عصر کرد
خروج تخم‌مرغ نطفه‌دار و جوجه یک ‌روزه از کردستان ممنوع شد
شنبه 21 فروردين 1400 - 23:54:51
عصر کرد - فارس / معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان از ممنوعیت صادرات تخم‌مرغ نطفه‌دار و جوجه یک‌روزه از استان خبر داد.
خالد جعفری، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان اظهار کرد: این کمیته تنها در راستای قیمت‌گذاری مرغ تشکیل نشده بلکه هدف اصلی ما ساماندهی این حوزه است.
وی افزود: در موضوع جوجه‌ریزی با توجه به تقاضایی که برای مرغ در کشور ایجاد شده است باید تولید جوجه بیشتری صورت بگیرد که این مهم نیز سیکل خاص خود را دارد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان افزود: باید به صورت ویژه روی این موضوع کار کنیم تا جوجه‌ریزی که انجام می‌گیرد در چرخه درست خود قرار گیرد و منجر به تولید گوشت شود.
جعفری خاطرنشان کرد: تولید مرغ در کردستان مازاد بر نیاز است بنابراین نیابد اجازه دهیم به هیچ وجه تخم‌مرغ نطفه‌دار و یا جوجه یک‌روزه از استان خارج نشود.
وی گفت: هر کدام از فعالین زنجیره تولید مرغ در استان که در این چرخه حضور دارند اگر مشخص شود نقشی در قاچاق جوجه داشته‌اند تا مرحله تعلیق پروانه پیش خواهیم رفت.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان اذعان کرد: مرزهای کردستان کنترل شده است و امکان سوءاستفاده از مرز وجود ندارد و کشف و ضبط 300 هزار قطعه کشفیات جوجه یک‌روزه نشان از تلاش جهادی نیروهای امنیتی و مرزبانی است.
جعفری اضافه کرد: صادرات تخم‌مرغ نطفه‌دار از استان کردستان ممنوع شده است و این موضوع با نظارت جدی دنبال می‌شود.
وی افزود: باید به واحدهای تولید و جوجه‌ریزی اخطار داده شود هر تخلفی در این خصوص مشاهد شود به صورت جدی برخوردار خواهد شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان با بیان اینکه به هیچ وجه مخالف رونق و توسعه صادرات نیستیم، گفت: خود ما نیز همواره متقاضی صادرات هستیم نمی‌خواهیم جلوی صادرات را بگیریم ولی این کار مستلزم عادی شدن شرایط است تا زمانی که در داخل نیاز داریم نباید صادراتی به خارج از کشور صورت بگیرد.

http://www.Kurd-Online.ir/Fa/News/200882/خروج-تخم‌مرغ-نطفه‌دار-و-جوجه-یک-‌روزه-از-کردستان-ممنوع-شد
بستن   چاپ