عصر کرد

آخرين مطالب

پلیس راهور کردستان ترافیک معابر اطراف هیات‌ها را کنترل می‌کند سياسي

پلیس راهور کردستان ترافیک معابر اطراف هیات‌ها را کنترل می‌کند
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی کردستان با استقرار در مناطق مختلف بویژه مقابل و اطراف هیات‌ها و حسینیه ها در ایام عزاداری محرم، ترافیک این مناطق را برای سهولت تردد مردم و عزاداران کنترل می‌کند.

رئیس پلیس راهور کردستان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این راستا عصرها و شب‌ها در هنگام عزاداری، ماموران پلیس در مناطق مختلف شهر به ویژه محل های برپایی تکایا و هیات‌ها اقدام به کنترل ترافیک می‌کنند.
سرهنگ رمضان نادری افزد: این حضور در مقابل مهدیه و حسینیه سنندج، میدان آزادی، خیابان فردوسی، میدان انقلاب و خیابان طالقانی بیشتر از سایر مناطق بوده و در سایر شهرستان ها نیز در بیجار و قروه بیشترین تمرکز روی اجرای این طرح است.
وی با اشاره به اینکه این پلیس در این ایام در سایر شهرستان ها نیز در مکان‌های عزاداری حضور دارند، اضافه کرد: در روزهای عاشورا و تاسوعا نیز در برخی شهرهای استان از جمله سنندج، بیجار، قروه و کامیاران در برخی خیابان‌ها محدویت‌های ترافیکی اعمال می شود که این محدودیتها متعاقبا از طریق رسانه ها اعلام می شود.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کردستان توصیه کرد عزاداران با خدمت گزاران خود در مجموعه پلیس راهور برای انتظام بخشی هرچه بیشتر در برگزاری مراسم همکاری و ساعات محدودیتهای ترافیکی را مراعات کنند و در نصب داربست ها و ایجاد ایستگاه‌های صلواتی، به گونه ای اقدام شود که با کمترین اشغال سطح پیاده راه ها و سواره روها، مشکلات ترافیکی برای عابران و وسایل نقلیه فراهم نشود.
سرهنگ نادری گفت: در هنگام پخش نذورات نیز باید به نحوی اقدام شود که از ایجاد گره‌های ترافیکی جلوگیری و به ماموریت خودروهای امدادی نیز خللی وارد نشود و به خانواده ها توصیه می‌شود در هنگام حضور در مراسم، مواظب کودکان خردسال خود باشند و از ورود ناگهانی آنها به سطح سواره رو جلوگیری کنند.
610 هیات مذهبی در کردستان آیین‌های ماه محرم را برگزار می کنند.
عزاداران حسینی همه ساله دهه اول محرم را به مناسبت ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به سوگ می‌نشینند.
3034/9102


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield