عصر کرد
غربالگری 2300 مسافر در مرز باشماق طی 25 روز
يکشنبه 22 فروردين 1400 - 02:59:39
عصر کرد - به گزارش تابناک به نقل از فارس در سنندج، اظهار کرد: طی 25 روز گذشته 2 هزار و 300 نفر در مرز باشماق مریوان غربالگری شدند.
وی با اشاره به ورود کشور به پیک چهارم کرونا و بالارفتن تعداد مبتلایان به این بیماری، افزود: بر اساس دستورالعمل ستاد کرونا، غربال‌گری همه مسافران ورودی از مرز باشماق مریوان بر عهده جمعیت هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان است.
وی تصریح کرد: تب‌سنجی، تست اولیه کرونا و توزیع ماسک و مایع ضد عفونی از اقداماتی است که توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر کردستان در نطقه‌ی صفر مرزی انجام می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: از ابتدای طرح نوروزی امسال، تیم نجاتگران جمعیت هلال احمر در پایانه‌ی مرزی باشماق مستقر بوده و با همکاری شبکه‌ی بهداشت و درمان شهرستان، مسافران نوروزی را غربالگری می‌کنند.
جلالی تاکید کرد: بر اساس دستورالعمل‌های موجود طرح غربالگری مسافران تا انتهای اردیبهشت ماه در مرز مریوان دایر است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان کردستان اضافه کرد: با توجه به احتمال باز شدن مرز سیرانبند بانه، این جمعیت آمادگی کامل برای استقرار تیم غربالگری در این مرز رسمی کشور را هم داشته و در این خصوص آموزش‌های لازم به نجاتگران هلال احمر داده شده است.
وی افزود: از هموطنان عزیزی که قصد سفر به حریم کردستان را دارند تقاضا داریم که با توجه به بسته بودن مرز مریوان از تجمع در پایانه مرزی خودداری نموده و حتی المقدور مسافرتشان را به تعویق بیندازند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان اضافه کرد: تنها هموطنانی که قصد دارند از حریم کردستان عراق به کشور بیایند مورد غربالگری قرارگرفته و با توجه به امکان گسترش بیماری کرونا، از ورود مسافران عراقی به کشور جلوگیری می‌شود.
جلالی گفت: پیک چهارم کرونا با قدرت شیوع بسیار بالایی در استان و کشور آغاز شده و از هم استانی عزیزمان تقاضامندم که برای قطع زنجیره انتقال پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا را با جدیت اجرا کنند.

http://www.Kurd-Online.ir/Fa/News/200906/غربالگری-2300-مسافر-در-مرز-باشماق-طی-25-روز
بستن   چاپ