عصر کرد

آخرين مطالب

انتقاد از وجود بروکراسی پیچیده در تامین واگن شهرداری تهران

انتقاد از وجود بروکراسی پیچیده در تامین واگن
  بزرگنمايي:

عصر کرد - مدیرعامل شرکت مترو تهران گفت: واگن باید متناسب با مترو هر شهری طراحی شود و به همین دلیل زمانبری خاص خود را دارد.

به گزارش شهر، علی امام، مدیر عامل شرکت مترو تهران درباره سرانجام آزادسازی اوراق مشارکت سال 98 مترو تهران گفت: دو ماه پیش 184 میلیارد تومان و انتهای هفته گذشته نیز سهم دولت آزادسازی و در مجموع 684 میلیارد تومان از سهم هزارمیلیارد تومانی مترو تهران از اوراق مشارکت مترو تاکنون آزادسازی شده است. 
٣ وثیقه دیگر برای پایان آزادسازی اوراق مشارکت سال 98
او درباره آزادسازی باقی مانده سهم مترو و ارائه وثیقه جهت آزادسازی آن گفت: دو مورد از وثائقی که شهرداری ارائه داده در مراحل نهائی است و احتمالا تا نیمه بهمن تایید می‌شود و باقی مانده پول آزاد می‌شود. 
امام در پاسخ به این سوال که آیا با دو وثیقه شهرداری باقی مانده پول آزاد می‌شود گفت: بستگی دارد که بانک آن‌ها را بپذیرد چرا که وقتی وثیقه ارائه می‌شود ارزش آن کاهشی می‌شود و گاهی 50 درصد کمتر از ارزش واقعی به عنوان وثیقه محسوب می‌شود. 
او ادامه داد: احتمالا ملک سومی هم نیاز است که برای تامین وثیقه ارائه شود و احتمالا با این سه ملک پرونده اوراق مشارکت بسته می‌شود. 
مدیرعامل شرکت مترو تهران در پاسخ به این سوال که آیا 10 ایستگاه باقی مانده طبق وعده داده شده تا پایان سال افتتاح خواهند شد گفت: ما زمان زیادی را از دست دادیم چرا که پول اوراق باید در شهریور ماه و در نهایت مهرماه به دست ما می‌رسید، اما قسمت بیشتر پول در آخرین روزهای دی ماه برای ما واریز شده است اما جلسات فشرده‌ای با پیمانکاران در این روزها برگزار کردیم و درخواست کردیم تا جایی که ممکن است کار را فشرده پیش ببرند. 
امام ادامه داد: در تلاش هستیم تا جایی که می‌شود ایستگاهی به سال بعد موکول نشود و امیدواریم تا آخر سال ده ایستگاه باقی مانده تا پایان سال افتتاح شود. 
او افزود: بیشتر افتتاح‌ها در اسفندماه است و تعداد کمتری از ایستگاه‌ها در بهمن ماه افتتاح خواهد شد. 
مدیرعامل شرکت مترو تهران در واکنش به اظهارات رئیس شورای شهر مبنی بر اینکه افتتاح ایستگاه‌ها بدون وارد کردن واگن به خط انگار که پول خود را دور می‌ریزیم، و باید در تامین واگن برای مترو اقدام جدی‌تری کرد گفت: در سال 96 و در برنامه پنج ساله، دولت تامین واگن برای کلانشهرها را به صورت جدی‌تری برعهده گرفت و براساس ماده 48 مقرر شد تا پایان برنامه در سال 1400، دو هزار دستگاه واگن مترویی برای مترو کلانشهرها تامین شود که سهم تهران 1050 واگن است. 
او ادامه داد: مسئولیت تامین واگن‌ها به وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها سپرده شد و مناقصه بین المللی برگزار و اواخر سال 96، واگن‌سازی تهران با شرکای چینی خود برنده آن شد. 
امام با تاکید بر اینکه به جد پیگیر این مساله هستیم گفت: سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها کارفرما است و شهرداری تنها بهره بردار است و منابع مالی نیز از طریق فاینانس و با تعهد دولت تامین می‌شود. متاسفانه روند اداری در داخل کشور خیلی به کندی پیش رفته و هنوز به سرانجام نرسیده است، البته تحریم نیز بی‌تاثیر نبوده است. 
اعتبار اسنادی واردات 630 واگن از چین هنوز باز نشده است
مدیرعامل شرکت مترو تهران افزود: زمانی که این قرار داد بسته شد قرار بود الحاقیه‌ای منعقد شود و این الحاقیه ماه‌هاست که بین طرف چینی و سازمان شهرداری‌ها به نتیجه نرسیده و در نتیجه اعتبار اسنادی پروژه هنوز باز نشده است. در قراردادهای فاینانس، تا زمانی که اعتبار اسنادی باز نشود، قرارداد فعال نمی‌شود و هنوز این اتفاق رخ نداده است. 
او افزود: چیزی به 1400 نمانده است و حتی قرارداد هم هنوز به سرانجام نرسیده است و به نظر می‌آید متاسفانه تا پایان دولت دوازدهم هیچ اتفاق جدی در عرصه تامین واگن رخ ندهد. 
امام ادامه داد: تا سال آینده بدون هیچ شک و شبه‌ای نه تنها 630 واگن بلکه باقی این تعداد دو هزار واگن نیز به نتیجه نمی‌رسد. 
با وجود بروکراسی پیچیده اداری، بدون تحریم هم شرایط تامین واگن تفاوت چندانی نداشت
او گفت: درست است که تحریم بی‌تاثیر نبوده اما اصل مشکل سیستم بروکراسی سنگین و پیچیده‌ای است که داریم، حتی اگر تحریم هم نبود، با این شرایط اداری احتمالا تفاوت چندانی با وضعیت کنونی نداشتیم. 
امام ادامه داد: فارغ از بحث 2 هزار واگن، در سال جاری دو اتفاق افتاده است، شرکت مترو تهران، بعد از جلسات متعدد با شرکت واگن‌سازی تهران تلاش کرد تا قراردادها را به نسبت قراردادهایی که در دوره قبل مدیریت شهری بسته شده بود و عددهای بالایی بود که بنظر می‌آمد منطقی نیست، تعدیل دهد و در نتیجه قراردادها 25 درصد قیمت‌ها تعدیل و قراردادی برای تامین 105 دستگاه آماده شد که امیدواریم در بهمن ماه با حضور شهردار و رئیس سازمان برنامه و بودجه این قرارداد مبادله شود. 
او با اشاره به ظرفیت‌های قانون بودجه برای تامین منابع گفت: در قانون بودجه کل کشور ظرفیت‌هایی وجود دارد و در این زمینه پیگیر تامین منابع هستیم. تبصره 18 و 19 بودجه و ماده 12 قانون حمایت از تولید حمایت‌پذیر از جمله راه‌هایی هستند که پیگیر بهره گیری از آن‌ها هستیم. بعلاوه ظرفیت اوراق مشارکت را نیز استفاده خواهیم کرد. درسال 99، مبلغ 420 میلیارد تومان از اوراق برای تامین واگن اختصاص داده شده است. 
امام ادامه داد: از طرفی تبصره 19 بودجه برای حمایت از مشارکت عمومی-خصوصی در پروژه‌ها است و در آن پیش بینی شده است که اگر سرمایه‌گذاری 70 درصد هزینه را بدهد، دولت 30 درصد آن را تامین می‌کند. در این زمینه برای اولین بار در ماه‌های گذشته از کمیته ماده 27 وزارت کشور مصوبه گرفتیم و اولین نوبت فراخوان شنبه هفته گذشته در روزنامه همشهری چاپ شد و اکنون در فرایند تامین سرمایه گذار هستیم که بتوانیم 105 دستگاه نیز از این طریق تامین کنیم. 
او ادامه داد: اگر این سرمایه‌گذاری به نتیجه برسد باب جدیدی در مترو تهران ایجاد خواهد شد و امیدواریم بتوانیم با مشارکت بخش خصوصی به قرار داد برسیم و 105 دستگاه دیگر را نیز از این طریق به نتیجه برسانیم. 
در یک سال آینده واگن جدیدی به مترو تهران اضافه نخواهد شد
به گزارش ایلنا، امام در پاسخ به این سوال که این 105 دستگاه چه زمانی به ناوگان حمل ونقل پایتخت اضافه خواهد شد گفت: از زمانی که قرارداد بسته شود، واگن‌ها باید 18 ماهه تامین شود و وارد شبکه مترو تهران شود. 
او در واکنش به اینکه بنابراین در یک سال آینده واگن جدیدی به مترو تهران اضافه نخواهد شد گفت: خیر اضافه نخواهد شد. واگن باید متناسب با مترو هر شهری طراحی شود و به همین دلیل زمانبری خاص خود را دارد.

لینک کوتاه:
https://www.kurd-online.ir/Fa/News/176786/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

کسب نشان طلا و برنز مسابقات نقاشی ژاپن توسط 2 کودک کرمانشاهی

چگونه بازیگر شویم (345) /رسیدن به قله موفقیت در بازیگری

قسمت‌های پایانی «پایتخت 6» کی پخش می‌شود؟

آخرین وضعیت شهر هوشمند در کرمانشاه / از الکترونیکی کردن پرداخت کرایه وسایل نقلیه عمومی تا هوشمند سازی و نظارت تصویری

ثبت یک فوتی دیگر بر اثر ابتلا به کرونا در کرمانشاه

مطهری:لاریجانی را اصلح می‌دانستم نمی آمدم | کاندیدای پوششی نیستم

علی مطهری: بدون اطلاع لاریجانی کاندیدا شدم /نیازی به مذاکره با آمریکا درباره برجام نیست /هر جناحی بخواهد از بنده حمایت کند استقبال می کنم

لزوم اهتمام در سرمایه گذاری دستگاه‌های دولتی برای ترویج نماز

فرش گل در بزرگراه‌های کردستان، حکیم و مدرس گسترده شد

قالیباف فردا به کردستان سفر میکند

دانش و اطلاعات به روز نیازمند تشکیل تعاونی است

جریان سازی هنر انقلابی باید سرلوحه کارهای حوزه هنری قرار گیرد

خیران 100 میلیارد تومان به نیازمندان کردستانی کمک کردند

ارائه تسهیلات باروری و ناباروری متناسب با اهداف سلامت در کردستان

اعتراف مستکبران به افول خود

افق های متعالی تری را در گام دوم حرکتی حوزه هنری برای کردستان دیده ایم

پاپ مقصد سفری بعدی خود را مشخص کرد

خبرهای خوش برای رفع مشکلات نایسر سنندج؛ از جذب اعتبار کلان کشوری تا آغاز عملیات عمرانی

علت سفر رئیس مجلس به کردستان اعلام شد

مقصد سفر بعدی پاپ فرانسیس

افتتاح دوسایت جدید تلفن همراه در دهگلان

پاپ مقصد سفر بعدی خود را مشخص کرد

الکترونیکی شدن پرداخت کرایه تاکسی در کرمانشاه از سال آینده

تعیین دستمزد به نشست هفته آینده موکول شد

آخرین وضعیت پرونده «درگیری نماینده و سرباز»

قیمت روز خودرو در 18 اسفند

از تن فروشی اوشین تا رابطه مادر سوباسا با عمویش: پشت پرده ماجراهای غیراخلاقی تلویزیون!

قالیباف فردا به کردستان سفر می‌کند

آغاز توزیع 190 تن مرغ منجمد در کردستان

استودیو صدا و دوبله حوزه هنری کردستان افتتاح شد

فرپلی فوتبالی به سبک بازیکن همه کاره رئال (عکس)

تحویل رایگان کتاب امانتی درب منزل در طرح «کتاب در خانه» در هرسین

صدور 49 میلیارد تومان برگ جریمه طی 11 ماهه سال‌جاری در کرمانشاه

بسیج مهندسین کرمانشاه 2 مقام نخست را در جشنواره مالک اشتر کسب کرد

80 مرکز مثبت زندگی با هدف تجمع خدمات بهزیستی درکرمانشاه افتتاح شد

چگونه بازیگر شویم (345) /رسیده به قله موفقیت در بازیگری

مطهری: لاریجانی اصلح نیست/ کاندیدای پوششی نیستم

الکترونیکی شدن پرداخت کرایه تاکسی در کرمانشاه از سال آینده/ تمام اتوبوس‌های شهر فرسوده‌اند

تمام مسیرهای منتهی به آرامستان‌ کرمانشاه مسدود می شود

رئیس مجلس برای نظارت بر پروژه های معوق به کردستان سفر می کند

اتفاق خوب؛ باشگاه ها صاحب سازمان لیگ می شوند

سفر قالیباف به کردستان با هدف نظارت میدانی بر پروژه‌های معطل مانده انجام می‌شود

رئیس مجلس به کردستان سفر می کند

برترین‎های جشنواره و اردوی ملی عکس بوشهر معرفی شدند

سفر رییس مجلس برای نظارت بر پروژه های معوق کردستان

استقلال صاحب دو‌ سرپرست شد/برادر مجیدی دستیار عبداللهی

پاپ فرانسیس مقصد سفر آتی خود را مشخص کرد

سفر قالیباف به کردستان با هدف نظارت میدانی بر پروژه‌های معطل مانده

حضور سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در کیش

اقدام به خودکشی بعد از قتل دوست صمیمی