عصر کرد

آخرين مطالب

ترویج فرهنگ حسنه وقف با نیت کمک به نیازمندان وظیفه همگانی است سياسي

ترویج فرهنگ حسنه وقف با نیت کمک به نیازمندان وظیفه همگانی است
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - نماینده ولی فقیه در کردستان اظهار داشت: همه آحاد جامعه باید در راستای ترویج فرهنگ سنت حسنه وقف با نیت کمک به نیازمندان، دانش آموزان و سایر نیات خیریه در جامعه بیش از گذشته اهتمام داشته باشند.

اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان روز یکشنبه در مراسمیکه با حضور جمعی از مسئولان استان در ناحیه منفصل شهری نایسر برگزار شد، از محل اجرای نیات امینانه واقفان، 70 بسته تحصیلی و لوازم التحریر به دانش آموزان مستعد نیازمند اهدا کرد.
آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی با اشاره به اهمیت ترویج نیکی ها و امور خیریه در جامعه گفت: امام حسین (ع) برای امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد و این درس بزرگی برای مسلمانان در پاسداشت این فریضه الهی است.
وی یادآور شد: معروف یعنی عدالت اجتماعی و برای رسیدن به این موضوع همه باید تلاش داشته باشند و فقر یکی از مصادیق منکر است و در این مورد نیز همه باید تلاش کنند آن را از بین ببرند و بر تقوا و خوبی ها با همدیگر همکاری و تعاون داشته باشند.
اجرای امینانه نیات از اولویت های اوقاف است
رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان سنندج نیز گفت: رویکرد جدید سازمان اوقاف مباحث اجتماعی و خیریه است و این سازمان با ساماندهی فعالیت های خیریه و برگزاری چنین مراسم هایی در تلاش است با اطلاع رسانی و اعتماد سازی نسبت به اجرای امینانه نیت واقفین زمینه را برای تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف در جامعه مهیا سازد.
حمید حسینی افزود: واقفان سنندجی که سال‌های پیش از این دنیا رفته اند، هنوز دست خیرشان بر سر نوجوانان و دانش آموزان مستعد سنندجی کشیده می شود و ثمرات نیت خیرشان امروز هم به چشم دیده می‌شود.
وی اظهار داشت: وقف با موضوع کمک به دانش آموزان و دانشجویان از موارد مورد نیاز شهرستان سنندج است چرا که اگر این نوع وقف در جامعه نهادینه شود بسیاری از مشکلات این قشر آینده ساز جامعه در زمینه های علمی،اقتصادی و فرهنگی حل و فصل خواهد شد.
اوقاف کمک های شاخصی به مدارس شهرستان سنندج داشته است
رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج نیز از وقف به عنوان راه حلی برای رفع مشکلات آموزشی استان نام برد و گفت: بیش از 21 واحد آموزشی موقوفه در شهرستان سنندج وجود دارد و موقوفات کمک شایانی به حوزه آموزش و پرورش در این شهرستان داشته است.
فواد حسینی ناحیه منفصل شهری نایسر را یکی از محروم ترین مناطق استان از نظرسرانه آموزشی دانست و ابراز امیدواری کرد، با همکاری خیرین و تمام نهادها و مسئولان استان زمینه لازم برای ساخت و ایجاد مکان های آموزشی در این مناطق محروم فراهم آید.
در این مراسم که در دبیرستان فرهادی نایسر برگزار شد بسته های کمک تحصیلی و لوازم التحریر به بیش از 70 دانش آموز مستعد نایسری که از محل موقوفات تهمینه مجید دخت و احمد نسب شهر سنندج تهیه شده بود، اهدا شد.
7348/9102


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield