت کنند و علاوه بر این دستگاه‌های نظارتی مانند علوم پزشکی نیز به کار ما و بر کیفیت آب نظارت مستمر دارند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield