عصر کرد

آخرين مطالب

رئیس سازمان صمت کردستان:

لازمه رشد اقتصادی سلامت، صداقت و شفافیت است اجتماعي

لازمه رشد اقتصادی سلامت، صداقت و شفافیت است
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان گفت: لازمه رسیدن به رشد اقتصادی سلامت، صداقت و شفافیت سرمایه گذار، مردم و دولت است.

به گزارش خبرگزاری مهر ، همایش امران به معروف و ناهیان از منکر در عرصه تولید و اشتغال ظهر امروز در سالن اجتماعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان با حضور مدیران اجرایی استان برگزارشد.
محمد دره وزمی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در این همایش ضمن تسلیت ایام سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی، گفت: تخصص ما کار و اشتغال است و افزایش درامد بالا و افزایش تولید و رشد کمی سبب رشد اقتصادی می شود.
وی با اشاره به اینکه هدف از این جلسه پرداختن به رشد اقتصادی و تولید است، ادامه داد: باید بدانیم رشد اقتصادی، توسعه را به دنبال ندارد اما یکی از ملزومات رسیدن به توسعه رسیدن به رشد اقتصادی است توسعه اقتصادی رشد کیفی را دنبال می کند.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان از حال خوب جامعه با رسیدن به رشد اقتصادی یاد کرد و افزود: رسیدن به توسعه پایدار این حال خوب را دائمی می کند.
وی بیان کرد: رشد اقتصادی با تولید نسبت مستقیم دارد، پس به دنبال افزایش تولید، افزایش اشتغال بزهکاری کمتر و در نهایت سلامت روح و روان جامعه را به دنبال دارد.
دره وزمی گفت: صحبت از معروفان و منکرات می کنیم بیکاری منکر اشتغال معروف است. رشد اقتصادی سبب مشارکت اجتماعی می شود.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان با بیان اینکه سه مولفه سرمایه گذار، مردم و دولت ازپایه های رسیدن به رشد اقتصادی است، عنوان کرد: لازمه رسیدن به رشد اقتصادی سلامت و صداقت و شفافیت هر سه مولفه می دانم.
وی از سرمایه اجتماعی اعتماد مردم یاد کرد و اظهار داشت: دیدن عملکرد شفاف ما باعث به وجود آمدن اعتماد می شود و از این شاخص می توانیم به توسعه برسیم.
وی امر به معروف در اقتصاد را شامل نقد سازنده رسانه نقد، کارشناسان، مردم و بدنه دولت و پاسخگو بودن در مقابل مردم می داند.
دره وزمی از صدمات ناخواسته دستگاه های اجرایی به تولید داخلی انتقاد کرد و گفت: کمک به تولید در چارچوب قانون باید فوری صورت بگیرد وگرنه عقب انداختن ان امری منکر است.
وی ادامه داد: کامیون های تولیدات استان کردستان در دیگر استان ها توقیف شده اند همین دلایل سبب دلزدگی تولیدکنندگان استان می شود و این بزرگترین منکر درعرصه اقتصادی است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: تعزیرات و نیروی انتظامی باید بدانند رفع موانع تولید فقط از طرف ما نیست این دستگاه ها هم باید دست به کار شوند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield