عصر کرد

آخرين مطالب

شهرداری تهران

ضرورت رعایت حریم مترو در ساخت و سازها

عصر کرد - معاون آمادگی، مقابله و پدافند غیرعامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران بر ضرورت رعایت حریم شبکه مترو در ساخت وساز تاکید کرد.

کوهسار قطب گردشگری تهران می شود

عصر کرد - محمود کلهری شهردار منطقه ۵ تهران در مراسم امضای قرارداد بوستان جنگلی کوهسارگفت: در آینده نزدیک بوستان کوهسار به فضایی شاد و مفرح برای شهروندان و تبدیل به یک قطب تفریحی و گردشگری خواهد شد.

رسیدگی ویژه به تخلفات مجتمع صنعتی آهن مکان

عصر کرد - عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: مجتمع صنعتی آهن مکان به عنوان مجموعه بورس آهن آلات، دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی شهر تهران، مقوله چندوجهی برای کمسیون ماده صد و شهرداری تهران بوده است.

واکاوی دو دهه تجربه مردم سالاری محلی در ایران

عصر کرد - بوچانی: از هم گسیختگی نظام اجرایی در مدیریت شهری ضمن کاهش بهره وری سبب ایجاد بحران های متعدد شده است لذا ایجاد مدیریت یکپارچه که در آن شهرداری توانمند و شورایی متخصص شکل گرفته باشد و همچنین اصلاح نظام انتخاباتی در این راستا می تواند به اصلاح وضع موجود کمک کند.

بهره برداری رسمی از ایستگاه مدافعان سلامت؛ ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

عصر کرد - روز پنجشنبه ۲۷ خرداد ماه ۱۴۰۰ ایستگاه شهرک آزمایش در خط ۶ و ایستگاه مدافعان سلامت در خط ۷ مترو با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور افتتاح خواهد شد؛ به این ترتیب تعداد ایستگاه های فعال شبکه خطوط مترو تهران به ۱۴۱ ایستگاه خواهد رسید.

جزئیات استفاده از کارت های تکریم سالمندی

عصر کرد - شهر: همزمان با انجام واکسیناسیون سالمندان در شهر تهران شاهد بازگشت پدربزرگ ها و مادربزرگ ها به چهره شهر تهران هستیم. سالمندانی که حدود دو سال است به واسطه شیوع ویروس کرونا از تردد در شهر تهران منع شده اند تا زنجیره ابتلا به بیماری کووید ۱۹ شکسته شده و سلامت شان بیش از پیش حفظ شود.

گفت‌وگو با مردم مهم‌ترین ابزار برای شناخت ضعف‌های مدیریتی است

عصر کرد - رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران سه‌شنبه ۲۵ خرداد از ساعت ۹ تا ۱۲ از طریق سامانه ۱۸۸۸ پاسخگوی شهروندان تهرانی بود. او تاکید کرد که گفت‌وگو با مردم مهم‌ترین ابزار برای شناخت ضعف‌ها در مدیریت است.

افزایش ۱۵ درصدی تفکیک در مرکز بازیافت پسماندهای شهری

عصر کرد - شهر: ساخت مکان مربوط به MRF (مرکز تخصصی بازیافت) در منطقه ۲۲ هم اکنون در مراحل پایانی است و دستگاههای مرتبط مانند سرند، زیر سرند، فیدر و نوار نقاله هایی که قراراست در محل MRF نصب شود با همکاری مجموعه شهاب خودرو در مراحل پایانی ساخت به سر می برد و تا پایان تیرماه ۱۴۰۰ نصب این دستگاه ها شروع می شود.

۳۶۱ مورد تماس با موضوع تأخیر اتوبوس بخش خصوصی

عصر کرد - شهر: تعطیلی تعدادی از خطوط اتوبوسرانی بخش خصوصی و از رده خارج شدن اتوبوس‌ها به علت عدم تعمیرات از جمله دلایل کاهش اتوبوس‌های این بخش و در نتیجه تأخیر آن‌ها در رسیدن به ایستگاه‌ها است.

افزایش نشاط اجتماعی و بازیابی سرمایه های فرهنگی در تابستان پایتخت

عصر کرد - معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در تشریح ویژه برنامه های شادستان ۱۴۰۰ با ابراز تاسف از اینکه تابستان امسال نیز همچون سال گذشته، پایتخت دامن گیر شرایط کرونایی است گفت: ویژه برنامه های شادستان امسال با هدف افزایش نشاط اجتماعی و غنی سازی اوقات فراغت شهروندان، فرصت مغتنمی برای ارتقاء و بازیابی سرمایه‌های فرهنگی و اجتماعی شهر تهران با رویکرد «تهران شهری برای همه» است.

مشکل بیمه تاکسیرانان تهران رفع شد

عصر کرد - مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران از رایزنی‌های صورت گرفته برای رفع مشکل بیمه تاکسیرانان برطرف پایتخت خبر داد.

اسکوترهای برقی دریاچه شهدای خلیج فارس، در رکاب دختران محجبه

عصر کرد - در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و گرامیداشت سالروز میلاد حضرت معصومه (س) و دهه کرامت، شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران با همکاری بسیج خواهران حوزه ١١٠ نبوت ناحیه مقاومت بسیج عمار یاسر اقدام به برگزاری رویداد فرهنگی ورزشی اسکوتر سواری در اطراف دریاچه شهدای خلیج فارس کرد.

عدم فعالیت ۳۰ درصد از اتوبوس‌های بخش خصوصی به دلیل کرونا

عصر کرد - شهر: اتوبوسرانی به عنوان یکی از مُد های حمل و نقل عمومی از آغاز شیوع ویروس کرونا در پایتخت آسیب بسیار و باری سنگین را متحمل شد. از ابتلا و فوت رانندگان تا خسارت های ناشی از کاهش تعداد مسافران.

توسعه متروی تهران؛ ایستگاه شهرک آزمایش

عصر کرد - متروی تهران که از آن بعنوان یکی از پروژه های عظیم خاورمیانه یاد میشود، حالا به روزهای اوج خود نزدیک شده و قرار است بزودی ایستگاه های جدید در حال ساخت در خطوط ۶ و ۷ به بهره برداری برسد. حال با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و لزوم فاصله گذاری اجتماعی در اماکن عمومی، دغدغه اصلی مدیران شهری ایجاد فضایی امن و به دور از هرگونه خطر برای شهروندان است و این امر میتواند با گسترش شبکه حمل و نقل ریلی شهری و ایجاد زیرساخت های ایمن فراهم شود. بر همین اساس قرار است ایستگاه متروی شهرک آزمایش در خط ۶ متروی تهران که به لحاظ استراتژیکی در نقطه ای مهم و حیاتی در شهر قرار گرفته، بزودی به بهره برداری برسد. گزارش تصویری زیر تنها گوشه ای از مجموعه تلاش های مهندسین ایرانی و همچنین مدیران شهری برای توسعه هرچه بیشتر این حمل و نقل ارزان و حیاتی را به تصویر کشیده است.

نمایش پوسترهای «مقابله با کار کودک» در فضاهای عمومی

عصر کرد - شهرداری منطقه ۳، فعالیت هنرمندان جوان را با موضوع "مقابله با کار کودک" را در قالب طراحی، گرافیک و پوستر را در بوستان ها و سرای محلات این منطقه به نمایش گذاشته است.

تابلو نام شهیدان بهسازی می شود

عصر کرد - محمود کلهری شهردار منطقه ۵ در آیین رونمایی از پلاک شهیدان غلامرضا آسترکی و علی سالاری گفت: زنده نگه داشتن نام شهدا صرفا به معنای برگزاری مراسم نیست و باید در عمل هم به رفتار آنها پایبند باشیم تا این روحیه و فرهنگ از بین نرود.

بهسازی لوله آب شرب ساکنان منطقه ۱۷

عصر کرد - شهردار منطقه ۱۷ با بیان اینکه بیش از ۳۰ درصد محدوده این منطقه جنوبی پایتخت در بافت فرسوده قرار دارد و نیازمند بازسازی تاسیسات شهری است، گفت: خوشبختانه با همکاری اداره آب منطقه تعویض سه کیلومتر لوله کشی آب شرب در یک سال گذشته محقق شده است.

تصفیه خانه آتی ساز راه اندازی شد

عصر کرد - تصفیه خانه آتی ساز بعد از یکسال و نیم توقف فعالیت، با پیگیری های مستمر شهرداری منطقه ۲ مجددا راه اندازی شد.

نیازهای کودکان باید در اولویت حکمرانی شهری قرار گیرد

عصر کرد - شهر: شهر تهران از لحاظ سازگاری با استاندارهای شهر دوستدار کودک فاصله‌ زیادی دارد؛ نقصان‌ها و ایرادهای زیادی وجود دارد که برطرف کردن آن نیازمند برنامه‌ریزی درست و تخصیص بودجه‌ی کافی است.

طرح نصب پارکینگ دوچرخه برای شهروندان در منطقه ۱۶

عصر کرد - منطقه ۱۶ با تعداد بیش از ۱۰ «ساختمان دوستدار دوچرخه» از جمله فرهنگسرای بهمن، ایستگاه های مترو، مجموعه ورزشی شهدای گمنام و احداث بیش از ۱۰ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری ایمن در محلات نه گانه در زمره مناطق پیشرو در ایجاد تسهیلات برای ترویج فرهنگ دوچرخه سواری قرار دارد و به استقبال برنامه های تهران ۱۴۰۰ رفت.

تشکیل و سازماندهی تیم‌های سبک جستجو و نجات شهری

عصر کرد - معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از تشکیل و سازماندهی تیم‌های سبک جستجو و نجات شهری بر پایه الگوهای بین‌المللی (اینساراگ) خبر داد.

‎سند طرح مدیریت بهره وری بوستان های چهار گانه جنگلی شمال تهران امضا شد

عصر کرد - ‎اسناد بهره وری بیش از ۱۳۷ هکتار از بوستان های چهارگانه جنگلی شمال تهران با قرار داد ما بین سید حمید موسوی شهردار منطقه یک و علینقی حیدریان مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران امضا شد.

باید جایگاه کن را در مقیاس استانی دید

عصر کرد - شهر: شهردار منطقه ۵ در جلسه مردمی و گزارش از روند اجرایی طرح تفصیلی کن، بافت مسکونی، باغات و زمین های کن گفت: طرح تفصیلی کن پس از سال ها معطل ماندن، در نهایت در این دوره از مدیریت شهری تصویب شد. نقطه ای که باید فرا منطقه ای و در مقیاس استانی دیده شود.

رکاب زنی شهردار و مدیران شهری منطقه ۲۱ در سه شنبه های بدون خودرو

عصر کرد - پویش سه شنبه های بدون خودروی این هفته در ورودی غربی پایتخت با حضور شهردار منطقه۲۱ و همراهی معاونین و مدیران شهری این منطقه، صبح امروز بیست و پنجم خرداد ماه برگزار شد.

شهر در آستانه انتخابات ۱۴۰۰

عصر کرد - اگرچه تبلیغات انتخابات امسال در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی گرمتر است اما تبلیغات شهری کاندیداهای ریاست جمهوری و شورای شهر نیز مانند گذشته در شهر دیده می شود و تا صبح ۵شنبه ۲۷ خرداد ماه ادامه خواهد داشت.

منطقه ۷ رتبه برتر عملکرد مالی را کسب کرد

عصر کرد - معاون مالی و اقتصاد شهری منطقه ۷، از کسب رتبه برتر در سال ۱۳۹۹ بین مناطق ۲۲ گانه شهر تهران و عملکرد عالی در شاخص های مهم مالی در چهارمین سال متوالی در این منطقه خبر داد.

افتتاح سکوی شهروندی منطقه ۱۳

عصر کرد - با حضور محمد سالاری، عضو شورای اسلامی شهر تهران، شهردار منطقه ۱۳، جمعی از مدیران شهری، اعضای شورایاری و عموم شهروندان، نخستین سکوی شهروندی به مناسبت گرامیداشت دهه کرامت و در آستانه انتخابات ۱۴۰۰ در بوستان پیروزی افتتاح و آبنمای موزیکال نیز به بهره برداری رسید.

مانور آبگرفتگی و سیلاب در کانال سرخه حصار

عصر کرد - به منظور ایجاد آمادگی اعضای عمومی و تخصصی در مواجهه با بحران، با هماهنگی ستاد مدیریت بحران منطقه ۲۰ مانور دورمیزی آبگرفتگی، آب ماندگی و سیلاب در کانال سرخه حصار برگزار شد.

اجرای طرح باغچه همسایگی در شهرک پردیسان منطقه ۲

عصر کرد - نخستین باغچه همسایگی در راستای اجرای طرح کاشت و نگهداشت مشارکتی گل و گیاه در زندگی آپارتمانی و محیط همسایگی با مشارکت شهروندان در شهرک پردیسان منطقه۲ اجرا شد.

ابلاغ طرح بازآفرینی محور فدائیان اسلام

عصر کرد - شهردار منطقه ۱۵ از ابلاغ طرح بازآفرینی محور فدائیان اسلام پس از سه دهه و تبدیل این محور به محور فعالیت نوین کسب و کار در جنوب شرق تهران خبر داد.

نصب ۶۲ آسانسور و ۲۸۰ پله‌برقی در ایستگاه‌های مترو

عصر کرد - در راستای تکمیل نواقص ایستگاه‌های بهره‌برداری شده و البته با اولویت قرار دادن سهولت تردد افراد کم‌توان جسمی و حرکتی، مدیرعامل شرکت مترو تهران در آخرین بازدید میدانی خود به چند ایستگاه سرکشی کرد و در جریان آخرین اقدامات مربوطه قرار گرفت.

اولین جلسه کمیته پدافند غیرعامل منطقه۲۱ برگزار شد

عصر کرد - به ریاست دبیر ستاد مدیریت بحران و پدافند غیرعامل منطقه۲۱ و با حضور معاونین، شهرداران نواحی، مدیران شهری، نیروی انتظامی، پلیس راهور، آموزش و پرورش، آتش نشانی و اورژانس؛ اولین جلسه کمیته پدافند غیرعامل منطقه۲۱ برگزار شد.

ساير مطالب

موزه ها نیازمند مسیری برای پیشرفت/ موزه ها نیازمند مدیریت واحد

اقدامات آموزشی شهرداری تهران در مقابله با کرونا

اجرای عملیات چسب محافظتی به تنه درختان طولانی ترین خیابان پایتخت

گورستانی به قدمت تاریخ

تغییر نام ایستگاه مترو بیمارستان امام خمینی(ره) به مدافعان سلامت

انتقال کودکان کار از خیابان به پشت خیابانها خطرناکتر است

شهرداری پویش ممنوعیت سوء استفاده از کودکان را ساماندهی می کند

برپایی مرحله سوم پویش موتور سوار خوب در منطقه 21

قطعی سیستم معاینه فنی کشوری بوده است

تشییع و تدفین دو شهید گمنام دفاع مقدس در بوستان شهید منفرد نیاکی

قددرانی از دختر شهید مدافع حرم

ممنوعیت ورود مبتلا به کووید 19 به شهرداری منطقه 4

گذر نشاط در شهربانوی بوستان ولایت برپا می شود

آغاز ویژه برنامه های فرهنگی، هنری، ورزشی در محله های مرکزی

حضور رییس سازمان فرهنگی هنری در سامانه 1888

اجرای ویژه برنامه های «دختران شهر تهران» در منطقه 15

افتتاح نیروگاه خورشیدی در ساختمان شهرداری منطقه 17

چالش «نقش و چرخ» با موضوع آزاد برگزار می‌شود

برگزاری جشنواره ورزشی تفریحی برای کودکان کار

برگزاری مجموعه‌ برنامه‌های «خورشید و ماه» ویژه دهه کرامت

نشست مجمع خیرین منطقه 17 با شهردار دارالشهدای تهران

افتتاح مرکز دست آفرین و کوچه دوستی در منطقه 7

شهر حق همه کودکان است

نقص فنی دو رام قطار در خط 1 مترو

امیدوارم شاهد مشارکت بالای مردم در انتخابات باشیم

تلاش برای گشایش ترافیکی در فاز نخست بزرگراه شهید بروجردی

از تشکیل کارگروه پنجگانه تا تعامل همه جانبه با ستاد مقابله با کرونا

تخصیص 160 میلیارد تومان برای خرید 50 دستگاه اتوبوس برقی تا پایان هفته جاری

آیین افتتاحیه سه طرح مدیریت پسماند در منطقه 5

اجرای طرح هوشمندسازی چاه‌ها در منطقه 7

آیین اختتامیه یادبود 17000 زن شهید، جانباز و آزاده برگزار شد

تجلیل از جانبازان منطقه 8

بازپیرایی فضای سبز 20 مدرسه در محدوده منطقه 15

کاهش 30 درصدی تلفات جانی در تصادفات شمال تهران  با همکاری پلیس راهور

برپایی گذر نشاط در بوستان حدیدچی

نخستین خانه محیط زیست شرق تهران در منطقه 14 افتتاح شد

اجرای 36 طرح نگهداشت شهر در 9ماه گذشته

راه اندازی نخستین مرکز گلماند منطقه 9

پیشرفت 70 درصدی «به راه» آزادی- دماوند

ثبت یک روز به یاد ماندنی برای دختران کار و خیابان

تهران نیازمند سیستم یکپارچه تفکیک پسماند از مبدا است

افتتاح همزمان 2 ایستگاه مترو تهران؛ به زودی

اجرای برنامه های آموزشی و فراغتی ویژه روز جهانی مبارزه با کار کودکان

صابون‌فروشی سنتی زنده است

افزایش مشارکت شهروندان با تنوع طرحهای پسماند

پروژه های توسعه محلی؛ پایان بخش دغدغه شهروندان کن

برگزاری مجدد طرح «باغچه‌های مشارکتی» در تابستان 1400

کاهش 2 هزار تنی تولید پسماند در مدیریت شهری پنجم

آغاز عملیات ساخت سالن ورزشی چند منظوره صدر

مساحت املاک تملک شده شهرداری، 14 برابر املاک واگذار شده

جای خالی مدیریت یکپارچه را با مدیریت هماهنگ پر کنیم

دسترسی به بلوار اوشان و بزرگراه امام علی(ع) شمال، آماده سازی شد

حضور بانوان کارآفرین منطقه 17 در نمایشگاه دست‌آفریده‌ها

همه اقدامات شهرداری تهران در برابر ویروس منحوس

بهره برداری از پروژه های مدیریت شهری منطقه 20

برگزاری نمایشگاه دست‌آفریده‌های زنان کارآفرین

واکسیناسیون پیشکسوتان حوزه فرهنگ و هنر شهر تهران، در شمیرانات

کاهش 42 درصدی منابع در اختیار شهرداری نسبت به سال‌ها 92 تا 95

بازدید مدیران شهری تهران با دوچرخه از پروژه های منطقه 3

رونمایی از نشریه «همشهری مترو»

برگزاری نمایشگاه دست‌آفریده‌های زنان کارآفرین در مجموعه شهدای خلیج فارس

چگونگی ثبت انتقاد، شکایت، پیشنهاد و تشکر در سامانه 1888

توسعه 32 هزار متر مربع فضای سبز در منطقه 15

مردم باید در فرآیند تدوین بودجه نظر بدهند

اعضای تیم ملی دوچرخه سواری میهمان منطقه17

آغاز فرآیند اجرای طرح بهسازی لرزه ای ساختمان‌های مسکونی

برنامه های اجرایی منطقه 21 به مناسبت هفته محیط زیست

تعیین تکلیف انبارهای متخلف تهران در کمسیون بند 20

رکاب زنی شهردار منطقه17 در کوچه‌پس‌کوچه‌های وصفنارد

شارباغ مهمترین پروژه این دوره مدیریت شهری

حساس سازی نخبگان اجتماعی برروی کار کودک

سازمان فرهنگی هنری با «ایران عزیز» به استقبال انتخابات می‌رود

توسعه شهرها در دنیا بر مبنای انسان محوری است

35 هکتار از بافت فرسوده تهران در منطقه 20 قرار دارد

توسعه حلقه داخلی حرم عبدالعظیم حسنی (ع) بر عهده تولیت است

هویت تاریخی ری می تواند به دیپلماسی شهری کمک کند

جمع آوری خشکاله در اولین هایپر پسماند کشور

بروز رسانی مرکز عملیات اضطراری شهر تهران

ری یکی از تمدن های اولیه بشری است

برگزاری مجمع عمومی سالیانه شرکت مترو با حضور شهردار تهران

سرمایه گذاری پروژه «ری لند» 40 میلیارد تومان است

رونمایی از نشریه همشهری مترو

امکان ثبت عکس و فیلم در سامانه 137

ارائه آموزش های مهارتی و تخصصی به کودکان کار در مرکز پرتو منطقه 11 در حال انجام است

افزایش ایمنی و آرام سازی ترافیکی در یکی از تقاطع های پرتردد منطقه 19

ایده انتشار «همشهری مترو» پس از 10 سال در دوره پنجم مدیریت شهری اجرایی شد

فضاسازی سیاسی جایی در «همشهری مترو» ندارد

رشد عرصه علمی و مُدل سازی در فَنِ آنالیز گیاهی

به زودی شاهد نوآوری در همشهری خواهیم بود

نصب سازه‌های موقت تبلیغاتی در 80 نقطه منطقه 6

پردیس ملت میزبان بازی های ویدئویی ایران می شود

توزیع بیش از 2500 تن آسفالت برای بهسازی معابر منطقه 15

اجتماع بزرگ «رای اولی های تهران» در فرهنگسرای خاوران

استفاده از خط بریل در 110 رستوران در تهران

سه شنبه های بدون خودرو فرصتی برای پایش محله هاست

آیین بهره‌برداری از پروژه‌های مدیریت شهری منطقه 20

پیشرفت 50 درصدی پروژه تقاطع غیر همسطح بزرگراه شهید باقری با خیابان فرجام

طرح آرام سازی بصری خیابان زنجان اجرایی شد

اولویت اجرای پروژه‌هایمان را به جنوب شهر داده‌ایم

تجلیل شورایی ها از آتش نشانان حاضر در حادثه پالایشگاه تندگویان