عصر کرد

آخرين مطالب

گندم نمای جو فروش مقالات

گندم نمای جو فروش
  بزرگنمايي:

عصر کرد - سنندج - نان، قوت اصلی مردم محسوب می‌شود اما انتقاد و دغدغه‌ای که همواره در زمینه پایین بودن کیفیت نان در کردستان وجود دارد، تاکنون چاره‌ای اساسی برای بهبود کیفیت نان برغم افزایش قیمت آن اندیشیده نشده است.

به گزارش ایرنا نان نقش مهمی در تغذیه ما ایرانیان دارد و همزمان نقش آن روی سفر به فرهنگی تبدیل شده است که ردپای آن را حتی در شعرهای مختلف شاعران و ضرب‌المثل‌های متعدد می‌توان دید. اما نسل جدید نسبت به گذشتگان به نان این قوت مهم بی‌توجه شده، شیوه پخت آن و نحوه استفاده و اسراف‌های زیادی که صورت می‌گیرد همه حاکی از این موضوع است.
شاید یکی از دلایل این بی‌توجهی افزایش کیفیت زندگی، راحتی مردم و افزایش تنوع غذایی در مقایسه با گذشته باشد دیگر این روزها شعر سعدی که "گرسنه را نان تهی، کوفته است" معنای کمتری دارد.
این روزها تعداد نانوایی‌ها افزایش یافته است و کسی زیاد در صف انتظار خریداری نان همچون گذشته‌ها حضور ندارد اما برای اینکه نانی با کیفیت بالا تهیه کنیم باید چند کوچه و خیابان را بگردیم و اگر شانس یار باشد در نزدیکی منزل این نانوایی مدنظر پیدا می‌شود.
کیفیت نان همیشه محل بحث و اختلاف نظر بوده و دلایل مختلفی برای آن مطرح می‌شود حال این کیفیت نان در کردستان دغدغه شده و ناظرین بر نانوایی‌ها به نانوایان خُرده می‌گیرند و افزودنی‌هایی همچون مقدار نمک بالا یکی از مواردی است که ایرادات اصلی به نانوایی‌ها محسوب می‌شود.
برای بحث بیشتر حول محور نان در ابتدا سری به رییس اتحادیه خبازان شهرستان سنندج زدم.

عصر کرد


نانوا حق انتخاب در خرید آرد ندارد
رییس اتحادیه خبازان شهرستان سنندج همانطور که از او انتظار می‌ رفت در مقام دفاع از نانوایان ظاهر ‌شد توپ را به زمین کشاورزان و ادارات جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت ‌انداخت و گفت: تا زمانی که خرید تضمینی گندم وجود داشته باشد کیفیت تغییری نمی‌کند. فروش تضمینی آرد هم اگر ادامه یابد کسی به سمت و سوی افزایش کیفیت نمی‌رود چون از فروش تولیدات خود اطمینان دارند.
ناصر اسدی کیفیت گندم تولیدی استان را پایین می‌داند موضوعی که مورد انتقاد شدید مدیر کل شرکت غله و خدمات بازرگانی کردستان قرار می‌گیرد، اما اسدی معتقد است برای جبران کیفیت پایین گندم و آرد تولیدی استان به دلیل کمبود گلوتن و پروتن آن، از استان‌های دیگر یا خارج از کشور گندم وارد می‌شود و با گندم‌های تولید استان ترکیب می‌شود.
وی گفت: در کشورهایی که شیوه کاشت، داشت و برداشت را تصحیح کردند، تجهیزات، حمل و نقل و نحوه تهیه آرد و امکانات کارخانجات را هم تغییر دادند و ما هم باید به این سمت برویم.
اسدی با بیان اینکه ما حاضریم هزینه حمل گندم وارداتی به استان را متقبل شویم اما از این گندم در کارخانجات استفاده شود افزود: حدود 2 هزار تُن گندم برای 11 کارخانه تولید آرد استان نیاز است اما برخی از این کارخانه‌ها به دلیل هزینه حمل و نقل از تهیه گندم وارداتی امتناع می‌کنند و همچنان شاهد آرد تولیدی با کیفیت پایین هستیم.
وی یادآور شد: عدم همکاری کارخانه‌های تولید آرد، کار نانوایان را سخت می‌کند، از سوی دیگر با اینکه استاندارد ترکیب نمک در همه استان‌ها استفاده از 400 گرم نمک در یک کیسه 40 کیلویی آرد است اما این استاندارد در کردستان به 220 گرم کاهش یافته است.
رییس اتحادیه خبازان شهرستان سنندج تاکید کرد:‌ وقتی نظارت شدید بر کار نانوا وجود دارد باید این اجازه را هم به نانوا بدهند که خود آرد مورد نیاز را تهیه کند و این انحصار وجود نداشته باشد.
اسدی با بیان اینکه نظارت شدید بر کار نانوایان وجود دارد و برخی از نانوایان به دادگاه احضار شدند اضافه کرد: تقاضای ما این است که گندم استان توسط معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی برای آزمایش ارولوژیک به استانی دیگر ارسال شود.

عصر کرد


برند گندم کردستان را بی‌اعتبار نکنیم
مدیر کل شرکت غله و خدمات بازرگانی کردستان اما به شدت از اینکه کیفیت گندم تولیدی استان پایین تلقی شود انتقاد دارد و می‌پرسد: چرا یک مزیت استان کردستان که تولید گندم است را به این شیوه زیر سوال ببریم؟
جمال صالحی با اشاره به اینکه کیفیت پایین نان می‌تواند متاثر از مواد اولیه گندم، مواد اولیه آرد در کارخانجات و شرایط محیطی در خبازی‌ها باشد تاکید کرد: برای اینکه مشخص شود مشکل اصلی کیفیت پایین نان چیست باید متولیان بخش‌های مختلف کمیته‌ای تشکیل دهند و بازرسی صورت گیرد.
وی افزود: این کمیته باید شامل جهادکشاورزی، اداره استاندارد، معاونت غذا و دارو و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و صنعت ، معدن و تجارت استان باشد.
صالحی یادآور شد: دو سوم گندم استان کردستان به استان‌های دیگر صادر می‌شود و آنها تمایل بالایی برای تهیه این گندم دارند بنابراین نمی‌توان گفت کیفیت گندم استان پایین است و نباید برند تولید گندم استان را با دست خود خراب کنیم.
وی با تاکید بر اینکه یک زنجیره مرتبط با هم در تولید نان با کیفیت باید متصل و هماهنگ باشند اضافه کرد: استفاده از بذر گواهی شده، محلول پاشی کود، مبارزه با علف هرز و سن و مکانیزاسیون در حوزه تولید تاثیر مهمی بر افزایش کیفیت گندم دارد.
صالحی اظهار داشت: در حوزه کارخانجات آرد سازی هم باید دوران قرنطینه گندم خریداری شده رعایت شده سپس تبدیل به آرد شود.
او افزود: در بخش نانوایی‌ها هم رعایت استانداردی همچون الک کردن آرد، وجود اتاق تخمیر، حضور کارفرما، استفاده از مواد افزودنی مجاز و آرد متناسب با نوع پخت، بهره گیری از نیروی انسانی ماهر و دارای گواهی مهارت از جمله امور مهم در رسیدن به نانی با کیفیت تاثیر دارد.
گندم کردستان مشکل کیفیت ندارد
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان هم گندم تولیدی در استان را بویژه در سه سال اخیر با کیفیت بالا دانست و گفت: گندم استان مشکلی از نظر کیفیت ندارد با توجه به اینکه در چند سال اخیر هم برنامه‌هایی برای ارتقای کیفیت گندم تولیدی اجرا شد.
صالح احمدی یادآور شد: پیشتر از رقم سرداری استفاده می‌شد که میزان گلوتن و پروتئین پاینتری داشت اما در برنامه‌های اصلاحی از ارقام، باران، هشترود، اوحدی، صدرا و هما استفاده می‌شود که درصد پروتئین و گلوتن بالایی دارد.
وی با بیان اینکه 70 درصد گندم دیم تولیدی استان امسال از ارقام جدید بوده است و این رقم‌ها کاملا در اختیار کشاورزان قرار داشته است افزود: استفاده از کود اوره که در افزایش کیفیت گندم موثر است نسبت به سه سال قبل در استان افزایش یافته است.
احمدی اضافه کرد: سال گذشته 68 هزار تن و امسال هم 72 هزار تُن کود اوره در میان کشاورزان توزیع شد که در بهار امسال 110 هزار هکتار سطح زیر کشت محلول پاشی کودهای اوره صورت گرفته است.
وی با اشاره به یکی دیگر از موارد موثر در کیفیت آرد و در نتیجه کیفیت نان، اظهار داشت: گندم خریداری شده باید 6 ماه در سیلوها بماند و سپس برای تولید آرد مورد استفاده قرار گیرد اما بعضا مشاهده می‌شود قبل از این وقفه گندم تبدیل به آرد می‌شود و برای افزایش کیفیت از گندم‌های وارداتی و ترکیب آن با گندم استان استفاده می‌شود.
جامعترین سخن را در این گزارش مدیر کل شرکت غله و خدمات بازرگانی کردستان بیان کرد که خواستار تشکیل کمیته‌ای شد که سهم هر بخش در میزان کیفیت نان تولیدی استان را تعیین کند.
اینطور که پیدا است هر بخشی با تبرئه کامل خود بخش دیگر را مسوول کیفیت نان می‌داند اما مطمئنا هر بخش کم یا بیش تاثیراتی بر روی کیفیت نان دارد.
حال که دولت به تولید گندم و نان یارانه می‌دهد و به یاری بخش‌های مختلف این فرآیند تا رسیدن به دست مصرف‌کننده می پردازد بنابراین انتظار می‌رود تا تنور گرم است کمیته‌ای برای نظارت بر کل فرآیند و به صورت یکپارچه، تشکیل دهد تا مشکل کیفیت نان برای همیشه از یک مرجع حل شده و نان کسی هم آجر نشود.
دو قرص نان اگر از گندم است و گر از جو
دو تای جامه گر از کهنه است و گر از نو
چهار گوشه دیوار خود به خاطر جمع
که کس نگوید از این جای خیز و آنجا رو
همه بخش‌های مرتبط با تولید نان اگر وظایف خود را به درستی رعایت می‌کردند نیازی به تشکیل چنین کمیته‌ای نبود که به آنها بگوید از این جا خیز و آنجا رو. شاید هم عده‌ای در این فرآیند تولید، کنج عبادت برای نان گرفته‌اند به جای نان از برای کنج عبادت، که نان ما کم کیفیت شده است.
برچسب‌ها
آرد گندم کردستان سنندج کیفیت زندگی

لینک کوتاه:
https://www.kurd-online.ir/Fa/News/186404/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دین و معنویت باید به گفتمان مسلط جامعه تبدیل شود

سقوط ناباورانه هاکی مهدیشهر به لیگ دسته یک

فرصتی که کرونا در اختیار تئاتری‌های جوان قرار داد

گذر امواج ناپایدار از آسمان کرمانشاه/ آخر هفته منتظر بارش باران باشید

هفت پروژه فرهنگی سال آینده در کرمانشاه به بهره‌برداری می‌رسد

روزگار سیاه رودخانه قره سو کرمانشاه

خطر غول‌های آهنین رها شده درپروژه‌های ساختمانی نیمه‌کاره کرمانشاه

امسال 500 دانشجوی خارجی در دانشگاه آزاد کرمانشاه جذب کردیم/ 929 متقاضی جدید داریم

نمایش «یاماها» طی دو نوبت روی صحنه می رود

ترانه علیدوستی و نوید محمدزاده در پشت صحنه فیلم تفریق

کرمانشاهی‌ها امسال بیش از 49 میلیارد تومان جریمه شدند

10 درصد جنگل‌های کرمانشاه درگیر آفت لورانتوس شده‌اند

استاد مطهری در تمام رشته های معارف اسلامی، صاحب نظری ژرف اندیش بود

قالیباف در سنندج: در بودجه 1400 به محرومیت زدایی توجه ویژه ای شده است

فیلم/ دلایل سفر قالیباف به کردستان

مددجویان کمیته‌امداد آذربایجان‌غربی صاحب‌خانه می‌شوند/احداث 950 واحد مسکن مددجویی در استان

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور: با پول نفت و مالیات مردم صاحب فناوری نمی شوند

ابعاد سیاسی سفر پاپ فرانسیس به عراق

رسیدگی به زخم کهنه کولبران مناطق مرزی ضروری است

قالیباف: در بودجه به محرومیت زدایی توجه شده است

قالیباف: کولبری از زخم‌های کهنه مرز‌های کشور است

رئیس مجلس: کولبری یک زخم کهنه در شمال غرب و در جنوب شرق کشور است

قالیباف: کوله‌بری از زخم‌های کهنۀ کردستان است

تند بادهای مقطعی کردستان را درنوردید

ضرورت صرفه جویی شهروندان در مصرف آب طی روزهای پایان سال در کردستان

ایمان طیور کامیاران در رصد اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس قرار گرفت

آیا دست‌فروشان صاحب صنف می‌شوند؟

کردستان در اولویت محرومیت زدایی بودجه 1400 قرار دارد

تند بادهای مقطعی کردستان را می‌درنوردید

تند بادهای مقطعی کردستان را می‌درنوردد

امکان تشخیص تست کرونای انگلیسی در کردستان

تمام دانشگاه‌ها به تدوین شیوه‌نامه آموزش مجازی با الگوبرداری از دانشگاه کردستان ملزم شدند

درد و رنج مردم کردستان در «عصرهای کریسکان»

حرم مطهر رضوی در سوگ شهادت حضرت موسی بن جعفر(ع)

تأکید بارزانی بر آمادگی اربیل برای گفت‌وگو با بغداد برای حل مشکلات

در بودجه 1400 به محرومیت‌زدایی توجه ویژه‌ای شده است

استقبال اقلیم کردستان عراق از فراخوان الکاظمی برای گفت‌وگوی ملی

قالیباف: کوله‌ بری از زخم‌ های کهنه کشور است

مناطق کمتر برخوردار محل اصلی شرکت های دانش بنیان نوع سوم می شود

کشف 11 قطعه کبک وحشی از شکارچیان متخلف در جوانرود

گذر امواج ناپایدار از آسمان کرمانشاه؛ آخر هفته منتظر بارش باران باشید

7 پروژه فرهنگی سال آینده در کرمانشاه به بهره‌برداری می‌رسد

مراکز مثبت زندگی نمونه ای از شفافیت،کاهش تصدی گری و موازی کاری است

39 مرکز مثبت زندگی در خراسان شمالی افتتاح شد

بیش از 21 هزار درخواست برای دریافت تسهیلات کرونا ثبت شده است

آموزش 16 هزار نفر در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای هرمزگان

بازدید مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنجان از مجتمع کیمیا فولاد آریای زنجان

کسب رتبه برتر ملی شورای هماهنگی خدمات بهداشتی به بیمه شدگان توسط استان اصفهان

ارائه خدمات رایگان تامین اجتماعی به بیمه شدگان البرزی از عید سعید مبعث

در شرایط کنونی باید امنیت شغلی کارگران و ایجاد اشتغال را حفظ و گسترش دهیم