عصر کرد

آخرين مطالب

حاشیه‌هایی خواندنی از دربی 95/ بوقچی‌ها بودند، خبرنگاران نه؛ کریم از استقلالی‌ها عصبانی‌تر بود! ورزشي

حاشیه‌هایی خواندنی از دربی 95/ بوقچی‌ها بودند، خبرنگاران نه؛ کریم از استقلالی‌ها عصبانی‌تر بود!
  بزرگنمايي:

عصر کرد -

عصر کرد


خبرورزشی – دربی 95 هم تمام شد و یحیی توانست برای نخستین بار استقلال را در دربی ببرد. حاشیه‌هایی جالب از این بازی وجود دارد که شاید از دست داده باشید!
قایدی: ممنونم ارسلان!
دقیقه 4 بازی، مهدی قایدی دروازه خالی پرسپولیس را کج دید. قایدی بعد از هدر دادن این فرصت از ارسلان مطهری که شوت زده بود، تشکر کرد ولی زودتر از تمام این داستان‌ها، پرچم کمک‌داور هم بالا رفته بود.
قایدی امید اول فرهاد مجیدی در دربی بود که تلاش بسیاری انجام داد تا در همان دقایق اول جای خالی هافبک‌های بازیساز تیمش را پر کند.
غلامی: چی گرفتی آقای داور؟!
دقیقه 7 بازی خطای غلامی روی مغانلو مشخص بود. غلامی بعد از این صحنه به داور اعتراض کرد و گفت: «آقای داور چی را خطا گرفتی؟!» خیلی‌ها فکر می‌کردند غلامی بعد از اشتباه محرز در بازی با ذوب‌آهن نیمکت‌نشین شود اما مجیدی برخلاف تمام پیش‌بینی‌ها به او بازی داد.
مجیدی: چرا نیمکت‌نشینان پرسپولیس با داور حرف می‌زنند؟
فرهاد مجیدی در همان 10 دقیقه اول بازی به داوری اعتراض کرد. مجیدی به کمک‌داور بازی می‌گفت چرا بازیکنان پرسپولیس با شما و داور وسط این‌قدر حرف می‌زنند؟ چرا نیمکت‌نشینان پرسپولیس باید مدام با کمک‌داور صحبت کنند؟ کمک‌داور هم توضیحاتی را به فرهاد داد و البته عبداللهی هم مجیدی را آرام کرد. ریگی هم دقیقه 13 کلی به داور اعتراض کرد که البته به نظر می‌رسید حق دارد.
استقلالی‌ها در آفساید
ارسلان مطهری و مهدی قایدی در 15 دقیقه اول چند بار در موقعیت آفساید قرار گرفتند. قایدی و مطهری در دو، سه نوبت در منطقه آفساید بودند اما در همان معدود صحنه‌ها هم ضعف خط دفاعی پرسپولیس مشخص شود. در آن‌سو دفاع استقلال هم متزلزل به نظر می‌رسید.
اصطلاح عجیب احمدی در مورد گلر پرسپولیس 
محمدرضا احمدی گفت حامد لک دربی‌باز است و حتی در بازی‌هایی که دربی نیست، دربی‌بازانه! بازی می‌کند. راستش ما که متوجه نشدیم منظور احمدی چیست و حداقل این یک جمله او نیاز به مترجم دارد. احمدی البته سعی می‌کرد عدالت را برقرار کند ولی خب به سبک بعضی‌ها چند جمله عجیب هم گفت مثلاً همین جمله‌ای که گفت لک دربی‌بازانه بازی می‌کند!
گل‌محمدی: آفرین مهدی ترابی
شوت دقیقه 25 مهدی ترابی آن‌قدر قشنگ بود که تمجید گل‌محمدی را درپی داشت. ترابی با یک حرکت خوب و شوت خوب‌تر دروازه استقلال را تهدید کرد اما ضربه‌اش از روی دروازه به اوت رفت. در این لحظه گل‌محمدی با تشویق مهدی گفت: «آفرین مهدی ترابی!»
وریا، ترابی را زد اما…
اواخر نیمه اول وریا غفوری با دست به صورت مهدی ترابی کوبید. بعد از این صحنه که داور آن را خطا تشخیص نداد، وریا بازی جوانمردانه را رعایت کرده و توپ را به اوت زد اما تصاویر آهسته نشان می‌داد غفوری خطا کرده بود و داور صحنه را ندید. وریا و ترابی چند بار با هم برخورد کردند که البته همه فوتبالی بود.
آل‌کثیر در زمین بود؟
عیسی آل‌کثیر در نیمه اول کم‌فروغ بود. آل‌کثیر که اولین دربی خود را تجربه می‌کرد، به خاطر بازی نسبتاً ضعیف پرسپولیس در نیمه اول، در زمین گم شده بود و البته هافبک‌های پرسپولیس هم نتوانستند او را صاحب موقعیت کنند. در آن‌سو مهاجمان استقلال پرتحرک‌تر بودند اما در نیمه اول هر دو تیم در خلق موفقیت ناکام بودند.
نعمتی: کتفم درد می‌کند، نمی‌توانم اوت بیندازم
سیامک نعمتی دقیقه 33 نتوانست اوت را پرتاب کند. مدافع راست پرسپولیس که در بازی با سپاهان مصدوم شده و کتفش حسابی درد گرفت، نمی‌توانست مقابل استقلال اوت بیندازد و به همین خاطر به کامیابی‌نیا گفت تو بیا به جای من اوت را پرتاب کن!
نادری، مارادونا شد
دقیقه 37 دربی محمد نادری ناگهان از سمت چپ راه افتاد. نادری که برای این بازی انگیزه‌های زیادی داشت، در این دقیقه 3، 4 پرسپولیسی را دریبل کرد و در نهایت سیدجلال مانع ادامه پیشروی او شد. نادری در این لحظه با دریبل‌های خود ناگهان مارادونا شد. او در نیمه اول از خوب‌های استقلال بود.
مغانلو به داور: چرا یزدانی این‌قدر حرف می‌زنه؟!
شهریار مغانلو دقیقه 30 وقتی اخطار گرفت، به داور اعتراض کرد. مغانلو در این لحظه با صدای بلند خطاب به داور گفت: «چرا این سیاوش یزدانی این‌قدر حرف می‌زنه و اعتراض می‌کنه؟!» اکبریان البته قبلاً تصمیم خود را گرفته بود و به مهاجم پرسپولیس کارت داد.
مطهری: زدم ولی شدید نبود
ارسلان مطهری بعد از خطای دقیقه 49 روی کنعانی‌زادگان از او دلجویی کرد. مطهری بعد از همین خطا بالای سر کنعانی‌زادگان رفت و خطاب به نیمکت‌نشینان تیم حریف گفت: «زدم ولی خطا خیلی شدید نبود!» البته مدافع پرسپولیس از درد به خودش می‌پیچید اما در نهایت به بازی ادامه داد.
اولین گل آل‌کثیر در دربی
عیسی آل‌کثیر وقتی گل زد که استقلال تقریباً برتر بود. در صحنه گل آل‌کثیر، میلیچ صحنه آفساید را پر کرد و آل‌کثیر شوت دیدنی مغانلو را به تور دروازه رساند. البته در این صحنه شوت دیدنی مغانلو واقعاً جالب بود.
بوقچی‌ها بودند، خبرنگاران نه!
در روزی که خبرنگاران کمی در ورزشگاه آزادی بودند، چند بوقچی در جایگاه خبرنگاران حضور داشتند! خبرنگاران حاضر در ورزشگاه آزادی حداقل نسبت به دربی‌های قبلی کمتر بودند اما شاهد حضور چند بوقچی هم در جایگاه خبرنگاران بودیم! این وسط معلوم نبود پروتکل‌های بهداشتی چگونه قرار است اجرا شود؟! کاش در این مورد نظارت بیشتری صورت می‌گرفت.
لک علیه قایدی
در همان شروع نیمه دوم، قایدی با یک حرکت انفجاری دفاع پرسپولیس را به‌هم ریخت. قایدی در شروع نیمه دوم سیدجلال را دریبل کرد اما ضربه او را لک به زیبایی دفع کرد و اجازه نداد دروازه پرسپولیس در همان شروع نیمه مربیان باز شود. قایدی نشان داد مدافعان پرسپولیس را کاملاً می‌شناسد و توانایی عبور از همه آنها را دارد.
شجاعی پرسپولیس را نجات داد
علی شجاعی که به جای مغانلو راهی میدان شده بود دروازه پرسپولیس را نجات داد. شجاعی ضربه زیبای یزدانی را به خوبی از روی خط بیرون کشید تا یحیی نفس راحتی بکشد و دروازه تیمش بسته بماند. شجاعی معمولاً در پرسپولیس ذخیره است ولی دیروز به نوعی یک ذخیره طلایی بود. 
استقلالی‌ها: پنالی روی قایدی صددرصد بود
استقلالی‌ها در حین و بعد از بازی با پرسپولیس معتقد بودند داور پنالتی قطعی روی قایدی را نگرفته است. در همان دقایق ابتدایی خطایی روی قایدی صورت گرفت که او خودش معتقد به پنالتی بود. بعد از بازی هم استقلالی‌ها به شدت اعتقاد داشتند که خطای امیری روی قایدی پنالتی بوده و اکبریان این صحنه را ندیده است.
باقری از همه استقلالی‌ها عصبی‌تر بود
بعد از سوت پایان بازی کریم باقری همچنان عصبی بود. باقری که قبلاً در یکی از بازی‌های پرسپولیس حسابی کنعانی‌زادگان را تنبیه کرده بود، دیروز هم کلی گرد و خاک کرد و جالب اینکه بعد از سوت پایان مسابقه هم همچنان عصبی بود و فریاد می‌کشید. در بین استقلالی‌ها هم محمد نادری و سیاوش یزدانی خیلی عصبی به نظر می‌رسیدند.
غلامپور دوباره هجومی شد
در صحنه‌های جنجالی بعد از بازی بهزاد غلامپور دوباره هجومی شد. غلامپور ناگهان به وسط زمین پرید و حتی ضرباتی را به سمت پرسپولیسی‌ها زد که قشنگ نبود. البته در آن لحظه خیلی‌ها عصبی بودند اما کریم باقری باز هم در نقش منجی ظاهر شد و همه را جدا کرد. غلامپور البته شانس آورد که اخراج نشد. 

لینک کوتاه:
https://www.kurd-online.ir/Fa/News/211858/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

ادغام و انحلال سازمان تعاون روستایی باید بر اساس مصوبه مجلس باشد

دشمنان در مقابل عزت و عظمت ملت ایران شکست خوردند

کارتون/ مردم با حضور در پای صندوق رأی پاسخ درخوری به دشمنان دادند

مردم با دانش سیاسی بالا و تدین وارد صحنه انتخابات شدند/ تولید، نسخه بهبود وضعیت کشور است

جای خالی شاهکارهای ادبی روی بیلبورد بزرگراه‌ها/ کاغذ همچنان مساله است

صحنه عجیب یک سرقت از فروشگاهی در آمریکا!

رییسی در صحنه سیاست خارجی چه خواهد کرد؟/ رابطه رییس دولت آینده با دیپلماسی چگونه خواهد بود؟

احداث صنایع پتروشیمی در استان کرمانشاه با سرمایه گذاری 55 هزار میلیارد تومانی

تبریک رئیس منطقه کردستان عراق به رئیس جمهور منتخب ایران

مشارکت 53 درصدی مردم بیجار در انتخابات / نتایج نهایی آرای انتخابات ریاست جمهوری در بیجار

مشارکت 53 درصدی مردم بیجار در انتخابات

مشارکت مردم کردستان در انتخابات قابل تقدیر است

مشارکت سیاسی آگاهانه مردم نشانه اقتدار کشورمان است

منتخبان شورای اسلامی شهر دالاهو مشخص شدند

ساختمان در حال ساخت در کرمانشاه طعمه حریق شد

هزینه بستری بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی در کرمانشاه رایگان شد

جشن هواداران حجت الاسلام رئیسی در کرمانشاه پس از اعلام نتایج انتخابات

ابداع قلب مصنوعی جدید با قابلیت‌ تنظیم خودکار

واکنش آمریکا به برگزاری انتخابات در ایران

میزان مشارکت در انتخابات 1400 اعلام شد

از سلنا گومز تا آنجلینا جولی: سلبریتی هایی که بدون پدر بزرگ شدند

رسیدگی به 374 هزار پرونده قضایی در سال 99

جشن سنندجی‌ها برای رئیس جمهور منتخب

برگزاری کاروان خودرویی شادی در بیجار

رویکرد واگذاری بناهای تاریخی، درآمدزایی نیست

امیدواریم با چهره معتدل آقای رییسی مشکلات اقتصادی مردم حل شود

آغاز همدلی شهروندان با اجرای ابر پروژه باغ راه حضرت فاطمه (س)

فروش آنلاین؛ پاشنه آشیل عملکرد شهروند و سازمان میادین میوه و تره بار در کرونا

«توحش» در خانه مهرگان تا تیرماه ادامه دارد

مسوولان سرپل‌ذهاب از حضور حماسی مردم در انتخابات قدردانی کردند

دولت 55 هزار میلیارد تومان دربخش پتروشیمی کرمانشاه سرمایه‌گذاری می‌کند

3014/شهید جهانشاه قیصرى: عزیزان برای حفظ و تداوم انقلاب تلاش کنیم

ظریف: با غرب درباره برجام به توافق می‌ رسیم

اصلاح 32 محمل فساد در شهرداری تهران

اسرار قتل زن میانسال در هاله‌ ای از ابهام

اولین اظهارات رئیسی بعد از رئیس‌ جمهور شدن

نتایج انتخابات شورای اسلامی شهرستان بیجار مشخص شد

سرانه مصرف آب شرب کردستان‍ی‌ها 25 لیتر بیشتر از استاندارد کشور است

منتخبین شورای اسلامی شهر سقز مشخص شدند

تحقق مشارکت پرشور مردم کرمانشاه در انتخابات

اسامی منتخبین شورای اسلامی 5 شهر پاوه اعلام شد

کرونا و تهدید 130 میلیون فرصت شغلی در جهان

تاب‌آوری چیست و شهرها چگونه به آن دست می‌یابند؟

سه بانوی کارآفرین خراسان رضوی در مراسم کشوری رتبه برتر را کسب کردند

واقعیت‌های تلخ از فرار دختران از خانه

ضرورت‌های تدوین لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت چه بوده است؟

رییس جمهور باید برای همه سلایق باشد؛ آنهایی که به او و رقبایش رای دادند و حتی آنان که رای ندادند

مشارکت 60 درصدی مردم رباط‌کریم در انتخابات

حضور باشکوه جامعه صنعت، معدن و تجارت در صحنه انتخابات/ برگ زرین دیگری بر تاریخ پرافتخار ایران

چند خبر از فوتبال بانوان و رقابت های بیلیارد کرمانشاه