عصر کرد

آخرين مطالب

استاندار کردستان:

یادگیری حرفە توسط معتادان مانع بازگشت آنان بە سوی اعتیاد می شود سياسي

یادگیری حرفە توسط معتادان مانع بازگشت آنان بە سوی اعتیاد می شود
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج – استاندار کردستان گفت: زمینه یادگیری حرفە برای معتادان در راستای پیشگیری از بازگشت آنان بە سوی اعتیاد امری ضروری است.

 بهمن مرادنیا پس از بازدید از کمپ ترک اعتیاد خانم ها و آقایان در سنندج، در ستاد ساماندهی اشتغال معتادان بە بررسی جوانب و چگونگی ایجاد اشتغال برای بهبود یافتگان پرداخت و اظهار داشت: اشتغالزایی باید در پروسەای انجام شود کە افراد بعد از ترک محل کمپ مجددا بە دامان اعتیاد بر نگردند.
وی با بیان اینکە بیشتر مبتلایان بە بلای خانمانسوز اعتیاد حرفە خاصی ندارند، افزود: زمینە یادگیری حرفە برای معتادان برای پیشگیری از بازگشت آنان بە اعتیاد امری ضروری است و باید متولیان این حوزە بە جد مسئلە حرفە آموزی بە معتادان را مد نظر داشتە باشند.
استاندار کردستان ادامه داد: معمولا کسانی کە بە اعتیاد دچار می‌شوند از جانب خانوادە‌هایشان پذیرش نمی‌شوند و همین امر بستری برای ورود مجدد آنان بە چرخە اعتیاد است، اما اگر همین افراد حرفەای آموختە باشند می توانند خود را بە جامعە و اطرافیان اثبات کنند.
گفتنی است در این بازدید، افراد حاضر در کمپ ترک اعتیاد بە بیان مشکلات و دغدغە های خود پرداختند و استاندار کردستان نیز وعدە داد از هر امکانی برای کمک بە بهبود یافتگان و بازگشت آنان بە جامعە استفادە خواهد کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield