عصر کرد

آخرين مطالب

220 میلیارد ریال پروژه در هورامان افتتاح و کلنگ زنی شد سياسي

220 میلیارد ریال پروژه در هورامان افتتاح و کلنگ زنی شد
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - همرمان با پنجمین روز از هفته دولت، 220 میلیارد ریال پروژه در منطقه هورامان از توابع شهرستان سروآباد افتتاح و یا کلنگ زنی شد.

مراسم افتتاح و کلنگ زنی 6 طرح عمرانی، خدماتی وآموزشی روز چهارشنبه با حضور نماینده مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل نوسازی مدارس کردستان، رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کردستان، فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستانی در بخش هورامان برگزار شد
فرماندار سروآباد در این مراسم اظهار داشت: کلنگ مدرسه چهار کلاسه روستای کماله بخش هورامان با اعتباری بیش از 9 میلیارد ریال امروز به زمین زده شد.
کامیار میرزایی افزود: 50 درصد از اعتبار این پروژه توسط موسسه قلم چی از خیران نیکوکار و 50 درصد نیز از محل اعتبارات ملی تامین شده است.
(ابراهیم حسامی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان کردستان این خیر نیکوکار تاکنون 22 مدرسه در سطح استان کردستان احداث کرده اند)
فرماندار سروآباد یادآور شد: بهره برداری از آسفالت خیابان های امام خمینی (ره) و شهید عزیزی نیای شهر اورامان تخت از دیگر پروژه های افتتاح شده در پنجمین روز از هفته دولت در این منطقه بود.

وی اضافه کرد: این پروژه به طول بیش از چهار هزار متر مربع توسط شهرداری هورامان با صرف بیش از پنج میلیارد ریال اعتبار اجرا شده است.
میرزایی افزود: کلنگ احداث مدرسه 12 کلاسه در شهر هورامان تخت یکی دیگر از پروژه های مهمی بود که با اعتباری بیش از 70 میلیارد ریال به زمین زده شد.
به گفته وی، یکی از مشکلات شهر هورامان کمبود فضای آموزشی بود که با احداث این مدرسه 12 کلاسه مشکلات منطقه بر طرف می شود.
فرماندار سروآباد گفت: کلنگ احداث سالن ورزشی شهر هورامان تخت در محله سرپیر یکی دیگر از پروژه های مهمی است که امروز به زمین زده شد.
وی یادآور شد: 2 میلیارد ریال اعتبار ساخت این پروژه از محل اعتبارات شهرستانی تامین می شود و بقیه اعتبار آن نیز از محل اعتبارات استانی و اداره کل ورزش و جوانان کردستان تامین خواهد شد.
میرزایی اظهار داشت: افتتاح پروژه گاز رسانی به روستای ژیوار بزرگترین روستای منطقه هورامان از مهمترین طرح هایی بود که در پنجمین روز از هفته دولت بهره برداری از آن آغاز شد.

وی گفت: این پروژه با صرف اعتباری بیش از 15 میلیارد ریال افتتاح شد و بیش از 400 خانوار با جمعیتی بیش از یک هزار و 400 نفر از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.
فرماندار سروآباد اضافه کرد: گازرسانی به روستاهای نوین، ناو، کلجی و عباس آباد بخش هورامان آخرین طرحی بود که امروز با حضور مسئولان شهرستانی و استانی عملیات اجرایی آن آغاز شد.
وی یادآور شد: برای اجرای این پروژه اعتباری بیش از 30 میلیارد ریال نیاز است که توسط شرکت گاز استان کردستان و از محل اعتبارات داخلی تامین خواهد شد.
دیدار با خانواده 2 شهید اخیر روستای ژیوار و دیدار و گفت و گو با مردم روستاهای منطقه از دیگر برنامه های مسئولان استانی و شهرستانی درزنان حضور در بخش هورامان بود به مناسبت هفته دولت بود.
در گرامیداشت هفته دولت تعداد 36 طرح و پروژه در شهرستان سروآباد در بخش های عمرانی، راه، آبرسانی، ورزشی، ‌گاز رسانی، خدماتی، برق رسانی و کشاورزی با هدف خدمت رسانی و محرومیت زدایی افتتاح و یا کلنگ زنی خواهد شد.
7354


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield