عصر کرد

آخرين مطالب

اجتماعي

پیکر ماموستا سیدمحمد حسینی تشییع و به خاک سپرده شد

عصر کرد - سنندج - پیکر ماموستا سیدمحمد حسینی امام جمعه موقت سنندج و از علمای برجسته استان کردستان از مقابل مسجد جامع این شهر تشییع و در تپه شیخ محمدباقر به خاک سپرده شد.

پدافند غیرعامل مهمترین مسئله مدیریت شهری است

عصر کرد - سنندج - شهردار سنندج گفت: پدافند غیرعامل را می توان یکی از مهمترین مسائل مدیریت شهری دانست و صرف هزینه و وقت برای این امور بهترین سرمایه گذاری برای آینده شهر است.

220 مورد حیوان گزیدگی در بیجار گزارش شده است

عصر کرد - سنندج - مدیرشبکه بهداشت ودرمان بیجار گفت: درشش ماهه اول امسال بیش از 220 مورد حیوان گزیدگی در این شهرستان گزارش شده که بیشتر این موارد حمله سگ‌های ولگرد بوده است.

پای یک زن در میان است

عصر کرد - سنندج - حضور زنان در عرصه‌های مختلف از جمله اقتصادی و کارآفرینی همواره با مشکلاتی همراه است که در کردستان به عنوان جامعه‌ای سنتی این محدویت‌ها بیشتر از گذشته وجود داشته اما بانوان آن گام در مسیری گذاشته‌اند که قامتشان نه تنها خم نشده بلکه آنگونه راست قامت ایستاده‌اند که به هر کجای این عرصه می‌نگری پای یک زن در میان است.

درآمد بالا؛ دلیل اصلی ریشه کن نشدن تکدی‌گری در جامعه

عصر کرد - مدیر مرکز جمع‌آوری و ساماندهی متکدین شهرداری سنندج، با اعلام اینکه متکدیان نصف روز حدود 200 هزار تومان درآمد دارند گفت: درآمد بالای متکدین یکی از مشکلاتی است که موجب ریشه کن نشدن تکدی‌گری در سطح شهر شده است.

سه هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد کردستان فاقد مسکن مناسب هستند

عصر کرد - سنندج - مدیرکل کمیته امداد کردستان با بابیان اینکه از مجموع 67 هزار خانوار تحت حمایت سه هزار خانوار فاقد مسکن مناسب هستند، گفت: تأمین مسکن برای این خانوارها در اولویت کاری است.

کشف 106 مورد تخلف در بازار کردستان/91 پرنده تشکیل شد

عصر کرد - سنندج - رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: از 13 مهر تا 19 مهر جاری در بازرسی های بعمل آمده 106 تخلف کشف و 91 فقره پرونده تشکیل شده است.

اقتصاد و معیشت مهم ترین مشکل زنان در کردستان است

عصر کرد - مدیرکل امور بانوان استانداری کردستان، اقتصاد و معیشت را مهم ترین مشکل زنان در استان دانست و گفت: توسعه نیافتگی و رشد اقتصادی ضعیف زنان مشکل اصلی این حوزه است.

جایگاه زنان در جامعه باید قانون مشخصی داشته باشد

عصر کرد - استاندار کردستان، گفت: جایگاه زنان در جامعه باید قانون مشخصی داشته باشد و دستگاه‌های مربوطه به این مسائل توجه کنند، چرا که با حرف زدن و جمع‌آوری سند هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

متکدی میلیونر در سنندج دستگیر شد

عصر کرد - سنندج - مدیر مرکز جمع آوری و ساماندهی متکدیان شهرداری سنندج گفت: در آستانه سال نو و در راستای ساماندهی و جمع آوری متکدیان، یک متکدی با 67 سال سن به همراه 31 گرم طلا و 120 میلیون ریال پول نقد دستگیر شد.

مشخصات متکدیان سنندج در بانک اطلاعاتی ثبت می شود

عصر کرد - سنندج - مدیر مرکز جمع آوری و ساماندهی متکدیان شهرداری سنندج گفت: با برنامه ریزی های انجام شده اطلاعات تمام متکدیانی که در سطح شهر جمع آوری می شود در بانک اطلاعاتی ثبت می‌شود.

تدوین سندهای توسعه به تنهایی نمی تواند درتوسعه یک منطقه موثر باشد

عصر کرد - سنندج - استاندار کردستان گفت: اقدام به عملی کردن یک راهبرد موثر می تواند جایگزین مناسب تری برای تعاریف و تدوین سندهای توسعه بی نتیجه، در جهت کاهش روند صعودی معضلات جامعه باشد.

وقوع کمتر از یک درصد جرایم کشور در کردستان

عصر کرد - معاون اجتماعی نیروی انتظامی کردستان از وقوع کمتر از یک درصد جرائم کشور در استان کردستان خبر داد و گفت: در تلاشیم تا این میزان جرایم را در استان به صفر برسانیم.

نماز کلاس درس، تربیت و نوعی آموزش است

عصر کرد - سنندج - مدیرکل آموزش و پرورش کردستان گفت: نماز خود به تنهایی کلاس درس، تربیت و نوعی آموزش است و باید دانش آموزان با قرآن و نماز مأنوس شوند.

بهره مندی 112 دانش آموز دارای آسیب بینایی از خدمات آموزشی در کردستان

عصر کرد - رییس آموزش و پرورش استثنایی کردستان گفت: 112 دانش آموز دارای آسیب بینایی خفیف تا عمیق در مدارس و مراکز با نیازهای ویژه یا تحت آموزش تلفیقی فراگیر در مدارس عادی از خدمات آموزشی، پرورشی، حمایتی و توانبخشی آموزش و پرورش با نیازهای ویژه استان در سال تحصیلی جاری بهره مند شده اند.

وقوع کمتر از یک درصد جرائم کشور در کردستان

عصر کرد - معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان کردستان از وقوع کمتر از یک درصد جرائم کشور در استان کردستان خبر داد و گفت: در تلاشیم تا این میزان جرائم را در استان به صفر برسانیم.

ثبت بیش از 52 هزار تماس خرابی تلفن ثابت در مخابرات کردستان

عصر کرد - مدیر مخابرات منطقه کردستان، با بیان اینکه پاسخگویی به مشتریان در زمینه رفع خرابی تلفن از طریق سامانه 20117 به صورت مکانیزه در تمام مراکز مخابرات استان کردستان فعال است گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 52 هزار و 455 تماس با سامانه 20117 استان برقرار شده است.

روشندلانی که با لمس زندگی معنای عشق را دریافتند

عصر کرد - شاید در زندگی خود هیچگاه به خوبی دست پدر و صورت مادر را لمس نکرده ایم و تنها با چشم آنها را نگاه کرده و همیشه حسرت لمس کردن عزیزانمان را با خود به همراه داشته ایم، خوشا به سعادت روشندلانی که همیشه با لمس زندگیشان معنای عشق را دریافتند.

سند توسعه مهارت به دنبال شناسایی فرصت‌های اشتغالزایی است

عصر کرد - سنندج - مدیرکل فنی و حرفه‌ای کردستان با بیان اینکه هدف از اجرای سند توسعه مهارت شناسایی فرصت‌های شغلی است، گفت: ایجاد روش‌های هدفمند و صرفه‌جویی در هزینه‌ها با رویکرد محلی و منطقه‌ای از اولویت‌های این سند محسوب است.

کردستان 15 هزار فارغ اتحصیل بیکار دارد

عصر کرد - رئیس ادارە توسعە تعاون استان کردستان،گفت: قریب بە 15هزار دانشجوی فارغ التحصیل بیکار در سطح استان وجود دارد و هدف سازمان تعاون، ایجاد بستری مناسب برای دانشجویان فارغ‌التحصیل برای اشتغال زایی و کسب‌درآمد جوانان است.

40 هزار نفر در مواکب اوقاف و امور خیریه استان کردستان اطعام شدند

عصر کرد - سنندج - مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان از اطعام بیش از 40 هزار نفر از زائرین اربعین حسینی در 3 موکب متعلق به اداره کل اوقاف و امور خیریه این استان طی چند روز اخیر خبر داد.

یک دستگاه تراکتور حفاری در نایسر شناسایی و توقیف شد

عصر کرد - سنندج - معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای کردستان گفت: با نظارت شبانه روزی اکیپ های گشت و بازرسی آب های زیرزمینی شهرستان سنندج یک دستگاه تراکتور حفاری در نایسر شناسایی و توقیف شد.

قاچاقچی سوخت به پرداخت بیش از چهار میلیارد ریال محکوم شد

عصر کرد - سنندج - مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کردستان گفت: پرونده فردی که از طریق یک دستگاه کامیون کشنده تانکردار 32 هزار لیتر نفتگاز را قاچاق کرده بود در تعزیرات حکومتی رسیدگی و متخلف به پرداخت چهار میلیارد و 369 میلیون و 88 هزار ریال جزای نقدی محکوم شد.

تسهیلات کم‌بهره لازمه رونق مهارت آموزی است

عصر کرد - سنندج - مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای کردستان گفت: سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بخش مهارت آموزی با پرداخت تسهیلات کم‌بهره رونق می‌گیرد.

مردم صاحبان اصلی منابع طبیعی هستند

عصر کرد - رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، گفت: اصلی‌ترین وظیفه سازمان جنگل‌ها حفظ پوشش گیاهی است و برای حفظ این منابع ارزشمند نیازمند مشارکت مردم هستیم.

کاهش کیفیت آب سنندج

عصر کرد - تغییر کیفیت آب آشامیدنی در سنندج، سبب گلایه شهروندان شده و نگرانی مردم برخی مناطق این شهر را در پی داشته و این در حالی است که مسوولان متولی می‌گویند مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

طرح های آبخیزداری در قروه مورد بازدید قرار گرفتند

عصر کرد - قروه- طرح های آبخیزداری قروه در راستای بررسی مشکلات و تأکید بر تسریع در روند اجرایی پروژه ها مورد بررسی قرار گرفتند و در انتظار رونق برای توسعه بهتر هستند.

اجرای طرح حمایت از جنگل‌های زاگرس/100 هزار هکتار نهال کاری می‌شود

عصر کرد - رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: امسال 85 تا 100 هزار هکتار از منطقه زاگرس در قالب طرح جامع حمایت از جنگل‌های زاگرس از سوی منابع طبیعی نهال‌کاری می‌شود.

قبوض کاغذی گاز حذف می شود/ارسال صورتحساب بوسیله پیامک

عصر کرد - سنندج - مدیرعامل شرکت گاز کردستان از حذف قبوض کاغذی گاز از اوایل آذر ماه امسال خبر داد و گفت: با راه اندازی سامانه پیامکی صورتحساب مشترکین از طریق پیامک برای آنان ارسال می شود.

بارش پراکنده باران تا دوشنبه ادامه دارد/کاهش شش درجه ای دمای هوا

عصر کرد - سنندج – براساس آخرین پیش بینی های اداره کل هواشناسی کردستان و با توجه به بررسی و تحلیل آخرین نقشه ها و مدل های پیش یابی تا صبح دوشنبه شاهد بارش پراکنده باران در استان خواهیم بود.

بیش از 10 درصد جمعیت سقز سالمند هستند

عصر کرد - سنندج - رئیس اداره بهزیستی سقز گفت: بیش از 10 درصد جمعیت 226 هزار نفری این شهرستان سالمند هستند که از این لحاظ بیشترین تعداد سالمندان استان را داریم.

ساير مطالب

بیش از 11 هزار کیلومتر شبکه گازرسانی در کردستان اجرا شد

تعامل پلیس و اصناف باعث ایجاد امنیت در بازار شده است

تلاش در راستای توسعه فرهنگی کردستان در اولویت قرار دارد

44 باند قاچاق کالا طی سال جاری در استان کردستان متلاشی شد

اصناف در برقراری امنیت و آرامش روانی بازار نقش مهمی دارند

فراخوان شرکت در اولین همایش ملی مریوان شناسی منتشر شد

همکاری مردم در اجرای طرح های عمرانی باعث آبادانی روستاها می شود

رسانه ها پیشگام در مدیریت بحران/اعتماد مردم سرمایه اصلی مهر است

44 باند قاچاق کالا در سال جاری در استان کردستان متلاشی شد

تعامل پلیس و اصناف باعث ایجاد امنیت بر بازار شده است

طرح شهرداری سنندج برای ساماندهی دستفروشان مناسب نیست

بانک اطلاعاتی برای افراد پر خطر در کردستان تشکیل شده است

اطلاع رسانی لازم برای مشمولان نظام وظیفه عمومی صورت گیرد

ضرب و جرح بالاترین میزان جرم در استان کردستان است

مراکز مشاوره قبل از طلاق میان 25 درصد زوجین سازش ایجاد کردند

اعمال تحریم‌ها علیه ایران موجب ایستادگی و همدلی بیشتر مردم شد

غیبت مشمولان سربازی محرومیت های اجتماعی را برای آنان بدنبال دارد

حضور مداوم مردم در صحنه اقتدار نظام را به جهانیان نشان داده است

کام تلخ کتاب دوستان کردستانی در نمایشگاه کتاب

23 پرونده متقاضیان تغییر کاربری اراضی، بررسی و تعیین تکلیف شد

ارائه خدمات در دادگستری کاملا الکترونیکی می شود

امنیت و معیشت مردم باید همواره موردتوجه مسئولان باشد

نمایش «عطف به سبز» در قروه به روی صحنه می رود

13هزار نفر سالمند در بیجار زندگی می کنند

رشد 130 درصدی جرائم فضای مجازی در کردستان

هزار نفر سالمند در بیجار زندگی می کنند

موکب‌های اربعین حسینی در کردستان باید مردمی مدیریت شوند

نیروی انتظامی جلوه ای از تعهد،ایثار وشهادت در راه نظام است

پارک های سنندج به ست ورزشی و بازی کودکان مجهز می‌شوند

راه تقرب الهی مطالعه و عمل به زندگینامه شهدا است

فراخوان برای اهدای زندگی در همایش اندیشه‌ها

همکاری دانشگاه ها عاملی در تسهیل و تسریع روند توسعه گردشگری است

ارتقاء کیفیت تولیدات داخلی بهترین اقدام برای توسعه کشور است

الفبای مشترک و واحدی برای زبان کردی وجود ندارد

نبود زیرساخت و ضعف در اطلاع رسانی چالش های اصلی گردشگری هستند

تخریب یک واحد منزل مسکونی در قروه بر اثر نشت گاز

افزایش 176 درصدی کشفیات در قروه/ پیشگیری در اولویت است

نخستین کتاب آمارنامه شهر سنندج منتشر شد

788 سایت مخابراتی در کردستان نصب است

نخستین آمارنامه شهر سنندج منتشر شد

سه طبقه منزل مسکونی غیر مجاز در دگایران سنندج تخریب شد

تصادف زنجیره‌ای در محور بانه - سقز 11 مصدوم برجا گذاشت

چهار صیاد متخلف در سقز دستگیر شد

تأکید بر ایجاد نشاط در جامعه/سالمندان نیازمند رفاه هستند

مردم حق مطالبه کیفیت کالا را دارند

بستن مرزها اقتصاد را درمان نمی کند

کردستان در حوزە فرهنگ و هنر سرآمد استان‌های کشور است

کمک های خیرین به نیازمندان کردستانی 34 درصد رشد داشته است

بهره گیری از ظرفیت های گردشگری عامل توسعه و پیشرفت کردستان است

اجرای طرح های امنیتی، انتظامی و ترافیکی در کردستان موفق بوده است

نظارت بر خدمات ارائه شده به زائرین در کردستان با جدیت دنبال شود

مقابله باتهدیدات دشمن نیازمند تربیت انسانهای آگاه و بصیر است

نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان آغاز به کار کرد

وجود 1500پروژه نیمه تمام در کردستان/همدلی و آرامش لازمه توسعه است

کردستان آماده پذیرایی از زائران اربعین حسینی است

سه طبقه منزل مسکونی غیرمجاز در سنندج تخریب شد

پنج طرح گردشگری در کردستان به بخش خصوصی واگذار می شود

نیمی از کشفیات قاچاق سلاح در بیجار سلاح های جنگی است

رویکرد بانک ها در پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان تغییر کند

توسعه واحدهای تولیدی کردستان نیازمند تسهیلات مناسب است

29 میلیارد تومان تسهیلات توسط صندوق امداد ولایت کردستان پراخت شد

مدیران مشکلات کشاورزان و تولیدکنندگان کردستان را جدی بگیرند

نیمی از کشفیات قاچاق در بیجار سلاح های جنگی است

پوران درخشنده داور چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم سلیمانیه شد

واژگونی تانکر حامل بنزین سوپر در محور سنندج به سروآباد

اختصاص یک دستگاه اتوبوس برای راه اندازی کتابخانه سیار در سنندج

احداث 12 موکب در کردستان/ستاد استانی اربعین تشکیل شد

واکسیناسیون طیور بومی علیه بیماری نیوکاسل در کردستان انجام شد

حس تعلق‌ خاطر از گسترش آسیب‌ در حاشیه شهر جلوگیری می‌کند

1225 روستای کردستان به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل هستند

سرپرست معاونت روابط عمومی واموربین‌الملل استاندارکردستان منصوب شد

رشد و بالندگی هر جامعه در گرو برنامه‌ریزی برای کودکان است

بهتاش خانی آباد مدیرکل جدید پزشکی قانونی کردستان شد

نقش پزشکی قانونی در تحقق عدالت ملموس است

سالانه 28 کارگاه آموزشی پیش از طلاق در کردستان برگزار می‌شود

پراکنده‌کاری چالش تحقق اهداف برنامه‌ کاهش آسیب اجتماعی است

مشق احسان فرصتی برای کاهش وابستگی به لذت‌های دنیوی است

یک دستگاه اتوبوس برای راه اندازی کتابخانه سیاردرسنندج اختصاص یافت

آتش‌نشانی قروه امسال 587 ماموریت انجام داد

بیش از 6 هزار حلقه چاه کشاورزی غیرمجاز در کردستان وجود دارد

474 حلقه چاه خانگی در کردستان دارای مجوز است

احیای زندگی بعد از 35 سال جدایی

30هکتار از اراضی ملی به منظور توسعه باغات به منابع طبیعی معرفی شد

1225 روستای کردستان گازدار هستند/280 پروژه گازرسانی در دست اقدام

بیجار پایین ترین نرخ جرایم باندی و سازمان یافته درکردستان را دارد

مدرسه خیرساز روستایی در دیواندره به بهره‌برداری رسید

17 تعاونی جدید در کردستان تشکیل شد

اجرای طرح چشمه تعاون در کردستان آغاز شد

انجام 900عملیات اطفا و امداد ونجات/سنندج صاحب نردبان آتش نشانی شد

آتش نشانی سنندج به زیرساخت های لازم تجهیز شده است

10 میلیارد ریال اعتبار ساخت پلاتوی نمایش سقز تامین شد

79 درصد تماس با آتش نشانی دیواندره مزاحم است

مشکل کمبود و افت فشار آب مناطق شرقی مریوان برطرف شد

شرایط و وضعیت تنیس روی میز در استان کردستان موجب نگرانی است

فرهنگسازی و آموزش اولویت پلیس/رسانه ها در پیشگیری نقش دارند

عشق به اهل بیت پیامبر ریشه در ایمان و اعتقادات اهل سنت دارد

سادات به عنوان الگوهای جامعه باید به صفات حمیده ملبس باشند

2700 دانش آموز کردستانی همیار طبیعت هستند

دبیرخانه سادات در مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور راه اندازی می شود

خدمات توانبخشی به 240 دانش آموز با نیازهای ویژه استان ارائه شد

12 درصد جمعیت سقز زیر پوشش خدمات کمیته امداد هستند

دستگیری 9 نفر از گردانندگان کانال اعمک/تحقیقات قضایی ادامه دارد

دستگیری 9 نفر از عوامل کانال "اعمک"

میزان کشف سوخت قاچاق در کردستان 108 درصد افزایش یافت

9 گرداننده کانال تلگرامی اعمک بازداشت موقت هستند

900 عملیات امداد و نجات و اطفاء حریق توسط آتش نشانان سنندجی انجام شد

کاهش 28 درصدی تصادفات منجر به فوت در کردستان

160 عدد کارت سوخت هوشمند در کردستان مسدود شد

آتش‌نشانان سنندجی شعله‌های 548 حریق را خاموش کردند

44 باند قاچاق کالا در استان کردستان منهدم شدند

فلسفه وجودی دستگاه‌های اجرایی و کارکنان دولت خدمت به مردم است

هراس دشمن از وحدت مسلمانان/همه آزادیخواهان در اربعین شرکت می کنند

حرکت صحیح سیستم اداری روند توسعه کشور را تسریع می کند

برنامه‌ریزی مناسب واولویت بندی پروژه‌ها موجب توسعه کردستان می شود

فلسفه وجودی دستگاه‌های اجرایی و کارکنان دولت خدمت بە مردم است

ایجاد منطقه آزاد تجاری کردستان با جدی توسط مدیران پیگیری شود

باشگاه دانشجویان ایسنا

گلزار شهدای سنندج عطرافشانی شد

دشمنان درصدد تغییر افکار مردم هستند/ رسالت سنگین بازاریان و اصناف

164 هکتار از عرصه های طبیعی کردستان رفع تصرف شد

سد عباس آباد بانه قربانی گرفت

تولید و عرضه محصولات فرهنگی فاخر اولویت حوزه هنری است

تمامی ظرفیت ها برای توسعه کردستان به کارگیری می شوند

ایجاد طرحهای زیرساختی و اشتغالزا در شهرستان سروآباد در اولویت است

طرح کوشا در مدارس ابتدایی مطابق با نیازهای ویژه استان اجرا می شود

آتش نشان سنندجی مسیر سنندج – تهران را با دوچرخه رکاب می زند

10 درصد جمعیت کردستان ذینفع مصوبات جلسه اشتغال هستند

تسهیل در واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی ضروری است

سه هزار خانوار جدید تحت پوشش کمیته امداد کردستان قرار می گیرند

عمارت متوسل شهر سنندج به بخش خصوصی واگذار شد

سالانه 25درصد به شمارخانوارهای تحت پوشش کمیته امداد افزوده می شود

مراجعه 1570 کردستانی به مراکز اهدای خون در دهه اول محرم

5 واحد تجاری - مسکونی غیرمجاز در نواحی منفصل شهری سنندج تخریب شد

قمه‌زنی در کردستان به صفر رسیده است

اسکان بیش از 215 هزار نفر روز در مراکز اقامتی آموزش و پرورش کردستان

هوای کردستان خنک‌تر می‌شود

26 هزار قلم تجهیزات ورزشی در مدارس کردستان توزیع می‌شود

اعتیاد در دنیای تحصیل کردگان!

اردوی جهادی در روستاهای بانه برگزار شد

جلوگیری از ساخت و ساز های غیر مجاز در سنندج ضروری است

40 درصد از اراضی محدوده شهر سنندج اوقافی است

افزایش دمای 3 درجه‌ای طی روزهای آینده در کردستان

رفتار قاطعانه: مفهوم قاطعیت در رفتار با فرزند چیست؟

پنجمین رویداد تاک شو در جهاددانشگاهی کردستان برگزار شد

فعالیت 18 مرکز پیوند سلول‌های بنیادی خون ساز در کشور

مراسم شب خاطره ماموستا شیخ الاسلام برگزار شد

سروآباد لرزید

شهرداری سنندج 80 میلیارد ریال از مطالبات پیمانکاران را پرداخت کرد

والدین کلاس اولی ها بخوانند

مصدومیت دو نفر در پی زلزله سروآباد