عصر کرد

آخرين مطالب

نماینده ولی فقیه در کردستان:

واقعه کربلا تندیس ماندگار مبارزه حق علیه باطل است فرهنگي

واقعه کربلا تندیس ماندگار مبارزه حق علیه باطل است
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: مظلومیت امام حسین علیه السلام و یارانش در واقعه کربلا تندیس ماندگار بشریت در مبارزه حق علیه باطل است.

 آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی با تاکید بر اینکه امام حسین علیه السلام کشتی نجات و چراغ هدایت است، اظهار داشت: اهل بیت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم از ویژگی هایی بسیار متمایزی برخوردار بودند که در تاریخ اسلام و بشریت ماندگار است.
وی افزود: امروز همه اسلام چه شیعه و چه سنی برای امام حسین علیه السلام می گریند و عزاداری می کنند و این نشان می دهد که واقعه کربلا روز به روز بیشتراز قبل بر دنیا اثبات شده است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان ادامه داد: برای عنوان مدیریت کردن جهاد در راه خدا می توان به مدیریت مبارزه امام حسین علیه السلام در مقابل دشمنان اسلام اشاره کرد که مصداق این مدیریت، مدیریت مدبرانه رهبر معظم انقلاب اسلامی است که نگذاشت هدف دشمنان تحقق یابد و جنگ را به سمت مرزهای دشمنان ایران اسلامی بکشاند.
آیت الله حسینی شاهرودی یادآور شد: امروز عربستان که قصد هدایت کردن جنگ به مرزهای ایران را داشت خود درگیر جنگ های داخلی و مرزی است و دیگر مجالی برای طراحی جنگ علیه ایران ندارد.
وی بیان کرد: تفکر رهبر معظم انقلاب یک تفکر امام حسینی است، تفکری که از پیروان دینی ما چون ابراهیم خلیل الله و امام حسین علیه السلام الگو می گیرد و کسی قدرت مقابله و رویارویی با این تفکر را نداشته و نخواهد داشت.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به فرموده پیامبر (ص) مبنی بر اینکه هر کس با حسن و حسین دوست باشد دوست من و هر که با آنها دشمن باشد دشمن من است، گفت: در زمان کودکی امام حسین علیه السلام حضرت جبرئیل با قرائت روضه پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم را از نحوه شهادت امام حسین و امام حسن علیه السلام باخبر کرد.
آیت الله حسینی شاهرودی اظهار داشت: امروز در عزای امام حسین علیه السلام همه جهان اسلام و حتی مذاهب دیگر می گریند به ویژه اهل سنت که با ارادت قلبی به اهل بیت پیامبر اکرم (ص) بارها در وصف مظلومیت امام حسین اشعاری ناب سرودند و این نشان از عظمت این حماسه در تاریخ اسلام است.
وی افزود: همه جریانات تاریخی اسلام از طرد آدم و هوا از بهشت، جنگ احد، قربانی کردن اسماعیل توسط ابراهیم تا واقعه کربلا به یکدیگر مرتبط است و برای ما یک نشانه است، الگوبرداری از ائمه اطهار می تواند اسلام را بر انچه که دشمنان برایش طراحی می کنند پیروز سازد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان ادامه داد: تضادهای دینی از زمان تخطی شیطان از دستور خداوند، ظلم یزید بر امام حسین علیه السلام مصداق فرموده امام خمینی (ره) برای اینکه امریکا یک شیطان است بوده و به جنگ تمدن ها تبدیل شده است اما کشور ما همیشه به دلیل برخورداری از رهبری با تدبیر در این جنگ ها پیروز است.
آیت الله حسینی شاهرودی یادآور شد: زمینه های هدایت فراهم شده چرا که امروز حتی کشورهایی که قبلا کمونیست بوده اند نیز برای امام حسین علیه السلام موکب راه اندازی می کنند.
وی بیان کرد: حتی وهابیت و دشمنان اسلام نتوانستند میان شیعه و سنی تفرقه اندازی کنند و این نیز نشانه ای از ظهور است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield