عصر کرد

آخرين مطالب

علمي

انجام بیولوژیک و آبخیزداری در بیش از 7 هزار مراتع کردستان

عصر کرد - ایسنا/کردستان معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان، گفت: امسال در سطح بیش از هفت هزار و 600 هکتار، عملیات بیولوژیکی آبخیزداری، بذرکاری، بذر پاشی و کپه کاری در 10 شهرستان استان انجام شده است و انتظار می رود تا پایان آذر ماه سال جاری این عملیات به اتمام برسد.

2015 دانش آموز پایه اول ابتدایی در کردستان دیرآموز هستند

عصر کرد - سنندج - رییس آموزش و پرورش استثنایی کردستان گفت: براساس آخرین آمار در سال تحصیلی جاری 2 هزار و 15 نفر از نوآموزان پایه اول ابتدایی دیرآموز بوده و در مدارس عادی و کنار سایر دانش‌آموزان مشغول به تحصیل هستند.

مقام و جایگاه زن در تحکیم بنیان خانواده بسیار کلیدی و اساسی است

عصر کرد - دهگلان - روحانی مستقر روستای قروچای شهرستان دهگلان گفت: مقام و جایگاه زن در تحکیم بنیان خانواده بسیار کلیدی و اساسی است و باید بانوان با مفاهیم علمی اصول و ارزش‌های اسلامی و مذهبی آشنا شوند.

تورهای یک روزه با هدف آشنایی دانشجویان با کار و تولید برگزار می شود.

عصر کرد - ایسنا/کردستان عضو تعاونی مصرف کارکنان دولت در کردستان گفت: تورهای یک روزه ترویجی آموزشی با همکاری دانشگاه رازی کرمانشاه و جهاد دانشگاهی و اداره کل تعاون، کار و رفاه استان کردستان برای دانشجویان برگزار شد.

مطالعات کُردی را به جایگاه اصلی خود می رسانیم

عصر کرد - ایسنا/کردستان رئیس پژوهشکده کردستان‌شناسی دانشگاه کردستان، در خصوص رسالت اصلی پژوهشکده کردستان‌شناسی گفت: عرف مطالعات کُردی با اقتدا به زبان و ادب کُردی، حوزه دین و آیین وفولکلور کُردی است اما خوشبختانه پژوهشکده کردستان‌شناسی از این حوزه‌ها خارج و به طور کل جامعه را مورد توجه قرار داده‌است.

جنبش دانشجویی باید در دانشگاه ها ادامه دار باشد

عصر کرد - ایسنا/کردستان رئیس جامع دانشگاه علمی کاربردی کردستان، گفت: دانشجویان جنبش دانشجویی را باید در دانشگاه ها ادامه دار کرده و نگاه جامعی به مسائل کشور داشته و همچنین از مسائل جزئی نگری به دور باشند.

اجرای عملیات بیولوژیک مراتع کردستان 84 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است

عصر کرد - ایسنا/کردستان رییس اداره مرتع و امور بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان، گفت: اجرای عملیات بیولوژیک مراتع استان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و طرح بوم سازگان زاگرس اجرا و به طور متوسط 84 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

آنفلوآنزا در کمین افراد پرخطر / داروی آنفلوآنزا به میزان کافی موجود است

عصر کرد - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان، گفت:این آنفلوآنزا برای افراد پرخطر از جمله کودکان زیر 2 سال ، افراد سالمند و زنان باردار بخصوص سه ماه دوم و سوم، بیماران قلبی و ریوی و افرادی که سیستم بدنی ضعیفی دارند بسیار خطرناک است.

چگونه به چیزهای عجیب بیندیشیم؟

عصر کرد - ایسنا/کردستان همیشه کسانی هستند که با موهای سیخ شده و چشمانی گرد، خیره به آسمان شب یا در تودرتوهای اتاقی تاریک، با تجربه ای وصف ناپذیر مواجه شده‌اند و هربار از خود پرسیده‌اند: " آیا واقعی بود؟"

اثربخشی یک کار پژوهشی در گرو معرفی آن به جامعه است

عصر کرد - سنندج - استاندار کردستان گفت: زمانی یک کار پژوهشی می ‌تواند اثرگذاری مطلوبی در جامعه داشته باشد که عموم جامعه، الگوهای پژوهشی را بشناسند و به نوجوانان و جوانان خود معرفی کنند.

عملیات بیولوژیک مراتع کردستان 84 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

عصرکرد- رییس اداره مرتع و امور بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: اجرای عملیات بیولوژیک مراتع استان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و طرح بوم سازگان زاگرس اجرا و بطور متوسط 84 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

آنفلوآنزا، علائم و روش های پیشگیری را بهتر بشناسیم

عصر کرد - ایسنا/کردستان متخصص اپیدمیولوژی، دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با اشاره به علائم آنفلوآنزا و اینکه چگونه قابل پیشگیری و درمان است، گفت: آنفلونزا یک بیماری ویروسی دستگاه تنفس است که بینی، دهان و ریه افراد مبتلا را درگیر می‌کند.

دستگاه‌های اداری کردستان در پیشگیری از آنفلوانزا با علوم پزشکی همکاری کنند

عصر کرد - سنندج - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: با توجه به فصل شیوع آنفلوانزا و مشاهده مواردی از این بیماری در این استان، همه دستگاه‌های اداری و اجرایی برای پیشگیری از شیوع این بیماری موظف به همکاری با دانشگاه علوم پزشکی هستند.

آنفلوآنزا، علائم و پیشگیری آن را بهتر بشناسیم

عصر کرد - ایسنا/کردستان متخصص اپیدمیولوژی، دانشکده پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با اشاره به علائم آنفلوآنزا و اینکه چگونه قابل پیشگیری و درمان است، گفت: آنفلونزا یک بیماری ویروسی دستگاه تنفس است که بینی، دهان و ریه افراد مبتلا را درگیر می‌کند.

آنفلوآنزا چیست چه علائمی دارد و چگونه قابل پیشگیری و درمان است

عصر کرد - ایسنا/کردستان متخصص اپیدمیولوژی، دانشکده پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با اشاره به علائم آنفلوآنزا و اینکه چگونه قابل پیشگیری و درمان است، گفت: آنفلونزا یک بیماری ویروسی دستگاه تنفس است که بینی، دهان و ریه افراد مبتلا را درگیر می‌کند.

نهادینه سازی مهارت های زندگی راهبرد اصلی در آموزش دانش آموزان با نیازهای ویژه است

عصر کرد - ایسنا/کردستان رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان، نهادینه سازی مهارت‌های زندگی را راهبرد اصلی در نظام آموزشی و تربیتی دانش آموزان با نیازهای ویژه عنوان کرد.

طرح مهارت‌ زندگی در 88 مدرسه استثنایی کردستان اجرا می‌شود

عصر کرد - سنندج - رئیس‌آموزش و پرورش‌ استثنایی‌ کردستان از آغاز اجرای طرح یک روز با مهارت‌های زندگی در 88 مدرسه با نیازهای ویژه این استان به منظور آشنایی دانش آموزان با اینگونه مهارت‌ها خبر داد.

سه نفر در کردستان قربانی بیماری آنفلوآنزا شدند

عصر کرد - سنندج - مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به شناسایی 34 بیمار مبتلا به بیماری آنفلوآنزا در این استان گفت: تاکنون سه نفر بر اثر ابتلا به این بیماری فوت شده‌اند.

با انتخاب کتاب "بیشعوری" راه را اشتباه نمی روید

عصر کرد - ایسنا/کردستان کتاب "بیشعوری" کتابی است مختص به بیشعوری که در قالب طنز نوشته شده و این خود مساله بسیار مهمی است و با انتخاب این کتاب دست‌کم راهنمای خوبی انتخاب کرده‌اید و راه را عوضی نرفته‌اید.

مسائل کاربردی کردستان دراولویت برنامه های هفته پژوهش قرار می گیرد

عصر کرد - سنندج - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان گفت: امسال برنامه های هفته پژوهش از کارهای کلیشه ای و تکراری خارج می شود و مسائل مهم و کاربردی استان در اولویت قرار می گیرد.

برندسازی نیازمند خلاقیت است/ارزش کسب و کارها به کارخانه‌ها نیست

عصر کرد - عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی کردستان، با بیان اینکه برندسازی نیازمند خلاقیت است، گفت: برند سازی هویت، شخصیت و یک ذهنیت پایدار برای مصرف کنندگان به وجود می‌آورد که می‌تواند یک محصول و سازمان را از سایرین متمایز و متفاوت کند.

جای خالی تولید خدمات فناوری و ارتباطی در کردستان

عصر کرد - سنندج - اقتصاد دیجیتال در چند بخش تعریف می شود ولی عمده درآمد حاصل از فعالیت‌های این حوزه در استان کردستان به حوزه ارتباطات اختصاص دارد و با توجه به مصرف 100 درصدی جمعیت استان از خدمات ارتباطی و فناوری، جای تولید این حوزه خالی است.

گیاهان دارویی ظرفیتی برای مدیریت صحیح آب است

عصر کرد - ایسنا/کردستان مدیر پژوهش جهاددانشگاهی گفت: یکی از راه‌های ایجاد بازار برای تولیدات کشاورزی، راه‌اندازی صنایع فراوری محصولات گیاهان دارویی است، لذا با تغییر الگوی کشت به سمت محصولات با مقاومت بالاتر نسبت به کم آبی می‌توان گامی در راستای مدیریت صحیح مصرف آب و افزایش بهره‌وری برداشت.

برگزاری اولین رویداد استارت آپ ویکند صنایع پوشاک غرب کشور در کردستان

عصر کرد - ایسنا/کردستان مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان، از برگزاری اولین رویداد استارت آپ ویکند صنایع پوشاک الگوی دوخت ( اسپاد ) غرب کشور در آذرماه سال جاری در استان کردستان خبر داد.

492 دانشجوی غیر ایرانی در دانشگاه کردستان در حال تحصیل است

عصر کرد - ایسنا/کردستان مدیر روابط عمومی بین‌الملل در دانشگاه کردستان، گفت:در سال 94 پذیرش دانشجوی بین‌المللی را با رشد بسیار سریع آغاز کردیم که در حال حاضر 492 دانشجوی غیر ایرانی در دانشگاه کردستان در حال تحصیل است.

سه هزار دانشجوی خارجی در رشته پزشکی دانشگاه‌های کشور تحصیل می‌کنند

عصر کرد - سنندج - مدیرکل امور دانشجویان غیرایرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: سه هزار دانشجو در دانشگاه‌های علوم پزشکی و هشت هزار دانشجو هم در دانشگاه آزاد اسلامی کشورمان مشغول به تحصیل هستند.

4 درصد از دانشجویان دانشگاه کردستان بین‌المللی هستند

عصر کرد - ایسنا/کردستان مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: 4 درصد از دانشجویان دانشگاه کردستان بین‌المللی هستند که این آمار نباید موجب توقف دانشگاه شود.

دولت برای حمایت ازشرکت‌های استارت‌آپی ودانش بنیان اهتمام جدی دارد

عصر کرد - سنندج - معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: حمایت از شرکت های استارت آپی و دانش بنیان از سوی دولت به صورت جدی انجام گرفته و در راستای رفع مشکلات پیش روی این حوزه تلاش جدی دارد.

نپیوستن ایران به FATF فرایند توسعه کشور را دچار مشکل می‌کند

عصر کرد - سنندج - استاد علوم سیاسی دانشگاه کردستان گفت: عدم الحاق ایران به گروه ویژه اقدام مالی(FATF)، عواقب زیانباری برای نظام مالی و بانکی کشور دارد و فرآیند عمومی توسعه را دچار مشکل می‌کند.

اختتامیه مرحله منطقه‌ای هشتمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان ایران در کردستان

عصر کرد - ایسنا/کردستان هشتمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان ایران که به همت جهاد دانشگاهی در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد در روز دوشنبه 20 آبان98 با برپایی مراسم اختتامیه به پایان رسید.

اخلاق مداری از اصول مناظرە دانشجویی است

عصر کرد - ایسنا/کردستان رئیس دانشگاە کردستان گفت: مناظرات باید اخلاق محور باشد و موجب تقویت روحیە انتقاد پذیری و بالارفتن آستانەی تحمل شرکت کنندگان باشد.

اخلاق مداری از اصول مناظرە دانشجوی است

عصر کرد - ایسنا/کردستان رئیس دانشگاە کردستان گفت: مناظرات باید اخلاق محور باشد و موجب تقویت روحیە انتقاد پذیری و بالارفتن آستانەی تحمل شرکت کنندگان باشد.

محققان مرکز تحقیقات آموزش کشاورزی کردستان 80 مقاله آی اس آی منتشر کردند

عصر کرد - سنندج - رئیس مرکز تحقیقات آموزش کشاورزی و منابع طبیعی کردستان گفت: محققان این مرکز 80 مقاله «آی اس آی» در حوزه های مختلف منتشر کردند که موجب کسب جایگاه چهارم کشوری برای کردستان در سامانه علم سنجی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور شد.

راه‌اندازی شعبه جدید دانشگاه جامعه المصطفی در کردستان

عصر کرد - ایسنا/کردستان نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان، به فعالیت دانشگاه جامعه المصطفی به‌عنوان یک ظرفیت بین‌المللی اشاره و عنوان کرد: در راستای بهره‌گیری بیشتر کشورهای منطقه از فعالیت این دانشگاه به‌زودی شعبه جدیدی در استان کردستان راه‌اندازی می‌شود.

مناظره‌ دانشجویی راهی برای تعامل مسالمت آمیز است

عصر کرد - ایسنا/کردستان یکی از استاد دانشگاه کردستان گفت: صرف نظر از عنوان گزاره‌ها آنچه که حائز اهمیت است چالش برانگیزگی گزاره‌ها است تا بتوان نقطه نظرات متفاوت را برای آنها در نظر گرفت.

دانشجویان امروزی منفعل هستند/مناظرات در توسعه کشور نقش مثبت دارند

عصر کرد - ایسنا/کردستان به گفته یکی از اساتید جامعه‌شناسی دانشگاه آزاد، امروزه دانشجویان در دانشگاه‌ها به نسبت گذشته بسیار منفعل هستند و فعالیت‌های علمی کمتری در دانشگاه‌ها دیده می شود.

ظریف: راه مذاکره باز است

عصر کرد - وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، گفت: راه مذاکره درباره حفظ برجام، باز است و ایران بر اساس نقض حقوق خود بر اساس برجام، گام چهارم کاهش تعهدات خود را برداشته است

مسابقات منطقه‌ای مناظره دانشجویان در دانشگاه کردستان آغاز شد

عصر کرد - سنندج - هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران با حضور 16 تیم دانشجویی از دانشگاه‌های استان‌های غرب و شمالغرب کشور روز شنبه در تالار مولوی دانشگاه کردستان آغاز شد.

هفت عادت مردمان موثر

عصر کرد - ایسنا/کردستان آیا می‌دانستید انسان های موفق از پایان شروع می‌کنند؟ این یکی از هفت عادت انسان های موفق و موثر است.

ساير مطالب

اولین همایش بین المللی گردشگری و توسعه در دانشگاه کردستان برگزار می شود

آسیب شنوایی شایع ترین معلولیت پنهان در جامعه است

افزایش 2 برابری ظرفیت پذیرش دانشجو دانشگاه کردستان

از ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی در راستای توسعه کردستان استفاده شود

سرانه آموزشی دانشگاه های کردستان بسیار کم است/دانشکده صنعت و معدن قروه نیازمند حمایت بیشتر

بازدید وزیر علوم از پروژه های دانشگاه کردستان

افزایش رشته های علمی کاربردی در استان ها را حمایت می کنیم

وعده مثبت وزیر علوم برای راه اندازی مقطع ارشد رشته زبان و ادبیات کردی

بودجه دانشگاه کردستان افزایش یابد

بومی گزینی؛ تحمیل بار مضاعف بر دوش دانشگاه کردستان

ورود دانشگاه به توسعه دانش بنیان از نیازهای ضروری کردستان است

عقب ماندگی مفرط آموزش عالی در کردستان نیازمند دید عدالت محورانه است

پذیرش دانشجوی خارجی برنامه جدی وزارت علوم در سراسر کشور است

دانشگاه کردستان تا پایان امسال بیش از هزار دانشجوی خارجی پذیرش می‌کند

رشته های علوم پایه از حضور افراد نخبه خالی می شود

جذب اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه کردستان در وزارت علوم

ارائه رشته های شغل محور هدف اصلی دانشگاه علمی کاربردی است

شرکت 23 دانشگاه کشور در سومین کارگاه ملی رباتیک دانشگاه کردستان

حرفه مورد علاقه توام با چاشنی خلاقیت عامل موفقیت شما خواهد بود!

ثبت نام بیش از 267 هزار دانش آموز کردستانی برای سال تحصیلی جدید

وزارت علوم برای کیفی سازی آموزش عالی برنامه جدی داشته باشد

رباتیک؛ علمی که در زندگی جاری می شود

4 همایش بین المللی در دانشگاه کردستان برگزار می‌شود

طرح مهارت آموزی بنیاد علوی در مدارس کردستان اجرا می‌شود

مرکز زبان دانشگاه کردستان به عموم مردم خدمات ارائه می‌دهد

ثبت نام بیش از 280 هزار دانش آموز کردستانی برای سال تحصیلی جدید

مهمترین رسالت پروژه مهر، آماده‌‌سازی مدارس برای بازگشایی است

اجرای طرح مداخله به هنگام برای 700 نوآموز دیرآموز پیش دبستانی کردستان

مانور نمادین بازگشایی در مدارس کردستان برگزار شد

ارجاع بیش از 6 هزار نوآموز کردستانی به مرحله تخصصی سنجش

مسابقات منطقه ای مناظره دانشجویی در کردستان برگزار می شود

26 هزار قلم تجهیزات ورزشی به مدارس کردستان ارسال شد

مرکز درمانی سلول های بنیادین در کردستان راه اندازی می شود

تعادل، در ارتقای سیاست های پژوهشی دانشگاە کردستان امری ضروریست

کاهش اضطراب در دانش آموزان با نیازهای ویژه

اساتید ایرانی دانشگاه‌های معتبر جهان در کردستان تدریس می‌کنند

افزایش 2 برابری ظرفیت پذیرش دانشجو دانشگاه کردستان

12 هزار و 145 کلاس درس در کردستان آماده حضور دانش آموزان است

تلفیق دیرآموزان یکسان سازی عدالت آموزشی است

ارائه خدمات رایگان به 121 دانش آموز طیف اُتیسم

والدین کلاس اولی ها بخوانند

مرکز درمانی سلول های بنیادین در کردستان راه اندازی می شود

26 هزار قلم تجهیزات ورزشی به مدارس کردستان ارسال شد

ارجاع بیش از 6 هزار نوآموز کردستانی به مرحله تخصصی سنجش

پنجمین رویداد تاک شو در جهاددانشگاهی کردستان برگزار شد

مسابقات منطقه ای مناظره دانشجویی در کردستان برگزار می شود

1338 کارآموز کردستانی جذب طرح مهارت ‌آموزی شدند

سالاد کسب و کار با سس موفقیت

اجرای طرح مداخله به هنگام برای 700 نوآموز دیرآموز پیش دبستانی کردستان

مانور نمادین بازگشایی در مدارس کردستان برگزار شد

عملیات بیولوژیک آبخیزداری درهشت هزارهکتار ازمراتع کردستان اجرا شد

فرمانده کل سپاه : نمی‌ گذاریم مردم در سختی باشند

مهمترین رسالت پروژه مهر، آماده‌‌سازی مدارس برای بازگشایی است

280 هزار دانش آموز کردستانی برای سال تحصیلی جدید ثبت نام کردند

ثبت نام بیش از 280 هزار دانش آموز کردستانی برای سال تحصیلی جدید

کمبود کتاب‌های درسی در استان کردستان وجود ندارد

دستور ویژه رئیسی درباره احکام برخی پرونده‌ ها

مرکز زبان دانشگاه کردستان به عموم مردم خدمات ارائه می‌دهد

اعزام تیم رباتیک دانش آموزی بیجار به مسابقات ربوکاب مالزی

طرح مهارت آموزی بنیاد علوی در مدارس کردستان اجرا می‌شود

سردار سلامی : آرزوی ترامپ چند دقیقه مذاکره با ایران است

4 همایش بین المللی در دانشگاه کردستان برگزار می‌شود

برنامه های علمی جهاددانشگاهی مورد حمایت قرار می گیرد

2700 دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی کردستان مشغول به تحصیل هستند

رباتیک؛ علمی که در زندگی جاری می شود

ثبت نام بیش از 267 هزار دانش آموز کردستانی برای سال تحصیلی جدید

حرفه مورد علاقه توام با چاشنی خلاقیت عامل موفقیت شما خواهد بود!

حرفه مورد علاقه توام با چاشنی خلاقیت عامل موفقیت شما خواهد بود!

شرکت 23 دانشگاه کشور در سومین کارگاه ملی رباتیک دانشگاه کردستان

جذب اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه کردستان در وزارت علوم

کلنگ احداث مدرسه 12 کلاسه شهر اورامان زده شد

رشته های علوم پایه از حضور افراد نخبه خالی می شود

دانشگاه کردستان تا پایان امسال بیش از هزار دانشجوی خارجی پذیرش می‌کند

توزیع نامناسب امکانات، موجب توزیع نا عادلانه پزشکان می شود

کلینیک توسعه روستایی در دانشگاه کردستان راه‌اندازی می‌شود

پذیرش دانشجوی خارجی برنامه جدی وزارت علوم در سراسر کشور است

عقب ماندگی مفرط آموزش عالی در کردستان نیازمند دید عدالت محورانه است

ورود دانشگاه به توسعه دانش بنیان از نیازهای ضروری کردستان است

بومی گزینی بار مضاعفی را به دانشگاه کردستان تحمیل کرد

بودجه دانشگاه کردستان افزایش یابد

وعده مثبت وزیر علوم برای راه اندازی مقطع ارشد رشته زبان و ادبیات کردی

افزایش رشته های علمی کاربردی در استان ها را حمایت می کنیم

40 رشته دکترا به دانشگاه کردستان اضافه می شود

بازدید وزیر علوم از پروژه های دانشگاه کردستان

سرانه آموزشی دانشگاه های کردستان بسیار کم است/دانشکده صنعت و معدن قروه نیازمند حمایت بیشتر

40 رشته دکترا به دانشگاه کردستان اختصاص یابد

تحصیل 10639 دانشجو در دانشگاه کردستان/سرانه دانشجویی ناچیز است

با حضور وزیر علوم؛ دو پروژه جدید در دانشگاه کردستان کلنگ زنی می شود

وزیر علوم: پیشنهاد تغییر مصوبه بومی‌گزینی دانشگاه ها داده شده است

مراکز علمی کاربردی در آینده مورد حمایت بیشتر وزارت علوم قرار می‌گیرد

صرفه جویی 50 درصدی آب با طرح کشت انتظاری سیب زمینی

هوشمندسازی 118 مدرسه حاشیه/دفاتر تسهیلگری نماد مشارکت اجتماعی است

نقش‌آفرینی موثر دانشگاه پیام نور متناسب با نیازهای جامعه

الگوهای تدریس برتر درس جامعه شناسی، اصلاح روش‌های تدریس است

نقش معلم در تحقق اهداف برنامه درسی ملی است

واقعیت مجازی ترس از پرواز را از بین می‌برد

عملیات مکانیکی و بیومکانیکی آبخیزداری در کردستان آغاز شد

شرکت بیش از 25 هزار نوآموز کردستانی در برنامه ملی سنجش

فارغ التحصیلی بیش از 3000 نفر در دانشگاه آزاد بیجار

اولین دوره آموزشی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان برگزار شد

اولین دوره آموزشی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان برگزار شد

ارائه خدمات در بیمارستان های کردستان الکترونیکی می‌شود

جهاددانشگاهی با اتکا به توان داخلی امورات مهمی را به نتیجه رسانده است

نتایج اولیه کنکور چهارشنبه اعلام می‌شود

پرورش حشرات مفید برای کنترل آفات در مزارع کردستان

جهاددانشگاهی به دانش‌بنیان کردن جامعه و دانشگاه‌ها ورود کند

دانشمندان 40 سال پیش به درستی تغییرات اقلیمی را پیش‌بینی کرده بودند

جهاددانشگاهی ظرفیت تحقق رونق تولید را دارد

یدک کش مدرک دانشگاهی نباشیم!

به انسان های موفق اطرافتان بیشتر توجه کنید!

کردستان رتبه اول کشور در پوشش تحصیلی مقطع ابتدایی را دارد

قدمی نوبرای غنای کتابخانه کردی/دانشنامه کردستان در مسیر تکامل است

1400 دانش آموز با نیاز ویژه در مدارس استثنایی کردستان ثبت نام می‌کنند

9 نفر از کردستان به مرحله کشوری بزرگترین رقابت قرآنی راه یافتند

21 هزار دانش آموز کردستانی در فرآیند هدایت تحصیلی شرکت می‌کنند

دانشگاه کردستان در بین پنج هزار دانشگاه جهان رتبه 1553 را دارد

هشت هنرجوی فنی و حرفه ای به جشنواره هنرهای تجسمی راه یافتند

غربالگری قریب به 370 هزار نوزاد در کردستان

نیروی با دانش و دارای مهارت اساس توسعه همه جانبه است

تولید 14400 کیلوگرم گندم در هکتار/کشاورز کردستانی رکورد زد

راه های مقابله با گرمازدگی در روزهای گرم تابستان

کسب‌وکار موفق در گرو ایده‌ای ناب

ایران در زمینه تولیدات علوم پزشکی، رتبه 16 دنیا را دارد

"خط" معیار پژوهشگران برای سنجش آغاز تمدن ها بوده است

حشره‌ای که می‌تواند بشریت را از نابودی نجات دهد!

عزت نفس خود را بالا ببرید

درخواست فوری نتانیاهو از اروپا علیه حزب‌الله

ازدواج سفید هنوز یکی از مسائل جامعه ایرانی نیست

تجهیز 3947 مدرسه در کردستان برای سال تحصیلی جدید

پلاسمای کردستان در اتریش دارو می شود

62 دانش آموز صلاحیت جهش به پایه تحصیلی بالاتر را به دست آوردند

ثبت سفارش کتاب‌های درسی دانش آموزان آغاز شد

حمایت از رویدادهای نوآورانه منجر به کسب و کار دانش‌بنیان می شود

ترویج فرهنگ کارآفرینی مهمترین هدف رویدادهای نوآورانه

جهانگیری: می‌خواستند زنجانی‌سازی راه بیاندازند

آغاز رویداد نوآورانه اشتغالزایی حوزه آب در سنندج

نقطه، سرخط…

ضرورت مدیریت توزیع، تجویز و مصرف داروها در شهرستان‌های مرزی

حدود 94 هزار بیمار فشار خونی در کردستان شناسایی شدند

مصرف فرآورده‌های خون در بیمارستان‌های کردستان 11 درصد کاهش یافت

مجوز انتشار 4 نشریه جدید در کردستان صادر شد

واگذاری 4 هزار پورت اینترنت پرسرعت به مشترکان دیواندره‌ای

شرکت بیش از 29 هزار کردستانی در کنکور سراسری

مدیریت اضطراب کنکور در دو روز باقیمانده

تولید و تکثیر هسته های بذری/ارقام جدید کشاورزی معرفی شد

ادای سوگند اولین دانشجویان فارغ التحصیل زبان و ادبیات کردی دانشگاه کردستان

اولین گروه دانشجویان زبان کُردی در دانشگاه کردستان دانش‌آموخته شدند

معرفی نخبگان و مشاهیر باعث ماندگاری فرهنگ یک جامعه می شود

ایران بالاترین ظرفیت ذخیره‌سازی سلولی را در خاورمیانه دارد

بانک خون بندناف رویان بیماران غیرخونی را تحت درمان قرار داده است