عصر کرد

آخرين مطالب

صدای شکستن قفس‌های چوبی دوباره از کردستان برخاست فرهنگي

صدای شکستن قفس‌های چوبی دوباره از کردستان برخاست
  بزرگنمايي:

عصر کرد - در اولین همایش آشتی با طبیعت که در پارک ملت دیواندره برگزار شد 30 قفس چوبی پرندگان شکسته شد تا پرچم آشتی با طبیعت و حفاظت از محیط زیست، همچنان در اهتزاز باشد.
به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، اولین همایش آشتی با طبیعت با حضور ادارات دولتی، پاکبانان شهرداری و جمعی از دوستداران طبیعت و محیط زیست در پارک ملت دیواندره برگزار شد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دیواندره در این برنامه اظهار کرد: این برنامه یکی از چند برنامه پیش بینی شده "همایش آشتی با طبیعت" در شهرستان دیواندره است که با مشارکت کارشناسان و یگان حفاظت محیط زیست اداره کل، اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دیواندره، ادارات دولتی، دوستداران طبیعت و محیط زیست و تشکل زیست محیطی دانش آموزان این شهرستان برگزار شده است.
مسعود عسکری، افزود: در آینده نیز اجرای سایر برنامه‌های این همایش تداوم خواهد داشت.
همچنین در این برنامه کارشناسان حفاظت محیط زیست کردستان ضمن قدردانی از شرکت کنندگان در مراسم، مطالبی را در خصوص اهمیت حفاظت محیط زیست و لزوم مشارکت آحاد مردم جهت حفاظت از آن و به ویژه طبیعت زیبا و بکر چل چه‌مه و شهرستان دیواندره بیان کردند.
در ادامه مراسم، ضمن تقدیر از پرسنل یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دیواندره؛ 30 عدد قفس چوبی کشف و ضبط شده مخصوص اسارت پرندگان وحشی، توسط حاضرین و پاکبانان زحمتکش شکسته شده تا مُهر تائید دیگری بر فرهنگ والای طبیعت دوستی مردم کردستان در راستای آشتی با طبیعت باشد.
استان کردستان در گذشته نیز با انجام اقدامات موثری همچون شکستن اسلحه‌های شکار، رهاسازی پرندگان از قفس و سوزاندن دام‌ها و قفس‌ها در کشور پیشگام بوده و دارای سابقه درخشانی در این زمینه است.
همچنین هرساله نیز شاهد مهاجرت لک لک‌ها به روستاهای دره‌تفی و بیلو مریوان هستیم که این پرندگان در بالای پشت بام‌ها و تیر برق‌های روستا لانه‌های خود را ساخته و مردم نیز با آنها با مهربانی برخورد می‌کنند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield