عصر کرد

آخرين مطالب

املاک 6 میلیارد ریالی در سقز وقف شد سياسي

املاک 6 میلیارد ریالی در سقز وقف شد
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) سقز گفت: 2 قطعه زمین و یک باب منزل مسکونی به ارزش بیش از 6 میلیارد ریال امسال در این شهرستان برای کمک به مددجویان وقف شده است.

فاروق محمودی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یک باب خانه مسکونی با متراژ 60 متر به ارزش 2 میلیارد و 500 میلیون ریال و 2 قطعه زمین با متراژ بیش از 361 متر مربع توسط خیرین سقزی برای کمک به مددجویان زیر پوشش کمیته امداد وقف شد.
وی با بیان اینکه فرهنگ وقف در جامعه سقز بیشتر شده است، افزود: بیشترین کمک‌هایی که به کمیته امداد سقز اهدا شده از سوی خیرین بوده و عموم جامعه هم این فرهنگ حسنه و سنت نیکو را فراگیر کردند.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) از آغاز عملیات ساخت 2 مسکن محرومین در روستای دره‌ویان سقز خبر داد و گفت: در این هفته نیز 2 واحد مسکونی در راستای محرومیت زدایی در روستاهای جعفرخان و بسطام به بهره‌برداری رسیده است.
محمودی اضافه کرد: کمیته امداد با همکاری بسیج سازندگی سپاه پاسداران 14 واحد مسکونی در روستاها و 19 واحد نیز در شهر سقز به بهرهبرداری رسیده و سه واحد در روستاهای ایلو و چاپان با همکاری استانداری و کمیته امداد و 3 واحد نیز از اعتبارات مقاوم سازی در روستاهای کهریزه، بسطام و مولاناوا افتتاح شده است.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) یادآور شد: 150 میلیارد ریال تسهیلات برای اشتغال‌زایی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد اختصاص یافته و برای مهارت بیشتر و روند بهتر اشتغال‌زایی این مددجویان هم کلاس‌های آموزشی مهارتی در سال تشکیل شده است.
وی به مشاوره های قبل و بعد ازدواج و برگزاری کلاس‌های آموزشی برای زوجین مددجو کمیته امداد اشاره کرد و گفت: ازدواج افراد تحت پوشش کمیته امداد موفقیت‌ترین ازدواج‌های جامعه است و این نشان‌دهنده برنامه ریزی و برگزاری کلاس‌های آموزشی و مشاوره ازدواج است.
محمودی تاکید کرد: برای توزیع کمک‌های خیرین و کمیته امداد به مددجویان از دورترین روستاها شروع می‌کنیم و اولویت اول کمک‌های ما روستاهای دور دست است و بعدا روستاهای اطراف و سپس مناطق شهری انجام می‌شود.
سقز با بیش از 226 هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در 190 کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.
7345/9102


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield