عصر کرد

آخرين مطالب

وقف میراث گرانبهای عاشورای حسینی است سياسي

وقف میراث گرانبهای عاشورای حسینی است
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بیجار گفت: مسئله مهم وقف از زمان ورود امام حسین (ع)به خاک کربلا آغاز شده است و تا امروز میراث‌داری از آن ادامه دارد.

حجت‌الاسلام عباس ایزدی روز پنجشنبه درهمایش شمیم حسینی که در راستای مساعدت به مساجد و هیئات‌های مذهبی با اجرای نیت واقفین برگزار شد اظهار داشت: مسئله وقف یک ارتباط عمیق و کهن با عاشورای حسینی دارد و تعداد زیادی از موقوفات‌در کشور به برگزاری عزاداری حسینی و اربعین حسینی ارتباط دارند.
وی افزود:‌ قداست وقف به عزاداری امام حسین (ع) است و این حجم موقوفات کشور با هدایت روحانیت وقت و به هدف زنده نگهداشتن دین با برافراشته شدن پرچم عاشورا و عزای این امام همام است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه حضرت امام حسین (ع) زمین کربلا را خریدند و وقف زائران کربلا کردند، تاکید کرد: در بیجار، بیشترین موقوفات به روضه خوانی حضرت سیدالشهدا و پذیرایی از زائران اربعین حسینی است.
او تاکید کرد: در راستای اجرای نیت واقفین، برنامه های بصیریت عاشورایی، مراسم شیرخواران حسینی، اقامه نماز جماعت ظهر عاشورا، حمایت از برگزاری مراسمات مذهبی حسینی و پذیرایی از زائران اربعین حسینی در شهرستان برگزار می شود.
حجت الاسلام ایزدی گفت: از محل موقوفات با اجرای نیت واقفین حدود 50 هیات مذهبی و 20 مسجد شهرستان با اهداء حواله های 2 تا 10 میلیون ریالی بر اساس نیاز حمایت مالی و مادی میشوند.
شهرستان 89 هزار نفری بیجار در 142 کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.
9943 / 3034


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield